Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-05-05, 18:57   #1
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie układ hamulcowy + ABS

Przy ostrym! skręcie i prędkości ok.50 - 60 km/h zapalaja mi sie lamki:tcs, abs i hamulca ręcznego.Sprawdziłem płyn ham. jest o.k.
Hamując na zakręcie jest to samo.Co ? To?
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-05, 19:08   #2
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Pewnie to co sugeruje Korzen tu:
http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=3131

Czyli wiazka plywa...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-05, 02:08   #3
Wir
Turysta
 
Avatar Wir
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: dolnośląskie
Postów: 22
Domyślnie

Witam! Skoro jest wątek ABSu również mam pytanie! W czasie jazdy za szybko działa mi ABS tj,przy nawet łagodnym hamowaniu zaczyna mi działać. Ale nie zawsze tak się dzieje , raz działa prawidłowo a następnym działa dwa razy szybciej w tych samych warunkach. Sprawdzając elektronikę w serwisie stwierdzili , że ABS działa prawidłowo!? Ale nie działa prawidłowo skoro jadąc w trasie bez hamowania co jakiś czas włącza się pompa . Wygląda to tak jakby silnik wchodził na wysokie obroty, albo załączały się wentylatory ,tak szumi, ale wystarczy zapulsować raz lekko hamulcem i na chwilę jest w porządku. Po czasie jest to samo. Na moje sugestie stwierdzili,że może zapowietrzone , bo z ABSem inaczej się odpowietrza układ , ale jak to już nie powiedzieli. Na moją logikę , wydaje mi się ,że z jednym z kół jest coś nie tak tj, szybciej bierze i daje impuls no i reaguje ABS. W związku z tym mam prośbę o jakiekolwiek sugestie jak się odpowietrza układ z ABSem i objawy działania ABSu , które wyżej opisałem. Autko mam od 1.5 miesiąca i dopiero je poznaję! Chciałbym poznać różne opinie zanim udam się z opuszczonymi rękoma do serwisu!! Pozdrawiam ! Wir
Wir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-05, 08:23   #4
robdol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 321
Domyślnie

przy ABS-e b. duże znaczenie ma stan amorytyzatorów. Zjawisko o którym piszesz może mieć z tym związek.
__________________
Był
FFI 2000 oraz FF I 2003
1.6 16V 1.6 16V
Jest
FF II 2008
1.8 TDCI GOLD X (115PS)
robdol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-05, 11:16   #5
Wir
Turysta
 
Avatar Wir
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: dolnośląskie
Postów: 22
Domyślnie

Amortyzatory nie są raczej przyczyną , ponieważ przejechałem przez "wytrząsacze" na stacji i wynik amortyzatorów wyszedł bardzo dobry. Pozdrawiam!
Wir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-05, 12:17   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wir
Witam! Skoro jest wątek ABSu również mam pytanie! W czasie jazdy za szybko działa mi ABS tj,przy nawet łagodnym hamowaniu zaczyna mi działać. Ale nie zawsze tak się dzieje , raz działa prawidłowo a następnym działa dwa razy szybciej w tych samych warunkach. Sprawdzając elektronikę w serwisie stwierdzili , że ABS działa prawidłowo!? Ale nie działa prawidłowo skoro jadąc w trasie bez hamowania co jakiś czas włącza się pompa . Wygląda to tak jakby silnik wchodził na wysokie obroty, albo załączały się wentylatory ,tak szumi, ale wystarczy zapulsować raz lekko hamulcem i na chwilę jest w porządku. Po czasie jest to samo. Na moje sugestie stwierdzili,że może zapowietrzone , bo z ABSem inaczej się odpowietrza układ , ale jak to już nie powiedzieli. Na moją logikę , wydaje mi się ,że z jednym z kół jest coś nie tak tj, szybciej bierze i daje impuls no i reaguje ABS. W związku z tym mam prośbę o jakiekolwiek sugestie jak się odpowietrza układ z ABSem i objawy działania ABSu , które wyżej opisałem. Autko mam od 1.5 miesiąca i dopiero je poznaję! Chciałbym poznać różne opinie zanim udam się z opuszczonymi rękoma do serwisu!! Pozdrawiam ! Wir


Mam to samo na ABS-ie, bradzo czuły był ABS i strasznie nmnie wkurzał. I skończyo sie na tym, że od ponad roku jeżdżę, z wyjętym bezpiecznikiem od ABS i mam hamulce siekiera kiedy i jak chcę i żaden nieprzewidywalny elektroniczny6 wspomagacz mi nie "pomaga" w hamowaniU. Jeżeli umiesz się pposługiwać hamulcemi i nie doprawidzić do zablokowania kół na różnych nawierzchniach ittp. to polecam wyjęcie tego bezpiecznika.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-05, 12:37   #7
Wir
Turysta
 
Avatar Wir
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: dolnośląskie
Postów: 22
Domyślnie

Dokładnie zrobiłem tak jak Ty z bezpiecznikiem , bo odbierało mi to chęć do jazdy , ale będę musiał to zrobić , bo żonka przymierza się do oswajania z autem i wolałbym aby działal prawidłowo. Poprzednim ,które miałem tj. seatem tak się śliznęła, że do dziś ma uraz na tym punkcie, a nie chcę jej zrazić! Pozdrawiam!
Wir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Jaki płyn hamulcowy? piotrmayday Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 17 01-01-15 12:40
płyn hamulcowy Paula Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 12-06-09 20:23
płyn hamulcowy Macieks Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 08-04-09 21:11
Płyn hamulcowy grzehoo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 14 04-08-06 13:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u