Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-03-13, 18:38   #1
grabek77
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie 1.8B przegrzewa sie

Witam!
Mam maly albo raczej duzy problem z chlodzeniem. Zaczne od poczatku.
W czwartek stwierdzilem, ze moj focus mk1 2001r 1,8l benzyna ciezko sie nagrzewa w srodku zatem postanowilem sprawdzic poziom plynu w ziorniku wyrownawczym. Poziom okazal sie niski zatem zabralem sie za dolewanie. Tak sie niefortunnie zlozylo ze uzylem zlej butelki i zamiast plynu wlalem olej (sic! wiem strzelilem sobie w kolano). Ogrzewanie sie poprawilo co stwierdzilem w piatek z rana ostrym grzaniem Popoludniu juz nie bylo tak kolorowo bo gdy wracalem z pracy stwierdzilem, ze ostro wzrosla mi temp silnika. Postanowilem ponownie sprawdzic plyn. Gdy odkrecilem korek zamiast plynu ujrzalem biala maz' - widocznie olej scial sie z plynem. W sobote zabralem sie za usuniecie tego czegos z ukladu. Z jakims tam powodzeniem mi sie udalo - jako, ze nie mialem plynu to wlalem wode. Pogrzalm go troche by osiagnal normalna temp i pozniej z pol godziny na 2000 obrotow by zobaczyc czy sie grzeje. Wskazowke zamurowalo w pionie ale stwierdzilem, ze nie mam ogrzewania. W niedziele wieczorem gdy zawozilem znajomego do roboty okazalo sie, ze silnik grzeje sie na maksa.
A teraz pytanie za 100 punktow co padlo:

1. termostat? (byc moze go zalepilo i pozostal otwarty, stad brak ogrzewania wewnatrz ale wydaje mi sie, ze silnik by sie raczej nie przegrzewal gdyz otwarty termostat puszczal by duzy obieg - poprawcie jesli sie myle)

2. Pompa wodna? (brak obiegu wody stad brak ogrzewania i przegrzewajacy sie silnik)

3. Uszczelke pod glowica szlak trafil? (wydech nie kopci, poziom oleju utrzymuje sie na stalym poziomie, brak osadu na korku)

Niestety dzis okazalo sie, ze nie do konca wyczyscilem uklad bo w zbiorniku znowu pojawil mi sie ten bialy szlam.

Powiedzcie prosze co moge sprawdzic i jak by w miare zdiagnozowac usterke...
grabek77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6B+LPG - Pali olej i się przegrzewa princeofdarkness Gaz i zagazowane Foczki 27 28-01-12 23:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u