Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 29-03-09, 19:09   #1
kregowski
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: southampton
Postów: 10
Domyślnie Jak czesto serwisujecie swoje zagazowane foczki ?

Witam,
Szukalem na forum, ale nie moglem znalezc odpowiedzi na pytanie postawione w temacie. Pytanie do tych, ktorzy zagazowali swoje foczki - jak czesto jezdzicie do magika od gazu ? przy kazdej wizycie w serwisie co rok, czy co 10 tys ? Jak to u was wyglada ? Ja gdzies od pazdziernika jezdze na benzynie (tylko), a ze naokolo robi sie cieplo pomyslalem ze moznaby gazu zalac. Zastanawiaja mnie tylko 2 rzeczy : pierwsza to kwestia poruszona w temacie, a druga to oplacalnosc jazdy na gazie. Gdy kupilem foczke (rok temu), to roznoca w cenie gazu i benzyny byla gdzies 1:2. W tym momencie jest to u mnie 7:10. Przy takim stosunku ceny i srednim spalaniu wychodzi mi, ze jazda na gazie jest w moim przypadku gdzies 15-20 % tansza. I teraz jest pytanie - czy skusic sie na to 15% roznicy w cenie, czy dac foczce odetchnac i jezdzic na benzynie (poki ceny stoja jak stoja) ? Wiem jakie moze nasuwac sie pytanie - po co chlopie zalozyles gaz, skoro na benzynie jezdzisz teraz. Odpowiedz jest taka : gaz zostal zalozony fabrycznie, a z momencie zakupu stosunek cen obu paliw byl naprawde zadowalajacy..
Jeszcze ostatnie pytanie nasunelo mi sie na mysl. Zakladajac, ze nie jezdzi sie na gazie wogole - jak czesto robic serwis instalacji gazowej ?
Tak w kwestii danych technicznych :
Focus MK1 2001 rok, 1.8 115 KM, rozrzad wymieniony przy 160 tys km, 176 tys km przejechane (glownie po angielskich autostradach), zdaniem mechanika auto w swietnym stanie jak na swoj przebieg.
Pozdr
KriS
kregowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Odebrałem swoje 17 :) GiK Tuning mechaniczny 6 18-02-05 08:32

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u