Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 12-03-11, 16:16   #1
Rainman
Turysta
 
Avatar Rainman
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Ostrów Wlkp.
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
listopad
2005
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 23
Domyślnie PCMSCAN i F-Super Ford Scanner

Witam kolegów
Poszukuje osób które posiadają interfejs F-Super Ford Scanner, ponieważ z tego co piszą wszyscy sprzedawcy jedyne oprogramowanie współpracujące z tym interfejsem to program Formidable. Pewnie Ameryki nie odkryłem ale szukając od tzw. "dupy strony" ustaliłem że program ten działa tylko i wyłącznie z interfejsem mobydic, czyli wychodzi na to iż F-Super Ford Scanner to nic innego jak właśnie mobydic. Informacja ta skierowała mnie na stronę producenta gdzie oferowane są różne wersje mikroprocesorów. Z tego co ustaliłem to są dwa procki OE90C2600 (OBD-II Tester Chip) oraz OE90C2610 (FORD Tester Chip) i chyba ten drugi występuje w F-Super ford scan. Na tej stronie jest również opis oprogramowania jakie pasuje do obu procków, OE90C2600 to PCMSCAN a do OE90C2610 to FORmiDable.
Na tym etapie każdy powie że sam sobie już odpowiedziałem na pytanie, ale wchodząc w Datasheets procka OE90C2610 producent pisze że jest on zgodny Hardware z OE90C2600.
Potym "krótkim" wywodzi czy mógłby ktoś mi pomóc i odpowiedzieć czy po zakupie F-Super Ford Scanner będzie on działał z PCMSCANem na Focusie 2 1.6 TDCi i czy pokaże więcej niż na ELM327? Jak rozmawiałem z osobą która handluje tymi kablami twierdzi że jak najbardziej a jeśli nie to mogę zawsze go zwrócić.
Puki co posiadam jakąś podróbkę ELMa 327 w wersji 1.4a (jakiś chińczyk) niby wszystko działa ale wolno i nie mam dostępnych wszystkich PIDów które powinny być tzn np pozycje EGR, czy poziom paliwa w zbiorniku (proszę tylko nie pytać po co mi to wskazanie skoro mam je na desce rozdzielczej, po prostu ktoś grzebał w zegarach i źle ustawił) w związku z czym chce zakupić Mobydica ale jeśli będzie mniej funkcjionalny niżeli ELM327, noszę się z zamiarem kupna oryginału ELMa 327 za 300zł (a przynajmniej powinien być oryginał biorąc pod uwagę iż sam oprogramowany procek kosztuje 30$ a cały kabel na allegro 60zł do tego na PICu którego producent nie wymienił w opisie) firmy Gendan.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Rainman jest nieaktywny  
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Płyn hamulcowy Motul DOT 5.1 czy Ford Super DOT 4 Hardy Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 01-04-10 13:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u