Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-06-08, 18:20   #1
MATADOR
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: TORUŃ
Postów: 12
Domyślnie [C-MAX] szukam właścicieli 2.0 tdci 136KM świst podczas przy

Witam mam od tygodnia C-maxa z 2.0 tdci i podczas przyspieszania słychać dość wyrażnie świst dobiegający z silnika. Na postoju jak dodaje gazu to wszystko jest ok. Tylko podczas przyspieszania. Wszystkie węże od intercoolera sprawdzone i wszystko ok. Spotkał się ktoś z czymś takim? Poprzednio miałem foczke 1.8 tddi i tego nie było. Help
MATADOR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-08, 18:23   #2
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

MATADOR, nie ma się czym przejmować póki ma moc i ciągnie do przodu. Turbo w silnikach 2.0 tdci jest słyszalne i ... gwiżdże.
Cytat:
Napisał MATADOR
Poprzednio miałem foczke 1.8 tddi i tego nie było.
nie ta moc, nie ten moment, nie to turbo
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-08, 21:21   #3
MATADOR
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: TORUŃ
Postów: 12
Domyślnie

Na pewno masz racje Cisza tylko wczoraj jezdziłem S-maxem również z silnikiem 2.0 tdci i nie gwizdało. Tylko jeszcze jedno mnie dziwi kolega od S-maxa pokazał dowód i miał napisane 140KM a mój ma 136KM czyżby troszkę inne silniki i dlatego u mnie gwiżdze a u niego nie? Zadaję takie pytanie bo foczkę kupiłem z komisu forda i narazie mam gwarancję na 3 miesiące. A nie chciałbym żeby po czterech padła mi turbawka. Dlatego bardzo proszę o wypowiedzi właścicieli 2.0 tdci 136 KM. Z góry dziękuje.

P.S U mnie naprawde głośno gwiżdze jak wyprzedzałem kolegę a on miał uchylone okno to się przestraszył że wyprzedza go F-16 tak głośno gwizdało.
MATADOR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-08, 23:19   #4
robert001
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: milanówek
Postów: 94
Domyślnie

a jesteś pewien że to turbina, może gwizdać spod kolektora wydechowego
robert001 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 02:13   #5
bartasak
Turysta
 
Avatar bartasak
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Poznań
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2016
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 105
Domyślnie

Cytat:
Napisał cisza
MATADOR, nie ma się czym przejmować póki ma moc i ciągnie do przodu. Turbo w silnikach 2.0 tdci jest słyszalne i ... gwiżdże.

dokladnie potwierdzam zwlaszcza jak szybka uchylona i troche przybutujesz to slychac gwizdanie ja mam 22tysie i tak bylo od poczatku wiec sie nie przejmuj....niech Cie kolega tym s-maxem wyprzedzi na bucie to tez uslyszysz F16 :P
bartasak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 09:27   #6
MATADOR
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: TORUŃ
Postów: 12
Domyślnie

Najlepsze jest to że jak jeżdżę moim C-maxem to okna mam zamknięte radia gra klima chodzi a ten gwizd ciągle słychac i to głośno. A u kolegi w S-maxie radio nie gra klima wyłączona i nic nie słychać tylko taki delikatny świst au mnie jest naprawde głośno. Dwa dni temu miałem wymieniany kolektor ssący bo był pękniety i myślałem że to przez to ,ale po wymianie nic się nie zmieniło. Nadal gwiżdze i to bardzo głośno. Jeżdziłem różnymi klekotami o różnych mocach (nawet 170KM) i tak nie gwiżdze. A może to overboost tak się zachowuje?
MATADOR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 09:46   #7
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATADOR
A może to overboost tak się zachowuje?
Raczej neiszczelność, ja bym jeszcze raz sprawdził wszystkie rurki od IC i dolotu
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 09:48   #8
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Nie no, aż tak głośno to u mnie nie jest. Turbinę wyraźnie słychać tylko przy otwartym oknie.

Mam taki dziwny efekt, że gdy jest zimno i wilgotno, to czasem, słychać taki dziwny, jakby "brudny" świst. Dzieje się to tylko podczas przyspieszania (na postoju nie słyszalne), po zejściu obrotów do wolnych, milknie. Potem znowu się pojawia. Pisałem z resztą o tym.
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 10:12   #9
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Nie dziwne, że na jałowym turbo (świstu) nie słycha bo nawet jak dasz gaz to nie pompuje , no chyba że ma się ALS (potrzymianie turbo) no ale to już inna bajka
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 10:31   #10
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Rasta, a jak wyjaśnisz pojawianie się tego dziwnego dźwięku wyłącznie pod obciążeniem (w czasie jazdy). Na luzie, jakbym nie deptał, nic nie słychać.

U mnie w zasadzie ASO wykluczyło turbinę jako źródło tego dźwięku. Może u MATADORA to też nie jest wina turbiny
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 11:20   #11
MATADOR
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: TORUŃ
Postów: 12
Domyślnie

Jest taka możliwość że to nie turbinka. U mnie nie zależy to od temperatury ani wilgotności. Tak jak pisałeś na postoju jak dodaję gazu nic nie słychać tylko podczas gwałtownego przyspieszania. W piątek rano jade do serwisu Forda będą się z tym męczyć. Dam znać co to było. Ale myślę że sam nie będą wiedzieć Wiem Darekw że pisałeś-czytałem, wypowiadała się jeszcze w tym temacie Monik u której dokładnie dzieje się to samo co u mnie.

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 06:49 ]
Witam byłem w "najlepszym" serwisie forda i nie stwierdzili nic. Nie wiedzą dokładnie co to może być. Gdybają że może to turbina ale nie mają pewności. Powiedzieli że jeśli nie ma nigdzie wycieków oleju z przewodów intercoolera, nie traci na mocy i świst nie robi się głośniejszy to widać że ten typ tak ma. Ale przy okazji sprawdzili ile kosztuje nowa turbinka od 4200pln do 4500pln. Pocieszyli mnie bardzo. Ale napewno nie bede wymieniał turbiny bo pan mechanik mówi że "prawdopdobnie " to turbina. Śmiech na sali.Z tego co wyczytałem na forum to jest kilka osób z tymi silnikami i mają tak samo jak ja.W każdym razie dzwiek nie robi się głośniejszy nie traci mocy nie kopci i nie widać wycieków oleju z przewodów- nasuwa się jeden wniosek jezdzić jezdzić i jeszcze raz jezdzić.
MATADOR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-08, 23:43   #12
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

MATADOR, weź może jakieś 2,0 TDCi na jazdę próbną i posłuchaj...
IMO w S-MAXie jest ZNACZNIE lepsze wytłumienie i chyba przede wszystkim dlatego u niego jest mniejszy świst
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-08, 13:15   #13
pkrystek
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Kaczyce
Ford Focus II
sedan
2.0 DuraTorq 136KM manual
lipiec
2007
Postów: 22
Domyślnie

U mnie również występuje taki krótki gwizd (słyszalny, może nie aż tak głośny, trudno to opisać). Byłem w 2-óch ASO, w jednym nie wiedzieli co to, a w drugim stwierdzili, że
wszystko w porządku.

Ten gwizd trwa krótko (0,5 do 1 sek, to takie fiut...), występuje przy w miarę
dynamicznym wciskaniu gazu i dokładnie przy 2000 obr. Sam już nie wiem czy występowało
to od nowości, od jakiegoś miesiąca zwróciłem na to uwagę. Nie wiem co z tym już
robić czy zajechać do następnego ASO?
pkrystek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-08, 23:00   #14
DannyDaniels
Turysta
 
Avatar DannyDaniels
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał pkrystek
U mnie również występuje taki krótki gwizd (słyszalny, może nie aż tak głośny, trudno to opisać). Byłem w 2-óch ASO, w jednym nie wiedzieli co to, a w drugim stwierdzili, że
wszystko w porządku.

Ten gwizd trwa krótko (0,5 do 1 sek, to takie fiut...), występuje przy w miarę
dynamicznym wciskaniu gazu i dokładnie przy 2000 obr. Sam już nie wiem czy występowało
to od nowości, od jakiegoś miesiąca zwróciłem na to uwagę. Nie wiem co z tym już
robić czy zajechać do następnego ASO? Czy ci ludzie są tak ciency żeby to wyjaśnić?
Dobrze to opisales. Ja mam dokladnei to samo. Zaczelo wystepowac po roku i 30 tysi. Mi sie wydaje, ze nasila sie przy pelniejszym obciazeniu samochodu. Na razie mam to gdzies i jezdze. Mam nadzieje, ze jak sie cos posypie to jeszcze na gwarancji...
DannyDaniels jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-08, 16:43   #15
Mikael
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Radom
Ford Focus C-Max
2.0 DuraTorq 136KM manual
wrzesień
2004
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 11
Domyślnie

chyba też mialem taki świst i już albo go nie zauważam, albo ustał po wymianie przepływomierza powietrza. Co do samej wymiany - komputer wyświetlił awarię i stąd wymiana. I po przeczytaniu tego wątku wsiadłem w mojego c-maxa no już nie słyszę świstu, który był wcześniej. Kupilem go niedawno więc nie wiem od kiedy świszczał ale ja przejechałem 6tkm zanim pojawiła się usterka. Nie mam pojęcia czy to właśnie było powodem świstu...
Mikael jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-08, 19:46   #16
DannyDaniels
Turysta
 
Avatar DannyDaniels
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mikael
chyba też mialem taki świst i już albo go nie zauważam, albo ustał po wymianie przepływomierza powietrza. ..
Brzmi calkiem sensownie bo swiszczy przy 2000 obrotow, czyli wtedy gdy turbina zaczyna skokowo pobierac wiecej powietrza... no i by wyjasnialo dlaczego nie piszczy na postoju: potrzeba mniej mocy do rozkrecenia silnika -> mniej paliwa -> mniej spalin do rozkrecenia turbiny.

No i lepiej zyc z perspektywa wymiany przeplywomierza niz turbiny
DannyDaniels jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-08, 23:13   #17
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

ja w swoim aucie żadnego świstu nie słysze, tylko przyjemne ciche basowe burczenie , co prawda mam zwykłą foke ale silnik ten sam.
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 10:29   #18
Mikael
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Radom
Ford Focus C-Max
2.0 DuraTorq 136KM manual
wrzesień
2004
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 11
Domyślnie

jakby ktoś chciał wymienić przepływomierz siemens 5WK97002 to polecam http://www.kolmot.com.pl/ koszt 320zł
Mikael jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 21:21   #19
rw77
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Przeworsk
Postów: 5
Domyślnie

Witam. Ja mam dokładnie taki sam świst. C-max 2.0 TDCI 136 KM. Jeżdze nim od roku. mam przejechane 105 tys. Od początku jak go miałem tak świszczał ale jakoś się tym nie przejmuję, chociaż pojawienie się takiego tematu wprowadziło mały niepokój. Mimo wszystko nie zamierzam wydawać kasy w serwisach bo coś mi świszczy. No chyba, że ktoś ma jakiś poważny argument, np. że jak nie wymienie tego przepływomierza, to padnie mi turbina. Mam nadzieję, że to jednak nie jest aż tak poważny problem. Pozdrawiam c-maxiarzy.
rw77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-09, 23:18   #20
DannyDaniels
Turysta
 
Avatar DannyDaniels
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał rw77
Witam. Ja mam dokładnie taki sam świst. C-max 2.0 TDCI 136 KM. Jeżdze nim od roku. mam przejechane 105 tys. Od początku jak go miałem tak świszczał ale jakoś się tym nie przejmuję, chociaż pojawienie się takiego tematu wprowadziło mały niepokój. Mimo wszystko nie zamierzam wydawać kasy w serwisach bo coś mi świszczy. No chyba, że ktoś ma jakiś poważny argument, np. że jak nie wymienie tego przepływomierza, to padnie mi turbina. Mam nadzieję, że to jednak nie jest aż tak poważny problem. Pozdrawiam c-maxiarzy.
Ja tez jezdze. Zrobilem coprawda tylko 40 tysi i nic sie nie dzieje. A trzeba sie wsluchac zeby to uslyszec. Poprostu przyjalem, ze ten typ tak ma i tyle.
DannyDaniels jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-09, 10:34   #21
a_gumula
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
czerwiec
2005
KWI powiat wielicki (Wieliczka)
Postów: 9
Garaż
Domyślnie

Cóż to chyba reguła w tych modelach, bo ja też mam ten świst i dokładnie przy 2tys. a na postoju brak
a_gumula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jak usunąć świst w drzwiach przy większych km/h robertgl1 Inne techniczne 25 12-05-13 12:04
[FFII] Jakie opinie o silniku TDCi 2.0 136KM? Kain Silnik i skrzynia 76 28-08-09 10:38
Gaśnie podczas jazdy TDCI dago Silnik i skrzynia 5 17-08-07 14:51
[FFI] Dziwny świst przy uruchamianiu silnika Marcin_K Silnik i skrzynia 0 22-03-07 21:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u