Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-04-11, 00:42   #61
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Sam pierścień się raczej nie popsuje, jak już to czujnik. Poszukaj więcej punktów masowych i oczyść je. Z tego co pamiętam to sprawny czujnik mierzony omomierzem pokazuje jakąś wartość albo całkowite zwarcie. W sobotę prawdopodobnie będę zdejmował koło, jak nie zapomnę to sprawdzę omomierzem jakie wartości pokazuje sprawny czujnik.
A jeśli chodzi o akumulator to jak komp pokazuje że słaby, to może odłącza zbędne obwody ABS i TCS. Proponuje jeszcze sprawdzić ten wątek. Jeśli auto odpala to dlaczego komp widzi słaby akumulator. Może aku nie trzyma napięcia i daje poniżej 12V, rozrusznik zakręci ale komp już może wariować.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-11, 07:19   #62
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

Mi też się zapalała kontrolka ABS, i niby ABS działał a pojechałem do mechanika i okazało się że kontrolka się pali przez to że piasta była rozwalona, więc nie ignorujcie tego bo może się to źle skończyć. Jak wzięli samochód do góry to koło latało na wszystkie strony. Tylko w moim przypadku to były stuki w kole więc wiedziałem że coś jest nie halo.
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-11, 20:59   #63
majersco
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bedzin
Postów: 11
Domyślnie Problem z hamulcami , abs , swiecące kontrolki

Witam,
mam bardzo dziwny problem z moim focusem[mk1 2.0]. Mianowicie odpalam maszyne, ruszam i niby wszytko ok, a po pewnym czasie zapala sie kontrolka abs i antyposlizg, po tym fakcie auto normalnie hamuje tj moc hamulcow ta sama, pedal normalnie pracuje, ale absu chyba nie ma. Ponadto zanim te kontrolki sie zapala to pedal hamulca dziwnie sie zachowuje tj. naciskajac go nawet z małą siłą czuc takie lekkie pulsowanie/uderzanie w pedal hamulca jakby abs sie wlaczal i ta chwila trwa az do momentu wlaczenia sie w/w kontrolek.
Zeby bylo smieszniej podczas jazdy od czasu do czasu slychac jakies dziwne odglosy jakby huczace lozysko, ale wydaje mi sie, ze to nie jest lozysko mimo wszystko bo raz odglos jest a raz nie ma. aha...zapomnialbym dodac, ze jesli zapala sie powyzsze kntrolki to po ponownym uruchomieniu silnika gasną...
Bardzo prosze o pomoc. Moze ktos z Was mial podobna sytuacje?
Z gory serdeczne dzieki za pomoc
Pozdrawiam
majersco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-11, 21:37   #64
Maciej
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Maciej
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Rumia
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 150
Garaż
Domyślnie

powiem Tobie ze napięcie jest ok fakt ze sprawdzane na liczniku i tma pokazywało o ile dobrze pamietam (sprawdzane na samym początku jak zapaliły mi sie kontrolki) to wyłączony silnik 12 a po włączeniu to pokazał 14,5 nawet wczesniej napisałem jakie napiecie było po włączeniu silnika takze napiecie jest raczej ok (zaznaczam ze takie napiecie jest przy total wyłączonym wszystkim zadnych lamp zamkniete drzwi i wyłaczone radio takze nic nie powinno pobierac napiecia po włączeniu swiateł to spada na 14,3lub 14,1 bym musiał zerknąć jutro bo juz nie pamietam) fakt ze zmierzysz to mi nic nie daje bo ze mnie elektryk jak ...... nie powiem co :P wiem ze to łatwe i w podstawowce było ale ja i prąd strasznie sie nie lubimy bede sprawdzać jutro czujnik czy moze nie zasyfiony a jak czysty to wymienie sam czujnik na starcie i jak pomoze to podlece jeszcze raz na kompa zobacze czy nadal wyskakuje z baterią problem

dziękuje za rozwianie wątpliwości co do pierścienia mam nadzieje ze trafnie hehe
__________________
Maciej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-11, 22:06   #65
Maciej
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Maciej
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Rumia
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 150
Garaż
Domyślnie

OK juz znalazłem to sam przewodzik jest plus taki ze zamawiam nowy jak zamontuje to polece jeszcze raz na kompa i zobaczymy co wykaże (z ba-k-terią) dziękuje ARTI32 za pilotaż w tej sprawie (a przy wymianie to też Wam cieżko wychodził ten czujnik,tzn siedzi jak przyklejony, juz popsikałem na niego odrdzewiaczem z 2 razy takze zobaczymy jak będzie schodzić, czy jest mozliwośc tego połamania lub cuś innego i będzie powazniejsza zabawa??)
__________________
Maciej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-11, 07:48   #66
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Przyłączam się do problemu kolegi majersco. Problem wygląda tak, że pompa ABS włącza się sama nawet gdy nie używa się hamulca. Na początku na dziurach i dużych nierównościach. Ale ostatnio zauważyłem, że problem występuje nawet podczas delikatnego przyśpieszania i co chwilę podczas jazdy na nierównościach. załączenie pompy od razu jest wyczuwalne przez pedał hamulca. Zaobserwowałem też, że jadąc spokojnie to kontrolka żadna się nie zapala, Jednak gdy jedzie się bardziej dynamicznie to kontrolka ABS i poślizgu koła zapalają się równocześnie i gasną dopiero chwilę po ponownym odpaleniu samochodu.
Dodam że mam już końcówkę hamulców z przodu (tarcze+klocki) jednak wydaję mi się że to nie ma żadnego wpływu na tą sytuację. Płyn hamulcowy też jest ok.
Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje??
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-11, 23:19   #67
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seboludek Zobacz post
Przyłączam się do problemu kolegi majersco. Problem wygląda tak, że pompa ABS włącza się sama nawet gdy nie używa się hamulca. Na początku na dziurach i dużych nierównościach. Ale ostatnio zauważyłem, że problem występuje nawet podczas delikatnego przyśpieszania i co chwilę podczas jazdy na nierównościach. załączenie pompy od razu jest wyczuwalne przez pedał hamulca. Zaobserwowałem też, że jadąc spokojnie to kontrolka żadna się nie zapala, Jednak gdy jedzie się bardziej dynamicznie to kontrolka ABS i poślizgu koła zapalają się równocześnie i gasną dopiero chwilę po ponownym odpaleniu samochodu.
Dodam że mam już końcówkę hamulców z przodu (tarcze+klocki) jednak wydaję mi się że to nie ma żadnego wpływu na tą sytuację. Płyn hamulcowy też jest ok.
Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje??
Miałem podobną sytuację którejś zimy, z tym że u mnie razem z kontrolką ABS zapalała się kontrolka od hamulca ręcznego, drgania pedału hamulca pojawiały się nieoczekiwanie i nikły po chwili, jak zapaliły się kontrolki hamulca ręcznego i ABS. Z perspektywy czasu sądzę że moje objawy były spowodowane brakiem styku elektrycznego lub zwarcia na przewodzie czujnika ABS. Wyczyściłem czujniki, kostki i połączenia masowe. Po wyczyszczeniu nie zadziałało od razu, ale po kilku dniach nadeszła wiosna zrobiło się ciepło, jakoś zniknęły te drgania i nie występują do dziś.

Ostatnio edytowane przez arti32 ; 04-04-11 o 23:18
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-11, 22:33   #68
Maciej
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Maciej
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Rumia
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 150
Garaż
Domyślnie

Mi sie wydaje ze kolega Seboludek moze mieć gdzieś przełamany (lub przerwany) nrzewod od ABS-u z przodu bo ja tak wylookałem u siebie ze był przerwany + rozerwana lekko izolacja koło wtyczki i po wymianie sprężyn nie stykał sie tak jak wcześniej dzis zamówione czekam na dostawe tylko cholerna wtyczka sie zapiekła jutro kolejny dzień walki
__________________
Maciej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-11, 19:55   #69
Maciej
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Maciej
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Rumia
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 150
Garaż
Domyślnie

pochwale sie i podziękuje zarazem koledze ARTI32 jeszcze raz czujniczek zrobiony tzn wymieniony przewodzik walka zakończyła sie z śrubokretem i wygiągnięciem tej wtyczki troszke na siłe ale jest aaaaha i po wymianie jak sie nadal świecą kontrolki od kontroli trakcji i ABS-u to przejechać sie pare metrów, fotek nie robiłem za zimno no i troszke wiało u nas w 3mieście
Dziękuje i POZDR
__________________
Maciej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-11, 12:56   #70
majersco
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bedzin
Postów: 11
Domyślnie

witam ponownie,
wlasnie rozkrecam kazde kolo powoli i sprawdzam co jest grane z tym absem. Czy ktos z Was wie z czego dokladnie czujnik ABSu zczytuje dane na lozysku? Ktory to jest dokladnie element?

SEBOLUDEK- czy udalo Ci sie dojsc do tego co masz nie tak z autkiem ?
majersco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-11, 22:16   #71
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

W przednim kole jest łożysko z wtopionym w nie elementem magnetycznym, który w momencie obrotu łożyska jest odczytywany przez czujnik. W tyle z tarczami pewnie jest tak samo jak z przodu (nie wiem bo mam bębny). W tylnym kole z bębnami jest dodatkowa nakładka magnetyczna zakładana na bęben obok łożyska. Zasada działania taka sama jak z przodu.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-11, 21:48   #72
nok27
Turysta
 
Avatar nok27
 
Norbert
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 141
Garaż
Domyślnie Świeci się kontrolka ABS-u

witam wszystkich. mam problem z abs-em to znaczy swieci mi sie kontrolka na zegarach. co robic ? jak to sprawdzic i usunąc ? pomozcie
nok27 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-11, 23:00   #73
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

A podepnij pod kompa i ci pokaże który czujnik walnięty.
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-11, 22:31   #74
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

U mnie z ABS już wszystko w porządku... Przyczyna?? Łożysko w prawym kole z przodu było zużyte na 120% i całe koło było luźne co wprowadzało czujnik w błąd i ABS wariował. Nieszczęsne łożysko przyczyniło się również do śmierci piasty z przodu, czyli dodatkowe koszta. Co najbardziej mnie dziwi to to, że na kierownicy nie było nic czuć, ani nie ściągało, żadnych drgań, zupełnie nic... No ale mimo sobotniego wieczora udało się cudem ogarnąć nowe części i foka śmiga aż miło
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-11, 23:20   #75
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał nok27 Zobacz post
witam wszystkich. mam problem z abs-em to znaczy swieci mi sie kontrolka na zegarach. co robic ? jak to sprawdzic i usunąc ? pomozcie
Zapalenie się na stałe tej kontrolki oznacz że komputer odłączył układ ABS z jakiegoś powodu. Czasami odłącza z braku prądu, a najczęściej z braku odczytu z któregoś czujnika zainstalowanego przy kole. Trzeba ustalić który czujnik nie daje odczytu, i czy czujnik jest ok, czy padło łożysko i nie daje impulsów na czójnik czy padł czujnik i nie widzi go komputer.
Najprościej podłączyć komputer sczytać błędy. Jeśli nie ma takiej opcji to . Możesz wyczyścić wszystkie punkty łączenia masy, odkręcić czujniki i wyczyścić je, może trafisz.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[C-MAX] Nie zapala za kazdym razem ramk21 Silnik i skrzynia 0 15-03-09 14:25
Problem z kontrolka i silnikiem, od czego ta kontrolka jest Toffic1989 Silnik i skrzynia 2 20-09-08 16:19
cięzko zapala mody Silnik i skrzynia 10 20-09-07 20:13
Dziwnie zapala Alister Silnik i skrzynia 1 09-08-07 00:19
kontrolka od świec zapala się na ułamek sekundy Martinez69 Silnik i skrzynia 10 22-11-06 18:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u