Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą

Komunikaty

Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą Pozostań w niewiedzy, lecz wybieraj mądrze, abyś kupując fokę, nie trafił na miejsce, które żre rdza

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 29-08-12, 02:33   #1
Saddam01
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2012
Postów: 4
Domyślnie Ford Focus III 1.6 EcoBoost 150 KM

Pisze ten tekst ponieważ niedawno dokonałem zakupu nowego Focusa a myśle, że w jakiś sposób mógłby on przydać się komuś. Tak jak w temacie "mądry Polak przed szkodą".

WYBÓR SAMOCHODU

Już nie będę się rozpisywał dlaczego wybrałem Focusa, z jakimi autami konkurował bo to nie tego typu forum. Po paru miesięcznym rozglądaniu się zdecydowałem się ostatecznie na to autko z wielu powodów. Podczas jazd testowych zauroczył mnie, spodobał mi się wygląd wnętrza, przyjemnie się w nim czułem a na dodatek sprzedawca z salonu wydawał mi się najsympatyczniejsz, najlepiej znosił wszystkie moje uwagi, wahania i przeróżne "fochy".

Ostatecznie wybrałem Forda Focusa 1.6 EcoBoost 150 KM wersja Titanium. Przyznaje, że kiedy początkowo zacząłem się rozglądać za nowym autkiem początkowo zainteresowałem się wersją 1.6 Duratec 125 KM. Jeździłem nim testowo i przypadł mi do gustu jednak podczas drugiej wizyty w salonie sprzedawca zaprezentował mi wersje EcoBoost 150 KM, która za stosunkowo rozsądne pieniądze wydawało się opcją lepszą i rozsądniejszą.

Budżet jaki miałem to około 85 tyś zł. Jednak nie pisze to, żeby się chwalić ale raczej w celu tego, żeby od razu wytłumaczyć kwestie czemu nowe auto a nie używane a lepszej klasy. Owszem za tą kwotę kupiłbym kilkuletnie auto klasy premium, ale z drugiej strony nigdy tak do końca nie będzie się miało pewności jak autko było użytkowane, czy było rozsądnie traktowane czy może to było auto firmowe żyłowane, piłowane itd. Nie jestem wielkim fanem motoryzacji ale też nie jestem ignorantem. Chciałem kupić nowe auto, żeby być go bardziej pewne, wiedzieć o nim "wszystko" i mieć nadzieje, że dzięki gwarancji, że będzie ze mną "od początku" będzie mi dobrze służyło przez conajmniej 5 - 7 lat. Podstawowy cel kupna samochodu był taki, żeby służył mi podczas dojazdów do pracy, wakacyjnych wyjazdów oraz innych podróży, których czasem pokonuje. Dla jednych kupno takiego auta za tą kwotę będzie uważane za stratę, ale osobiście nie żałuje.

MODEL

Załatwialem wszystko w salonie Forda w Płocku, który mogę z czystym sumieniem polecić. Kiedy już zdecydowałem się na Focusa 1.6 EcoBoost 150 KM, przyszła pora na zastanowienie się jaka wersja jest najlepsza, co ewentualnie z opcji będzie potrzebne itd. Przyznam, że po raz pierwszy dokonywałem zakupu z salonu i wbrew pozorom nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Siedziałem kilka dobrych dni i bawiłem się konfiguratorem. Opcja marzeń wyszła mi, że autko kosztowałoby lekko ponad 100 tyś., ale wiadomo, że należało podejść do wszystkiego racjonalnie. Właściwie zdecydowałem się na początku na wersje Titanium bo w większości w standardzie miało to na czym mi zależało. Po dodaniu do niego koloru Panther Black (metalizowanego) koszt autka wyniósł około 85 tys zł. Tapicerka taka jaka jest w standardzie odpowiadała mi więc tutaj nic nie zamierzałem zmieniać. I teraz opcje jakie dodatkowo wybrałem:

1) System ACS (zapobiegający kolizją) - przyznam, że do tego namówił mnie sprzedawca, który zachwalał ten system. Nie jest zbyt kosztowny a przydaje się szczególnie w korkach czy na osiedlowych uliczkach gdzie prędkość jest niewielka więc i przy okazji czujność jest nieco mniejsza.

2) Przednie fotele podgrzewane (regulacja temperatury) - Taki gadżet i ukłon w kierunku mojej Pani, który może się przydać na zimę. Też nie był zbyt kosztowny.

3) Pakiet Titanium X2
- przyciemniane szyby
- system centralnego zamka
- elektrycznie składane lusterka

W tym przypadku najbardziej zależało mi na przyciemnianych szybach z tyłu oraz elektrycznie składanych lusterkach. Dzięki temu pakietowi wyszło nieco taniej niż gdyby chcieć to brać osobno.

4) Pakiet Businness 1
- czujnik parkowania z tyłu
- system nawigacji satelitarnej CD/SD (kolorowy wyświetlacz)
- 6 głośników, Bluetooth

Tutaj z kolei kolejny ukłon w kierunku mojej Pani, która w służbowym autku ma czujniki parkowania i właściwie bez tego dzisiaj jej cieżko się parkuje. Do przodu jeszcze jest oki, ale do tyłu to lepiej już mieć jakiś nawet taki biper a jednak być pewnym, że do większych "obtarć" nie dojdzie.

5) Autoalarm pojemnościowy i obwodowy - to chyba podstawa w dzisiejszych czasach.

6) Koło zapasowe dojazdowe - jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony i na wszelki wypadek wolę mieć choćby dojazdówke niż zestaw naprawczy.

Razem około 93 tys zł co oczywiście było powyżej mojego budżetu, ale czytałem na różnych formach o przeróżnych zniżkach rabatach więc byłem pełen optymizmu.

NEGOCJACJE

Kiedy przyszło do finalizowania całej transakcji po przedstawieniu moich "żądań" co do samochodu i wyliczeniu kwoty było miłe zaskoczenie. Już na starcie po wszystkich rabatach z ceny 93 tys zł na konfiguratorze na stronie w salonie wyliczyli mi, że moje autko będzie kosztowało 87 tys. zł. Czyli na starcie "rabat" wyniósł całkiem niezłe 6 tys. zł. Ale nie dawałem za wygraną, powiedziałem że muszę przemyśleć, że to jednak nieco więcej niż myślałem. Po dwóch dniach zadzwonili do mnie z salonu i powiedzieli, że mogą zejść do 85 tys. zł. Znów udałem się do salonu znów trochę negocjacji i zagrałem kartą, że w Citroenie dali mi zniżkę na 10 tys. zł. więc poważnie się nad ich ofertą zastanawiam. Sprzedawca wyszedł do kierownika i ostatecznie staneło na kwocie 84 850 zł, ale w zamian za to dorzucą mi dywaniki welurowe, dwustronną matę do bagażnika i układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Po przemyśleniu tego ostatecznie zdecydowałem się i podpisaliśmy umowę.

CZAS OCZEKIWANIA

Zgodnie z tym co mówi diler autko powinienem dostać na przełomie listopada i grudnia choć ostatnio dowiedziałem się na innym forum, że może się to przedłużyć bo właśnie EcoBoost 150 KM jest bardzo popularny więc może dłużej potrwać jego produkcja. Rozmawiałem z dilerem i on mówił, że faktycznie może się dostawa opóźnić, ale trzeba liczyć na szczęście bo Ford podobno różnie produkuje auta i czasem niektórzy dostają szybciej a czasem niektórzy wolniej. Plus dla mnie taki, że autko dostanę od razu z oponami zimowymi co zawsze da mi parę miesięcy spokoju.

Jakby były jakieś pytania to chętnie odpowiem czy postaram się pomóc.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 29-08-12 o 13:28 Powód: ortografia!
Saddam01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u