Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-12-05, 12:52   #1
hose
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Leżajsk
Postów: 43
Domyślnie

Jako że na forum nie znalazłem do tej pory dokładnego opisu montażu pasa środkowego pozwalam sobie zamieścić takowy który otrzymałem od uzytkownika maksrom (wielkie dzięki składam dla niego ) . Jego opis bardzo mi pomógł więc myślę że pomoże komuś w przyszłości również. Dodałem do niego parę swoich uwag które zauważyłem przy montażu.

INSTRUKCJA MONTOWANIA PASA BEZPIECZEŃSTWA
1. Odkręcamy tylne oparcie fotela (kładziemy oparcie i odkrecamy 4 śruby w dolnej częsci - imbusowe) i wyjmujemy z auta.
2. Rozbieramy je, tzn. demontujemy tylne pokrycie (od strony bagażnika) - uwaga na spinki, żeby wszystkich nie połamać, będą do powtórnego wykorzystania - (ale ja np. kupiłem nowe o podobnej średnicy i też spełniły swoją rolę). Zdejmujemy przednią tapicerkę - jest na takie specyficzne zatrzaski (trzeba podważać ją co kilka cm i będzie powoli odskakiwać charakterystycznie trzeszcząc) . Po zdjeciu przedniej tapicerki oparcia odsłoni się widok z miejscem przykręcenia napinacza (u mnie i u kolegi maksrom stary napinacz pozostał, po prostu ktoś odciął sam pas - lenistwo warsztatu demontującego ).

Uwaga!!! Na górze siedzenia jest plastikowy element, w który wprowadza się pas. Należy go zdemontować ale ostrożnie, ponieważ jest PRZYNITOWANY). Trzeba uciąć 2 nity od środka i wyjąć ów element.

3. W miejscu gdzie jest stary napinacz lub gdzie jest miejsce na śrubę przykręcamy nowy napinacz.
4. Następnie w element w kształcie litery U w napinaczu wsadzany taki śmieszny bolczyk na rurko-lince.
5. Przeciągamy zapięcia pasa i sam pas oczywiście przez otwór po przynitowanym plastiku.
6. Zakładamy tapicerkę.
7. Montujemy i nitujemy plastik
8. Zakładamy oparcie.
9. Przykręcamy.

Należy zwrócić uwagę, że pas gdy jest luzem rozwija się tylko pod określonnym kątem. Gdy z początku nie bedzie sie chciał rozwinąc należy troche poeksperymentować i na pewno w koncu pojdzie (oczywiscie rozwijać mozna go tylko po zamontowaniu)


To chyba tyle, gdyby ktoś miał nadal problemy moze pisac do mnie albo do maksroma z pewnoscia pomozemy

Pozdrawiam
__________________
Powered by FF I
hose jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 12:22   #2
wojtekn
Turysta
 
Avatar wojtekn
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Rybnik
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
Postów: 220
Domyślnie

Witam wczoraj montowałem swój pozwole sobie wnieś swoje drobne poprawki.
Cytat:
Napisał hose
1. Odkręcamy tylne oparcie fotela (kładziemy oparcie i odkrecamy 4 śruby w dolnej częsci - imbusowe)
- ja osobiście miałem gwiazkowe
Po zdemontowaniu
Cytat:
Napisał hose
Uwaga!!! Na górze siedzenia jest plastikowy element, w który wprowadza się pas. Należy go zdemontować ale ostrożnie, ponieważ jest PRZYNITOWANY). Trzeba uciąć 2 nity od środka i wyjąć ów element.
- przed przykręcenie nowego napinacza przekładamy pas przez plastik i od razu nitujemy a nie po przykręceniu napinacza bo jest utrudniony dostęp
Reszta postepowania zgadzała się z opisem.
__________________
WOJTEKN pozdrawia [you:aa49aba781]
__________________________________
POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH POSIADACZY FOCZEK i nie tylko
wojtekn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-06, 10:08   #3
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
Przede wszystkim dzięki za instrukcję - dzięki niej założyłem pas w swoim kombi.
Moje uwagi:
- u mnie był inny rozmiar klucza do odkręcenia oparcia a inny do wykręcenia pasa
- jeśli chodzi o odpięcie przedniej tapicerki. U mnie brzegi tapicerki wyglądały jakby oblane plastikiem w kształcie rurki. Ten rurkowaty plastik był wciśnięty w metal oparcia. Podwarzyłem szerokim śrubokrętem i wyszedł bez problemu. W TISie piszą aby wysunąć prowadnice zaglówków - nie potrzeba.
Potrzebna jest nitownica do przynitowania plastikowej prowadnicy pasa w górnej części oparcia.
Aby pas się wysuwał należy pchnąć oparcie tak aby wyskoczył przycisk zwalniający oparcie - w przeciwny wypadku będzie blokowane rozwijanie pasa.
Je też miałem obcięty pas. Zarówno obcięty jak i nowy miały znaczek TRW a nie Ford.
pozdrawiam
Arturek
P.S. Te plastikowe kołki (klipsy) mocujące tapicerkę a lubiące się urywać przy demontażu kosztują w ASO 1,50 zł / sztukę i mają oznaczenie: 6739864A pod nazwą "Klips oparcia kanapy"
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-08, 10:47   #4
OKEY
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Właśnie jestem po wymianie pasa bezpieczeństwa, bardzo pomogły mi Wasze instrukcje (OGROMNE DZIĘKI). Przy okazji znalazłem jeszcze jeno rozwiązanie dotyczące pasa środkowego. Kupiłem foczkę zarejestrowaną na 4 osoby z kratką podłokietnikiem i jak się okazało z wyciętym pasem środkowym. Ponoć jest to najczęstsza metoda przekwalifikowywania samochodów osobowych na ciężarowe - montaż kratki i cięcie pasa (wrrrrrrr!! jakby nie można było go schować do środka). Zaleta to mechanizm, który zostaje w oparciu fotela. Ale o tym trochę później.
W Fordzie za pas środkowy żądają grubo ponad 400zł, na allegro można czasami znaleźć za 250zł a to i tak 5 razy drożej niż za standardowy pas boczny!!! Dlatego też kupiłem boczny pas od Focusa, wyciągnąłem taśmę, nawinąłem na rolkę, która została po obcięciu fabrycznego i działa bez zarzutu. Koszt 50 zł i trochę nerwów z rozpracowywaniem pasa. Jeżeli ktoś chciałby szczegółową instrukcję mogę coś takiego spłodzić
OKEY jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 23:09   #5
parulek
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 1
Domyślnie

Witam
To jeszcze ja dorzucę jedno pytanie odnośnie wymiana pasa. Dostałem się do środka siedzenia, wszystko jak w opisie. Chciałem odkręcić stary pas (oczywiście odcięty) ale ku mojemu zaskoczeniu bęben pasa jest przykręcony śrubą ale okrągłą. U was też tak było? Jak to ustroństwo odkręcić ?
parulek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 08:12   #6
OKEY
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Po mailach i postach widzę że problem wycinania pasów dotknął nie tylko mnie..... dlatego przesyłam krótką instrukcję wymiany taśmy w pasie.

Trochę z tym zabawy jest....ale warto się "pomęczyć"
1. Kupujemy boczny pas do focusa lub mondeo.....szerokość można sobie sprawdzić dla pewności, koszt ok.50zł
2. Wyciągamy mechanizm z siedzenia - instrukcje z forum są bardzo przydatne
3. Zapewne po ucięciu pasa przez "autoryzowany serwis" zostanie na rolce jego końcówka z bolcem zabezpieczającym. Trzeba ja usunąć i bolec dla pewności schować... może się przydać.
4. Cholernie trudno ustawić mechanizm po wyjęciu w takiej pozycji, aby rozwijał i zwijał się bezproblemowo...próbowałem bawić się w ustawienie imadle, ale dałem spokój..rozebrałem plastikową część mechanizmu i zablokowałem zapadkę.
5. Z kupionego bocznego pasa wyciągamy taśmę....zaraz będzie potrzebna....
6. Teraz naciągamy sprężynę w mechanizmie, na który nawijać będziemy pas...nawijamy kręcąc aluminiową rolką...
7. UWAGA! Należy uważać aby nie przesadzić z tym nawijaniem bo sprężyna może strzelić....
8. Jak już wydaje się nam że sprężyna jest naciągnięta, wkładamy nowy pas, zabezpieczamy bolcem, puszczamy i sprężyna rozwijając się sama go naciąga... jeśli się okaże że naciągnęła za mało...zabawę rozpoczynamy od nowa aż do skutku. aaaaa. i kolejna WAŻNA rzecz......pas zanim zapniemy do rolki przekładamy przez otwór w siedzeniu.... później możemy mieć utrudnione zadanie.
9. Jeżeli pas się już dobrze chowa....montujemy siedzenie a później pas do podłogi.
10. Powodzenia
OKEY jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-08, 10:36   #7
sisio
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

A ja mam takie pytanie w kwestii formalnej - jak to wygląda przy legalizowaniu pasa montowanego samodzielnie?

Czy w Wydziale Komunikacji lub stacji diagnostycznej nie będą chcieli faktury za dokonanie zmian? - oczywiście dotyczy to przerabiania ciężarówki na osobówkę.

Niedługo czeka mnie taka zamiana i chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości. W ASO zaśpiewali 210zł za sam montaż + pas 394zł .
sisio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-08, 11:57   #8
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał sisio
A ja mam takie pytanie w kwestii formalnej - jak to wygląda przy legalizowaniu pasa montowanego samodzielnie?

Czy w Wydziale Komunikacji lub stacji diagnostycznej nie będą chcieli faktury za dokonanie zmian? - oczywiście dotyczy to przerabiania ciężarówki na osobówkę.

Niedługo czeka mnie taka zamiana i chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości. W ASO zaśpiewali 210zł za sam montaż + pas 394zł .
Przed odciężarowieniem robisz przegląd
Ja przy przeglądzie powiedziałem, że pas nie był zdemontowany i oni to "klepnęli" - napisali, że przystosowany do przewozu 5 osób

Poczytaj tutaj:

http://www.fordclubpolska.org/porady...=focus&type=49
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-13, 10:18   #9
mak100
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 17
Domyślnie

Witam. Instrukcja rozni sie troche w wersji poliftowej (kombi). Sam pas pasuje z wczesniejszej wersji mk2, ale z tego co sie dowiedzialem tez musi byc kombi.

Co do samej instrukcji;
Trzeba wyjac oparcie tylnej kanapy - 4 sruby torx. Po wyjeciu nalezy wyjac tapicerke z rowkow, tak jak ktos opisywal. Mechanizm pasa jest przykrecony sruba, ktora jest zakryta okladzina materialowa. Trzyma sie ona na kleju, trzeba odkleic a pozniej spowrotem przykleic. Sam pas montowany jest do tylnej sciany w specjalnie nacietych otworach - dobrze jest je widziec podczas montazu, bo da sie zle trafic przez co pas bedzie pod zlym katem i bedzie zablokowany. Do plastikowej prowadnicy pasa nie trzeba nitownicy trzyma sie ona na zatrzask. Odnosnie zaglowkow- nie trzeba ich wyjmowac da sie to zrobic z zamontowanymi. Pozdrawiam!
mak100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-15, 21:18   #10
Cieszyn
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2004
Postów: 3
Domyślnie

Witam wszystkich
Odkopuję bo mam problem z mocowania mi zagłówków w sedanie mk1. Nie potrafię ich wyciągnąć z tej ramy. Czy jest jakiś sprytny patent na to, bo po wciśnięciu śrubokrętem tego zatrzasku mocowanie ani drgnie
Cieszyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pasy bezpieczeństwa wojtekn Inne techniczne 5 20-01-10 18:00
Naprawa pasa bezpieczeństwa.. piterr89 Szkody, Naprawy, Porównania 0 18-09-08 19:21
PAS BEZPIECZENSTWA DO FOKI wojtekn Inne techniczne 30 07-09-05 15:37
macie kontrolkę niezapiętego pasa bezpieczeństwa 4tun Inne techniczne 18 10-01-05 14:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u