Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 21-06-14, 22:34   #1
radomir1985
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 5
Domyślnie Rozładowujący się akumulator, centralny zamek szaleje.

Hej.
To mój pierwszy temat założony na forum więc jeżeli popełniłem jakieś faux pas to proszę o wyrozumiałość.
Ogólnie sytuacja trochę skomplikowana więc opowiadam od początku.
Przed zakupem auta (miesiąc temu) poprzedni właściciel poinformował mnie o tym że w fokusie jest problem z rozładowującym się akumulatorem po paru dniach postoju. Ze względu na to że jeżdżę samochodem codziennie akumulator się ani razu nie rozładował tak żebym nie mógł odpalić (jednak poczułem ewidentnie osłabienie).
Jednak żeby nie mieć niespodzianek wybrałem się do elektryka który stwierdził że:
-mam odpowiednie ładowanie akumulatora (sprawny alternator);
-auto na postoju pobiera 0,15 A jednak po 40 minutach od zamknięcia (po wygaśnięciu „komfortów”) pobór prądu spada do 0,01 A (nie jestem pewien czy przypadkiem nie do 0,05A, nie pamiętam dokładnie)
-auto ma słaby akumulator który najprawdopodobniej trzeba wymienić (przynajmniej tak wykazał tester aku)
Poza tym poradził żeby nie szukać dziury w całym i żeby nie generować kosztów lepiej zamienić się z kimś na akumulatory i zobaczyć czy ten pożyczony też będzie rozładowywał.
Ja tymczasem porządnie naładowałem swój akumulator i na razie nie stwierdzam żeby słabo kręcił.
Trochę później stwierdziłem że mam "drobne" problemy z centralnym zamkiem:
-zaraz po otwarciu drzwi lub na początku jazdy centralny jak by jeszcze raz otwierał auto- takie jak by tykanie w klamkach (przypadłość występuje dość często)
-czasem przycisk na desce rozdzielczej nie otwiera bagażnika
-po otwarciu drzwi otwierają się wszystkie oprócz kierowcy (przypadłość wystąpiła 3 -4 razy)
- centralny zamkną samochód podczas jazdy (przy ruszeniu) – przypadłość wystąpiła 2 razy
-jak zamykam samochód od środka to czasem tylko włącznik przy drzwiach kierowcy zamyka wszystkie inne drzwi a raz tylko włącznik do strony pasażera
-parę dni temu stwierdziłem że mam uszkodzoną krańcówkę drzwi kierowcy (już zamówiłem na allegro) jednak starą trochę rozruszałem (wcześniej była zaklejona taśmą) i przez to jak otwieram auto to włącza się brzęczyk na około 10-15 sekund (wyłączony zapłon i wyłączone światła) – brzęczyk włącza się 1 raz po otwarciu centralnym zamkiem później jak np. wysiadam to już nie. ( dźwięk jest nieregularny, przerywany (pewnie przez uszkodzoną krańcówkę).
Jak myślicie co to może być? Ogólnie centralny szaleje i wymyśla różne ciekawostki. Czy to krańcówka czy inny czujnik? Czy może cały moduł komfortu uszkodzony i do wymiany? Ja jestem całkowicie zdezorientowany, szczególnie rozbroił mnie ten brzęczyk.
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych którzy doczytali do końca.

Ostatnio edytowane przez radomir1985 ; 22-06-14 o 19:37 Powód: Zmiana MK2 na MK1
radomir1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Ford Power, centralny zamek, rozładowany akumulator cviat Elektryka, audio i alarmy 10 23-11-11 12:32
[MK1] Centralny zamek boletto Elektryka, audio i alarmy 1 20-05-11 21:20
Centralny zamek Mr. T Inne techniczne 6 25-08-10 17:56
[MK1] centralny zamek szaleje tmajcher Elektryka, audio i alarmy 1 28-07-10 02:31
[MK1] centralny zamek rafal.d Elektryka, audio i alarmy 2 23-09-09 18:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u