Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-04-10, 11:03   #1
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie Sciaganie w prawo

Witam po dluzszej nieobecnosci na forum.

Szukajka uzyta, ale nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi na forum, wiec otwieram nowy temat. W razie czego prosze szanownych moderatorow o lagodny wymiar kary.

Niedawno kupilem uzywanego Focusa w wersji kombi, 1.8 TDCi, 2007 rok, przebieg 140000km. Samochod ma 100% autentyczny przebieg, jest takze 100% bezwypadkowy, wszystko posprawdzane, kupiony z reszta w salonie Forda w programie pewne uzywane (wiem, ze dla Was to nie wyrocznia, ale wierzcie mi, to auto na bank nie bylo nigdy bite).

Generalnie od samego poczatku sciagalo samochod w prawo. Na poczatku nie zauwazylem tego, jak to w nowym samochodzie. Jako ze mam Ford Protect, wrocilem po paru dniach do salonu z reklamacja. W serwisie wymienili lacznik prawy przedni (byly stuki) i ustawili cala geometrie kol (mam wydruk, wszystko w normie, przednie kola maja identyczna wartosc zbieznosci, bodajze 0,04 - nie pamietam dokladnie bo w robocie siedze ). Sciagalo dalej. Jako ze opony tez byly nienajlepsze, kupilem nowy komplet, konkretnie Goodyear EfficientGrip, rozmiar mam 205/55R16. Sciaga mniej, duzo mniej, ale nadal sciaga. Luzow w zawieszeniu ani ukladzie kierowniczym nie ma, bo auto bylo na poczatku kwietnia na przegladzie technicznym, wiec szarpaki zaliczone na 6. I teraz pytanie - skoro opony git, geometria git, zawieszenie git, to z jakiej przyczyny moze samochod sciagac?

Dodam, ze objawia sie to tak - droga w miare rowna, bez kolein, zeby jechac prosto musze miec kierownice delikatnie w lewo, a jak puszcze to kierownica delikatnie, malymi skokami (takie widoczne, choc delikatne wahniecia, pyk-pyk-pyk) wraca do polozenia srodkowego i zaczyna sciagac.

Poradzcie, koledzy, bo ja juz nie wiem czy mam cos dalej sprawdzac, czy po prostu polaczenie szerokiej opony, ciezkiego przodu i naszych wspanialych drog powoduje to sciaganie?
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-10, 11:51   #2
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

A jak felgi ?
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-10, 12:00   #3
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzić (i w razie potrzeby ustawić) jeszcze raz geometrię na nowych oponach.

EDIT
Poziom płynu od wspomagania OK? Kiedyś czytałem na forum, że komuś auto ściągało z powodu kiepskiego płynu zalanego do układu wspomagania - ponoć po wymianie na fordowski wszystko wróciło do normy...
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-10, 12:02   #4
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matis2 Zobacz post
A jak felgi ?
Felgi tez proste, zero problemow z wywazeniem.

Na powaznie zastanawiam sie, czy to sciaganie to wlasnie nie wynik szerokich opon, ciezkiego przodu (diesel) i kolein w drodze. Co prawda sprawdzilem tez samochod na slaskim odcinku A4 (Myslowice - Gliwice i spowrotem) i tez leciutko sciaga, ale moze to pochylenie jezdni tez ma wplyw?

Dzisiaj jechalem do Krakowa, i miedzy Olkuszem a Krakowem sa moze ze dwa odcinki szosy, w miare nowe, gdzie auto jechalo prosto - moglem puscic kierownice i przez dobre 300-400m jechalo prosto.

Moze ja przewrazliwiony jestem? Z drugiej strony, ostatnio przejechalem sie 12-letnia Honda tescia na oponach 185, i jechala prosto tam gdzie mnie troche sciaga.

A jak maja inni uzytkownicy FFII z takim rozmiarem opon?
__________________
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-10, 12:05   #5
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Powiem Ci że wpływ pochylenia jezdni jest duży jeśli chodzi o ściąganie, będzie to wyraźnie odczuwalne.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-10, 12:10   #6
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubuch Zobacz post
Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzić (i w razie potrzeby ustawić) jeszcze raz geometrię na nowych oponach.

EDIT
Poziom płynu od wspomagania OK? Kiedyś czytałem na forum, że komuś auto ściągało z powodu kiepskiego płynu zalanego do układu wspomagania - ponoć po wymianie na fordowski wszystko wróciło do normy...
Tak, wszystko na swoim miejscu, auto przed sprzedaza bylo przygotowane, przeszlo pelny przeglad 140 tys. km ( filtry, olej, rozrzad ).

Chyba rzeczywiscie kaze im jeszcze raz zrobic zbieznosc na nowych oponach, te stare byly juz solidnie wytarte i sciagaly o wiele mocniej.

Stare opony maja wplyw na odczyty katow przy geometrii? Pytam, bo z matematyki mialem dostateczny 10 lat temu...

---------- Post dodany o 12:10 ---------- Poprzedni post był z 12:07 ----------

Cytat:
Napisał grzybek Zobacz post
Powiem Ci że wpływ pochylenia jezdni jest duży jeśli chodzi o ściąganie, będzie to wyraźnie odczuwalne.

No wlasnie wczesniej mialem Focusa I, na zimowkach 175/70R14 jezdzil prosto, na letnich 195/60R15 juz troche sciagal. Moze to karwa rzeczywiscie pochylenie drogi?

No nic, odzaluje jeszcze raz te 150 zeta, zrobie geometrie na nowych laczkach, a jak nie pomoze to po prostu pewnie "ten typ tak ma...".
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-10, 22:48   #7
mppl
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2010
LRA powiat radzyński (Radzyń Podlaski)
Postów: 67
Domyślnie

Sprawdź sobie opory toczenia, może któryś z zacisków trzyma
mppl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-10, 16:40   #8
dziabi3
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 138
Domyślnie

kolego jeśli byś miał za szeroki opony to by cie targało raz do jednej a raz do drugiej strony

no chyba że u was są asfalty pochylone tylko na prawą stronę


a mówisz że z felgami niema żadnych problemów bo wyważone

i tu błąd trzeba zrzucić opony z felg i puścić je na wyważarce i zobaczyć czy nie są pogięte

morze się okazać że felgi mają delikatne jajo i nawet tego nie czujesz

miałem tak w golfie 3 krzywa felga nic nie pukało bujało a samochód ciągnęło do rowu

przełożyłem koła na tył i się uspokoiło potem zmiana felgi
dziabi3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-10, 11:05   #9
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Dzieki Koledzy za porady.

Zebralem sie w sobie, i zdecydowal tak - wymienie tarcze i klocki z przodu (bo doszly jeszcze drgania kiery przy hamowaniu, i widzialem tarcze przy wymianie opon, maja juz niezly rant, tyl jest ok), do tego jeszcze raz sprawdzenie i regulacja calej geometrii plus poprosze o ogledziny felg. A co tam, jak sie okaze, ze sa krzywe, to kupie komplet alusow (bedzie powod = zona sie zgodzi hahaha!). Bo cholera jasna nie ma sily, jak jest kiera prosto to ja chce, zeby auto tez jechalo prosto.

Jade z tym wszystkim 5 maja, dam znac co wyjdzie na tym przegladzie.

Dzieki raz jeszcze.
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-10, 11:18   #10
Qnik
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Qnik
 
Wojtek
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Gdańsk, Poland
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
wrzesień
2012
GD Gdańsk
Postów: 92
Garaż
Domyślnie

Ja mam w Foce opony 205/55r16 i nic nie ściaga, ostatnio zaczęło ściągać , ale to winny okazał sie drążek kierowniczy, który został delikatnie skrzywiony.
Qnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-10, 19:24   #11
VooDoo123
Turysta
 
Avatar VooDoo123
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziabi3 Zobacz post
a mówisz że z felgami niema żadnych problemów bo wyważone

i tu błąd trzeba zrzucić opony z felg i puścić je na wyważarce i zobaczyć czy nie są pogięte

morze się okazać że felgi mają delikatne jajo i nawet tego nie czujesz
Jak wyobrażasz sobie wyważenie koła przy jajowatej feldze? Da się to zrobić?? I jeszcze jedna sprawa - wyważenie koła powinien robić fachowiec a nie łepek od zamiatania warsztatu - zwróćcie czasami uwagę jak rozmieszczone są ciężarki na feldze - szok.
VooDoo123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-10, 23:10   #12
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

No i po wszystkim. Na ściąganie wpływ miały w sumie dwa czynniki:

- pokrzywione stalowe felgi (nawet sobie nie wyobrażacie, jaki to cholerstwo miało wpływ na prowadzenie auta - teraz nic nie drży, nie ściąga, kierownica nie wraca skokowo do neutralnego położenia tylko płynnie, normalnie SZOK);
- zatarte prawe łożysko górnego mocowania amortyzatora plus poduszka tegoż amortyzatora;

Pierwszy problem rozwiazałem kupując komplet nowych alusów (hehe!), a za drugi zapłacił Ford Polska (w ramach Ford Protect). Do tego kontrolne sprawdzenie geometrii na nowych felgach.

Teraz wszystko gra i hula.

Dzięki za porady!
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-10, 19:39   #13
VooDoo123
Turysta
 
Avatar VooDoo123
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 128
Domyślnie

W drugim swoim poście tego tematu piszesz " Felgi tez proste, zero problemow z wywazeniem." Natomiast w ostatnim poście tego tematu napisałeś" - pokrzywione stalowe felgi (nawet sobie nie wyobrażacie, jaki to cholerstwo miało wpływ na prowadzenie auta" - więc muszę zadać Ci pytanie - czy Ciebie rąbią czy TY nas?
VooDoo123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 19:04   #14
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

To nie tak. Chodzi o chronologię wydarzeń...

Na wyważarce w momencie zakupu nowych opon i włożeniu ich na stare stalówki wszystko było "OK", tzn. koło na wyważarkę, maszyna pokazuje ile potrzeba wagi, ciężarki na koło, kontrolne przetoczenie i wszystko na zielono, OK. Tyle, że pisząc to wtedy nie miałem jeszcze pojęcia o poduszce i łożysku amortyzatora. To wyszło dopiero na wizycie w ASO, gdzie dodatkowo koleś pokazał mi jak tak naprawdę krzywe są dwie z felg - miał możliwość puszczenia koła na wyważarce ze zdjętą osłoną i weryfikację wzrokową, co było niemożliwe w poprzednim serwisie.

Więc, mimo iż wyważarka pokazywała OK po założeniu ciężarków, koło de facto było jajowate i pokrzywione, co przekładało się na bicie słabo odczuwalne w samochodzie (przynajmniej dla mnie), ale powodujące ściąganie.

A różnicę poczułem dopiero po założeniu nowych felg aluminiowych. Niebo a ziemia.

Tak więc, pisząc drugi post byłem przekonany, że felgi są OK, bo oponiarz stwierdził że nie było większych problemów z wyważeniem, co później okazało się nie do końca prawdą.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne.

Nie każdy ma mechanikę we krwi, niektórzy wierzą "fachmanom" w warsztatach na słowo...
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-11, 18:56   #15
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

panowie odkope temat bo ja tez mam delikatne sciaganie na prawo. I opony i felgi mam nowe - wywazone. W nablizszym czasie bede mial serwo hamulca do wymiany bo slychac lekkie syczenie. Teraz pytanie - czy serwo moze miec na to wplyw?
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-11, 13:45   #16
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

koledzy, sprawdzalem zbieznosc i jest oki, nie robilem poki co geometrii calej. Teraz pytanie - czy tylne kolo moze powodowac sciaganie? Pytam bo jak kiedys malowalem sobie bebny to zauwazylem ze jak obracam kola recznie to ciezko to idzie i slychac takie delikatne tarcie w obu tych bebnach. Czy to w tym jest przyczyna?
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-11, 16:54   #17
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

kurcze odpwowie ktos please! bylem u mechanika i on stwierdzil ze jest lekki luz na tylnej tulejce przedniego lewego wahacza, to moze powodowac to delikatne znoszenie auta?
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-09-11, 16:47   #18
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

moze ale nie musi.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-11, 12:43   #19
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

powracam z tematem. Tulejka wymieniona i zbieznosci ustawione ale nie w zadnym serwisie tylko u "lokalnego speca" i sciaga nadal. na rownej drodze to jeszcze nawet nawet jest bo ujedzie 300 metrow i wtedy a na zrypanej nawierzchni to non stop. Teraz tak : zamienilem kola z prawej strony auta i zadnej roznicy. Teraz tak chyba mam dwie mozliwosci: albo te zimowki sa do bani albo musz zrobic geometrie u fachowcow. Macie jakies pomysly?

Dodam jeszcze ze bardzo delikatnie byl skrzywiony prawy amorek, zostal on naprostowany na prasie . Po rozmowie z moim mechanikiem ten stwierdzil ze raczej teraz trzeba amortyzator mymienic na prosty. Dobry trop?

Ostatnio edytowane przez adam1985 ; 07-12-11 o 13:19
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-11, 14:42   #20
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

jesli miales tulejke uszkodzona i scielo opone-a moglo minimalnie sciac to dopoki opon nie zmienisz choc bys mial geometrie idealnie ustawiona sciaganie nadal bedzie.
PS. skrzywiony amortyzator za kilka miesiecy ci padnie albo zacznie stukac i tak bedziesz musial go wymienic.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-11, 14:57   #21
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

mjprzem tulejka nie byla uszkodzona , miala jedynie delikatny luz ale dla swietego spokoju zostala wymieniona. Opony sciete nie sa bo je ogladalem, poza tym zamienilem je tyl do przodu i to samo jest
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-11, 10:36   #22
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

ale wiesz ze ulica zawsze jest lekko prawo pochylona?

no to chyba pasuje ci podjechac na geometrie do innego zakladu i sprawdzic katy pochylenia kol oraz ktore kola odbiegaja od podanej przez producenta tolerancji. Jak miales amorka ukrzywionego to mozliwe ze i cos wiecej sie uszkodzilo-i jest przesuniete wzgledem drugiej strony.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-11, 15:54   #23
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

juz u kilku specow bylem zeby mi obejrzeli zawieszenie ,tzn czy nic nie jest pokrzywione i ponoc nie jest, luzow zadnych nie ma wiec jesli nie pomoze wymiana amorka i zrobienie geometrii w jakims specjalistycznym zakladzie to sie poddaje
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 11:22   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

amorki parami ...
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 11:32   #25
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

uzywke bede ccial dorwac w dobrym stanie
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 11:53   #26
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

auto z 2007 roku i bedziesz amorow w uzywe szukal?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 12:13   #27
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

no drugi jest sprawny, podobnie jak ten skrzywiony, z zadnego sie nie leje . Jesli nie trafie nic konkretnego to wtedy obie nowki kupie
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 12:36   #28
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

co z tego ze sie nie leje...brak wycieku o niczym nieswiadczy..lepiej odpusc sobie uzywane.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 13:18   #29
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

ja wiem ze uzywki sa niepewne ale co bedzie jak sie okaze ze wymienie oba amorki na nowe i nadal bedzie sciagac? W przypadku uzywki za blad mniej sie zaplaci, przykro mi
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-11, 16:21   #30
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Sam własnie wymieniłem amortyzatory przednie bo jeden zaczął się mocno pocić (drugi suchutki). Przebieg oryginalny to zaledwie 65 000km. I wiesz co, nie żałuję, różnica jest bardzo wyraźna.
Założyłem teraz Kayaby. Ponieważ wcześniej były już posty o wymianach przy podobnych przebiegach, widać oryginalne nie są zbyt trwałe...
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u