Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 27-02-11, 10:45   #1
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie pierwsza kolizja-jak postepowac ? co radzicie?

Panowie prosze o rade
W piatek mialem kolizje wjechal na mnie duzy traktor
tzn ja na niego bokiem wjechalem bo mi droge zajechal ale oswiadczenie i szkody spisane-winowajca -kierowca traktora
Teraz dlaczego niewiem jak robic bo:
Niewiem gdzie isc z tym oswiadczeniem
Traktor ma OC w PZU ja OC w Hesti oczywiscie rozumiem ze mnie to ma nic niekosztowac a chcialbym jeszcze zarobic bo samochodzik mialem w super stanie a w dodatku nieskorodowany.

Opisze jakie mam uszkodzenia
a wiec-do malowania lub do wymiany zderzak przedni - bo w narozu odkleila sie listwa srebrna chyba w ghia wystepuje tylko- w protokole napisane ze jest uszkodzony-no bo jest wgnieciony i zarysowany - a co
do wymiany blotnik bo pozagniatany- nadkole jest cale
do wymiany drzwi przednie pasazera bo nic niezrobi + zniszczone calkowicie lusterko
listwa od przednich i tylnich drzwi tez zarysowana
do tego tylne drzwi zarysowane ale tyle ze pasta tempo to naprawi ale wpisalem w protokole ze zarysowane bo przecierz realna naprawa zarysowania to rozumiem sciagniecie drzwi-zapolerowanie i polakierowanie..czy sie myle?
Tak naprawde niema wiecej szkod i sie ciesze ze chyba! nieucierpial slupek a progi i wszystkie glebsze i wieksze elementy cale.
Acha chce jeszcze dorzucic przedni prawy reflektor bo blacha ugiela sie obok niego a niedzialala mi regulacja wysokosci wiec powiem ze przestala dzialac.

A wiec
-naprawa zderzaka
-naprawa reflektora-ustawiania wysokosci
-wymiana blotnika+malowanie rozumiem
-wymiana-demontaz-montaz +akcesoria do nowych drzwi+malowanie
-demontaz montaz tylnich drzwi+lakierowanie
-lusterko elektryczne-podgrzewane-nowe+ malowanie

Teraz pytanie gdzie najlepiej isc..PZU czy Hestia?
czy ja musze isc z tym do Hesti jesli koszty pokrywa PZU?

Jesli mi za malo wycenia to rozumiem ze moge oddac samochod do serwisu i nowe czesci a co z samochodem zastepczym? do pracy mam 25km...

Jaki moze byc orientacyjny koszt w serwisie? jesli bym im fotki wyslal+opis i poprosil o orientacyjna wycene to rozumiem ze mia taką zrobią?

Jestem z okolic Mielca-podkarpackie
Przypuszczam ze orientacyjne koszty w serwisie to okolo 10tys zl minimum a samochod warty okolo 16 tys.
ja moglbym co nieco sobie odpuscic-przedni zderzak podpicowac-pomalowac-i tylne drzwi tylko tempo i pewnie zmiescilbym sie ze wszystkich kosztach okolo 3tys z malowaniami.
Ale jesli wycenili by mi to za 4-5 tys-to nawet bym sie niefatygowal za robienie tego bo szkoda zachodu i wolabym nowe czesci miec jak zarobic 1tys. mysle ze jesli wycena bylaby 6 tys to moge sam zrobic.
Co robic?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
wypadek, nie kolizja.. odszkodowanie od Generali.. emde Szkody, Naprawy, Porównania 19 03-10-09 22:02
Kolizja drogowa - WYCENA Toffic1989 Szkody, Naprawy, Porównania 4 19-01-09 22:03
[FFI] Kolizja eKoNoVeMbEr Inne techniczne 57 26-01-07 21:50
Kolizja-parę pytań+fotka olo Serwis i gwarancja 11 24-10-06 11:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u