Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-08-09, 22:19   #1
alvvin
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Nowiak
Postów: 3
Domyślnie Opis przeróbki joysticka pod radio Sony

Niedawno kupiłem joystick do mojego focusa gdyż zaczęło mnie denerwować ciągłe spoglądanie na radio żeby zmienić mp3 czy przyciszyć. Jednakże oryginalny joystick z ff nie współpracował z radyjkiem wiec postanowiłem go przerobić. Z pomocą przyszła pewna strona w internecie klik na której znalazłem schemat fabrycznego pilota od radia sony. Nie zastanawiając się długo przystąpiłem do przeróbki.

Czas pracy jakaś godzinka
Potrzebne:
1) Śrubokręt płaski mały.
2) Lutownica z cienkim grotem.
3) Kilka rezystorów smd chociaż da rade też przewlekanymi.
wartości: 2.2kom, 8kom, 8.8kom, 3.3kom, 14.8kom.
4) Dla funkcji source, seek+, seek-, vol+, vol-.
5) Wtyczkę mały jack stereo taki jak w słuchawkach.

Ja jednakże użyłem trochę innych gdyż nie miałem sklepu w pobliżu a w domu miałem trochę rezystorów z innych projektów.

Żeby rozebrać pilot należy płaskim śrubokrętem podważyć przyciski w odpowiednich miejscach na zdjęciach poniżej pokazane są miejsca mocowań przycisków.

1)

2)

3)

Po zdjęciu przycisków należy wyciągnąć plastik mocujący razem z płytka.


Po wyjęciu należy wylutować stare rezystory, a wlutować nowe według schematu podanego wyżej. Ciężko to wytłumaczyć gdyż odległości są tam bardzo małe, ale jeśli ktoś miałby jakie ktokolwiek problemy proszę pisać.
Rzut płytki zrobiony w paincie gdyż płytka została pomalowana lakierem i nie widać na niej połączeń.
W miejscach gdzie jest cut należy przeciąć ścieżkę, a w miejscu gdzie jest podpisane dorobić należy zdrapać farbę ostrym nożem przeciąć ścieżkę tak żeby powstały miejsca na wlutowanie rezystora. W miejscu gdzie widnieje napis na rezystorze zw należy zamiast rezystora wlutować kawałek drucika, oraz w miejscu czerwonej linii podpisanej zw też należy wlutować kawałek drucika tylko trochę dłuższy . To jest bardzo proste wiec nie należy się tego obawiać a farba schodzi bez najmniejszych problemów. Na sam koniec należy dla pewności zabezpieczyć to jakimś lakierem np do paznokci.

Następnie składamy wszystko i przechodzimy do samochodu po wyjęciu radia kluczami dołączonymi przez producenta, należy odszukać wtyczkę która pozostała wolna i dochodzą do niej 3 kabelki interesują nas tylko te 2 koło siebie do których należy przylutować wtyczkę mały jack stereo. Wtyczka przedstawiona jest na zdjęciu które zaczerpnąłem z tematu klik


W jack-u stereo należy podłączyć do 2ch skrajnych wyprowadzeń tj. tulejka na środku ma zostać nie podłączona ( przewody podłączamy do masy i kanału lewego). Kolejność kabli w jacku idących od pilota obojętna są 2 wiec tak czy inaczej będzie działać.
Następnie podłączyć małego jack-a do radia i przetestować pilot.
Dzisiaj przerobiłem kolejnego pilota koledze i zajeło to mniej niż godzinę. Koszt przeróbki to jakieś 3 zł.

Jeśli ktoś w pobliżu może podjechać a pomogę mu przerobić. Jednakże nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w skutek skorzystania z tego FAQ.
alvvin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
sony

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] radio sony barcio504 Elektryka, audio i alarmy 6 23-11-10 11:35
[Ogólne] Radio sony mp3 po1982 Elektryka, audio i alarmy 4 21-10-10 11:09
[C-MAX] Radio Sony wierus1 Elektryka, audio i alarmy 4 16-01-10 22:55
radio Sony Rafix Elektryka, audio i alarmy 0 09-07-08 20:20
Radio Sony MP3 cezar Elektryka, audio i alarmy 14 24-03-06 15:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u