Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-12-09, 11:00   #1
Marioooo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2009
Postów: 3
Talking Chcę założyć gaz

Witam .
W pażdzierniku nabyłem nowego focusa II z salonu 1,6 101km zastanawiam sie nad założeniem do niego gazu w autoryzowanym serwisie .Nie wiem czy to dobry pomysł ,proszę o opinie na ten temat.I jeszcze jedno pytanko po ilu kilometrach stabilizuje się spalanie .Mam przejechane 1500km a pali mi 9,5 l w miescie wydaje mi sie ze dużo ale być może jestem w błędzie.Pozatym z tego samochodu jestem bardzo zadowolony miałem do wyboru kilka marek wybrałem focusa i nie żałuje....jak narazie:razz:,dzięki za podpowiedzi pozdro.
Marioooo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-09, 15:30   #2
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

spalanie jak najbardziej normalne
Co do gazu sie nie wypowiadam ale ja bym nie założył
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-09, 20:50   #3
SUCOF33
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar SUCOF33
 
Artur
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
styczeń
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 1 094
Domyślnie

u mnie w pracy zakładali gaz do ff1 w ASO i jak na razie foka ma zrobione 430tys i dalej śmiga (wbrew obiegowej opinii że 1.6 nie toleruje LPG) tylko że regularnie serwisowana.
SUCOF33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-10, 09:04   #4
bubson
Turysta
 
Avatar bubson
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2003
WE Warszawa Mokotów
Postów: 129
Domyślnie

Mi tyle pali po mieście FFI, który jest trochę lżejszy, więc spalanie w normie. Gaz w nowym aucie i to jeszcze w Fordzie, to niezbyt trafiony pomysł. Osobiście, po przejściach z dwoma samochodami na gaz, zdecydowanie odradzam.

Pzdr.
bubson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-10, 15:39   #5
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Damiano1412 Zobacz post
No co ty chłopie.... boże... aż mi się żal zrobiło.. jak spojrzałem z którego roku masz Focusa.... masz nowiutkie, wypasione autko i chcesz zakładać gaz ?!?! ODRADZAM !!!!!

Jak chciałeś żeby mało palił to było wziąć Diesla...

Jak tam chcesz, twoje autko, ale ja bym NIGDY w życiu nie założył gazu, nawet i do 10 letniego autka. Spalanie 9,5L w mieście to DOBRY WYNIK.
Zazdrościsz pewnie, albo jesteś jakiś dziwny. Sam bym brał benzynke 2,0 i gazował jeśli te silniki byłyby do tego na prawdę przeznaczone, ale krążą głupie opinie i nie chciałem się ładować w to. Trzeba obadać temat i jak najbardziej można zakładać gaz, nie zależnie od tego czy auto ma rok czy 10 lat.

Cytat:
Napisał bubson Zobacz post
Mi tyle pali po mieście FFI, który jest trochę lżejszy, więc spalanie w normie. Gaz w nowym aucie i to jeszcze w Fordzie, to niezbyt trafiony pomysł. Osobiście, po przejściach z dwoma samochodami na gaz, zdecydowanie odradzam.

Pzdr.
Spalanie normuje się po ok. 5000 km, tak było w moim 1,8 przynajmniej.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-10, 20:28   #6
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

Cytat:
Napisał Damiano1412 Zobacz post
To dlaczego jeśli gaz jest taki dobry to nie zakładają go w fabrykach...?
I nie będą zakładać bo to nie na rękę koncernom paliwowym. Zapewne większość z was ma po wewn stronie klapki naklejkę takiego koncernu .
Gdzieniegdzie montują ze względu na specyficzne warunki ekonomiczne. Sporo samochodów ma instalacje oryginalnie zakładane w Holandii ze względu na duże ulgi podatkowe (podobnie w Belgii, ale mniej popularne).
W Polsce w salonach nie zakładają bo:
a) ceny i tak odstraszyły by kupującego,
b) tacy fachowcy jacy pracują w serwisach (Forda i innych) lepiej niech trzymają się z dala od gazu bo jeszcze do chłodnicy podłączą ,
c) dodatkowo musieli by zajmować się obsługą gwarancyjną instalacji (powody jak w pkt b.).

Marioooo, zakładaj gaz. Dobra instalacja (BRC 24, STAG 300 Premium) + lubryfikacja. Wymieniaj świece i przewody, sprawdzaj luz zaworowy i ciesz się przy tankowaniu .
Przy fungiel nówce autku może warto było by się pokusić o instalacje najnowszych generacji, z wtryskiem gazu w fazie płynnej.. Koszt 5..6kPLN, ale to są dedykowane instalacje dla każdego motoru. Jak chcesz długo autem pojeździć - warto...
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-10, 20:44   #7
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Damiano1412 powiem tak - nie znasz się to nie p..rdol głupot.
Dobrze założony i doglądany gaz jest nie gorszy od benzyny, w Polsce jednak tak samo jak opinie o markach aut krążą opinie o gazie a to wina ludzi którzy się tym zajmują. Gówno się znają, gówno zakładają i potem gówno potrafią przy tym zrobić. Oczywiście niektórzy nigdy się do gazu nie przekonają, sam nie przepadam za gazem ale nie mówię nie. Szkoda że żyjemy w kraju partaczy...
Gaz w fazie ciekłej polecam - ziomek w Madzi na hamowni na benie coś koło 130 wydumał a na gazunku ponad 140
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-10, 21:05   #8
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Na gazie może pokazywac więcej i możesz więcej pojechac, sprawdzone
A faktycznie jets tak że mamy w kraju mase partaczy po byle kursie i zakładają i psują auta, jak mojemu koledze Passata 2,3. Coś im chyba wpadło do silnika bo teraz słychac jak sobie lata po silniku. Skończy się penwie sprawą w sądzie i wymianą silnika na nowy.

ja miałem 2 na gaz i nigdy nie narzekałem, grunt to mieć sprawdzonego mechanika.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-10, 11:52   #9
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Oj chłopie.
Sam sprzedałem auto z ledwo 1,5 rocznym gazem BRC S24 za 3000 zł.

Dlaczego? Bo miałem okazje kupić Fokusa, a nie opłacało mi się ładować znowu 2 koła w stare auto, bo trzeba było robić zawias itp.

Nie każdy chce napaść i oszukać w tym kraju.
Teraz być może też bede jakieś auto sprzedawać, albo moje nawet nie roczne albo toyote 3 letnią, też im nic nie jest, po prostu bardziej opłaca się sprzedać i kupić nowe za tą samą kwotę! To jest amortyzacja i byznes Panie. jak nie rozumiesz to kup sobie diesla hehehe.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-10, 12:00   #10
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

dobra, koniec wydumanych postów co jest lepsze gaz/bena/olej
są wątki w których można pisać "gaz to tylko do kuchenek" i tam kieruj swoje kroki (palce)
EOT
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-10, 12:08   #11
SOURCE
Turysta
 
Avatar SOURCE
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Białystok
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
BI Białystok
Postów: 44
Domyślnie

trochę nie rozumiem ludzi którzy nic nie wiedzą o gazie a gdzieś tam tylko kiedyś usłyszeli trzy po trzy a wypowiadają największe opinie. Ja mam gaz i nie narzekam a gaz jest już w samochodzie około 9 lat i nie było żadnych problemów
__________________
Był: VW Polo 1.4 - 1997r.
Jest: Ford Focus 1.6 - 1999r.
SOURCE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-10, 12:29   #12
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

święta wojna trwa
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-10, 14:26   #13
four40
Turysta
 
Avatar four40
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
styczeń
2006
Postów: 65
Domyślnie

Dobrze by było, żeby się wypowiedział ktoś kto ma gaz w FFII
four40 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-10, 23:39   #14
craazy
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał four40 Zobacz post
Dobrze by było, żeby się wypowiedział ktoś kto ma gaz w FFII
no to proszę bardzo:

02.12.2009 zamontowałem LPG Landi Renzo Omegas w moim FFII 1.6 100KM, co do instalacji jestem zadowolony tzn. nie czuje różnicy (jeżdżę 99% miasto), jedyne trzy minusy:
1. głośna praca wtryskiwaczy (można porównać z cichym dieslem; klekotanie słychać podczas stania na światłach przy wyłączonym radiu)
2. wibracje na pedałach i podłodze - teraz przy mrozach od -10 do -15 to wcale nie musi oznaczać LPG (obroty stabilne jak na benzynie), a z tego co teraz obserwuje to podobne wibracje są na PB - wcześniej miałem Peugeota i w kabinie nie było mowy o usłyszeniu czy poczuciu silnika, dlatego nie wiem czy focusy tak mają czy z moim coś jest nie tak
3. mam zamontowaną butlę w kole 47 L, jednak wystaje około 5cm co wiążę z się z podniesieniem podłogi bagażnika czyli jego zmniejszeniem - chodzi oto, że mam miejsce na dojazdówkę, która ma raptem 12 cm szerokości


przy LPG trzeba się liczyć z większym spalaniem i spadkiem mocy ale w praktyce trudno to odczuć, osobiście nie wypowiadam się jaki wpływa ma LPG na silnik bo nie byłem jeszcze nawet na pierwszej darmowej regulacji czyli nie przejechałem 1000 km

podstawą jest dobry gazownik, bo jeżeli mieszanka będzie dobrze ustawiona, to według mnie nie ma prawa się nic dziać złego dla silnika, jedynie tłumik poleci szybciej kwestia tylko o ile szybciej

Pozdrawiam i sorry za tak długi tekst
craazy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-10, 10:34   #15
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Gaz jako paliwo jest bardzo dobry, ale jak instalacja jest zamontowana w fabryce - i tyle w temacie...Niestety większość naszych samoróbek, to wołanie o pomstę do nieba...
Rzeźbić nowy samochód - ja bym sie nie zdecydował...nawet mając w perspektywie trochę wyższe spalanie, ale niższe koszty. Nie mają też sensu komentarze tupu: mogłeś kupic diesla. Kolega kupił benzynę i już. Decyzja (i jej ewentualne późniejsze konsekwencje) i tak należy do niego. O utracie gwarancji nie wspomnę...

Ostatnio edytowane przez mark_TDDI ; 10-01-10 o 10:53
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-10, 14:28   #16
Wiesław Krauzowicz
Turysta
 
Avatar Wiesław Krauzowicz
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Kołobrzeg
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
październik
2009
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 65
Garaż
Domyślnie

Co do montażu gazu, to sprawdziłbym najpierw warunki gwarancji. Może się okazać że w przypadku awarii silnika lub instalacji elektrycznej, serwis będzie zwalał winę na to że jezdzisz na LPG i ktoś przyłączał coś do niej.
Jedz do serwisu i porozmawiaj z kierownikiem serwisu o planowanym montażu instalacji, abyś potem się nie zdziwił w razie jakiś problemów.
Co do spalania to na pierwszym przeglądzie powinni przeprogramować Ci komputer, bo fabryka na docieranie ustawia go na wzbogaconej dawce paliwa i po przeprogramowaniu powinno być trochę lepiej.
Co do samego gazu silik forda jest wymagający i potrzebuje bardzo dobrej instalacji i poprawnego jej ustwienia z uwagi na temperaturę spalin.
Pozdrawiam
Wiesiek
Wiesław Krauzowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-10, 22:14   #17
Norb
Turysta
 
Avatar Norb
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 2
Domyślnie

Jako że od dni kilku jestem przez przypadek posiadaczem Fokusa II 1.6 100KM również zastanawiam się nad założeniem LPG gdyż są miesiące kiedy spokojnie mogę przejechać między 6 a 10kkm więc jest to jak najbardziej wskazane ekonomicznie. Marka ta jest mi zupełnie obca a ostatnim autem tej marki z jakim miałem do czynienia był Taunus pod koniec lat 80-ych
Zasięgam języka gdzie tylko mogę, czytam co mogę i w końcu zdecydowałem dziś postawić na LR.
Dzwonię do warsztatu notabene polecanego przez wielu aby potwierdzić słuszność mojej decyzji i usłyszeć po prostu bardzo dobry wybór,zapraszamy na termin...będzie Pan zadowolony.
Tymczasem szpenio sugeruje mi abym dowiedział się czy mogę w ogóle zainstalować instalację w swoim aucie gdyż jak twierdził założyli bardzo dużo instalacji do Fok i w jednej (słownie:jednej) po przebiegu lekko ponad 20kkm trzeba było zrobić głowicę...mogę więc być ja tym drugim czy jak sobie pomyslałem
Zgłupiałem całkowicie.Podobna sytuacja była z moim dotychczasowym autem Avensisem 1.6 który tez miał nie wytrzymać a przejechałem prawie 200kkm na gazie II gen nie wymieniając ani razu choćby przewodów zapłonowych.
Hula aż miło i nigdy mnie nie zawiódł, a przy mojej nodze dawno powinien wyzionąć ducha.
Doradźcie coś w sprawie tej Foki do zagazowania. bo mam mętlik straszny.
Norb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-10, 22:25   #18
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

1,6 z obiegowych opinii jest trwałe i mozna wkładać gaz do niego, byle dobry i przede wszystkim u dobrego gazownika, bo może byc dobra instalka, ale jak ja partacz założy to pozamiatane

Popytaj w zakładach, sprawdź czy znają się na rzeczy!
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-10, 23:59   #19
hans
Forza Italia Squad
 
Avatar hans
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Koło :P
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
2019
Postów: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marioooo Zobacz post
Chcę założyć gaz
mogę tylko powiedzieć: współczuję. Dziwię się jak można wykaszleć 50-60kPLN bez uwzględnienia wydatków na paliwo? kupować nówkę z salonu aby ją zagazować? A teraz mała szpila: trza było poszukać samchododu napędzanego wyłącznie LPG, albo jeszcze lepiej LNG. Byłbyś zarówno ekologiczny, oszczędny jak i zgodny z gwarą, a ja byłbym spokojniejszy nie widząc setnego wątku o gazie.

Do zielonych - tak, wiem że nic nie wnoszę do tematu, ale już jestem chory czytając po raz 'enty' o gazie, gazowaniu, czy będzie jeździć na gazie i kiedy na tym gazie padnie.

A ja jeździłem na benzynie i nic nie padło, ot co!

Zieloni! Pomarańczowi! Czerwoni!
Może zrobimy podforum 'jeżdże na benzynie/oleju' i każdy będzie mógł powiedzieć jak fajnie mu się na benzynie(oleju) jeździ.
__________________
Der Krieg ist verloren
---
Fast Only Rolling Downhill

nieustająca mądrość dnia (z basha):<DisIsOut> boze drogi, czemu na komunie nie daja juz dzieciom zegarkow i rowerow
hans jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-10, 10:12   #20
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

hans - w czym tkwi twój problem? zagazowane jest podforum i nie musisz tego czytać - odznaczasz jako przeczytane i już
zawsze też jak chcesz komuś powspólczuć możesz to zrobić na PW a nie na forum
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-10, 10:17   #21
StRaDiVaRiUs
Turysta
 
Avatar StRaDiVaRiUs
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
1999
DZG powiat zgorzelecki (Zgorzelec)
Postów: 225
Garaż
Domyślnie

Miałem Gaz, nie w foce a w golfie III, które niby są idealne do gazu (do tego 8V, 1.4 ) a miałem z gazem problemy - powód- słaba instalacja. Przy dzisiejszych instalkach sekwencyjnych niestety została opinia starych instalacji. A to już na pewno nie to samo.

Uważam, że każdy ma prawo robić ze swoim autem co chce, chociaż sam wielu rzeczy nie rozumiem. Przy kupnie nowego auta z salonu nie rozumiem gazu. Ale już gdy ktoś chce to polecam - jak inni sprawdzoną i droższą instalację.

I przede wszystkim dbanie o silnik przy gazie - wg mnie gaz nie jest dla tych co wsiadają i jadą, reszta ich nie obchodzi. Tutaj trzeba regularnie auto serwisować.

Sam miałem dylemat pomiędzy Pb+lpg i dieslem za ok. 13 tysięcy. I wybrałem diesla tylko dlatego, bo mam więcej miejsca w bagażniku i nie muszę przy problemach latać od gazownika do mechanika i z powrotem bo każdy zrzuca winę na innego.

Co do Fordów z gazem nie będę się wypowiadać, bo nie wiem. Nie mam zamiaru pisać, że gaz to zło, że silnik kaput, że i tak się nie zaoszczędzi. Wszystko zależy od tego kto to zakłada, jaka instalka, jakiej generacji, w jakim stanie silnik. Znam wielu ludzi, którzy jeżdża na gazie i chwalą.

Dlatego tym, którzy zamierzają zamontować gaz a zamierzają oszczędzać już na instalacji, to odradzam, bo szkoda auta i własnych nerwów.
StRaDiVaRiUs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-10, 17:25   #22
Mogiel
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM automat
2003
Postów: 5
Domyślnie a ja gazik popieram :)

a ja wlozylem gaz (sekwencja) do focusa 2,3 i w ogole nie narzekam, naprawde zero problemow (odpukac) , nie odczuwam zadnej roznicy podczas jazdy , a zdecydowanie jest taniej
Pozdrawiam
Mogiel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-10, 22:03   #23
hans
Forza Italia Squad
 
Avatar hans
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Koło :P
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
2019
Postów: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas Zobacz post
hans - w czym tkwi ... problem?
bo mi co i rusz wyskakuje na liście nowych postów
__________________
Der Krieg ist verloren
---
Fast Only Rolling Downhill

nieustająca mądrość dnia (z basha):<DisIsOut> boze drogi, czemu na komunie nie daja juz dzieciom zegarkow i rowerow
hans jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-01-10, 11:55   #24
szymbla
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 11
Domyślnie zakładaj spokojnie

możesz spokojnie zakładać mój FF1 2000 r 1.6 śmiga że aż miło 32000 na gazie i odpukać wszystko ok, tylko porządna instalacja i nie czytaj czasem głupot o ceramicznych gniazdach zaworów. pozdrawiam
__________________
szymbla
szymbla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-10, 21:13   #25
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymbla Zobacz post
możesz spokojnie zakładać mój FF1 2000 r 1.6 śmiga że aż miło 32000 na gazie i odpukać wszystko ok, tylko porządna instalacja i nie czytaj czasem głupot o ceramicznych gniazdach zaworów. pozdrawiam
A możesz podać więcej szczegółów? Jaka instalacja / osprzęt ? Sprawdzałeś luzy zaworów? Przy jakim przebiegu zakładałeś? Jakie spalanie?
Myślę, że wszystkim zainteresowanym przyda się pełne info.
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-10, 18:05   #26
szymbla
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 11
Domyślnie odpowiadam

gaz zakładany przy 150000, firma BRC , seqent 24, aktualny przebieg na gazie 32000 km, regularne serwisowanie co 15000 km.
__________________
szymbla
szymbla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-10, 09:54   #27
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Powiedzmy sobie szczerze - w starszym samochodzie, można sobie eksperymentować i zakładać czego dusza zapragnie (brak gwarancji, tańsze naprawy w razie usterki, masa używanych i tanich części etc); w nowym na gwarancji i jeszcze z CAN BUS, pachnie to hadrcorowo (części są niestety drogie, a w razie problemów pozostaje ASO)...
Niech się wypowie ktoś, posiadający instalację w takim egzemplarzu (nowym); argumenty i przekonywania pozostałych będą niemiarodajne i już.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 13:06   #28
szymbla
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Powiedzmy sobie szczerze - w starszym samochodzie, można sobie eksperymentować i zakładać czego dusza zapragnie (brak gwarancji, tańsze naprawy w razie usterki, masa używanych i tanich części etc); w nowym na gwarancji i jeszcze z CAN BUS, pachnie to hadrcorowo (części są niestety drogie, a w razie problemów pozostaje ASO)...
Niech się wypowie ktoś, posiadający instalację w takim egzemplarzu (nowym); argumenty i przekonywania pozostałych będą niemiarodajne i już.
[QUOTE=mark_TDDI- dlaczego uważasz że instalując gaz musi się to wiązać z naprawami i masakrą, idąc tym tropem zakup jakiegokolwiek turbo dieselka to na starcie wydatki rzędu kilku tysięcy bo, a to pompa nie wytrzyma a to silnik się rozleci. Człowiek pyta o to jak sprawują się te silniki z gazem to odpowiadamy . pozdrawiam
__________________
szymbla
szymbla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 19:35   #29
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymbla Zobacz post
dlaczego uważasz że instalując gaz musi się to wiązać z naprawami i masakrą
Kolego szymbla - wypowiadasz się nie na temat... .Autor posta pytał o gaz w nowym samochodzie. Jeździsz takim modelem jak on? (bo z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynika, że raczej nie). Zatem Twoje odnoszenie i porady w kwestii - mam 320 kkm i jest ok z gazem, są nie na temat... Chodzi o nowy model focusa. Wcześniejsze modele jeżdżą (ze zmiennym szczęściem - o tym każdy wie), ale o to nikt nie pytał.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-10, 19:58   #30
szymbla
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Kolego szymbla - wypowiadasz się nie na temat... .Autor posta pytał o gaz w nowym samochodzie. Jeździsz takim modelem jak on? (bo z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynika, że raczej nie). Zatem Twoje odnoszenie i porady w kwestii - mam 320 kkm i jest ok z gazem, są nie na temat... Chodzi o nowy model focusa. Wcześniejsze modele jeżdżą (ze zmiennym szczęściem - o tym każdy wie), ale o to nikt nie pytał.
kolego mark_TDDI skąd wiesz co autor miał na myśli ? poza tym postaraj się czytać ze zrozumieniem 32tyś, jak myślisz kolego czy konstrukcyjnie silnik z FF1 różni się znacząco od FF2. pozdrawiam
__________________
szymbla
szymbla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u