Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-06-10, 16:36   #1
joks
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
1999
Postów: 7
Domyślnie pompa wody

Witam czy pompa wody zaczyna pracowac zaraz po uruchomieniu silnika? czy dopiero po paru minutach? pytam poniewaz mecze sie z uciazliwym wibrujacym dzwiekiem dochodzacym z prawej strony. dzwiek ten pojawia sie dopiero kilka minut po uruchomieniu samochodu. myslalem wiec z poczatku ze pojawia sie po nagrzaniu jakiegos elementu (rolki lub paska). jednak gdy samochod jest juz nagrzany i go zgasze a nastepnie odpale gdy wszystkie elementy sa jeszcze cieple znow musze poczekac pare minut na wystapienie tego dzwieku. stad moje przypuszczenie ze generuje go jakas czesc ktora uruchamia sie troszke pozniej niz odpalenie auta. z poczatku myslalem ze to alternator jednak w nim zostaly wymienione lozyska i szczotki i nie pomoglo. dodatkowo zaraz po odpaleniu auta zawsze wlaczam swiatla, radio, zapalniczke i dzwiek ten rowniez nie wystepuje gdy maksymalnie obciaze alternator lub gdy go w ogole nie obciazam nic nie wlaczajac. pompe wody mam po poprzednim wlascicielu jakas lewizna doltz f-133 jej cena to tylko 115 zl. wiec obstawiam ze to ona tak rozrabia. plynu mi zadnego nie ubywa. w ostatecznosci moge nagrac dyktafonem ten wibrujacy dzwiek przypominajacy łułułułułu. robilem juz rozne zabiegi typu polalem pasek woda, dociskalem go kluczem, wiec nie jest to tez raczej zadna rolka paska klinowego. aha od momentu gdy dzwiek wystapi jest on juz przez caly czas i ani razu nie zaniknie no chyba ze jak wspomnialem zgasze auto i je ponownie odpale to mam te kilka minut spokoju mimo nagrzanych podzespolow.

Ostatnio edytowane przez joks ; 03-06-10 o 16:38
joks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u