Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 08-06-06, 10:03   #1
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie Mam problem - chyba z zegarami

Cześć.

Tydzień temu po raz pierwszy zauważyłem, że wskaźniki w zegarach oszalały.
Potem szaleństwo zaczeło się pogłębiać i osiągnęło w poniedziałek rozmiary katastrofy...

Wygląda to tak, że wszyskie wskaźniki poza (prawdopodobnie poziomem paliwa) pokazują co chcą - a najczęściej 0, wyświetlacz wpada na długi czas w stan pokazywania poziomych kresek, zapalaja się w różnych konfiguracjach kontrolki "check engine", "awaryjnego chłodzenia", "braku ładowania".
W tryb serwisowy mozna wejść, pokazuje kod błędu FFFF.
W trybie serwisowym sprawdzenie np. aktualnych obrotów silnika działą, ale zdaża się że wskazówka opada saonie i wyświetlacz przechodzi w poziome kreski.

W środę próbowaliśmy się z gostkiem z ABC Focus zapiąć do kmputera, ale po półgodzinnej walce facet wymiękł. Nie mógł się komputer diagniostyczny zgadać ze świrniętym autem.
Między innymi prosił o sprawdzenie czy kluczyk jest w stacyjce (przy pracującym silniku).
Poradził mi jednak podjechać do ASO, choć nie ukrywa że tam im się też nie uda zapiąć, ale może to problem walniętego kompa (była podobno seria walniętych komputerów...). Acha - za stracony w końcu było nie było czas nie wziął ani grosza - bo nic nie udało sie zrobić, co w kronikach trzeba iodnotować.
W ASO standardowa ściema: auto na 24 godziny, bla bla, itd... JAk ich przycisnąłem żeby nie robili ze mnie idioty bo przyjechaęm od swojego mechanika w celu sprawdzenia serii komputera czy nie z walniętej serii ściema się pogłębia - jakim urządzeniem diagnostycznym się zapinali, wersja software i generalnie .

Trochę się zjerzyłęm kiedy mi zaproponowano diagnostykę komputerowa za 197 zł, która - jak się gość wygadał nie da w sumie chyba nic bo to najprawdopodobniej coś z zegarami , bo kiedyś coś takiego juz widzieli. Powiedziałem że oddzwonię.

Uczepiłęm się myśli o tych zegarach. Zadzwoniłem jeszcze do AutoSASa i tam gość jak obejrzał efekty, to potwierdził, że na 90% to będą zegary. Zmartwił się tylko faktem, ze skoro ABCFocus spasował z komputerem, to on może też nic nie wskórać - ale od tego trzeba zacząć - i na trzeba będzie ręcznie szukać gdzie jest problem.

Szukałem, grzebałęm, juz mam dość funkcji SZUKAJ - podobno ale nie umiem tego znaleźć

Czy ktoś kiedyś miał może cośc takiego i co to było.

W aucie na pewno jest sucho - chyba że "ciepły i suchy" koniec maja z wilgotnośći 95% przez 2 tygodnie załątwił elektronikę .

HILFE, POMOCY, HELP...
Dziękuję z góry

[ Dodano: Czw 08 Cze, 2006 10:05 ]
Acha auto jeżzi bez problemu, pali bez problemu, kontrolka aku jest zielona....
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] [Diesel] Chyba mam problem z turbiną Supiotr Silnik i skrzynia 10 05-10-11 23:03
Problem chyba ze sprzęgłem szymek280 Szkody, Naprawy, Porównania 11 13-03-11 18:45
Problem z zegarami :( darecki123 Elektryka, audio i alarmy 1 27-09-08 23:36
Help Me !!! Problem z silniczkiem chyba.... DjLeon Silnik i skrzynia 1 30-10-06 20:11
Problem z dieslem (chyba elektryka) siwy Elektryka, audio i alarmy 3 12-03-06 16:06

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u