Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-03-10, 11:36   #1
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie FFII gwarancja na perforację

Witam
Sprowadziłem FFII hatchback 2006 z Niemiec i pojechałem na przegląd karoserii. Gość wykrył mi:
- wgniecione lekko drzwi od strony kierowcy (brak jakichkolwiek odprysków więc wolałem tego nie ruszać) - taki już kupiłem
- odprysk do blachy wielkości centymetra pomiędzy zderzakiem a prawym nadkolem
- zarysowany zderzak (rysa na plastiku) - kobietka mnie obtarła

i teraz - czy warto naprawiać to wszystko w ASO i podtrzymywać gwarancję na perforację? gość swoją drogą powątpiewał, że ta gwarancja będzie ważna, bo auto sprowadzane i przeglądu silnika ostatniego nie robiłem w ASO. Orientacyjnie wycenił mi naprawę na 1k PLN.
Może jechać do innego ASO i spróbować zamarkować problematyczne miejsca? Czy mają wspólny system w który wpisane są już moje "usterki"?
Przegląd robiłem 6.03 więc
mam tydzień na naprawy, czy mam czas do 20.03 kiedy to był robiony poprzedni przegląd?

Jest to moje pierwsze auto więc z jednej strony boję się rdzy a z drugiej średnio chce mi się inwestować w naprawę usterek, które (oprócz odprysku) mnie nie bolą.
Doradźcie coś proszę
pzdr
Michał.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 12:15   #2
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

bez regularnych wpisów w KS o przeglądach perforacji nie chcą gadać. Przerabiałem w Astrze - pilnowałem aby każdy był w KS wpisany. Jeden ominąłem - żona oddała i odebrała z przeglądu bo byłem "daleko". Po powrocie jakoś odwlekałem wizytę aby uzupełnili wpis i czas minął. Przy następnym stwierdzili, że trzeba pilnować i gwarancja przepadła. Ich szyderczy uśmieszek mówił wszystko
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 12:25   #3
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlud Zobacz post
gość swoją drogą powątpiewał, że ta gwarancja będzie ważna, bo auto sprowadzane i przeglądu silnika ostatniego nie robiłem w ASO
Spytaj go w jaki sposób brak przeglądu silnika wpływa na perforację nadwozia.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 14:27   #4
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

jak na razie wpisy mam.
Czy uważacie, że warto pchać się dalej w tę gwarancję, skoro jej przybliżony koszt to 1000zł? co z opcją innego ASO?
pzdr
Michał.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 14:34   #5
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Jasne ze warto. W koncu to 12 lat (prawie) swietego spokoju z blacha.

Nie daj sobie wcisnac kitu, ze przeglad silnika zrobiony poza ASO ma wplyw na gwarancje blacharska. W polskiej ksiazce serwisowej masz miejsce na dwa rodzaje przegladow - okresowe mechaniczne i okresowe blacharskie. Nie sa one ze soba powiazane.

Jesli masz dajmy na to 5 -letniego Focusa, i jezdzisz z nim do swojego mechanika, to Fordowi nic do tego. Jedyne co musisz miec, to coroczna pieczatka z inspekcji nadwozia z ASO.

Gwarancje na blache da sie reaktywowac. Podjezdzasz, placisz za przeglad blachy, w ASO powiedza Ci:

- wszystko w porzadku, wystawia nowa ksiazke przegladow blacharskich, wbija pieczatke i masz gwarancje odnowiona;
- znajda ubytki, rdze itp., wtedy musisz te ubytki naprawic w blacharni ASO, dopiero wtedy wydadza nowa ksiazke przegladow blacharskich i odnowia gwarancje;

Jest to niezalezne od tego, czy samochod jest z polskiego niemieckiego czy innego salonu.
__________________
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 16:38   #6
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

umówiłem się więc na konkretną wycenę na czwartek... niestety naprawę muszę wykonać w Wwie a ceny tu nie są małe. Czy ASO na Popularnej ma dobrą Renomę/cenę?
Może uda mi się z nimi dogadac by olali tę przycierkę na błotniku... co ona ma do karoserii?
dam znać jak rezultaty.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 17:15   #7
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

W Warszawie najbardziej polecany jest Lipski.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 21:29   #8
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

na Popularnej jest Auto-Plaza gdzieś już czytałem/słyszałem że "Auto-Plaża" może serwisu tego nie dotyczy
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-10, 21:42   #9
dramy
Turysta
 
Avatar dramy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Piaseczno / Mokotów
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
WE Warszawa Mokotów
Postów: 34
Domyślnie

mam pytanie właśnie dotyczące tej gwarancji na perforację korozyjną nadwozia - przez dwa lata jeździłem na przeglądy ale ostatnio wypadło mi z głowy ( unikam ASO jak tylko mogę wiec jak skończyła sie gwarancja więcej moja noga tam nie stanie...) i od ostatniego przeglądu minęło juz 1,5 roku i pytanie czy jest szansa zrobić go teraz i utrzymać gwarancje czy juz po ptokach I jesli juz co obejmuje ta gwarancja czyli co straciłem bo cena takiego przeglądu chyba jest w granicach 50 zł??

A ze swojego doświadczenia auto plaży nie polecam - nie za bardzo terminowi i jakośc napraw kiepsciutka
__________________
Focus....brzmi dumnie
dramy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-10, 09:23   #10
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Możesz zrobić, tylko jeśli coś znajdą to gwarancję podbiją dopiero jeśli uszkodzenie naprawisz w ASO Forda. Każda ingerencja w blachę poza ASO eliminuje Cię z programu gwarancyjnego.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-13, 09:19   #11
czarny_kot
Turysta
Grupa: Podlasie
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2009
Postów: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek Zobacz post
Każda ingerencja w blachę poza ASO eliminuje Cię z programu gwarancyjnego.
Wybaczcie, że odkopuję. Według mojego ASO ingerencja w blachę poza ASO eliminuje tylko daną część z gwarancji, a nie całe auto. Czyli np. robisz klapę w nieautoryzowanym warsztacie=tracisz gwarancję na klapę, ale pozostałe elementy nadwozia nadal masz gwarancję na perforację (oczywiście warunkiem coroczne przeglądy).
Chociaż zgodnie z unijnym rozporządzeniem VGO możesz dokonywać napraw gdzie chcesz i nie ma to żadnego wpływu na gwarancję. Chyba, że ASO stwierdzi, że korozja wynikła na skutek niewłaściwie wykonanej naprawy=nie uznają wady.
czarny_kot jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-13, 13:12   #12
BartekB
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar BartekB
 
Bartek
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Gdańsk/Reda
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2007
GD Gdańsk
Postów: 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny_kot Zobacz post
Wybaczcie, że odkopuję. Według mojego ASO ingerencja w blachę poza ASO eliminuje tylko daną część z gwarancji, a nie całe auto. Czyli np. robisz klapę w nieautoryzowanym warsztacie=tracisz gwarancję na klapę, ale pozostałe elementy nadwozia nadal masz gwarancję na perforację (oczywiście warunkiem coroczne przeglądy).
Chociaż zgodnie z unijnym rozporządzeniem VGO możesz dokonywać napraw gdzie chcesz i nie ma to żadnego wpływu na gwarancję. Chyba, że ASO stwierdzi, że korozja wynikła na skutek niewłaściwie wykonanej naprawy=nie uznają wady.
Czyli tak naprawdę skreślą Cię odrazu a ty nawet nie będziesz miał szans się bronić, może gdzieś w sądach... :/
BartekB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u