Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 15-03-10, 14:13   #1
kimus
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Lipno
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2003
Postów: 13
Domyślnie Po wymianie dwumasy

Panie i Panowie. Mam oto taki problem. Jak już wcześniej pisałem o dwumasie i dostałe dobre rady postanowiłem wymienić. Przed wymianą zacząłem tankować Statoil Gold ( bo podobno czyści wtryski) dwa razy pełen zbiornik i odstawiłem na warsztat. Wymieniono mi koło na koło Luk i tarczę. Docisk jeszcze był dobry dodatkowo mechanior wymienił mi akumulator ( bo podobno słaby a miał 6 latek) razem 2000 zł z Vat. Kiedy odebrałem autko to tak jakbym przesiadł się do auta z mniejszą mocą ( jak przedtem przy ok 1500-1600 na 3 biegu rwał się ostro tak teraz czekam i czekam i dopiero po 2000 coś czuć) dodatkowo czasami przy 1800 a 2000 jakby się dusił (dławił). Wróciłem do majstra (bo podobno trzeba jeszcze raz kompa zaprogramowć) ale nic nie wykazało błędów (miał kompa). Popatrzeliśmy na silnik, węże doprowadzające powietrze i nic nie znaleźliśmy. Przejechał sie parę razy wg majstra nic nie widzi, ale ja przecież znam lepiej swoje autko i wiem jakiego maił kopa (przy okazji złapał się na fotkę od straży 80 na 50-tce). Postanowiłem samemu pogrzebać przy wężach i powyciągałem je, powycierałem, podokręcałem i ... i nic. Nadal jest jak było (wróciłem do tankowania na orelnu). Generalnie żonka jeździ do pracy 25 km w jedną stronę. Stwierdziła, że jakby trochę lepiej, ja też zauważyłem malenką różnicę, ale nadal to nie ta sama foczka. Pomóżcie cóż to może być. Ja nie ma pojęcia ani tym bardziej majster. Nadmienie, że szukałem na forum i nic na ten temat nie było
__________________
Ford-feel the difference
kimus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u