Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-10-06, 21:12   #1
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie Centralny - niby martwy, ale :> ;)

Czasami slyszymy jak zamek cyka, ale nie zamka. Czasami nic nie slychac, ale reszta zamkow dziala. Czy na pewno silownik zamka jest uszkodzony
W serwisam mowia, ze tak - przepali sie ale patrzac na prad plynacy do silniczka w zamku jest to nie mozliwe... jedyne co moze uszkodzic to rdza lub mechaniczne uszkodzenie napedu zamka - tylko jak jak jest w solidnej obudowie
Prad plynacy do silniczka w zamku jest tak maly, ze zgestnialy smar czy chodz lekkie zabrudzenie trybikow w zamku uniemozliwia mu prawidlowa prace i to jest powod "zastygniecia" zamka lub powolnego "umierania".

Wiec zaczynamy reanimacje naszgo juz zasluzonego zamka:
opre sie tutaj o dzwi pasazera od strony kierowcy poniewaz przy okazji wymienie glosnik, ktroy zaczal juz niedomagac. Reszta zamkow i polaczen wyglada tak samo tylko ilosc pinow w silownikow jest inna, ale to opisze przy okazji omawiania podlaczenia zamka do aku.

sorki za jakosc zdjec

Zaczynamy od odkrecenia wszystkich wkretow znajdujacych sie na bokach dzwi...
Teraz zdejmujemy klamke. Nalezy wlozyc cos cienkiego miedzy plastikowa nasadke a klamke i wybic taka sprezynke
budowa klamki:


Zdejmujemy oslonke z raczki w dzwiach i odkrecamy tam 2 wkrety:


Wyciagamy taka mala oslonke kolo klamki i odkrecamy tam ukryty wkret:


Teraz mozemy zdjac z zatrzaskow taki bajer na zatrzaskach - podwarzamy od strony klamki, podnosimy i wyskakuje nam samo


Nie zapomnijmy o trojkonciku na zatrzaskach



Teraz gdy wszystko jest odkrecone mozemy zlapac czarna obudowe dzwi na dole lekko do siebie ja przyciagamy i wysuwamy do gory z zaczepow gornych kolo szyby - czyli do siebie i do gory i wysuwamu

Zdejmujemy teraz poduszeczke z styropianu, i odslaniamy obszar jaki zaznaczylem na rysunku - czarne cholerstwo sie rwie, trzeba cierpliwosci - mozna nozykiem gumke przecinac to i tak sie pozniej sklei samo - fajny bajer.


Po odslonieciu dziury odkrecamy 2 wkrety prowadnicy szyby, wystarczy lekko odkrecic i wysuwajac do goty wyciagamy z dzwi to cos.


Odkrecamy wkrety przy klamkach - i tu uwaga uwazajcie na wkreta zwlaszcza na tego lewego bo jak spadnie to bedzie ciezko go wyciagnac z naroznika dzwi



Kolej na zdjecie klamki:



Teraz swobodnie mozemy odkrecic zamek ... nie odczepialem teraz zlacza bo ciezko tam sie dostac w tej chwili, wiec po odkreceniu zamka mamy gniazdo pod nosem.


Acha jak ktos nie ma gwiazdki, nie imbusa to moze uzyc sztuczki jak ja plaski dopasowany srubokret i francuz - mocno jest przykrecone wiec uzywalem francuza


Teraz jestesmy kozakami mamy zamek w reku i mozemy wyjac zlacze.
Uwaga tu jest kolejnosc by dalo sie latwo to zdemontowac:
-zdejmujemy zlacze,
-przeciskamy zamke z czescia klamki przez dziure
-zdejmujemy czesc klamki
-zdejmujemy linke



O to nasz bohater


Tutaj widac otwor 3mm taki by rurka mogla sie zmiesci. Nawiercamy na czuja glebokosc do 5mm max.


Wpryskujemy do srodka teraz srodek .. na zdjeciu reklama bdb srodka do tego niz WD40...wlewamy i sluchamy jak sie wypelnia po pbrzegi. Nie wylewajac niz ze srodka podlaczamy zamek pod aku.


W tym zamku sa 2 piny - od kierowcy i od pasazera kierowcy jest ich wiecej,ale o tym pozniej.


Przygotowujemy teraz podlaczenie naszego zamka do aku.. 2 kabelki podlaczamy do aku (na zdjeciu kolory przypadkowe byly


podlaczamy teraz nasz zamek raz tak (podlaczamy na gora 1 sek.)

raz tak na odwrot ... (podlaczamy na gora 1 sek.)

zamek powoli bedzie ruszal, az zacznie coraz szybciej dzialac i glosniej... czasami jest to meczace bo trzeba dluuugo tak sie bawic jak zamek jest mocno juz "zamrozony", ale rusza po czasie

Teraz podlaczenia zamka ... w wtyczce, ktora wciskamy w zamek sa kabelki koloru bialo/czarny - zolto/czarny i te kabelki wlasnie sa od zasilania zamka . Te kolory sa na przednich dzwiach na tylnich na lewych i prawych takie same

To tak w skrocie jak to sie robi by ozywic zamek
Acha ja nic nie wylewam z zamka bo ten srodek co leje sam wycieknie po czasie po przez trybki i na oliwi reszte.. otwor w zamku ten co zrobilem glutuje glutem czarnym .. jest twardy i wytrzymaly

Pozdrawiam i milego ozywiania

P.S.
Obylo sie bez broffca ze wzgledu na moj odwyk i delikatna czarna oslonke w dzwich - nie chcialem jej porwac
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0

Ostatnio edytowane przez Pabloos ; 02-11-09 o 19:05
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 21:24   #2
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie

[medal_sie_nalezy]
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!
KP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 21:44   #3
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

Dzięki AsMfc
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 22:19   #4
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Karwa mam nadzieje,ze sie oplacalo rozbierac po raz kolejny ....
Nic trudnoego w tym nie jest - warto sie pobawic i zatrzymac 300 zeta w portwelu na
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-06, 09:15   #5
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Super! Tego nam potrzeba! Jeszcze! Jeszcze!

Dodalbym tylko slowko o tym ze przykrywke raczki zdejmuje sie wkladajac srubokret w otwor od spodu raczki. Ta metoda nic nie pokaleczymy.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-06, 16:52   #6
Silver Machine
Turysta
 
Avatar Silver Machine
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Rybnik
Postów: 80
Domyślnie

Brawo, Brawo ale dodałbym też słówko o śrubach wokół tapicerki wewnętrznej (2 ma prawym boku, 2 na lewym i 2 od spodu), bo ktoś może sobie uszkodzić tapicerkę rwiąc ją do siebie
Silver Machine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-06, 20:11   #7
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Sprawdze tę metodę w tyg.

Ja sój zamek już rozbierałem (ściąłem nity itp.) wyczyściłem, nasmarowałm itp. i nic niedało...


Zobaczymę tę
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 14:49   #8
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

No i jak efekty??
Bo ja ostatnio poprostu wymieniłem tą część. niestety zero czasu na dłubaninki.

Swoją drogą ,As, gratuluje wykładu.
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 14:57   #9
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Jeszcze tego nie ruszyłem.... brak czasu na dłubanie.. może w przyszłym tyg.. BTW. Narazie nie ma mrozów, także jakoś mi się nie spieszy do tego... ale z drugej strony jak mam na mrozie w drzwiach grzebać
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 12:14   #10
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

W sobote wydrukowałem sobie na wszelki wypadek ten wątek i zabrałem sie do roboty.
Genralnie po zdarciu wygłuszenia (nie fabrycznego, ale to mało istotne) zobaczyłem, że te miejsce gdzie sie wierci otworek ( zaznaczony czerwonym kółkiem w fotce wyzej ) skierowane jest do góry.
Dostep całkiem swobodny, otwór montazowy w drzwiach min. 15x15 cm miał. Wiertarką sie nie podejdzie, wiec kompinerki i mały gwozdek nagrzany zapalniczką wytopił śliczny otworek tam gdzie trzeba.
Potem odtluściłem benzyną otworek i napackałem kleju z glutguna. Troche zabawy centralnym i obyło się bez wyjmowania.
Wszystko obyło sie szybko i sprawnie a juz wiem ze zamek lepiej działa. Ciekawe do ilu stopnie teraz bedzie wytrymywał.
pzdr
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 12:30   #11
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Jak ktos sie uprze to nie musi zdejmowac ... ja tam nie probowalem Twoim sposobem bo wolalem zamek caly zamoczyc i oczyscic ja do tej pory juz prawie rok mam zero problemow z zamkami zycze Ci by jak najdluzej dzialal ten zamek

Pzdr.
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-07, 21:27   #12
Kulin
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Polska
Postów: 60
Domyślnie

Ja właśnie rozebrałem swój na czynniki pierwsze. Zobaczymy czy będzie jeszcze działał. Mam zdjecia poszczególnych elementów napędu zamykania/otwierania zamka. Jeden silniczek, kilka zębatek i to wszystko, a to wszystko plastyk, poza silnieczkiem. Jak będzie działać, powiem co było, bo mam koncepcję, widze co powoduje jego zacinanie się.
Kulin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-07, 21:30   #13
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Ja swój tez rozebrałem na czesci pierwsze i lipa...

W tym plastyku jest zalany jakis kondensatro, czy coś takiego i obstawiam na to.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-07, 14:34   #14
chemik
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 66
Domyślnie

Bardzo przydatny opis... Bazujac na nim rozebralem wszystkie 5 drzwi... Kilka moich uwag:

Dostep do modulu centralnego zamka w drzwiach przednich z elektrycznymi szybami jest znacznie trudniejszy... Schemat jest bardzo podobny:

1. Opuszczamy szybe i zdejmujemy ten plastikowy trojkat gdzie jest sterowanie lusterkami od strony kierowcy. Nalezy lekko pociagnac w plaszczyznie szyby - tam sa dwa zatrzaski latwo lamiace sie... Nastepnie ciagniemy w kierunku do srodka kabiny - jeden zatrzask, standardowy... Odpinamy wtyczke przewodow sterowania lusterkami... Zamykamy szybe...
2. Odkrecamy dwie sruby pod uchwytem, za ktory ciagniemy drzwi zamykajac je (opisane w poscie AsMfc'a)...
3. Odkrecamy srube za klameczka otwierania drzwi (opisane w poscie AsMfc'a)... Zdejmujemy oslone wokol tej klameczki odpinajac zlacze sterowania szyb...
4. Odkrecamy srubki mocujace boczek drzwi (opisane w poscie AsMfc'a)...
5. Odkrecamy srubki mocujace klamke zewnetrzna (opisane w poscie AsMfc'a)...
6. Zdejmyjemy cala plastikowa nakladke (opisane w poscie AsMfc'a)...
7. Zdejmujemy ta pianke pliuretanowa (opisane w poscie AsMfc'a)...
8. Deliktanie odklejamy naroznik tej szarej okladziny klejonej na czarna "gume" (opisane w poscie AsMfc'a)...
9. Odkrecamy 3 sruby mocyjace zamek (opisane w poscie AsMfc'a)...

I tu zaczyna sie jazda - miejsca malo, ale da sie zrobic bez zdejnowania prowadnic szyby... Nalezy modul zamka wraz ze wszystkimi tymi czarnymi plastikami wepchnac wglab drzwi robiac sobie wiecej miejsca na manewry... Teraz odpinamy zlacze elektryczne (jest na samym dole)... Nastepnie wyjmujemy na zewnatrz dolna czesc modulu i zdejmujemy linke... Teraz mozna wyjac modul wraz z tymi plastikami... UWAGA - modul w drzwiach przednich ma dwa ciegna (w przeciwienstwie do modulu w drzwiach tylnych) - jedno do klamki, drugie do zamka... Mozna okrecic te czarne plastiki i zdjac ciegna... Modul jest nasz i mozna z nim zrobic to co AsMfc opisal - te sposob wydaje sie byc najpewniejszy... Jednak mozna probowac wprowadzic WD40 zalaczona rureczka wglab modulu poprzez co poniektore otwory w owym module...
UWAGA!!! Gdy mamy rozbebeszone drzwi warto przeczyscic i nasmarowac linki od klameczek wewnetrznych do modulu - u mnie sie lekko zatarly i wlasnie to bylo problemem...

Przesmarowanie modumu centralnego zamka klapy bagaznika jest najprostsze... Mam kombi, ale nie sadze aby w hatchbacku bylo inaczej:

1. Odkrecamy dwie plastikowe srubki w okolicach dolnej krawedzi klapy...
2. Zdecydowanym ruchem zdejmujemy caly ten plastik tylnej klapy - jest na zatrzaski i nic sie nie polamie...
3. Odkrecamy dwie sruby mocujace modul...
4. Odpinamy wtyczke wiazki elektrycznej i linke...

Modul jest nasz... Aby go nasmarowac nie trzeba nic wiercic - z tylu jest "okienko" zaklejone przezroczysta folia... Wystarczy folie delikatnie odkleic i juz mamy miejsce do wprowadzenia czerwonej rurki WD40 wglab modulu... Smarujemy, zaklejamy folie i montujemy modul spowrotem...

Ze wzgledu na komplikacje operacji, gdy ktos ma w planie konserwacje wszystkich 5 modulow polecem nastepujaca kolejnosc (od najprostszej do najtrudniejszej):
1. tylna klapa
2. tylne drzwi
3. przednie drzwi

Powodzenia...
__________________
Dziś jest pierwszy dzień reszty twego życia...
chemik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-07, 14:52   #15
obcy
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: warszawa -białołęka
Postów: 35
Domyślnie

Ja zrobiłem ciut inaczej i pomogło. Tuż przed wypadkiem zdjąłem tapicerkę od strony kierowcy. Nie chciało mi się wyciągać tego całego centralnego więc napsikałem na drut z niego wyprowadzony WD-40. Jednocześnie żonka otwierała i zamykała centralny kluczykiem od strony pasażera. WD-40 wlałem w ten sposób do obudowy zamka (znaczy się tego siłownika żółtego) dość dużo bo po jakiejś minucie zaczął wyciekać. Póki co działa (a do stłuczki działało) mimo dwóch nocy z przymrozkami. Pozdrawiam.
__________________
Nie kradnij! Władza nie lubi konkurencji.
obcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-07, 23:24   #16
No1B
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 16
Domyślnie

u mnie niestety nie pomogło. Na początku myślałem, że w moim przypadku wystarczy zrobić dziurę w zamku i wtłoczyć WD40. Niestety. Musiałem wyciągnąć zamek z drzwi i podjąc próbę reanimacji - bezskutecznie - po 5minutowej zabawie z aku (co prawda z motocykla, ale powinien być ok) zrezygnowałem. Muszę zadzwonić do ASO i zamówić zamek

A tak btw - u mnie w obu zamkach po wypaleniu dziury i wtłoczeniu WD40 prawie odrazu zaczął wyciekać z zamka

I jeszcze małe co-nieco - aby dostać się do drugiej śruby od klamki trzeba zdjąć gumę

Pozdrawiam

UPDATE: Cena zamka w ASO to 470PLN - szukam na allegro
No1B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-07, 14:56   #17
SUCOF33
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar SUCOF33
 
Artur
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
styczeń
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 1 094
Domyślnie

A ja poszedłem na pełna łatwiznę i zalałem go smarem K2 przez ten ten otwór co jest w drzwiach i jak na razie działa od tygodnia a wcześniej nie dawał oznak życia.
SUCOF33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-07, 09:30   #18
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUCOF33
A ja poszedłem na pełna łatwiznę i zalałem go smarem K2 przez ten ten otwór co jest w drzwiach i jak na razie działa od tygodnia a wcześniej nie dawał oznak życia.
Niechciałbym zapeszać ale mojemu też pomogło
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-07, 10:44   #19
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

a ja wymieniłem na inny używany (od Anglika, pasował bez problemu). Działa bez problemu , ale jak jest zimny to pyka a to objawy początku choroby.
Generalnie mi jak padł centralny to zamykałem pilotem w kluczyku a osobnym guzikiem uzbrajałem alarm. Otwieranie działa z pilota od alarmu.
Więc cała uciążliwość w przyciskaniu jednego guzika więcej
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-07, 11:10   #20
andrew
Turysta
 
Avatar andrew
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Katowice
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał Oskar
Cytat:
Napisał SUCOF33
A ja poszedłem na pełna łatwiznę i zalałem go smarem K2 przez ten ten otwór co jest w drzwiach i jak na razie działa od tygodnia a wcześniej nie dawał oznak życia.
Niechciałbym zapeszać ale mojemu też pomogło
A ja najpierw obficie psikałem w zamek i otwór drzwi ronsonem i kiedy juz miałem 80% drzwi rozebrane stał się cud, siłownik zagadał parę razy
Potem tylko smar i działa, jednak mam świadomość że trzeba się będzie przymierzyć do tego opisu..

Dodano 28.12.2007:
Po ingenerencji z zewnatrz (psikaniu bez rozbierania drzwi) zamek działał mi 3 dni.
Zregenerowałem go metodą As'a bezawaryjne działanie w moim przypadku to niecały miesiąc.
Dzisiaj rano w garażu jak otwierałem z pilota standardowo zamek od kierowcy otworzył się natychmiast a reszta z opóźnieniem nawet nie sekundowym ale zauważalnym.
Po 5 godzinach na mrozie reszta drzwi otworzyła się z opóźnieniem ok5 sekundowym także chyba czas poszukać siłownika.
Może dodam że u mnie siłownik kierowcy na pierwszy rzut oka działa bez zarzutu a problem mam jakby z przekazaniem impulsu do siłownika pasażera i odwrotnie z pasażera otwiera się wszystko oprócz siłownika drzwi kierowcy. Z tego co zdążyłem sprawdzić winny jest właśnie siłownik drzwi kierowcy.
__________________
Pozdrawiam
andrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-08, 11:47   #21
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał andrew
Po ingenerencji z zewnatrz (psikaniu bez rozbierania drzwi) zamek działał mi 3 dni.
U mnie działa bez zarzutu już drugi tydzień. Więc jak ktoś ma ten problem a nie ma możliwości rozdłubać tego z racji pogody polecam to rozwiązanie.
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-08, 08:28   #22
riccardo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Oskar
Cytat:
Napisał SUCOF33
A ja poszedłem na pełna łatwiznę i zalałem go smarem K2 przez ten ten otwór co jest w drzwiach i jak na razie działa od tygodnia a wcześniej nie dawał oznak życia.
Niechciałbym zapeszać ale mojemu też pomogło
Wielkie dzięki panowie. Wczoraj wziąłem WD 40, spryskałem zamek bardzo obwicie, odczekałem chwile, powtórzyłem jeszcze raz aż WD40 spływał otworkami na dole drzwi. Poszedłem do drzwi od strony pasażera, zacząłem zamykać i otwierać drzwi kluczykiem. I po chwili okazało się, że zamek zaczął działać!!! Teraz bez problemu zamykam i otwieram z kluczyka jak i z pilota! rewelacja! Mam tylko nadzieję, że będzie działał długo...
__________________
riccardo pozdrawia wszystkich
riccardo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-08, 10:58   #23
micmac
Turysta
 
Avatar micmac
 
Michał
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Luboń / Poznań
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
PZ powiat poznański (Poznań)
Postów: 52
Garaż
Domyślnie

Ja proszę Was zakupiłem na Allegro używany, sprawny zamontowałem i ... działał może z 2 tygodnie i heca trwa od nowa.
Z tym, że doszedłem do wniosku nie robić tego co w opisie na nowym zamku, bo w starym zabiło mi go to totalnie po paru miesiącach.
Teraz biorę go na wstrzymanie, wpsikuje środek do zamka i ... raz działa raz nie.
__________________
Pozdrawiam

Mic Mac
Jest # FFII 1.8 TDCi Kombi Srebrny
Był # FF 1.8 TDDi Kombi Granat
Był # FF 1.6 16V Sedan Zieleń
micmac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-08, 08:01   #24
slawekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wadowice
Postów: 68
Domyślnie

Nie przesadzajac rozbierałem te drzwi już chyba z pięć razy (mam juz taka wprawe, że... ) psikam czym sie da, smaruje, oliwie, ...cuda, ....działa miesiąc jak lala...
po miesiącu znowu cykanie itp, itd,
Czy powie mi ktoś może czy jest na to jakiś złoty środek żeby chociaż przez rok to podziałało normalnie...oprucz wymiany zamka na nowy :-/
slawekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-08, 11:04   #25
riccardo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

Niestety sposób z WD 40 jest dobry na kilka dni, potem wszystko wraca do "normy" Czyli raz działa, a raz nie. A z reguły nie działa.
__________________
riccardo pozdrawia wszystkich
riccardo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-08, 17:51   #26
OzyrysLX
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Lębork
Postów: 4
Domyślnie Naprawa niedziałającego zamka

Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi centralnego zamka.
Mój przypadek - typowy, tzn. przy niższej temperaturze, lub większej wilgotności nie zamykał się z pilota ani przyciskiem "lock" od wewnatrz. Samochód można było zamknąć jedynie kluczykiem i to od prawej strony, a później aktywować alarm. Strasznie niewygodne!!!. Przystąpiłem wiec do naprawy. Pełne powodzenie. Już 3 miesiące chodzi bez zarzutu.
Po pierwsze: zdemontowałem zamek drzwi lewych ( opis demontażu znajdziecie na forum). Następnie majac wyjęty zamek rozebrałem go. Składa sie on z dwóch podzespołów; części mechanicznej( zapadki, ciegna,krzywki), oraz z części powiedzmy elektrycznej ; silniczek napędowy, mikrowyłacznik, gniazdo przyłaczeniowe kostki.
Część mechaniczną wyczyściłem ze starego smaru najlepiej jakimś preparatem do odtłuszczania i nasmarowałem na nowo .
Część elektryczną rozmontowałem na składniki tzn. odkręcajac 8 małych wkrętów wyjałem silniczek z przekładnią oraz zespołem krzywki blokującej. Przyglądajac się sposobowi przeniesienia napędu na tą krzywkę stwierdziłem że języczek przesuwu krzywki blokuje się w pewnym położeniu z powodu nieprecyzyjnego kształtu samej krzywki (zbyt ostra krawędź ). Zaokrągliłem ją nieco. Następnie wziąłem się za testowanie mikrowyłącznika. Jest to mikrowyłącznik dwustronnego działania. Przycisk mikrowyłącznika jest zabezpieczony czerwoną gumką (zapewne przed dostępem wilgoci). Przy próbach jego działania zauważyłem, że nie zawsze tenże mikrowyłącznik działa. Co sie okazało - gumka zabezpieczająca przycisk stwardniała i nie pozwalała na odpowiednie jego działanie. Trzeba było podgrzać ją znacznie aby stała sie plastyczna na tyle ,by nie blokować przycisku. Jednak gdy oziębiłem mikrowyłącznik (w lodówce - haha ) znów stwardniała. Usunąłem ją więc całkowicie. Złożyłem zamek odpowiednio go zabezpieczając przed wilgocią, zamontowałem do drzwi, podłączyłem wtyczkę oraz zabezpieczyłem ją silikonem przed dostepem wilgoci. Skończyły się problemy zzamkiem - mam nadzieję że na długo.
Przyczyną niedziałania zamków jest:
1. Niedokładne wyprofilowanie krzywki blokującej
2. niewłasciwy materiał użyty na kapturek zabezpieczajacy mikrowyłącznik
Czyli dwie choroby .
Smarowanie WD-40 , opisane wcześniej powoduje przesmarowanie jedynie opisanej krzywki i zespołu przekładni silniczka. Ale jeśli chodzi o mikrowyłącznik i wspomnianą gumkę - raczej nie pomoże.
Przepraszam, że nie dołączyłem fotek . Po prostu nie miałem ze sobą aparatu na warsztacie. Starałem się opisać budowę i przyczyny niesprawności w możliwie najprostszy sposób.
OzyrysLX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-09, 23:30   #27
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Posłuchałem się porady i przyznam, że trochę żałuję. Po pierwsze to siłowniki jednak sie palą na co wskazuje mój przypadek. Niepotrzebnie rozbebeszyłem drzwi a potem wszystko musiałem złożyć, żeby zrobić to ponownie po otrzymaniu mechanizmu zamka.

Podam więc dość prosty sposób diagnozowania siłownika w celu uniknięcia niespodzianki uszkodzonej cewki. Zdejmujemy gumowy łącznik w którym idzie wiązka i sprawdzamy opór między przewodami żółtym z czarnym paskiem i białym z czarnym paskiem (na wtyczce). Jeżeli jest wykrywany opór to można zastosować rozbieranie. Jeśli nie to szukamy drugiego mechanizmu.

Jak już ktoś napisał, mechanizm tylnego zamka (opisany tutaj) można rozebrać w 10-20 minut, ale w przednich drzwiach jest dużo większym wyzwaniem, szczególnie śruba trzymająca klamkę. Ja odkręcałem ją bitem na kluczu ustawnym (małym "Francuzie")
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-09, 12:23   #28
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

jako, że temat jest w FAQ, a chyba tylko jeden post wskazuje na te czerwone gumki, to dodam, że w moim przypadku były one w 100% winne - zeszłej zimy auto można było otworzyć tylko kluczem i otwierały się tylko jedne drzwi (te które otwierano kluczem - z pilota się odrazu zamykał).
W tym roku jak zrobiło się chłodniej, to psiknąłem WD-40 - pomogło na parę dni, potem rozebrałem drzwi kierowcy, usunąłem gumkę i skończyły się problemy z otwieraniem auta. Temperatura po tygodniu spadła o parę kolejnych stopni, zaczęły się problem z zamykaniem auta ! rozebrałem drzwi pasażera, usunąłem gumkę i teraz jest super!
Aktualnie mamy ponad -15 stopni, auto się otwiera bez najmniejszego bólu, zamykanie również nie stanowi żadnego problemu. Z tego co widzę u znajomych a także przeglądając tematy na forach, to jeżeli ktoś ma problem z centralnym zamkiem w Focusie, to dotyczy on właśnie natychmiastowego zamykania, czyli właśnie otwieramy z pilota a auto się otwiera i odrazu zamyka. Usunięcie tych czerwonych gumek można uznać za solucję, rozwiązanie tego problemu.
Przedstawiam zdjęcia gdzie szukać tych gumek:


Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-10, 09:17   #29
shimmaj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3
Domyślnie cenetralny w drzwiach przednich moja uwaga

witam serdecznie
skorzystalem z opisanej tu metody wskrzeszenia zamka drzwi kierowcy
pooooomogło
ale mam pare uwag
działałem z drzwiami kierowcy
wyjecie tego ustrojstwa czyli zamka z częscią klamki to naprawde ladna kombinacja
ale dało sie to wyjąc
ja zrobiłęm mały otworek tak jak w opisie powyżej aby zalac to wd4x
ale niestety zauważyłem ze płyn wyciekał gdzieś od spodu przez zamek
wiec zaleanie i zaslepienie otworu w moim przypadku nie działa
poza tym aby zdjac tą opisaną czerwoną gumkę musiałem kawałek białej plaskitowej osłony lutownicą stopic
na koniec jeszcze zagadka
mam wtyczke 8 pinowa wiec wg opisu znalezłem odpowiednie kolory kabli i do tych pinow w zamku podłaczałem akumulator i co ..... nic nawet nie drgneło
meczyłem sie tak ok 20-30 min
po czym stwierdziłem że silnik padł nie daje oznak życia
cos jednak mnie tkneło aby podłaczyc zamek do wtyczki w drzwiach
i jakie było moje zdziwienie gdy zamek "zagadał" do mnie
popróbowałem pare razy i było ok
spróbowałem raz jeszcze sprawdzajac kolory podłaczonych kabli
i co najwazniejsze miernikiem sprawdzajac czy to napewno te kable
tak kable ok ale po podłaczeniu do aku NIC nawet oznaki życia
dziwne
pozalewałem to wiec płynem do konserwacji użądzen elektrycznych
nalełem go przez ta dziurke zrobiona zakleiłem ale tak jak wspominałem na pewno czasc wyleciała po przechyleniu gdzies przez zamek
ile zostało nie wiem
złożyłem i na razie działa
pozdrawiam
shimmaj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-10, 00:25   #30
seba_jaro
Turysta
 
Avatar seba_jaro
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

FOCUS kombi 2002r Przednie drzwi pasażera w zimne dni nie zawsze się otwierały i bywały problemy z zamykaniem wszystkich drzwi / Rozebrałem zamek ! Ale gdzie jest magiczny mikro wyłącznik z czerwoną gumką ? Czy po 2002r montowali inaczej skonstruowane zamki ??



seba_jaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Prawie martwy obrotomierz... jolinho Elektryka, audio i alarmy 4 21-09-12 10:04
Totalnie martwy po wyjęciu akumulatora. kocziano Elektryka, audio i alarmy 9 28-01-10 18:18
Centralny według opisu AsMfc z FAQ i centralny nadal martwy ari_m Elektryka, audio i alarmy 4 13-08-09 22:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u