Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-12-09, 00:06   #1
Tata
Turysta
 
Avatar Tata
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Tarnów
Inny
HB 3D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
wrzesień
2018
KT Tarnów
Postów: 182
Garaż
Domyślnie Dziwne odgłosy z przedniego zawieszenia

Witam, poruszam ten temat, bo nic nie mogę znaleźć w szukajce dot FFII w tej kwestii. Zanim opiszę problem, nadmienię że byłem u 2 macherów i na szarpakach w stacji kontroli pjazdów, nikt nie określił jednoznacznie problemu. Problem polega na głuchych stukach dochodzących z przedniego zawieszenia, najczęściej przy pokonywaniu nierównosci poprzecznych, np na kocich łbach to nie występuje. Szarpaki nic nie wykazały, wszędzie podobno ok, jeden z macherów sugerował górne łożysko amortyzatora, ale tam też wszystko w porządku, na jednym minimalny luz, i stwierdzili że tak mały luz nie może mieć na nic wpływu. Oczywiście wszystkie łączniki, gumy i inne badziewie również zostało sprawdzone. I tutaj moje pytanie, czy zawieszenie w FFII pracuje tak głośno, czy jest to jakiś problem ogólnie znany posiadaczom FFII? Jechać do ASO i wywalić kupę grosza na te same zabiegi, czy macie może jakiś pomysł?
Dodam tylko że na lato mam 17" i myślałem że to ich wina, ale po zmianie na zimowe 16" na stalówkach odgłosy nie ustały. W układzie kierowniczym raczej nie szukam, bo na postoju na włączonym silniku zero luzów czy stukanai przy szarpaniu kierownicą...

Ostatnio edytowane przez Tata ; 10-12-09 o 00:29
Tata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-09, 01:00   #2
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tata Zobacz post
Witam, poruszam ten temat, bo nic nie mogę znaleźć w szukajce dot FFII w tej kwestii. Zanim opiszę problem, nadmienię że byłem u 2 macherów i na szarpakach w stacji kontroli pjazdów, nikt nie określił jednoznacznie problemu. Problem polega na głuchych stukach dochodzących z przedniego zawieszenia, najczęściej przy pokonywaniu nierównosci poprzecznych, np na kocich łbach to nie występuje. Szarpaki nic nie wykazały, wszędzie podobno ok, jeden z macherów sugerował górne łożysko amortyzatora, ale tam też wszystko w porządku, na jednym minimalny luz, i stwierdzili że tak mały luz nie może mieć na nic wpływu. Oczywiście wszystkie łączniki, gumy i inne badziewie również zostało sprawdzone. I tutaj moje pytanie, czy zawieszenie w FFII pracuje tak głośno, czy jest to jakiś problem ogólnie znany posiadaczom FFII? Jechać do ASO i wywalić kupę grosza na te same zabiegi, czy macie może jakiś pomysł?
Dodam tylko że na lato mam 17" i myślałem że to ich wina, ale po zmianie na zimowe 16" na stalówkach odgłosy nie ustały. W układzie kierowniczym raczej nie szukam, bo na postoju na włączonym silniku zero luzów czy stukanai przy szarpaniu kierownicą...

Generalnie przednia zawiecha dla wersji Sport nie jest cicha, ale słychać ją głównie na kocich łbach. A jak zjeżdżasz z krawężnika to masz stuknięcie?
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-09, 01:19   #3
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Jeśli na szarpakach nic nie stukało a stuka w czasie jazdy to jeszcze raz dobrze sprawdź łączniki stabilizatora.
Zajrzyj pod auto, niech ktoś mocno pobuja budą na boki a ty słuchaj co stuka jak łącznik drążka stabilizatora to go usłyszysz, przytrzymaj go ręką jak przestanie to masz winnego i problem z głowy.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-09, 01:21   #4
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

Nie chce zakładać tematu więc się podłącze i mam nadzieje, że pomożecie Ja z kolei przy ruszaniu w FFI lub hamowaniu, albo podczas jazdy na wybojach słysze takie jakby ocieranie się metalu o metal w przednim zawieszeniu... Jakiś miesiąc temu byłem na stacji kontroli i mówiono mi, że tulejki są powoli do wymiany. Czy te dźwięki to mogą być tulejki do wymiany na JUZ czy przyczyna może być inna?
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-09, 21:53   #5
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Tata, jeśli chcesz to podam Ci namiar na rewelacyjnego fachowca w Żabnie pod Tarnowem, który zdiagnozuje problem i nie będzie naciągał na wymianę czegoś tam metodą prób i błędów. Info na priva.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-09, 23:38   #6
Tata
Turysta
 
Avatar Tata
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Tarnów
Inny
HB 3D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
wrzesień
2018
KT Tarnów
Postów: 182
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał lobuzek Zobacz post
Tata, jeśli chcesz to podam Ci namiar na rewelacyjnego fachowca w Żabnie pod Tarnowem, który zdiagnozuje problem i nie będzie naciągał na wymianę czegoś tam metodą prób i błędów. Info na priva.
Super, dawaj namiar, nawet w serwisie rozłożyli ręce.

---------- Post dodany o 23:38 ---------- Poprzedni post był z 23:36 ----------

Cytat:
Napisał Artur83 Zobacz post
Generalnie przednia zawiecha dla wersji Sport nie jest cicha, ale słychać ją głównie na kocich łbach. A jak zjeżdżasz z krawężnika to masz stuknięcie?
Właśnie dokładnie w takich momentach jest takie głuche stuknięcie, wiem że to najczęstszy objaw zużytych łączników, ale ponoć u mnie są ok, największe podejrzenie jest na prawe górne mocowanie amora, ale sęk w tym że stuka jakby równomiernie na lewym i prawym...
Tata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-09, 22:59   #7
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Bujałeś mocno budą na postoju?
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-09, 19:08   #8
Vadero
Turysta
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2007
SPS powiat pszczyński (Pszczyna)
Postów: 396
Domyślnie

sprawdź czy nie masz luzu na przegubie wewnętrznym - u mnie to pukało i nie chciało dac się ustalić co to
__________________
Focus mkII '06 1.6
Vadero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-09, 19:08   #9
Tata
Turysta
 
Avatar Tata
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Tarnów
Inny
HB 3D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
wrzesień
2018
KT Tarnów
Postów: 182
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał arti32 Zobacz post
Bujałeś mocno budą na postoju?
nie, ale co mi to da, jak ktos nie będzie leżał pod spodem? Mam coś usłyszeć, wyczuć jakieś luzy?
Tata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-09, 22:19   #10
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tata Zobacz post
nie, ale co mi to da, jak ktos nie będzie leżał pod spodem? Mam coś usłyszeć, wyczuć jakieś luzy?

pisałem wcześniej:
Cytat:
Napisał arti32 Zobacz post
...J
Zajrzyj pod auto, niech ktoś mocno pobuja budą na boki a ty słuchaj co stuka jak łącznik drążka stabilizatora to go usłyszysz, przytrzymaj go ręką jak przestanie to masz winnego i problem z głowy.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u