Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-12-16, 21:23   #1
Biscatella
Turysta
 
Tomek
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Częstochowa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 64
Domyślnie Awaryjność Mk1

Witajcie.

Chciałem się z wami podzielić spostrzeżeniami na temat focusa mk1 w benzynie.Użytkuję wersję 1.8 HB. Od samego początku mam z nim ogromne problemy.Użytkuję go około 2 lata. Włożyłem w niego na chwilę obecną już ok. 13.000 zł, a kosztował mnie 7 tys. z hakiem.Nie było miesiąca,żebym w niego nie pakował pokaźnych sum.Gdyby większość napraw kosztowała mnie 200/300 zł byłbym naprawdę szczęśliwy.Koszty części i napraw są dużo,dużo większe.Nie należę do osób które odkładają naprawy na później bo na tym czy tamtym można jeszcze jeździć,zrobi się później.Cokolwiek pukało,huczało czy miało jakiekolwiek inne objawy było na bieżąco usuwane.Bywały sytuacje,że musiałem się zwyczajnie zapożyczyć,żeby pokryć koszty części i naprawy bo były tak wysokie i nie było mnie na nie stać.Przykłady ostatnich napraw i ich koszta:

- wymiana kompletu linek hamulca ręcznego choć uszkodzona była tylko prawa.A to dlatego,że założone były nowe klocki firmy TRW (komplet).Pan z Service Gum odczepił mi prawą linkę mówiąc,że nie da się jej zapiąć bo jest popękana,powyginana.Efekt?Wizyta u kolejnego mechanika który prowadzi teraz mojego Forda i co mówi?Jeszcze ze 2 tygodnie jazdy i klocki do wymiany przez źle zamontowany zacisk hamulca.Ogarnął,mówi ok.

- Obecny mechanik po wymianie kompletu linek hamulca ręcznego zrobił łożysko oporowe.oprócz tego doszedł wysprzęglik,tarcza.Założył chińczyka (koszt około 250zł,droższy około 600).Trochę jazdy i gwiżdże dalej,jadę na poprawkę,mówi tu nic nie słychać.Dokładnie to gwizdanie,świstanie przy puszczonym sprzęgle,wciśnięte wszystko dobrze.Mówi jeździć,jest ok.

-Następna rzecz to lejący zimering.Okazało się,że po prostu źle się ułożył (tak twierdzi mechanik).Zrobione.

Łączny koszt naprawy -1240zł.

2 tygodnie później jadę ponownie z dziwnym objawem huczenia w kołach przy małych prędkościach i hamowaniu.Chociaż przy poprzedniej naprawie prosiłem o dokładne sprawdzenie całego zawieszenia,hamulców itd.Ponoć sprawdził i mówił,że wszystko dobrze.Jak już mówiłem spokój miałem na 2 tygodnie.Co się okazało,rozebrali całe zawieszenie,nic nie znaleźli,ale faktycznie coś huczało bo się mechanik przejechał.W końcu znaleźli,że jest porysowana piasta koła (prawy przód).Koszt naprawy 240 zł.

Już mamy bez mała 1500zł.

Teraz jak z gościem gadać,pojadę znowu to powie,że truję mu d... Wysprzęglik gwiżdże i w ogóle gorzej jak stary.Luz minimalny w przednim prawym kole.Pojadę,powiem to on,że tam jest wszystko ok.

2 dni temu oddałem auto do innego gościa bo jadę do Zakopanego a tamten miał wszystko zawalone na 2 tygonie.Kiedyś korzystałem z jego napraw.Co znalazł?Tylne prawe koło walnięte łożysko ABS (tak swoją drogą na tylnych kołach łożyska powymieniane po 2,3 szt w ciągu kilku miesięcy).Wymienił też piastę mówiąc,że lepiej wymienić.Koszt.Łożysko ABS tył prawy 160zł,używana piasta ze szrotu 80zł,naprawa 100zł.
Za to samo z przodu zapłaciłem 240 a tu 100 drożej.Co jeszcze znalazł?Pyta kto ci klocki wymieniał i kiedy.Mówię,że ze 2 miesiące temu w Service Gum.To ładnie cie załatwili,tylne klocki do wymiany,tarcza od spodu ponoć zjechana,klocki od góry ok,od dołu masakra.I teraz nie wiem co robić,klocki 200 zł,robocizna prawie 100 a to było 2 miesiące temu.Moim zdaniem mechanicy po prostu korzystają z tego,że się na autach zwyczajnie nie znam.Nie wiem co robić,gdzie iść,kogo się poradzić,kompletna porażka.A jak mówiłem dbam o samochód,zawsze wymieniałem wszystko na bieżąco.Co o tym sądzicie.Doradzcie coś.Dzięki.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 28-12-16 o 21:39
Biscatella jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.4 16v 00r. awaryjność? fla5h87 Silnik i skrzynia 1 21-07-11 20:16
prośba o opinie ws awaryjności różnych silników TDxi aguc Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą 7 15-06-11 22:59
Awaryjność rustin Silnik i skrzynia 18 02-01-09 15:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u