Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-05-08, 10:19   #1
scubamen
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Lubin
Postów: 3
Domyślnie Jak w końcu z tym gazem 1.4 Zetec???

Witam, siedzę dziś i czytam co "szukajka" mi przyniosła odnośnie LPG w silniczku 1.4 i już nie wiem w końcu czy są problemy, czy też śmiało można montować? Pozdrawiam.
scubamen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 10:25   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

1.4 zniesie LPG podobnie jak 1.6 bo to blizniacze konstrukcje, czyli albo bedzie dobrze albo mogila...

ale... 1.4 to tak slabe auto ze po dodaniu jeszcze LPG bedzie prawdziwa masakra z jazda i mocne obciazenie dla silnika... ile ci pali ze chcesz go gazowac?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 10:35   #3
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Jak nie stać cię na jeżdzenie Focusem 1.4 to sprzedaj go i kup sobie Fiestę 1,1, taka jest prawda. Po co psuć fajny samochód....
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 15:32   #4
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

OMG...1.4 + GAZ i jeszcze moze klima...
Rozmawialem kiedys z facetem co zagazowal 1.4 - nie mial problemwo, wszystko smigalo...ale narzekal na biedne osiagi aut na gazie.
Duzo jezdzisz?
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 17:42   #5
zuberek6
Turysta
 
Avatar zuberek6
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Wrocław
Postów: 12
Domyślnie

A ja nie rozumiem ideii gazowania samochodu... Jeżeli auto z tym silnikiem pali dla Ciebie za dużo to po co je kupiłeś. Gazem skraca się tylko żywotność silnika i jego osiągi... Rozumiem jeszcze pokusić się jak już na CNG bo wówczas jeździ się za grosze... Ale ja osobiście auta bym nie zgazował...

ps. silniki 1.4 i 1.6 źle znoszą założenie gazu
zuberek6 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 18:17   #6
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

zuberek6, Rasta, nie znacie się na temacie więc lepiej żebyście się w nim nie wypowiadali bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd.

Jak już ktoś napisał powyżej 1.4 to bliźniacza konstrukcja do 1.6, który ja posiadam zagazowany od 3 lat. Przejechałem na gazie już ponad 70 tyś km i jak narazie nie wszystko jest w najlepszym porządku. Osobiście polecam. Na każdym przejechanym litrze zaoszczędzasz ponad 2 zł, a to na pewno jest warte rozważenia.
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 18:28   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michał
Na każdym przejechanym litrze zaoszczędzasz ponad 2 zł, a to na pewno jest warte rozważenia.
no bez przesady z tym oszczedzaniem, w praktyce wychodz 30-35% oszczednosci max + dodatkowo koszt instalki...

Cytat:
Napisał Rasta
Jak nie stać cię na jeżdzenie Focusem 1.4
Cytat:
Napisał zuberek6
Jeżeli auto z tym silnikiem pali dla Ciebie za dużo to po co je kupiłeś.
Rasta, dla ciebie auto moze spalac i 20 litrow na 100km, bo praktycznie nim nie jezdzisz i po miescie poruszasz sie komunikacja miejska... ale wez pod uwage ze do Czech juz auta nie chciales wziac miedzy innymi ze wzgledu na spalanie...

mozna oczywiscie uwazac, ze "auta sie nie gazuje bo to zbrodnia" czy "nie stac cie to kup stare, tanie padlo", ale to naprawde myslenie bez sensu - po co wydawac na paliwo 20tys zl rocznie i rozwazac za kazdym razem czy oplaca sie jechac na weekend gdzies w Polske, skoro mozna wydac te powiedzmy 13-14tys zamiast tego i miec dokladnie taki sam efekt...

PS. dlaczego szukasz tanszego (od ceny detalicznej) oleju, kierownicy, blow-offa itd. - skoro nie stac cie na normalny zakup, to znaczy ze nie powinienes z tego korzystac?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 18:58   #8
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Daj sobie spokój z gazowaniem 1.4

Naprawde to jest słaby silnik - podczas wyprzedzania trzeba go nieźle piłować. Jak zamontujesz gaz, to po załadowaniu foki pod dach ze złożonymi siedzeniami chcąc ruszyć musiałbyć z 3500 tyś obrotów startować

Nie opłaca się - gra nie warta świeczki
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 22:20   #9
Adanior
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Tychy
Postów: 15
Domyślnie

A moj znajomy wfoce 1.4 kombi miał gaz i zrobil na nim 170 tyś km. Tylko ze mial zamontowane jakies smarowanie zaworów. Nie narzekal na dynamikę a noge miał ciężką. Ja kiedys miałem lanosa z gazem i szczerze mówiąc miedzy LPG a benzyna nie odczowałem prawie żadnej róznicy, a instalka była II generacji mieszalnikowa. A co do hasel że jak ktoś montuje instalkę to znaczy ze go nie stac na wachę i nie powinien kupowac samochodu to brak mi słów. Pewnie kolega który to napisal nigdy nie mial instalki w samochodzie, a moze zazdrości że jego 2.0 lekkko go ruinuje przy dystrybutorze :P
Adanior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 09:04   #10
miodek100
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: kłomnice
Postów: 14
Domyślnie

Ja koledzy mam foczkę z 2004 przebieg 160tys. (wszystko na gazie – fabrycznym) łatwo policzyć cana paliwa około 4zł gaz 2,1zł



Benzyna 8l/100 = 12800litró X 4 = 51200

Gaz 9l/100 = 14400litrów x 2,1 = 30240

Różnica 20960 – 5000instalaca = 15960zł



No niech ktoś powie, że się nie opłaca. Przez 160tyś nie miałem żadnej awarii silnika.
Teraz troszkę mam problem tylko na postoju, bo mi obroty skaczą, – ale to częsta dolegliwość foczek 1.6

Tak, więc trzeba sobie przeliczyć ile kilometrów robi się rocznie i czy się opłaca czy nie.
miodek100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 09:42   #11
scubamen
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Lubin
Postów: 3
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedzi, zwłaszcza typu:

Cytat:
Napisał Rasta
Jak nie stać cię na jeżdzenie Focusem 1.4 to sprzedaj go i kup sobie Fiestę 1,1, taka jest prawda. Po co psuć fajny samochód....
Pozostałych użytkowników gorąco pozdrawiam.
scubamen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 10:47   #12
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
mozna oczywiscie uwazac, ze "auta sie nie gazuje bo to zbrodnia" czy "nie stac cie to kup stare, tanie padlo", ale to naprawde myslenie bez sensu - po co wydawac na paliwo 20tys zl rocznie i rozwazac za kazdym razem czy oplaca sie jechac na weekend gdzies w Polske, skoro mozna wydac te powiedzmy 13-14tys zamiast tego i miec dokladnie taki sam efekt...
Nic dodać, nic ująć
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 11:16   #13
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
PS. dlaczego szukasz tanszego (od ceny detalicznej) oleju, kierownicy, blow-offa itd. - skoro nie stac cie na normalny zakup, to znaczy ze nie powinienes z tego korzystac?
Teraz to poszedłeś bo bandzie

A czemu Misiek nie wymieniasz klocków w ASO :P Soki ale twoje argument są absurdalne

Ps. Jakbym jechał do Czech na wakacje to bym sie nie szczypał, a prawda jest taka, że nawet jakbyś miał w garażu Porsche i Mondka to na 2 dni do Czech pojechał byś Mondkiem ...

[ Dodano: Nie 01 Cze, 2008 11:23 ]
scubamen, nie zrozum mojej wypowiedzi źle, gaz to w więkrzości wypadków problemy i naprawdę nie warto. Jaby fura ci wciągała 15 litrów to można by się zastanawia. Oczywiście na forum są zadowoleni użytkownicy gazu, ale te jest wielu, którzy sie na tym przejechali.

A ty Misiek nie poer.. bo z rok jeżdziłeś na regulację tej swojej gazowni zanim ta twoja foka zaczeła jeździć normalnie, już nie pamiętasz jak co gasła na torze
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 20:54   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Rasta, gasniecie to nie LPG i problem pojawi sie pewnie znowu w tym roku

Cytat:
Napisał Rasta
Soki ale twoje argument są absurdalne
dokladnie jak i Twoje... po prostu instalacja LPG zalezy od podejscia do tematu i zrozumienia ze cos za cos - oraz konsekwencji, bo jazda na LPG wymaga wiekszej uwagi (grzanie sie silnika, unikanie za wysokich obrotow itp)

osobiscie zaluje, ze ktokolwiek z nas musi rozwazac w ogole instalacje (w sensie finansowym), ale prawda jest taka ze auto i budzet na utrzymanie i paliwo to zwykle bardzo powazne obciazenie budzetu
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 23:43   #15
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Cytat:
Napisał miodek100
Ja koledzy mam foczkę z 2004 przebieg 160tys. (wszystko na gazie – fabrycznym)
Hmmm, a to osobliwe bo tak ze 2 lata temu interesowałem się tematem i dostałem oficjalne stanowisko Ford Polska, że NIE zalecają i NIE zakładają w ASO ŻADNEJ instalacji LPG. A już na pewno przepada gwarancja na silnik (jeżeli zakładać do nowego samochodu).
Mógłbyś (tak dla zaspokojenia ciekawości) podać gdzie Ci ten gaz w ASO założyli?
PS
No chyba, że masz jakiś holenderski model bo tam chyba było to faktycznie fabrycznie zakładane, ale mieli chyba nieco inne silniki (wzmacniane głowice itp) i dodatkowo tylko w silnikach 1.8, a Ty masz 1.6 o ile dobrze w profilu widzę.
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-08, 13:18   #16
elukasz
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
No chyba, że masz jakiś holenderski model bo tam chyba było to faktycznie fabrycznie zakładane, ale mieli chyba nieco inne silniki (wzmacniane głowice itp) i dodatkowo tylko w silnikach 1.8, a Ty masz 1.6 o ile dobrze w profilu widzę.
Kolego 1,8 to ma porcelanowe gniazda zaworów więc pojeździsz chyba tydzień. Bo wcześniej czy puźniej popękają. Do 1,4 czy 1,6 polecam jak najbardziej. Oczywiście tylko instalacje sekwencyjną ze względu na plastikowy kolektor. Ja i ojciec mamy focusy 1,6 ojciec jeździ dłużej na instalacji Lovato około 1,5 roku. jest jak najbardziej zadowolony. Od założenia nic przy niej nie było robione. Ja też mam sekwencje lovato lecz elektronikę jakąś inną bo chciałem aby przełączanie na gaz było selektywne to znaczy co 2 sek. przełącza jeden cylinder wyłącza paliwo włącza gaz i tak od pierwszego do czwartego co 2 sek.
elukasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-08, 14:31   #17
AdaCCo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 21
Domyślnie

Ja mam 1,8 zagazowany i nie mam zadnych powazniejszych problemów tak jak to wróżą (chyba z fusów) inni. Podstawą jednak jest zamontowanie lubryfikatora (takie dodatkowe smarowanie). Koszt ok. 300zł. Bez tego ani rusz.

P.S. Dlaczego zawsze najbardziej "gadatliwi" co do gazu są osoby które go nie mają zamontowanego ?? Hmmmm.
__________________
kombi POWER
AdaCCo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 17:37   #18
miodek100
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: kłomnice
Postów: 14
Domyślnie

SADO: Tak jak nadmieniłem było to w 2004r. Nie było najmniejszego problemu. Gaz zakładany był w Piekarach śl. Samochód kupowany w Bytomiu.
Może dwa lata temu już od tego odeszli, ale w 2004 żadnych problemów nie było.
Foczka była typowym modelem puszczanym na polskę
miodek100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 21:17   #19
stih
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: WK
Postów: 61
Domyślnie

powiem wam ze i mi odradzali zakladanie gazu i nie zalozylem, ale jesli 1,6 jezdzi bez problemu to chyba założe jakies wskazówki macie co do zkladania gazu do 1,6 ? ile bedzie mnie kosztowala instalacja sekwencyjna w warszawie?
stih jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 21:55   #20
artur76
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar artur76
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Rembertów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
2002
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 442
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał stih
ile bedzie mnie kosztowala instalacja sekwencyjna w warszawie?
ok. 2700pln
artur76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 09:51   #21
AdaCCo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 21
Domyślnie

Pamiętaj zapytać się o lubryfikator !!!!
AdaCCo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 14:53   #22
jimbo22
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: 3miasto (teraz Wawa)
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał stih
powiem wam ze i mi odradzali zakladanie gazu i nie zalozylem, ale jesli 1,6 jezdzi bez problemu to chyba założe jakies wskazówki macie co do zkladania gazu do 1,6 ? ile bedzie mnie kosztowala instalacja sekwencyjna w warszawie?
za 2500 zalozysz... pogadaj z EGP na ostrobramskiej...

a lubryfikator przy zwyklym 1.6 to zbedny luksus... ale na pewno nie szkodzi... tu chodzi bardziej o chlodzenie zaworow (poprzez natrysk oleju) niz o jakiekolwiek smarowanie... 1.6 to zaden wyczynowy silniki pojezdzi bez tego, ale skoro to tylko 300 to mozna dmuchac na zimne...

PS. dyskusja o oplacalnosci gazu naprawde ponizej poziomu, jesli chodzi o wypowiedzi przeciwnikow... dlaczego najbardziej krzycza Ci co go nie maja? zazdrosc?

ja mialem 1.8 turbo volksvagenowski 150 KM... gaz zwrocil mi sie po 20 tys KM!!!! sekwencyjny... auto palilo 14 litrow w miescie gazu, 13 benzyny... nie chce mi sie demonstrowac tu obliczen... ale sek w tym, ze placilem za 100 KM nieczale 30 PLN, a mialem mocne i wygodne auto... jeszcze moglem go zachipowac na 180 KM z gazem...

takze "Kup se fieste" jest troche nie na miejscu...
jimbo22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 15:14   #23
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

hehe, dla przeciwnikow - dzisiaj tankowalem na BP LPG po 2,23zl/l - najzwyklejsza PB95 byla po 4,69zl/l i jest to standardowa proporcja w sezonie letnim (kiedy nie grzejemy domow), a jak wiadomo - w lato robi sie wiecej km
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 15:40   #24
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Cytat:
Napisał miodek100
SADO: Tak jak nadmieniłem było to w 2004r. Nie było najmniejszego problemu. Gaz zakładany był w Piekarach śl. Samochód kupowany w Bytomiu.
Może dwa lata temu już od tego odeszli, ale w 2004 żadnych problemów nie było.
Foczka była typowym modelem puszczanym na polskę
Rozumiem, czyli kupiłeś samochód w salonie, podjechałeś do gazownika w miejscowości obok i założyłeś gaz.
Myślałem, że w ASO Forda Ci założyli.
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 17:12   #25
Lelon
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Raszyn/Wawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 166
Domyślnie

Nie chce sie czepiać ale wcześniej słyszałem że te 1.6 to tak nie do końca sie nadają do gazu - tzn. gazownik twierdził, że są 2 rodzaje silnika 1.6 w Focusie i jeden z nich ma porcelanowe gniazda zaworów i on nie wroży długiej eksplatacji na gazie(zaskoczył mnie swoją uczciwością). Powiedział też że dość trudne jest sprawdzenie którą z wersji sie posiada.
Niech zwolennicy gazu mnie nie linczują - tylko przekazałem to co usłyszałem. Sam mam 1.6 i mimo tego że nie jestem zwollenikiem gazu to jak benzyna przekroczy 5zł to albo zamontuje gaz albo sprzedam auto i kupie coś co dobrze znosi LPG.
Lelon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 19:19   #26
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Zetec S - do gazu może być
Zetec SE - niet
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 20:15   #27
miodek100
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: kłomnice
Postów: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sado
Rozumiem, czyli kupiłeś samochód w salonie, podjechałeś do gazownika w miejscowości obok i założyłeś gaz.
Myślałem, że w ASO Forda Ci założyli.

to był montaz nakazany przez ASO Forda. Foczka była serwisowana tylko do 80tyś (więcej się nie opłacało)
Żadnej gwarancji nie straciłem przez 80tyś.
__________________
miodek100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 06:48   #28
stih
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: WK
Postów: 61
Domyślnie

to czym sie rozni ten S od SE i jaka jest pewnosc ze w se nie mozna
stih jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-08, 15:41   #29
kawin
Turysta
 
Avatar kawin
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Łomża
Postów: 126
Domyślnie

Cytat:
Napisał stih
to czym sie rozni ten S od SE i jaka jest pewnosc ze w se nie mozna
A są jeszcze Zetec E - i co z nimi?
__________________
Kawin focus I wersja USA made in Mexico, LPG BRC
kawin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-08, 08:55   #30
slawko_k
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Podkarpackie
Postów: 23
Domyślnie

Sorka że trochę OT

NeroN napisał
Cytat:
Zetec S - do gazu może być
Zetec SE - niet
Hej. Od kilku dni jeżdżę właśnie 1,6 zetec SE na lpg. ogólnie ma niecałe 100tyś przebiegu z czego na lpg ok 50tyś. czy to już będzie koniec tego auta??

Czego mogę się spodziewać? na razie jeździ ładnie wolne obroty nie falują. Zmierzę jeszcze sprężanie w cylindrach w wolnej chwili.

Czy jedyne co może paść to ta głowica??
Pytałem kumpla i mówi że jak padnie to zmieni się zaworki, przefrezuje gniazda, zmieni uszczelniacze i jakieś prowadnice czy co i będzie po problemie. Nie wiem ile naprawdę wytrzyma ten silnik ale jeśli zapłacę za to ok 600-700 zł (o podobnym koszcie na forum pisali) i wytrzyma to powiedzmy 100tyś to oszczędność na LPG i tak będzie rzędu kilkunastu tyś zł. ( u mnie obecnie paliwko 4,50, LPG 1,98 więc oszczędność zakładając zużycie w mieście ok 9paliwa i 11 gazu ok 18zł /100km).

Mam jeszcze pytanko odnośnie wskazań komputerka. Pokazuje mi w mieście średnio ok 13-14 litrów a w wątku o spalaniu piszecie że 1,6 w mieście rzędu 8-9l/100. Czy ten komputerek przekłamuje czy moje auto faktycznie tyle pali. Dodam że jeżdżę spokojnie.

Czy może dołożyć ten lubryfikator póki silnik jeszcze działa.

Pozdrawia Sławek
slawko_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Różnice: Zetec-S a Zetec-SE (1,6) epic Silnik i skrzynia 36 02-04-10 01:45
Plotka czy 2.0i 16V rzeczywiście dobrze sprawują się z gazem adams_wawa Gaz i zagazowane Foczki 0 23-05-09 11:28
Koledzy pomocy dziwne zachowanie Foczki z gazem:( Czoperek1984 Silnik i skrzynia 10 06-07-06 20:03
Misa olejowa zetec S a zetec SE Prezes Silnik i skrzynia 0 04-11-05 20:19
Pożegnanie z gazem Macios Gaz i zagazowane Foczki 18 10-09-05 15:31

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u