Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 09-02-09, 21:40   #1
boryfik
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie [FFI]Za wysokie ciśnienie ładowania turbiny (2.3 bara)

Na początek mam nadzieję, że nikt nie poruszał wcześniej tego tematu

Po ostatnich naprawach a właściwie po doprowadzeniu osprzętu podciśnieniowego sterowania turbem na swoje miejsce (wypięte wężyki i zamienione miejscami), w mojej Foce dał się zauważyć pewien niepokojący odgłos. Przy MOCNIEJSZYM wciśnięciu pedału gazu (np. w czasie wyprzedzania), gdy obroty przechodzą przez ok. 2000 (czasem odrobinę mniej, czasem więcej, niezależnie od biegu na którym jadę) z komory silnika dochodzi SZUM (coś w stylu zasysanego z ogromną siłą powietrza) W tym czasie silnik dostaje potężnego kopa co jest odczuwalne we wzroście mocy, jednakże po przejściu przez ten „magiczny” zakres obrotów (ok. 2500 obr/min) szum nagle ustaje i auto trochę słabnie - powraca do stanu normalnego. Istotny w tym jest fakt, że w czasie powolnego przyspieszania zjawisko to nie występuje. Po podpięciu do kompa i krótkiej wycieczce połączonej z demonstracją tego „nadmiaru mocy” na drodze, okazało się, że w tym czasie gdy słychać ów szum turbina zapodaje powietrze pod ciśnieniem 2,3 bara!!! Po przejściu na wyższe obroty ciśnienie spada do wartości normalnej, podobnie jest na biegu jałowym.
Od tego czasu jestem zmuszony uprawiać PSJ, bo mechanik stwierdził, że jeżeli ciśnienie przekroczy 3 bary to mogę uszkodzić silnik.

Mechanior powiedział też, że uszkodzony jest czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym (ten zamontowany powyżej filtra powietrza prawie pod szybą) i sugerował wymianę, ale dziś po podłączeniu takigo czujnika z innej foki 1,8 tdci 100 KM okazało się, że problem nadal występuje. Gość rozkłada ręce i nie wie co się dzieje, sprawdził połączenia - wszystkie szczelne, nic się nie wypięło, sprawdził elektrozawór od sterowania turbem i też działał i ogólnie wszystko wygląda OK, ale nie jest.

Panowie i Panie proszę o pomoc, jakieś hipotezy, podejrzenia itp., cokolwiek co mogłoby mnie na coś nakierować, zanim pojadę do serwisu Forda, chyba, że nie widzicie dla mnie ratunku tylko albo albo jeszcze coś gorszego

A miało być tak pięknie... koncerty...wywiady...wizyty w zakładach pracy
boryfik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
gwiżdżenie turbiny w tdci AdamP_21 Silnik i skrzynia 0 08-05-09 22:04
Bałwanki turbiny jacekn74 Silnik i skrzynia 6 06-03-09 13:25
zakup turbiny stih Serwis i gwarancja 1 27-07-08 22:15
Kiedy regeneracja turbiny ??? RobertK Silnik i skrzynia 12 31-08-07 21:45
chłodzenie turbiny kaolek Silnik i skrzynia 13 23-04-06 21:40

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u