Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-06-10, 11:24   #1
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie puszcza czarne bąki, gorzej odpala (Tarnów)

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem foczki od prawie 1,5 roku. Do tej pory nic się nie działo poza (jak dla mnie) wysokim spalaniem - ok 9-10L w mieście (spodziewałem się 7-.
Od ok 3-4 tyg autko zaczęło puszczać bardzo gęste, czarne bąki przy ruszaniu. Jeżeli przygazuję do 2200-2500 to już nie jest tak źle. Zrobi się czarny obłok ale nie gęsta zawiesina sadzy. Dodatkowo pojawiają się corazczęściej problemy z odpaleniem. Muszę dłużej kręcić żeby złapał.
Nie wiem od czego zacząć bo wg tego co czytałem przyczyną może być za mało powietrza. Przyczyna: EGR, nieszczelny układ dolotowy od intercoolera, błędne wskazanie przepływomierza, wtryski.
Zastanawiam się czy kupno ELM327 będzie mi pomocne przy znalezieniu problemu. Narazie kupuję spray "Wynn's EGR 3" i zacznę od przeczyszczenia EGR i węży przed EGR.
Czy moje rozumowanie jest prawidłowe? Czy mam na coś jeszcze zwrócić uwagę? Czy EGR pracuje wł/wył czy regulowany jest od 0-100%?
Może poleci mi ktoś dobrego mechanika do focusów (znawcy TDCI) w Tarnowie lub okolicy? pzd

Ostatnio edytowane przez machoney ; 28-06-10 o 11:42
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-10, 13:42   #2
drosk
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Starogard Gdański
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 73
Domyślnie

Mi się wydaje że to mogą być lejące wtryski, jeżeli masz problem z odpalaniem, za dużym spalaniem i chmurami z wydechu.

Powinieneś zrobić próbę przelewową według opisu który znajdziesz na forum.

Jeżeli byłby to nieszczelny dolot to na pewno zauważysz 1. spadek mocy 2. gwizdy/świsty spod maski świadczące o tym że ciśnienie powierza gdzieś ucieka.
drosk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-10, 13:53   #3
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

co do spadku mocy to trudno określić bo nie czułem nagłej zmiany na gorsze ale tak jakby stopniowo słabł przez długi czas (a jak coś jest długo i pomału to się człowiek przyzwyczaja i nie czuje że mu coś ubywa). Kurcze, wtryski to ostatnie co chciałem brać pod uwagę.
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-10, 15:49   #4
drosk
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Starogard Gdański
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 73
Domyślnie

No chyba każdy właściciel TDCi woli o tym nie myśleć

Próba przelewowa da Ci prawdziwy obraz o stanie wtrysków i z tego co czytałem to nic trudnego, nawet jeżeli wtryski nie są problemem (oby) to warto ją zrobić

EGR o ile wiem jest sterowany on/off chociaż tez są różne opinie na forum, jedni mówią tak, drudzy inaczej. Jedno jest pewne, najlepiej zaślepić EGR i mieć problem z głowy.

Podłączenie ELMmem nie da Ci obrazu o stanie wtrysków. Na początek sprawdź w trybie serwisowym zegarów czy masz jakieś błędy, jeżeli to przepływomierz to powinno się coś zapisać w pamięci.
drosk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-10, 22:16   #5
lucash
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Małopolska
Inny
kombi
luty
2015
Postów: 322
Garaż
Domyślnie

machoney jestem w okolicy Tarnowa, więc jak coś to daj znać na prv, możemy sie jakoś spotkać i coś jakoś, nie wiem jak pomyśleć Wygląda to jednak na lejący(e) wtrysk(i) .
__________________
T I S
e-T I S
Pozdr [you]
lucash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-10, 23:20   #6
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

a czy lejący wtrysk daje cały czas czarne dymy? Przez te "bąki" więcej patrzę w lusterko niż przed maskę i bywa tak, że np jeśli ruszam i wkręce fokę na obroty ok 2000 to tylko trochę zamgli na czarno ale jak chcę delikatnie to mocy nie ma i czarne chmury że długo w lusterku widać. Co do odpalania, dziś rano musiałem pokręcić dłużej niż zwykle a po pracy (8 godz maską do słońca) złapał momentalnie. Czy lejący wtrysk utrudnia odpalenie zawsze czy tylko czasami?
O co dokładnie chodzi z tą próbą przelewową? myślałem że łapie się to, co wtrysk wyleje z siebie a nie czego nie wyleje a przeleje na bok. Nie mam doświadczenia wogóle z dieslem i boję się robić sam tą próbę choć ponoć bardzo łatwa. Kupiłem dziś spray do EGR, zobaczymy reakcę.
Możemy się spotkać (np w Krakowie jeśli jesteś z Suchej chyba że bliżej Tarnowa) ale co na tym spotkaniu moglibyśmy z moją foką zrobić takiego, żebym miał jak do domu wrócić ??
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-10, 11:55   #7
drosk
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Starogard Gdański
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 73
Domyślnie

Sprawdzałeś czy pokazuje Ci błędy w trybie serwisowym licznika?

Jeżeli chodzi o wpływ temperatury na wtryski to na pewno jest, dlatego że jak wtryski są w złym stanie to są problemy z odpalaniem zimą, a jak się zrobi trochę cieplej na wiosnę to odpala się lepiej.

Myślę że kombinowanie z płynami do EGRu niewiele zmieni, jak chcesz wykluczyć EGR to jedź do jakiegoś mechaniora z instrukcją z forum i niech go zaślepi.

Jeżeli problem jest aż tak duży to nie kombinuj sam tylko jedź do specjalisty, gdybanie i sprawdzanie po kolei tylko przyprawi Ci o siwe włosy, tym bardziej że piszesz że boisz się kombinować sam.
Przede wszystkim 1. próba przelewowa wtrysków, 2. podłączenie pod komputer w celu sprawdzenia błędów. 3. sprawdzenie nieszczelności w dolocie i intercoolerze 4. zaślepienie EGR

Jeżeli chodzi o próbę to nie sprawdzisz ile wtrysk z siebie wylewa i jakim strumieniem, bo wtrysk masz wkręcony w komorę spalania możesz jedynie sprawdzić ile "nie uda mu się wtrysnąć" i ile puszcza w przewody powrotne. To w moim rozumieniu świadczy o kondycji wtryskiwacza.
(Jeżeli sie mylę niech mnie ktoś poprawi)
drosk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-10, 12:18   #8
Stacho
Turysta
 
Avatar Stacho
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wawa/Lublin
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2004
LU Lublin
Postów: 254
Garaż
Domyślnie

Próba przelewowa pokaże czy zaworek we wtrysku spełnia swoją funkcję czy nie.
Natomiast nic nie powie o stanie rozpylaczy (końcówka/grot wtryskiwacza).

Trop dobry, zacznij od sprawdzenia przelewów i w zależności od tego co wyjdzie to jest kilka opcji:

1. Przelewy są OK, w takim razie mogą być końcówki kiepawe już.
2. Leje na przelewach ponad normę, wtedy nie wytwarza się odpowiednie ciśnienie i też wtrysk może mieszankę wylewać a nie rozpylać tak jak powinien.

Ja bym zrobił najpierw próbę przelewową i dodatkowo diagnozę 4 wtryskiwaczy na stole probierczym w dobrym zakładzie.

Mogą być tylko końcówki do wymiany, a jak stwierdzisz wcześniej, że przelewy są złe to moim zdaniem nie opłaca się regenerować, bo można w podobnej cenie dostać fabrycznie zregenerowany wtrysk.


edit:
Może też być tak, ze do tego wszystkiego dojdzie padnięta cewka we wtryskiwaczu = większe koszta.
__________________
--
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Stacho ; 29-06-10 o 12:23
Stacho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-10, 12:42   #9
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

Na kompie byłem jednak nic ciekawego gość mi nie powiedział. "Jakieś błędy były ale się dało skasować". To co udało mi się wychwycić to:
- P2263 - błąd nieznany,
- P0191 - czujnik ciśnienia magistrali. Poza zakresem dopuszczalnym
- P2288 - usterka nieznana.
Dodatkowo złapałem screen na komórę z danymi:
-zawór recyrkulacji spalin położenie 0%
-Wsp wyp. impulsu zawór ciśnienia doład 79%
-wsp. wypeł. zawór recyrk. spalin 0%
- wymagana dawka wtrysku 5,5mg/H
Właśnie w celu zebrania dokładnych danych myślalem o zakupie ELM327 i sprawdzeniu parametrów na forum. Pan który mi to robił (bardzo miły) ale nie potrafił zinterpretować poprawności parametrów (np nap. z przepływomierza- jakie powinno być na wolnych obrotach dla zdrowego/chorego przepływomierza, kondycji EGR wg danych wysterowania itd).
W przyszłym tyg będę wymieniał olej i chcę się przygotować co posprawdzać bo nawet nie wiem gdzie w okolicy jest ktoś kto wie co robić (a ASO trochę mnie przeraża)
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-10, 12:36   #10
bialowlosy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar bialowlosy
 
Arek
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
EL Łódź
Postów: 610
Garaż
Domyślnie

Ja zaplacilem 200 zł za znalezienie przyczyny, niestety byly to wtryski, ciezko rano palil, glosno chodzi, podczas jazdy zdazalo mu sie szarpac. Na forum opisalem moja przygode http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40621 wiec mozesz sobie poczytac, jak chcesz wiecej info pisz na PW
__________________
Moje wozidło

Tam gdzie kończy się prosta,tam zaczyna się FOCUS.
bialowlosy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-10, 14:51   #11
cezarg1410
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Grajewo
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
BGR powiat grajewski (Grajewo)
Postów: 359
Garaż
Domyślnie

Próba przelewowa jest bardzo prosta i nie da się w niej unieruchomić auta więc bez strachu sam ją zrobisz

P2288 Injector Control Pressure Too High - coś jak ciśnienie kontroli wtryskiwacza zbyt wysokie.
P2263 Turbo/Super Charger Boost System Performance - nie jarzę...
cezarg1410 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-10, 22:56   #12
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

Rozumiem, że nie ma co zamawiać ELM327? Dzwoniłem do ASO w Tarnowie i powiedzieli mi że podpięcie do kompa z diagnozą 150zł, próba przelewowa 50zł, czyszczenie przepływomierza 60zł. Wtrysków nie regenerują, jedynie nowe (1500zł/szt). We wtorek mam dostać spray Wynn's EGR, popsikam, zobaczymy Do tego czasu próba przelewowa. Jak próba będzie ok (mam taką nadzieję) i spray nie poprawi sytuacji to pewnie ASO na kompa. Postawią diagnozę i zobaczymy.
Na co mam zwrócić uwagę przy próbie przelewowej? Silnik ma pracować 4 czy 5 min? różnie czytałem a wartości ml te same?
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-10, 21:52   #13
mardz
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: tarnów city
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 24
Domyślnie

jedz do aso,bo mi 3 mechaników chciało wymieniać wtryski,a okazało się że turbina padła.200zł odżałuj a będzie pewność.ja miałem odpięty aku,i póżniej wyskoczył błąd,gdyż komp w foce potrzebuje po 15min/ na wtrysk stałej jazdy(50-100 km/h)aby go dopasować,czy coś takiego.jak chcesz mam w końcu dobrego mechanika.za wtryski bierze śmieszną cenę z gwarancją.jak co to napisz na priv.pozdro.
mardz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 01:37   #14
cezarg1410
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Grajewo
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
BGR powiat grajewski (Grajewo)
Postów: 359
Garaż
Domyślnie

Ja robiłem próbę to silnik pracował 4 minuty.
cezarg1410 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-10, 22:00   #15
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

i zdechł umówiłem się na diagnozę z ASO na jutro i foczka nie dotrzymała do wizyty u lekarza. Wczoraj pierwszy raz przy odpalaniu silnikiem trzepało jakby chciał wyskoczyć. po kilku próbach złapał normalnie. Potem kilka razy palił jak zawsze. Dziś rano również odpalił (trzeba było ciut dłużej zakręcić ale praca przy rozruchu normalna). Wychodząc z pracy też ruszył od kopa, po przejechaniu ok 10km i postoju ok 30min. znów przy próbie odpalenia rzucało silnikiem. Nawet złapał i chwilkę pracował prawie jak traktor ale go zgasiłem bo serce w gardle. Znów po paru próbach złapał normalnie. przejechałem ok 2 km, postój 10min i znów problem. kilka prób, przy rozruchu rzucanie silnikiem ale złapał. po przejechaniu ok 200m coś stuknęło w silniku (nie wiem czy nie kamień bo dorga mocno kamienista) na skrzyżowaniu wolne obroty i poprostu sam zgasł. Próba odpalenia kończyła się odgłosem jakby aku był zajechany, ledwo dygnie i koniec. autko stoczyło się na lusie kilka metrów i kolejna próba już lepiej ale znów rzucało silnikiem i wkońcu złapał ale pojawiło się dużo białego dymu i po kilkunastu sek sam zgasł. Po kilku próbach odpalenia (silnik zawsze szarpało i nie mógł załapać) znów udało się że ruszył ale zmów kupa białego dymu i po kilkunastu sek zgazł. Potem już aku kręcił tak jakby prosił o redbulla więc dałem spokój. Panowie, co to może być? Jutro mam wizytę w ASO ale proszę o Waszą pomoc w diagnosie bo boję się że z ASO wyjadę goły. Problem w tym, że w sobotę miałem wyjechać na wczasy od zimy planowane i poza ASO będzie ciężko znaleźć kogoś kto się na tym zna i zrobi mi to do soboty
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-10, 09:13   #16
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Aku już pewnie zdechł na amen więc pierwsze co to go wyciągaj i z 8h pod prostownik. Normalne, że jak będziesz go dydłał, odpalając co 10 min i robiąc odcinki po 200m to w końcu padnie. Poza tym sprawdź i podaj oznaczenia tego akumulatora. Pojemność i prąd rozruchowy. Pozdr
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 07:17   #17
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

Jestem po pierwszej diagnozie w ASO. W trakcie przyjmowania auta po opisaniu co się dzieje z autem haslo - koło dwumasowe. Potem zobaczył foczkę mechanik i od razu diagnoza - rozrusznik. Po wyciągnięciu i otwarciu rozrusznika, okazało się, że nawet do regeneracji się nie nadaje (magnesy porozwalane). Dodatkowo dowiedziałem się że mam zły aku. 6 m-cy temu kupiłem centrę futurę o prądzie rozruchu 720A i pojeności 72Ah a mechanik mi powiedział, że foki mają jeździć na srebrno-wapniowych aku i że ten może mi koło dwumasowe zajechać.
Jak odbiorę foczkę, dam znać czy coś jeszcze mi wyszło. pzd
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 08:31   #18
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał machoney Zobacz post
foki mają jeździć na srebrno-wapniowych aku i że ten może mi koło dwumasowe zajechać.
Kocham ASO...
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 08:04   #19
drosk
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Starogard Gdański
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 73
Domyślnie

Ale koło dwumasowe, rozrusznik i aku nie mają nic wspólnego z puszczaniem czarnych bąków...
drosk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 08:23   #20
bialowlosy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar bialowlosy
 
Arek
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
EL Łódź
Postów: 610
Garaż
Domyślnie

A jak aku moze wplywac na dwumase??
__________________
Moje wozidło

Tam gdzie kończy się prosta,tam zaczyna się FOCUS.
bialowlosy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 11:06   #21
drosk
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Starogard Gdański
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 73
Domyślnie

Tak z ciekawości napisz jaki rachunek Ci wystawią za całą naprawę...
drosk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 11:38   #22
Lodzermensch
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
Postów: 65
Domyślnie

To może kilka słów ode mnie, bo przez podobne problemy przechodziłem.

Coś w wtryskami chyba jest na rzeczy, bo i czarne dymienie i wyższe spalanie. Sprawdź także, czy Ci oleju nie przybywa ale czy nie jest za rzadki, co może się zdarzyć kiedy wtryski leją mocno.

Reszta problemów to dla mnie sprawy typowo elektryczne. Żadna dwumasa nie ma wpływu na dymienie i problemy z pracą. Wszystkie objawy typowe, różne dymienie, klekotanie silnika, gaśnięcie. Typ akumulatora też nie ma żadnego znaczenia, dopóki nie ma jakiejś ogromnej rozbieżności na pojemności.

Na dzień dobry posprawdzaj dobrze elektrykę. Było to dobrze opisywane na forum. Nie daj się oszukać ASO, bo wygląda na to, że chcą Cię ostro wydoić.
__________________
Był: FFI kombi TDCI 115 KM 2004 230.000 km
Jest: FFI kombi TDCI 100 KM 2003 150.000 km
Lodzermensch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-10, 14:29   #23
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

Sprawdzili olej i prawie nic nie zostało (poniżej 1L). Wypytali się mnie czy długo jeżdżę bez oleju, powiedziałem że musiało go wyssać podczas prób odpalenia bo silnik do samego końca chodził dobrze (nie licząc czasami pojawiających się czarnych bąków i w ostatnim dniu problemów z odpaleniem). Zobaczyli do turbiny i okazało się że ona jest przyczyną. Poleciało turbo, wyssało olej i uszkodzilo rozrusznik (rozrusznik napewno uszkodzony bo go widziałem, turbo stwierdzili po montażu rozrusznika). Jak już wyjadę z ASO to przedstawię koszty całkowite. narazie wyszło 1.5k + jadę dziś po turbinę w zależności od stanu starej od 500-900zł no i jeszcze olej
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-10, 19:47   #24
Patrol
Turysta
 
Avatar Patrol
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
PO Poznań
Postów: 208
Domyślnie

w temacie EGR dodam, że w przypadku TDDI zawór nie jest sterowany na zasadzie on/off. Przed zaślepieniem komputer mi pokazywał na biegu jałowym 10% zamknięcia, po przygazowaniu % rosły.
Patrol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-10, 09:11   #25
machoney
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Tarnów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 38
Domyślnie

Witam ponownie. Dzisiaj mam odebrać autko od mechanika. Obecnie kosztowało mnie to:
- 700 zł rozrusznik
- 900 zł turbina (używana z focusa 115KM 2004r) wg ASO lepsza używana niż regenerowana
- 500 zł używany wtrysk
- 800 zł prace w ASO (komp-150, próba przelewowa-50, wymiana turbiny-300, czujnik poł. rozrządu+ wymiana-170, wymiana oleju-140, wymiana rozrusznika-90)

Do tego dojdzie jeszcze wymiana 2 korb, nowy olej itp. liczę, że ok 1000zł dojdzie do rachunku.
Auto dałem do ASO w dobrej wierze, znaleźli uwalorozrusznik, po wymianie na nowy i próbie odpalenia auta zanim się zorientowanili że turbina padła zajechali mi dwie korby. Ponieważ auto przyjechało na lawecie nie mam argumentów żeby się z nimi kłucić.
Chciałem regenerowaną turbinę, odradzili że gorsza niż używana po czym turbinę którą im przywiozłem wsadzili bez żadnego przygotowania (czyszczenie itp) i mechanik u którego teraz stoi auto powiedział, że była zabrudzona i dobrze by nie chodziła. Co do regenerowanych turbin również powiedział, że są lepsze niż używane.
Oby jak najmniej kontaktów z mechanikami bo osiwieć można.
Pozdrawiam
machoney jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-10, 11:15   #26
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Matko, ale koszty się zrobiły, porażka, patrząc na sumy chętnie sprzedałbym tego 'dymiącego i słabo odpalającego focusa' na allegro i kupił innego.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-10, 12:14   #27
arek_r1
Turysta
 
Avatar arek_r1
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: śląsk Tychy
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
chętnie sprzedałbym tego 'dymiącego i słabo odpalającego focusa' na allegro
teraz to już się raczej nie opłaca. Na marginesie to niezła sumka.
__________________

Nie pij gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa...
arek_r1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u