Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-03-13, 19:42   #1
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie 1.6 Ti-VT P000A

Witam forumowiczów,

poczytałem fora takie, śmakie i owakie, nawet przez google translator i nurtuję mnie pochodzenie tego błędu gdyż bardzo mało osób go zgłasza, a te które zgłaszają, magicznie potem nie odpowiadają jak rozwiązali problem (jak w smoleńsku), dlatego zanim zacznę rozdłubywać pierdoły i wymieniać pół samochodu chciałbym zwrócić się do użytkowników silnika Ti-VCT 115 KM w Focusie 2.


Posiadam takie wozidełko z przebiegiem 82 tyś km. Był robiony komplet rozrząd SKF (nie przez ASO) przy przebiegu 73 tyś km., rok temu.(przebieg jest w 101% oryginalny) Na komputerze brak błędów, przez standardowy interfejs brak, a po podłączeniu przez Ford Diagnostics pokazuje się błąd 'w tle', czyli taki który nie wywala checka na 'dash', a tli się gdzieś tam widocznie z dość niską częstotliwością.

jest to P000A - Intake (a) Camshaft Position Slow Response (Bank 1)
czyli dosłownie dolot - pozycja wałka rozrządu, wolne działanie


Olej wymieniony 10 kkm temu wraz z filtrami, kolejna wymiana oleju odbędzie się na dniach, planuję zrobić płukankę Liqui Moly.

Słynne dieslowskie 'terkotanie' wariatorów po odpaleniu zimnego silnika trwa niecałą sekundę, dosłownie... nie utrzymuje się przez 2-3-4 sekundy, po odpaleniu po prostu ustaje po 0,5-1 sekundy. Gdy ciepły po postoju nie zaterkoczę ani razu.

Symptom jest natomiast inny - wydaje mi się, że czuję zmulenie motoru do 3500-4000 rpm. Jak wciskam gaz, to tak rozpędza się trochę ocieżale, natomiast w obrębie 3500-4000 rpm następuje znaczna poprawa osiągów i do samej odcinki ciągnie bardzo 'chętnie'. I też wydaje mi się, że nie jest tak zawsze... czasem jedzie 'z dołu' chętniej, a czasami jest ospały. Od 3500-4000 rpm zawsze jest dynamiczny (na tyle, na ile pozwala ten silnik). Nie wiem niestety jak rozpędza się ten motor ponieważ nie jeździłem nim nigdy więc trudno mi ocenić, jednak na pewno od tego 4000 rpm wszystko jest OK bo ciągnie bardzo ładnie jak na taki mały silniczek. Rzekłbym że tylko trochę gorzej od STka. No ale z niskich np. 2000 rpm jest nieciekawie, nie ma porywu. W STku 2200 rpm już czuć, tutaj nic.

Widziałem przebieg momentu tego silnika i nie zgadza się on z moim 'organoleptycznym' widzi mi się na przykładzie mojego motoru + ten błąd = coś jest na rzeczy.


W samochodzie 20kkm temu kuna przegryzła kabel od przepływomierza, zostało to naprawione w ASO.


Czy jest możliwość że 10kkm temu źle złożyli rozrząd i taki jest objaw? Wiadomo że można wróżyć z fusów, dlatego zadaje pytanie o ten błąd tylko użytkownikom, którym on wyskoczył.

Ostatnio edytowane przez drake ; 07-03-13 o 19:48
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-13, 17:40   #2
pwlsrs
Turysta
 
Avatar pwlsrs
 
Paweł
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: śląsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
SRB powiat rybnicki (Rybnik)
Postów: 154
Domyślnie

odnośnie błędu Ci nie pomogę - sorry. Może czas się pogodzić z faktem że ten motor po prostu jest mułowaty, u mnie coś zaczyna się dziać średnio od 3700 rpm choć raczej ze wskazaniem na 4000 rpm i ciągnie mniej więcej równo do odcinki. Być może jest to zakres w którym układ zmienia fazy rozrządu? Faktem jest że czasem mam wrażenie że jedzie jakby lepiej (niestety rzadko) być może akurat ma z górki
__________________
pwlsrs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-13, 19:36   #3
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Trochę też to do mnie zaczyna docierać

zrobiłem płukankę Liqui Moly, silnik zalałem olejem Millers 5W30. Widać że płukanka działa naprawdę, naprawdę nieźle, dlaczego? A słychać było to po zlaniu oleju z płukanką i wlaniu nowego. Wariatory faz rozrządu przez pierwszy raz na nowym oleju stukały chyba z 5 sekund, czyli utworzyła się warstwa po której olej spływał jak po 'maśle' aż do samego dołu. Wypłukało trochę syfu bo przelałem olej przez bardzo drobne sitko dla sprawdzenia, teraz po nocy nie zaklekota ani razu.

Pending code skasowałem, po 2 dniach zobaczę, czy pojawi się 'w kolejce' na nowo.


Pytanie jeszcze małe Jakie są maksymalne wymiary akumulatora do foczki? Chodzi mi o szerokość i długość, bo widzę że jest tam dość 'skowyrny dostęp'. Ja pier**** dostęp do filtra kabinowego to jakaś zupełna abstrakcja.

wejdzie tam coś takiego? http://allegro.pl/akumulator-zap-plu...060392830.html

Ogólnie do takiej jazdy miastowej to motor jest spoko, bardzo przyjemnie się jeździ i nie brakuje mocy do dynamicznego poruszania się, ale z niskich obrotów wigoru to on nie ma. Myślałem że to ti-vct w miarę załatwi sprawe.

Napisze po 2 dniach

Ostatnio edytowane przez drake ; 11-03-13 o 19:41
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-13, 20:37   #4
pwlsrs
Turysta
 
Avatar pwlsrs
 
Paweł
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: śląsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
SRB powiat rybnicki (Rybnik)
Postów: 154
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post

Ogólnie do takiej jazdy miastowej to motor jest spoko, bardzo przyjemnie się jeździ i nie brakuje mocy do dynamicznego poruszania się, ale z niskich obrotów wigoru to on nie ma. Myślałem że to ti-vct w miarę załatwi sprawe.
no niestety, jak spojrzysz na charakterystykę mocy i momentu to zauważysz przy jakich obrotach ti-vct rożni się od podstawowego motoru 1.6.
Krótko mówiąc trza go kręcić, zmienne fazy to nie turbina - nie pociągnie od dołu...
__________________
pwlsrs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-13, 20:13   #5
Lisy
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar Lisy
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 2 966
Garaż
Domyślnie

242x175x175 próbowałem włożyć 242x175x190 ale obejmą nie sięgała do śrób.. Ten z linku do 1.6 za duży..
Lisy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-13, 16:57   #6
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Witam,

drążę temat, proszę znawców o opinię i jeśli jakaś uczynna osoba ma jakiegoś Ti-VCT, ELMa 327 i chwilę czasu żeby pomóc, to bardzo bym prosił.

Dorwałem się dziś do samochodu i sporządziłem wykresy wyprzedzenia/opóźnienia poszczególnych wałków rozrządu przy pomocy ELM-a 327, wyniki dość dziwne:

https://www.dropbox.com/s/3nycvrplcdermll/1.png

https://www.dropbox.com/s/8x3qy3prv1waix5/2.png


Jeden wałek, jak mniemam wylotowy pracuje w każdym zakresie prędkości obrotowej, gdzie nie nacisnę gazu, jest reakcja ze strony układu Jest on oznaczony kolorem ZIELONYM na wykresach, niebieski to wychylenie przepustnicy, a żółty to obroty.

Wałek drugi (ENGINE.VCT1P) zaczyna zmieniać swój kąt obrotu zawsze przy 4000 RPM, wcześniej w ogóle nie pracuje. Na wykresach widać to wyraźnie. Z kąta 4-5 stopni do kąta minus kilkanaście - im większe obroty od 4000 rpm, tym większa korekcja kąta obrotu wałka.

Jest to dość dziwne. Od momentu 4000 rpm, dokładnie wtedy kiedy następuje korekcja obrotu silnik dostaje życia, bo wcześniej go w ogóle nie ma.

Nie ukrywam, że zbawiłoby mi życie okazanie danych (nawet bez wykresu, czyste dane ze ScanXL) jak u kolegów zachowują się katy wyprzedzenia/opóźnienia wałków ponieważ miałbym bezpośrednie porównanie, dlatego proszę jakąś uczynną osobę o pomoc. Wszelkich instrukcji udzielę telefonicznie/przez forum czy jak dana osoba chce. Mogę nawet podjechać gdzieś w okolicach, wpiąć się i sprawdzić.

Bo może się okazać, że tak ma być, a tu dupa - zabiorę się ze zdenerwowania za wymianę czy coś :/


PS. Błąd P000A dalej wyskakuje, ale nie pokazuje się na dashu - jest w błędach oczekujących jakby.




Dzięki z góry i czekam na jakiegoś zbawcę
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-13, 18:16   #7
LathanderAldonis
Turysta
 
Avatar LathanderAldonis
 
Paweł
Zarejestrowany: Sep 2012
Skąd: Rzeszów
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
grudzień
2005
RZ Rzeszów
Postów: 115
Garaż
Domyślnie

Jak się dokopie do auta w poniedziałek to mogę udzielić pomocy... tylko będziesz musiał kierować mnie jak dziecko za rączkę
__________________
Pozdrawiam

LathanderAldonis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-13, 18:58   #8
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Naturalnie, podaj numer telefonu na PW i daj znać kiedy mogę pozawracać Ci 4 litery. dzięki Lukałem do mojego ST170 jak to działa ale tam jest VCT i wałki nie działają niezależnie, więc dupa siano
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 16:53   #9
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Z błędem wydaje mi się, że z regulacją kątową mają problemy czujniki... wykrywa tak jakby był przesunięty np o ok 5 st. wałek na wylocie lub wlocie. To który powinien (tak mi się wydaje) ukazać wykres ale musisz rozszerzyć zakres, oraz dodatkowo sprawdzić jak złożyli rozrząd. Czyli zablokować jeszcze raz wałki od przodu i od tyłu, czyli przód X koła pasowe rozrządu a tył przez zdjęcie pokrywy i ustawienie jak to się w starych 1,6 robiło (tylko tam na wałkach jak pamiętam jest niewielki kąt, albo i nie) wtedy zobaczysz czy się dobrze rozrząd zgrywa. Najczęstszym błędem właśnie jest blokowanie tylko kół pasowych złe napięcie i wtedy jak się skręca rozrząd to potem się takie rzeczy krzaczą i po czasie walą się zaworki (te które sterują fazami rozrządu od strony kół). A właśnie jak zaczną się krzaczyć to i zacznie przymulać tak jak opisujesz w 1 poście.
Mam nadzieję, że w miarę jakoś coś wyjaśniłem.
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 17:13   #10
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

oba wałki na postoju mają 0 stopni, zanim się zabiorę za różne pierdoły to sprawdzę jeszcze wykres u kolegi 2 posty wyżej jeśli uda nam się to ogarnąć i napiszę z wnioskami

zaworki prawdopodobnie mogę wykręcić i wkręcić na odwrót i zobaczyć czy któryś jest uszkodzony, tak samo czujnik położenia wałków
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 18:01   #11
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Tak czytam i brat ma pume z 1.7 125KM i sa tam zmienne fazy rozrzadu z tego co kojarze. Wiem ze waga tego autka jest sporo nizsza ale przypierd.... on on samego dolu od 2000 obr/min. Calkiem inaczej jak moje 1.8 ktore idzie od okolo 3,5 tys obr.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 19:07   #12
LathanderAldonis
Turysta
 
Avatar LathanderAldonis
 
Paweł
Zarejestrowany: Sep 2012
Skąd: Rzeszów
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
grudzień
2005
RZ Rzeszów
Postów: 115
Garaż
Domyślnie

Nie wiem czy to coś pomoże ale znalazłem takie porównanie
__________________
Pozdrawiam

LathanderAldonis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 19:25   #13
holo
Jelonek Rogacz
Zlotowicz
 
Avatar holo
 
Bartek
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Chrząszczyżewoszyce
Ford Focus II
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 5 404
Domyślnie

Paczam na te wykresy i dół mają podobny oba 1.6. Ja mam tego zwykłego i muszę powiedzieć, że do 2000 rpm to on w ogóle nie jedzie.
__________________
To pisałem ja, Holo.

MK2 - P043K
holo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 19:38   #14
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

mój od 2000 do 3500 rpm nie jedzie w ogóle. W ogóle to znaczy jadę w 2 osoby pod górę, bieg trzeci, 2500 rpm wciskam - auto buczy i zupełnie nie przyspiesza. Przy 3000 w ogóle ma takiego zmuła, jakby się zastanawiał, czy ma jechać, czy może nie...

Ogólnie jedzie ciulowo do 3000, potem od 3000 do 3500 jedzie jeszcze gorzej, od 3500 zaczyna się polepszać, a od 4000 rpm jedzie jak zły do odcinki. To auto powinno mieć 140 nm momentu przy 2000 obrotów, ma z 70 na oko. Do 3500 rpm jedzie jak cinquecento 900. Z kolegą ogarniemy te wykresy jego wałków i zobaczymy co się dzieje. To rozwieje mi wszelkie wątpliwości i będę się mógł brać za kupno tego kółka, w między czasie spróbuję wyłaczyć Ti-VCT, ale to w tygodniu już.

Ostatnio edytowane przez drake ; 17-03-13 o 19:53
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 20:00   #15
holo
Jelonek Rogacz
Zlotowicz
 
Avatar holo
 
Bartek
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Chrząszczyżewoszyce
Ford Focus II
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 5 404
Domyślnie

A masz scanxl? Tam można zdaje się zrobić wykres mocy i momentu...
__________________
To pisałem ja, Holo.

MK2 - P043K
holo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 20:11   #16
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

nie potrzebne to jest, wystarczy mi dupohamownia na podstawie konfrontacji z puntem 1.2 i wszystko wiem. Albo kółko, albo cewka sterująca olejem się kończy lub ma jakieś problemy, chcę tylko to poznać dokładniej i przedrążyć temat. Silnik sam w sobie jest w rzekłbym dziecięcej kondycji więc to nie to.

Wykresy wyprzedzenia kątów wskazują bezpośednio na wałek dolotowy, ale zobaczę jeszcze jak zachowuje się u kolegi.

Ostatnio edytowane przez drake ; 17-03-13 o 20:21
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 20:55   #17
muzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wawa
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

Ja miałem okazje jeździć kumpla 1.6 a na codzień powoże swoim Ti-VCT i te wykresy idealnie wpisują sie w moją dupohamownie (czyt. odczucia)

---------- Post dodany o 20:55 ---------- Poprzedni post był z 20:53 ----------

A i ja nie narzekam na kiepski dół. Mam wrażenie, że jest całkiem nieźle.
Ale poprzednio miałem turbobenzynę gdzie przed 3krpm naprawdę nic sie nie działo stąd moze takie a nie inne wrażenie.
muzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 20:59   #18
Lisy
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar Lisy
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 2 966
Garaż
Domyślnie

Mnie wkurza słaby drugi bieg.. Przy dynamicznym starcie jedynka idzie ładnie, ale wbijam dwójkę i mul.. Macie takie odczucie..?

Ostatnio edytowane przez Lisy ; 18-03-13 o 07:40
Lisy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 21:15   #19
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

drake - przesiadz sie z powrotem to swojego ST a usmiech od razu Ci wroci
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 21:21   #20
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Góra w STku nie jest jakaś szałowa też specjalnie, wydaje mi się że trochę lepsza niż w tym 1.6. Ale STek ciągnie od 2200 rpm z VCT, ten ma Ti-VCT - powinien robić to samo. Czekam tutaj na kolegę z forum jutro i robimy testy. Tu nie chodzi o to żeby jeździć ST i się podniecać, tylko żeby naprawić usterkę :P
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-13, 23:46   #21
mhsol
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2006
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Mnie wkurza słaby drugi bieg.. Przy dynamicznym starcie jedynka idzie ładnie, ale wynikami dwójkę i mul.. Macie takie odczucie..?
Choć to subiektywna sprawa - to ja również tak uważam Trzeba deptać w podłogę

Ostatnio edytowane przez mhsol ; 17-03-13 o 23:49
mhsol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-13, 07:17   #22
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

czy zamiana zaworków pomoże to nie zastanawiałesię.. tylko czy da rade je rozebrać i coby były dalej tak zaprogramowane jak byly. Kazda mapa samochodu ma swoją startową.. mozliwe że się przyuczy, ale czy położenia wałków czujniki nie są odwrotne? i nie będzie inaczej odczytywał?
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-13, 19:41   #23
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Witam Panowie,

dzięki uprzejmości kolegi LathanderAldonis udało się wykonać pomiary, które ostatecznie rozwiały moje wątpliwości, wystarczy spojrzeć na pracę jego wałków:

https://www.dropbox.com/s/gw6w1hqg74...tu%C5%82u1.png

https://www.dropbox.com/s/arhhmbrcr7...ytu%C5%82u.png

Oznaczenie na wykresie te same co u mnie kilka postów wyżej

o ile praca wałka wydechowego tak w moim jak i w jego przypadku są podobne, tak przyspieszenie wałka ssącego u kolegi jest realizowane już od 1400 rpm, u mnie następuje dopiero przy 4000 rpm. Wnioski są oczywiste - uszkodzenie sterowania (elektromagnes) lub samego kółka wałka rozrządu ssącego.

Teraz pozostaje ustalenie co zawiniło, ceny w sklepach nie są drogie. Jeszcze małe pytanie - czy przy zdjęciu rozrządu trzeba też w tym silniku zdjąć wielorowek? Bo jeśli tak to od razu założę nowy.

Dziękuję jeszcze raz koledze za zrobienie pomiarów, na pewno się odwdzięczę jak tylko będę mógł i postawie coś dobrego jak się kiedyś będziemy mieli okazję spotkać na spocie, czy gdziekolwiek

Ostatnio edytowane przez drake ; 19-03-13 o 12:05
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-13, 18:33   #24
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Witam,


jeśli ktoś ma dostęp (np. z ETIS-a) czy czegokolwiek, albo jakiś fachura wie, prosiłbym o info na temat wymiany rozrządu w tym silniczku.

Rozrząd był robiony 10kkm temu, ale będę wymieniał to kółko. Wiem na pewno, że trzeba:

1) pasek wieloklinowy klimy
2) pasek wieloklinowy altka i reszty
3) pasek rozrządu
4) blokada rozrządu górna do obu wałków.

Czy na kole pasowym są jakieś znaki?
Z tego co wiem są wielorowki są samonapinające, czy trzeba jakiś pierdół do naciągnięcia ich?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-13, 15:40   #25
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Witam, mam ten sam motor, u mnie "klekotanie" występuje na silniku ciepłym. Auto stoi na dworze pod chmurką, nawet w mrozach -20 st.C przy pierwszym starcie nie występuje problem klekotania. Taki przykład: Jest rano - kilkanaście stopni poniżej zera:/, startuje motor, odśnieżam furmankę i jazda do pracy. Silniczek już się przyjemnie rozgrzeje i powiedzmy po 1km stop , wlecę do cukierni po jakąś sznekę Silniczek taki nie zimny nie ciepły, start i słyszę klekotanie, które trwa może z 1s. Czasami występuje jeszcze inny objaw, mianowicie klekotanie trwa 1s., ale po tej sekundzie jeszcze tak jakby 1-2 zawory zawiesiły się i zaklekotały przez kolejną sekundę. Olej wymieniam co rok (około 12-15kkm), zalałem go olejem 5W30 Millers XF LONGLIFE ECO. W tym roku jakoś w czerwcu będę wymieniał napęd rozrządu i zastanawiam się nad tym co jeszcze bym musiał wymienić aby to klekotanie ustało? W tej chwili auto ładnie ciągnie, powyżej 3000 obr/min wyczuwam wyraźny przypływ mocy. Od strony mechanicznej (oprócz klekotania) wszystko wygląda na sprawne.
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-13, 21:00   #26
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

zawory się nie 'zawieszają' ani nic podobnego, to nie o to w tym chodzi. Jaki masz przebieg?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-06-13, 21:55   #27
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
zawory się nie 'zawieszają' ani nic podobnego, to nie o to w tym chodzi. Jaki masz przebieg?
W tej chwili mam 88 000 km, z tym, że tak od 10 000 km zauważyłem usterkę.
Oczywiście będę wymieniał koła wraz z paskami, z tym, że nie wiem czy wymieniać pompę wody. Po oględzinach nie widać wycieku, temperatura silnika też w normie. Poza tym będę musiał sprawdzić luzy na zaworach, tak więc czekają mnie spore wydatki...pozdrawiam
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-13, 18:15   #28
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Spotkałem się z opinią jednego kolegi z forum, że w takim wypadku świeczki powinny być okopcone na czarno (złe czasy pokrycia zaworów), porobiłem fotki bo zmieniałem świeczki.... nie wiem ile mają przebiegu ale wyglądają na w ch**** stare, moje z focusa I po 2 latach wyglądały przy tych jak nowe, więc na pewno miały trochę za sobą...

1
https://www.dropbox.com/s/f7beooxhn9...2018.05.22.jpg
2
https://www.dropbox.com/s/guf7l91bu3...2018.06.11.jpg
3
https://www.dropbox.com/s/2of3unrfk7...2018.06.57.jpg
4
https://www.dropbox.com/s/2y5zqq0tkh...2018.07.11.jpg
bez lampy
https://www.dropbox.com/s/ciehgd7mxk...2018.07.39.jpg


imo wyglądają OK, tylko czarny kopeć wokół jakiś, dobrze to widać na drugiej

Ostatnio edytowane przez drake ; 28-03-13 o 18:27
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-13, 19:21   #29
pwlsrs
Turysta
 
Avatar pwlsrs
 
Paweł
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: śląsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
SRB powiat rybnicki (Rybnik)
Postów: 154
Domyślnie

gdyby kolega miał ochotę dla porównania przejechać się innym barachłem ze znaczkiem F i motorem tifiticitiviterefere to możemy spotkać się gdzieś w połowie drogi między Mikołowem a Bielskiem
__________________
pwlsrs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-13, 11:05   #30
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

a chętnie jeśli to nie problem : D
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Silnik TiVCT kontrolka check engine:/ błąd P000A Pakiuz Silnik i skrzynia 11 09-05-11 20:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u