Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-05-10, 10:27   #1
jaggoda
Turysta
 
Avatar jaggoda
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 5
Question Ford Focus 1.8 TDCI 2003 r. - PROSZĘ O POMOC

Panowie,

doradźcie mi proszę przy zakupie samochodu. Znalazłam bardzo porządnego Forda Focusa z 2003 roku, sprowadzonego z Niemiec, przebieg 106 tys. km, silnik 1.8 TDCI.
Generalnie świetne wyposażenie (wersja Ghia) i autko wygląda bardzo dobrze, na pierwszy rzut oka jest też całkowicie sprawne technicznie. Oczywiście przed zakupem planuję wybrać się na stację kontroli i wszystko posprawdzać.
Ale jest jeden problem - tata uparł się, że słyszał od znajomego, ze wszystkie wersje silnika, tylko nie 1.8 TDCI bo podobno jest bardzo awaryjny i zazwyczaj padają wtryski.
Czy faktycznie są jakieś wadliwe te silniki?
Sprawdzałam na kilku forach i przez znajomych dowiadywałam się w Fordzie, to otrzymałam info, że faktycznie często są problemy z wtryskami, ale w wersji 2.0 w Mondeo.
Pomóżcie proszę, bo autko bardzo mi się podoba i właściwie jestem gotowa kupić, ale martwi mnie ta sprawa silnika, bo nie chciałabym zaraz wydawać 6 tysi na naprawę wtrysków....
jaggoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-10, 11:18   #2
Stacho
Turysta
 
Avatar Stacho
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wawa/Lublin
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2004
LU Lublin
Postów: 254
Garaż
Domyślnie

Jeżeli wtryski nie są zajechane w tej chwili i będziesz dbała o auto, terminowa wymiana filtrów i lała dobry ON to nic się nie powinno stać.

Jeżeli po odpaleniu nie chodzi jak ursus, a start ze świateł na rozgrzanym silniku nie powoduje, że kierowca za Tobą dostaje po oczach sadzą to wtryski powinny być OK.

Dymienie też może być spowodowane niedomykającym się EGRem, ja tak miałem - zaślepiłem i przestał kopcić

Generalnie Focus I z silnikiem 1.8TDCI to fajne auto, stylistycznie na zewnątrz i w środku przeskoczyło cała epokę a model ten ma już ponad 10lat.


Przed zakupem sprawdź:
-czy nie dymi bardzo
-koło dwumasowe i sprzęgło


Z własnego doświadczenia znajdź sobie dobry warsztat z kompem i niech Ci prześwietlą całe auto, ASO też może być, tylko takie które sprawdzi też powłokę lakierniczą.

---------- Post dodany o 11:18 ---------- Poprzedni post był z 11:06 ----------

Przebieg trochę podejrzany, ale się tym nie sugeruj.

Dwumasa i wtryski generują spore koszta, jeśli już to wykluczysz to upewnij się czy:

1. Nie był bity poważnie (powłoka lakiernicza, czy są kable w kostkach pod fotelami, czy nie są poprzecinane, czy nie ma tam podlutowanego rezystora, czy napinacze pirotechniczne nie są pogięte)
2. Zawieszenie tył, jak jest mocno zajechane to trochę będzie kosztowało.

Jak masz VIN auta to go tu wrzuć, sprawdzimy z czym wyjechał z fabryki i sobie porównasz jak to się ma do auta teraz.
__________________
--
Pozdrawiam
Stacho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-10, 12:56   #3
jaggoda
Turysta
 
Avatar jaggoda
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stacho Zobacz post
Jeżeli wtryski nie są zajechane w tej chwili i będziesz dbała o auto, terminowa wymiana filtrów i lała dobry ON to nic się nie powinno stać.

Jeżeli po odpaleniu nie chodzi jak ursus, a start ze świateł na rozgrzanym silniku nie powoduje, że kierowca za Tobą dostaje po oczach sadzą to wtryski powinny być OK.

Dymienie też może być spowodowane niedomykającym się EGRem, ja tak miałem - zaślepiłem i przestał kopcić

Generalnie Focus I z silnikiem 1.8TDCI to fajne auto, stylistycznie na zewnątrz i w środku przeskoczyło cała epokę a model ten ma już ponad 10lat.


Przed zakupem sprawdź:
-czy nie dymi bardzo
-koło dwumasowe i sprzęgło


Z własnego doświadczenia znajdź sobie dobry warsztat z kompem i niech Ci prześwietlą całe auto, ASO też może być, tylko takie które sprawdzi też powłokę lakierniczą.

---------- Post dodany o 11:18 ---------- Poprzedni post był z 11:06 ----------

Przebieg trochę podejrzany, ale się tym nie sugeruj.

Dwumasa i wtryski generują spore koszta, jeśli już to wykluczysz to upewnij się czy:

1. Nie był bity poważnie (powłoka lakiernicza, czy są kable w kostkach pod fotelami, czy nie są poprzecinane, czy nie ma tam podlutowanego rezystora, czy napinacze pirotechniczne nie są pogięte)
2. Zawieszenie tył, jak jest mocno zajechane to trochę będzie kosztowało.

Jak masz VIN auta to go tu wrzuć, sprawdzimy z czym wyjechał z fabryki i sobie porównasz jak to się ma do auta teraz.
Jasne, VIN: WFOAXXGCDA3L29276
Napisałam nawet do serwisu w Niemczech z prośbą o przesłanie historii napraw, bo okazało się, że dealerzy nie mają zintegrowanej bazy w skali całej sieci, tylko każdy ma podgląd tylko do historii serwisowanych u siebie aut.
jaggoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-10, 13:16   #4
Stacho
Turysta
 
Avatar Stacho
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wawa/Lublin
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2004
LU Lublin
Postów: 254
Garaż
Domyślnie

Sprawdzę wieczorkiem i wrzucę info.
__________________
--
Pozdrawiam
Stacho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-10, 13:37   #5
jaggoda
Turysta
 
Avatar jaggoda
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 5
Domyślnie

Super, będę wdzięczna
jaggoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-10, 16:41   #6
Stacho
Turysta
 
Avatar Stacho
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wawa/Lublin
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2004
LU Lublin
Postów: 254
Garaż
Domyślnie

Na razie takie info z http://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do

Główne funkcje
Data produkcji: 21.05.2003
Model pojazdu: Focus
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 35
Silnik: 1.8L Duratorq-TDCi (100PS) - Lynx
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Przełożenie przekładni głównej: 3.41
Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7)
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"D"
Lakier: Moondust Silver (metalik)
Materiał we wnętrzu: Bussac
__________________
--
Pozdrawiam
Stacho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-10, 01:09   #7
mamjaniak
Turysta
 
Avatar mamjaniak
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
październik
2001
PKN powiat koniński (Konin)
Postów: 23
Domyślnie

Wszystko ładnie, ale to chyba nie ten dział.
mamjaniak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-10, 08:32   #8
marcin/anka
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar marcin/anka
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bydgoszcz
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2007
CB Bydgoszcz
Postów: 93
Domyślnie

ale ten przebieg to naprawde podejrzany,dwa lata temu kupowałem ten sam rocznik z tym silnikiem i miał 170 tyś,bo w szkoplandi jak ktoś kupuje disla to raczej zakłada z góry że raz w tygodniu do kościoła to nie będzie nim jeżdził,a kilometry to oni mają gdzie robić.
ale zawsze może trafić się jakiś wyjątek,oby to był twój.
jeżeli licznik nie kłamie,i był uczciwie serwisowany,to powinien być świerzo po wymianie dwumasy,a jeżeli jest to jeszcze jego pierwsza,orginalna,dwumasa to czeka cię niedługo koszt ok. 1400 zł [kąplet razem ze sprzęgłem,sama dwumasa to ok 850 zl] za dwumase plus 250-500 robocizna.
a wtryski? jeżeli licznik nie kłamie,autko jeżdziło po niemczech i było regularnie serwisowane to jeszcze długo pojeżdzisz zanim cię ten problem dopadnie,pod warunkiem że sama też będziesz o niego dbać
__________________
licz zawsze na siebie albo na cud,ale pamiętaj co mówił towarzysz stalin,że cudów nie ma
marcin/anka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u