Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 30-12-07, 10:16   #1
pilumk1
Turysta
 
Avatar pilumk1
 
Piotrek
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Praszka
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2010
OOL powiat oleski (Olesno)
Postów: 145
Domyślnie Jak ulepszyć panel

No wiec do wykonania nowego panela potrzeba dużo złości na stary panel.
A potem musimy kupić gdzieś:
-drugi panel(no chyba ze ktoś jest odważny i zrobi to na swoim, i będzie jeździć jakieś 4 dni z dziura w tapicerce)
-zaślepkę
-termometr(najlepiej bez przycisków żeby nie było problemu z wklejeniem go w zaślepkę)
-dowolny klej do klejenia plastiku z plastikiem
-najmniejsze pudełeczko szpachli
-papier ścierny(ja użyłem 3-ech rodzai papieru wodnego 250, 500, 1200)
-płaski pilnik
-szpachelki
-rozpuszczalnik(ja miałem NITRO)
Zaczynamy od zrobienia w zaślepce otworu na termometr.Ja zrobiłem najpierw kilka otworów wiertarką w miejscu gdzie będzie środek wyświetlacza, a potem płaskim pilnikiem wypiłowałem dziurę na wyświetlacz(trzeba pamiętać o częstym przymierzaniu termometra żeby nie przesadzić z piłowaniem)


Potem rozebrałem termometr na części pierwsze żeby nie uszkodzić wyświetlacza w czasie wklejania szpachlowania i malowania.Do klejenia potrzebna mi była tylko przednia część(ramka) termometra.Przed wklejeniem powierzchnie na które nakładamy klej (panel zaślepka i ramka termometra)musiałem potraktować papierem ściernym i rozpuszczalnikiem aby klej dobrze trzymał.
Po posmarowaniu klejem oby dwu powierzchni-wklejamy.Jak klej lekko zwiąże usuwamy nadmiar kleju.
Czynność ta powtarzamy wklejając zaślepkę z wcześniej wklejona ramka termometra w panel.Po czym najlepiej na noc zostawiamy w okolicach jakiegoś grzejnika aby klej dobrze związał i wysechł.


Następnego dnia zaczynamy szpachlować(trzeba pamiętać aby przed nałożeniem szpachli zmatować papierem ściernym miejsca szpachlowania.
Mieszamy troszkę szpachli z odrobina utwardzacza i szpachlujemy.
Po nałożeniu pierwszej warstwy zostawiamy panel znowu pod grzejnikiem na jakieś 2 godziny.Jak szpachla wyschnie docieramy.Ja użyłem drewnianego klocuszka i papieru 250(trzeba pamiętać aby moczyć papier w wodzie żeby nam sie nie zakleił).
Jak już dotarłem pierwsza warstwę na nierówności w szpachli nałożyłem kolejna warstwę szpachli(pamiętajcie przed nałożeniem trzeba przemyć rozpuszczalnikiem) i znowu pod grzejnik.Potem znowu docieramy tym razem papier 500.I znowu cieka warstwa szpachli i pod grzejnik.Jak wam sie uda to będzie już ostatnie docieranie tym razem papier 1200 jesli sie nie uda to kolejna warstwa i znowu papier 1200 aż do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni.Na koniec sprawdźcie jeszcze raz czy powierzchnia jest naprawdę idealnie gładka bo po pomalowaniu nawet najmniejsza dziurka będzie widoczna(niestety na moim widać kilka).


Jak juz to zrobicie pozostał tylko jeden krok, mianowicie trzeba zmatowić caly panel do malowania.
Albo sami malujecie albo oddajecie jakiemuś lakiernikowi.
Tylko uprzedzam ze przed nakładaniem lakieru trzeba nałożyć podkład i go zmatowić.Jeśli tego nie zrobicie to najprawdopodobniej lakier wam sie zważy wyjdą bąble i tak będziecie
musieli znowu trzeć papierem i nakładać podkład(nie róbcie tego błędu co ja).Najlepiej oddać lakiernikowi jak macie kogoś znajomego to to za drogo nie wyjdzie.


Jak już go macie pomalowanego to pozostaje poskładać termometr do kupy i wymontować stary panel i wszystkie elementy przełożyć do nowego.Jeśli kupiliście termometr z możliwością podłączenia podświetlenia z deski rozdzielczej to pozostało tylko podpięcie sie pod odpowiednie kable.Ja podłączyłem sie pod podświetlenie zapalniczki."+" pod kabelek doprowadzający prąd do żaróweczki a "-" pod masę zasilania zapalniczki.Jako ze nie mam nerwów do demontażu elementów tapicerki korzystając z okazji ze mam wszystko na wierzchu wymieniłem wszystkie żarówki podświetlenia.
I pozostało nam tylko cieszyć oko naszym nowym panelem.
Koszt wykonania powinien zamknąć sie w 100-u złotych
pilumk1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Ulepszony panel pilumk1 Tuning Optyczny 59 01-03-10 12:48
panel od seryjnego radia Darelk Elektryka, audio i alarmy 6 06-08-08 22:07
etui na panel qhash Elektryka, audio i alarmy 17 27-01-05 14:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u