Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-02-11, 02:10   #1
bodziotx
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 3
Domyślnie 1.6 16V Kombi LPG - ile wam pali w zime benzyny

Witam.

Pisze z takim troche nietypowym zapytaniem, ale mocno mnie nurtuje.

Mam Foke 1.6 ZETEC-SE z zainstalowanym LPG sekwencją.
Auto przechodzi mi na gaz po osiagnieciu zalozonej temp (z tego co wiem u mnie jest chyba ustawione na 30st).

Moje pytanie do Was forumowicze z LPG, ile wam aktualnie w zime wychodzi spalanie benzyny (procz LPG) jak robi sie nie za dlugie dystanse?

W zime na dlugie trasy nie latam i wiem ze benzyny zawsze musi troche wziasc zeby sie rozgrzac ale wedlug moich wyliczen moja Foka potrafi brac na 100km:
3,5l benzyny i do tego 10,0l LPG co w sumie daje wartosc ponad 13l !.
W lato zużycie benzyny było małe, powiedzmy jak sie zatankowało za 60 zł to na miesiac (1,5 tys km) stykało. Teraz to sie zaczyna robic wkurzajace jak na miesiac musze tankowac LPG za powiedzmy 220 zł i do tego wache Pb95 za 120 PLN.

Jak to jest z tym spalaniem benzyny przy sekwencji w zime u Was?

Pozdrawiam
bodziotx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-11, 08:47   #2
Marek-B
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Marek-B
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Łochów WWE
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2000
WWE powiat węgrowski (Węgrów)
Postów: 325
Domyślnie

Chyba nie ma szans na wyliczenie nawet w przybliżeniu , ilości spalanej benzyny.
Zależnie od temperatury danego dnia , po przejechaniu innej odległości przełącza się na gaz.
Jeżdżę co dzień w jedną stronę 2 km. Wiem w jakiej temperaturze, mniej więcej w jakim miejscu trasy przełączy mi się na gaz. Jak jest ciepło przełącza się po ok. 1km. Czasami przy mrozach dopiero po 1,5 a nawet 2 km. Latem to luzik 500 metrów i już na LPG.
Teraz zimą to praktycznie 1/3 jazdy to benzyna.
Pocieszę cię ,że spalanie masz prawie identyczne jak ja.
__________________
Marek-B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-11, 13:07   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał bodziotx Zobacz post
zaczyna robic wkurzajace
komunikacja miejska albo nizsza temp przelaczania na LPG, ale dla silnika zdrowe to nie jest...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-11, 13:45   #4
Marek-B
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Marek-B
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Łochów WWE
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2000
WWE powiat węgrowski (Węgrów)
Postów: 325
Domyślnie

Ja nic nie zamierzam kombinować z wcześniejszym przełączaniem na gaz.
Zimą mniej się jeździ, silnik będzie zdrowszy jak na krótkich trasach polata na PB.
Jesienią aż sie przestraszyłem ,ze za mało mi pali gazu. Wyszło mi na trasie przy bardzo spokojnej jeździe ok 8...8.5 l gazu na 100km.
Zimą niestey swoje MUSI wypalić.
__________________
Marek-B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-11, 00:15   #5
Tomekzdg
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Tomekzdg
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
SD Dąbrowa Górnicza
Postów: 716
Garaż
Domyślnie

No nie wiem, ja moje 2.0, przelaczam awaryjnie, jak troszke wskazówka sie podniesie... ale to jeszcze na parkingu musi pochodzić jakies 3 minuty, zanim sie pojedzie... Może i nie zdrowe, ale nie odnotowałem (jeszcze) żadnych komplikacji, ani w działaniu silnika, ani w działaniu instalacji. A tak bardziej po bożemu, to na ile stopni masz przełączanie na gaz ? Preferuje zakryć chłodnicę, szybciej się dogrzeje . (Oczywiscie, zostaw troche miejsca, nie zakrywaj całej)
__________________
Szyby w dół lecą, opalone łokcie świecą
Tomekzdg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-11, 08:13   #6
Marek-B
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Marek-B
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Łochów WWE
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2000
WWE powiat węgrowski (Węgrów)
Postów: 325
Domyślnie

Zakrywanie chłodnicy nic nie da , przy sprawnie działającym termostacie.
Prędzej pomogłaby osłona na silnik od dołu. Powiem szczerze ,że nawet nie wiem na ile mam ustawioną temperaturę przełączania.
__________________
Marek-B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-11, 08:44   #7
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Witam, jeśli robisz odcinki miastowe, krótkie - to nie dziwota, że tyle bierze. To minus niestety instalacji IV GEN, ale wyelminilowali to już w V GEN, niestety póki co bardzo drogiej.

Mimo wszystko... ja mam temperaturę przełączania 30 stopni i przełączenie na gaz przy dużych mrozach zajmuje autku tyle czasu, jak stanie na dwóch światłach. Beny dolewam co dwa miesiące / trzy do połowy baku.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-11, 20:48   #8
markoni
Turysta
 
Avatar markoni
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Będzin
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2003
SBE powiat będziński (Będzin)
Postów: 55
Domyślnie

Jeśli pyta kolega ile foczka pali to moja przy takim samym silniku i też super kombi, podczas normalnej jazdy po miescie wychodzi 9,5 litra natomiast na komputerku średnie spalanie liczy mi 8,5l. niewiem dlaczego jest taka róznica a co do benzyny to nawet nie licze.
markoni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 15:13   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Stary temat ale dla uzytkownikow LPG bardzo wazna informacja.

Porownując LPG do benzyny

To silnik w tych samych warunkach-pod tym samym obciązeniem bedzie palił o:
1,56x wiecej LPG od benzyny.

Tej liczby sie nie da oszukac-moze jedynie je oszukac niesprawna instalacja LPG.

czyli tak naprawde jezeli samochod spali w zimie 2L benzyny i 10L gazu to gdyby jezdzil na samym gazie to byloby 10L + 2Lx1,56 = 13,12Lgazu

A gdyby jezdzil na samej benzynie to 13,13L/1,56 to spalilby 8,41Lbenzyny.

czyli jak chcecie wiedziec ile was kosztuje samo przeliczenie zuzytego gazu do benzyny to mozna powiedziec
ze jezeli np. 1Lgazu=2,5zl to uzytkownika LPG w aucie 1L gazu kosztuje tak naprawde 2,5x1,56=3,9zl.

to jest realne przeliczenie wartosci 1L LPG w stosunku do benzyny.

Nie wierzcie wiec w bajki jezeli bedziecie kiedys sluchali ze LPG samochod pali 20%wiecej jak benzyny.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 30-09-14 o 15:17
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 15:21   #10
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
1,56x
jaki to współczynnik według Ciebie?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 15:57   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

wartosc energetyczna 1L LPG i 1L benzyny.

Napisalem to bo ja sam niewiedzialem ze to az taka duza roznica.

Ale kolega ma explolera V6 4,8L i palil mu przy bardzo spokojnej jezdzie okolo 13L benzyny.

Jak zalozyl LPG to pali mu 20L najmniej. A nowa instalacja i wszystko cacy dziala.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 16:24   #12
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
wartosc energetyczna 1L LPG i 1L benzyny
cos chyba nie do konca... znaczy wiem, ze ten wspolczynnik krazy, ale pytanie czy jest policzony dla odpowiednich jednostek...
1. podaj zrodlo
2. podaj dla jakiej mieszanki propan/butan jest ten wspolczynnik
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 18:41   #13
Celestyn
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Celestyn
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Gdańsk/Słupsk
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 672
Garaż
Domyślnie

ten 1.56 to nie trochę za dużo? Przy spalaniu 6 litrów benzyny wychodzi ponad 9 litrów LPG. Normalnie to około litr więcej. Jak wpisałem w kalkulatorze opłacalności LPG, że Foka pali 7l benzyny to mi przeliczyło, że będzie palił 8,4 gazu.
Celestyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 19:28   #14
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Stary temat ale dla uzytkownikow LPG bardzo wazna informacja.

Porownując LPG do benzyny

To silnik w tych samych warunkach-pod tym samym obciązeniem bedzie palił o:
1,56x wiecej LPG od benzyny.

Tej liczby sie nie da oszukac-moze jedynie je oszukac niesprawna instalacja LPG.

czyli tak naprawde jezeli samochod spali w zimie 2L benzyny i 10L gazu to gdyby jezdzil na samym gazie to byloby 10L + 2Lx1,56 = 13,12Lgazu

A gdyby jezdzil na samej benzynie to 13,13L/1,56 to spalilby 8,41Lbenzyny.

czyli jak chcecie wiedziec ile was kosztuje samo przeliczenie zuzytego gazu do benzyny to mozna powiedziec
ze jezeli np. 1Lgazu=2,5zl to uzytkownika LPG w aucie 1L gazu kosztuje tak naprawde 2,5x1,56=3,9zl.

to jest realne przeliczenie wartosci 1L LPG w stosunku do benzyny.

Nie wierzcie wiec w bajki jezeli bedziecie kiedys sluchali ze LPG samochod pali 20%wiecej jak benzyny.
Twoje współczynniki mają się do realiów identycznie tak samo, jak obieg teoretyczny spalania w silniku iskrowym, a obieg rzeczywisty. Zapomniałeś po drodze o kilku przemianach, które następują z różnym czasem, intensywnością, temperaturą i ciśnieniem w ośrodkach z udziałem LPG i PB oraz pominąłeś totalnie fakt wpływu stanu skupienia, potrzeby odparowania, innych strat cieplnych i wartości ciśnień w cylindrze w trakcie spalania tych totalnie różnych paliw. Słowem: oderwanie od rzeczywistości mniej więcej na poziomie Macierewicza.

Ostatnio edytowane przez drake ; 30-09-14 o 19:59
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 22:37   #15
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Wiem panowie ze to wysoki wspolczynnik ale naprawde dokladnie to sprawdzalem na przykladzie 2 niezaleznych samochodow.

I niestety ale obawiam sie ze moje wyliczenia sa jak najbardziej prawdziwe
A co ciekawe sprawdzane w dwoch roznych samochodach w ktorych sa nowe instalacje BRC na przykladach o ktorych pisalem i uwzgledniajac zuzycie paliwa podczas rozgrzewania silnika zanim silnik przelaczy sie na LPG za kazdym razem wychodziło mi ponad 1,5 RAZA wiecej niz wczesniejsza srednia z jazdy tylko na benzynie.

Radze wam dobrze zwrocic na ilosc dotankowywanego paliwa i jego zuzycie bo malo kto to liczy.

Jezeli uwzglednicie zuzycie paliwa i dodacie to do zuzycia gazu to naprawde ale takie wlasnie liczby beda sie wam pokazywac.

I kalkulator ze samochod jezeli pali 5lbenzyny to gazu bedzie palil 6L to jest totalna bzdura.

drake
to teraz posluchaj tego-bo na silnikach zarowno od strony teoretycznej jak i praktycznej znam sie bardzo dobrze.

Po pierwsze podczas wtrysku benzyny do kolektora dolotowego benzyna momentalnie odparowuje-bo wynika to z kilku czynnikow:
-rozprysk benzyny na mikroskopije kropelki -przelot przez goracą glowice wiec zanim silnik zacznie sprezac mieszanke to benzyna i powietrze sa juz bardzo dobrze zmieszane i maja okreslony parametr ktory ma sluzyc do spalania ktory kontroluje sonda lambda.

Oczywiscie bardzo dobrze ze zwracasz uwage na takie szczegóły jak :
"intensywnością, temperaturą i ciśnieniem w ośrodkach z udziałem LPG i PB oraz pominąłeś totalnie fakt wpływu stanu skupienia"

bo to jest bardzo wazne
Ale gdyby nie bylo tak jak pisze to w wyniku nieodparowania benzyny jeszcze przed sprezaniem dochodzilo by do wypadania zaplonow bo cisnienie w cylindrze rosnie szybciej jak temperatura kropelki paliwa i jezeli kropelka paliwa nie zdazy odparowac przed sprezaniem to wowczas wzrost cisnienia w cylindrze spowoduje ze ta kropelka juz nie odparuje podczas sprezania bo wynika to z termodynamiki cieczy.

Im wyzsze cisnienie-tym wyzsza temperatura parowania!!!!

Pozatym paliwo jest wtryskiwane pod cisnieniem a w kolektorze dolotowym w silniku jest podcisnienie-A paliwo jest cieple od silnika-to bardzo przyspiesza proces parowania i paliwo naprawde juz od wyskoczenia z wtrysku momentalnie zamienia sie w gaz.
(tutaj odnosze sie do ksiazek takich jak budowa i dzialanie silnikow spalinowych a takze szkolen serwisowych)

A wiec skoro mamy wyjasnione ze paliwo zanim zacznie sie sprezanie musi byc juz wymieszane dobrze z powietrzem i jest juz dawnow fazie gazowej to druga sprawa.

Silnik to nie perpetum mobile.
Jezeli Z 1 L benzyny mozemy maksymalnie uzyskac 39MJ-bo taka jest wartosc opalowa!!!
to oznacza ze maksymalnie co mozemy uzyskac w idealnych warunkach to jest wlasnie te 39MJ energi.
Oczywiscie jezeli proces spalania nie bedzie przebiegal wlasciwie (np. Lambda nie bedzie zblizona do wartosci 1,1) to woczas uzyskamy mniej energi bo czesc paliwa sie nie spali.

Jaka jest roznica w objetosci 1L benzyny w stanie gazowym?
A jaka jest roznica 1L LPG w stanie gazowym?

Ha i wlasnie 1L gazu ile wazy? a ile wazy 1L benzyny?
to jak porownasz te wartosci i zobaczysz ze 1Lgazu =1 0,52 kg
a 1L benzyny =0,74kg

http://www.lpg-consulting.pl/?page=gaz

a wiec tak naprawde objetosc paliwa ktora trafia do cylindra w formie odparowanej benzyny a LPG w formie gazu jest nadal bardzo zblizona do siebie
i jest to rzecz ktora mozna pominac.

Dodatkowo-spalanie paliwa w dobrej instalacji LPG-jest tak samo bardzo sprawne jak beznyny-a gdyby nie bylo-to zaraz kontrolka od sondy lambda by swiecila ze jest niewlasciwy sklad mieszanki.

Oczywiscie jezeli instalacja jest poprawna to ciezko odczuc to czy jedziemy na gazie czy na benzynie-i silnik ma zblizona moc. No chyba ze jest jakas kiepska instalacja i silnikowi brakuje mocy-wowczas nie mozemy do konca porownywac spalania.

A wiec niemozecie mowic ze silnik na gazie spali mniej jak 1Lbenzyny x1,56 bo to jest wartosc podawana i kontrolowana przez Rafinerie!!! czyli ze nie mozna uzyskac wiecej energi z LPG w stosunku do benzyny!!!!
Drake-jezeli twoj silnik chodzi lepiej na LPG jak na benzynie-to uwierze ze u ciebie silnik lepiej pracuje i ma lepsza sprawnosc na LPG wiec to oznacza tylko ze to z benzyna masz problem skoro twoj wspolczynnik jest mniejszy jak 1,56.

Sory obliczałem i kalkulowałęm zuzycie benzyny i gazu co w połączeniu obu paliw dawało mi zawsze wynik nie mniejszy niz 1,5 a nie wiekszy niz 1,6.

Poniewarz bylem zaskoczony tymi wartosciami to postanowilem to dokladniej sprawdzic i okazało sie ze wartosc opalowa 1L LPG=25MJ
a 1Lbenzyny =39MJ.

A jezeli silnik jest sprawny i proces spalania przebiega prawidlowo to praktycznie kazdy silnik z 1Lbenzyny osiagnie wartosc 39MJ i zamieni to na cieplo tak samo jak z 1: LPG osiagnie wartosc 25MJ i zamieni to na cieplo.

Problem jest w tym ze Nie liczycie benzyny ktora zuzywacie na rozgrzewanie i ruszanie z miejsca a silnik najwiecej pali na rozuchu i jak sie rozgrzewa i rozpedza.
Sami zrobcie sobie testy i sprawdzcie ile musicie dolewac benzyny co jakis czas i porownajcie wowczas jakie to sa wartosci.

PS. w silniku spalinowym liczy sie cieplo ktore uzyskujemy ze spalania paliwa, i jezeli paliwo spala cie calkowicie-a spala sie napewno zarowno w przypadku LPG jak i benzyny to zuzycie paliwa musi byc adekwatme do wartosci mozliwej energi uzyskanej ze spalenia paliwa.

Test samochodow
-jednakowa trasa i podobne warunki=
13L/100km beznyny-srednio na spokojnej jezdzie-po zalozeniu LPG zuzycie LPG=20L/100km (ten przypadek to glownie jazda poza miejska-bardzo szybkie przelaczanie na LPG-test w lecie) obnizony start temperatury do zalaczenia LPG

-inny pojazd benzyny okolo 6L/100km, po zalozeniu LPG jakies 7,5L/100km ale srednio okolo 1L benzyny/100km po kilku miesiacach obserwacji.

Oczywiscie kalkulator ktory powie ze jak samochod palil 5L benzyny to bedzie palil 6Lgazu -jest poprawny pod warunkiem ze uwzgledni jeszcze to paliwo ktore bedzie zuzywane podczas uruchamiania i jazdy na rozgrzewanym silniku.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 30-09-14 o 23:04
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 22:58   #16
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

czyli wszystkie silniki palace klasycznie 115-120% LPG vs. benzyny jezdza na mega zubożałej mieszance? trochę bzdury opowiadasz

PS. a ilość zużywanego do rozruchu paliwa zależy od odcinkow - jak ktoś jeździ po bulki to wiadomo, będzie sporo... jak robi trasy i długie odcinki, zuzyje niewiele

oszczednosc kwotowa to około 35-40% uwzgledniajac serwis, przeglądy i benzynę na rozruch - i to się nie zmienilo przynajmniej przez ostatnie 7-8 lat
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-14, 23:04   #17
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Sorki ale usmialem sie po przeczytaniu tego. Jeszcze do niedawna mialem foke z instalacja LPG , gdzie silnik byl w doskonalej kondycji sprawdzone na hamowni. Samochod mial komputer pokladowy i zalozmy ze pokazywal dobre ilosci spalanego PB to jak pokazywal spalanie srednie w ilosci 7 l Pb to rzeczywiste spalanie LPG wynosilo w granicach 8,5-8,8 l..........rzadko sie zdarzalo ze tankowalem na tej samej stacji wiec takie min sa rozbieznosci a wg Twojego wspolczynnika musialby spalac prawie 11l.
Dodam ze instalacja strojona w GCS Tuning.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 08:42   #18
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
czyli wszystkie silniki palace klasycznie 115-120% LPG vs. benzyny jezdza na mega zubożałej mieszance? trochę bzdury opowiadasz

PS. a ilość zużywanego do rozruchu paliwa zależy od odcinkow - jak ktoś jeździ po bulki to wiadomo, będzie sporo... jak robi trasy i długie odcinki, zuzyje niewiele
To zacznijcie liczyc te odcinki i policzcie sobie ile paliwa dolewacie!!! co niewiecie ile? he...bo nikt z was tego nie liczy!!!!

Sory z takim Waszym podejsciem to nic wam nie wytlumacze.

PS. to nie tylko moja liczaa

http://www.lpg-consulting.pl/?page=gaz

Masz tam porownanie
1L LPG = 0,65L benzyny jak te 0,65L pomnozysz X1,56 to masz wynik~ 1.

Sory Ale kto z was jezdził samochodem tylko na gazie?
To zacznijcie robic testy

Wg takich testów dosc dokladnych okazalo sie ze zamiast 13L benzyny w 100% sprawny silnik na sprawnej nowej instalacji BRC pali 20L gazu. parametry silnika wszystkie w normie-Lambda taka sama jak na benzynie a jednak niedalo sie zrobic aby silnik mniej palil.

Macie na to jakies wyjasnienie?

Czy jedyne wyjasnienie to takie:

Mi pali LPG 8L a benzyny 7L-ale jak auto odpalam i przejezdzam 500-1000m zanim przelaczy sie na gaz to przecierz to sie nie liczy To zacznijcie ten fragment drogi liczyc bo ma on wieksze znaczenie niz sie moze wydawac. Mi tez sie wydawało ze to jest nic-gorzej jak pozniej podsumowałem do ilosci LPG jezszcze ilosc benzyny!!!!

Cytat:
Napisał slawek11 Zobacz post
PB to jak pokazywal spalanie srednie w ilosci 7 l Pb to rzeczywiste spalanie LPG wynosilo w granicach 8,5-8,8 l..........rzadko sie zdarzalo ze tankowalem na tej samej stacji wiec takie min sa rozbieznosci a wg Twojego wspolczynnika musialby spalac prawie 11l.
Dodam ze instalacja strojona w GCS Tuning.
Slawek11 daj se spokoj z takimi nowinkami i z takimi tekstami
co myslisz ze gcs tuning zrobi ci lepsze mapy na LPG niz fabryczny moduł z softem do danego samochodu?
I prosze nie pisz bzdur bo jest to fizycznie niemozliwe-i powie ci o tym kazdy kto ma pojecie budowie i działaniu silnika spalinowego oraz wie ze nie da sie uzyskac wiecej energii z paliwa niz to paliwo ma w sobie. A wobec tego to co napisales to istne klamstwo!!!!

A wiesz ze gcs tuning ma tez niezadowolonych klientów, którzy powracali do fabrycznych softow? bo byly problemy z silnikami po chipie? wiec prosze nie strasz mnie ze głupoty pisze
skoro ja umiem dokładnie liczyć i rzucam wam gotowe fakty pod nogi a nikt z Was niechce sie nad tym zastanowic.

W takim razie radze Wam przeczytac regółkę
http://pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C...7_opa%C5%82owa
i zrozumiec fakt ze jeszcze nikt nie wymyslił perpetum mobile

wiec jezeli producent mowi ze 1L LPG ma 25MJ
a 1L benzyny ma 39MJ
to chyba to cos znaczy.

Spalanie w silniku jest calkowite bo ma do tego jak najbardziej dobre warunki bo zarowno lpg jak i benzyna mieszają sie bardzo dobrze z powietrzem i niema odpadow w postaci czarnej sadzy lub czastek stałych!!!

A jezeli producent pisze ze 1L LPG= 0,65L benzyny i pokazuje to wam w linku to nadal nie wierzycie?

Hmmm to albo ja jestem bardzo głupi albo wy wszyscy macie racje... ciekawe tylko choc raz policzyl ilosc paliwa ktorą zuzywa sie na rozgrzanie i przejechanie zanim przelaczy sie na LPG.

PS. a skoro to jest dla was takie niepojete to gdyby samochod mogl spalic 1L gazu zamiast 1L benzyny to przecieŻ kazdy samochod ktory jezdzi na LPG powinien zuzywac mniej LPG od benzynu bo przecieŻ czesc drogi przejezdza na benzynie!!!!!

Potraficie to sobie wyobrazic? bo skoro nie umiecie liczyc to moze sie chociaŻ nad tym zastanowcie!!!!

Dlaczego pomimo tego ze odpalamy samochod na benzynie i przejezdzamy maly odcinek drogi na benzynie to i tak spalanie gazu jest zawsze z jakiegos powodu wyzsze jak benzyny????

A przecieŻ powinien spalic mniej gazu jak benzyny skoro efektywnosc spalania 1L gazu bylaby zblizona do 1L benzyny!!!!

To dlaczego kazdy samochod z LPG pomimo ze jezdzi troche na benzynie to i tak zawsze pali wiecej LPG jak benzyny!!!

EDIT: dla przypomnienia - głoskę "Ż" uzyskujemy naciskając ALT+z. Po co używasz tylu wykrzykników i pytajników? Ile razy mam Ci zwracać na to uwagę?
W ogóle jest tu tyle byków, że nie chce mi się wszystkich poprawiać. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 01-10-14 o 09:04
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 09:39   #19
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

mjprzem - z choinki sie urwales? mam doliczone do kosztu każde uzupełnienie PB (a ze wzgledu na VSR i spore predkosci przelotowe tankuje PB regularnie)...
i tlumacze Ci, przy dobrym wystrojeniu, oszczędność KWOTOWA jest rzedu 35-40% - a kogo interesuje kalorycznosc, liczy sie tylko $$$ - nikt dla ekologii LPG nie montuje

PS. porownujesz jabłka do pomarańczy - LPG ma zupelnie inna charakterystyke spalania i nie da sie liczyc 1:1
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 11:04   #20
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Misiek T -to dlaczego tego nie napiszesz... co ci wyszło?

sprawdz i policz ja to zrobilem i to bardzo skrupulatnie z okresu 6 miesiecy i wychodzilo ze jak samochod palil 6L benzyny to na lpg palil okolo 7,5Lgazu ale srednio dolewane bylo 1L/100km paliwa. Naprawda z palca tego nie wyssałem.

Co ciekawe trasa auta to okolo 23km w jedna strone glownie poza miastem i jazda non stop zblizona do siebie.

Sory FALCON -poprostu staram sie naszym chłopakom wytłumaczyc to czego sam sie nawet nie spodziewałem.
Robiłem skrupulatne testy z kolegą w robocie(rachunki paliwo, gaz przebiek okresitp.) i tak nam to wszystko wyszło-a jak zobaczylismy ze za kazdym razem wychodzi wynik zblizony do 1,5 to nie mogłem w to uwierzyc.
I to nowe instalacje brc w roznych samochodach. Okazuje sie ze Nasze pomiary sa zgodne co do tego co podają producenci paliw

1L gazu = 0,65L benzyny i nie inaczej.

A ja sam myslalem wczesniej ze LPG samochod pali tylko 15-20% wiecej co okazało sie to jest tak naprawde wielkie oszustwo majace cele marketingowe instalacji LPG

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 01-10-14 o 11:29
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 12:50   #21
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jakie oszustwo?
auto pali 10-20% wiecej LPG, ale jednoczesnie spala tez ileś tam paliwa (rozruch i rozgrzewanie są najbardziej paliwożerne)... jezeli byś porownal do sytuacji, gdzie odpalasz i jezdzisz tylko i wylacznie na LPG - dla niektorych aut faktycznie mogloby wyjsc w okolicach 150%, jezeli auto jest jezdzone na krotkich odcinkach

ALE jedyne wazne kryterium przy LPG, to oszczednosc finansowa - wiec to liczenie spalania jest lekko bez sensu

porownuj kwote za 100km dla benzyny i benzyny+LPG - wtedy bedziesz mial jasnosc
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 13:01   #22
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

No wlasnie teraz gadasz do rzeczy...
ja to wlasnie porównałem i wowczas wlasnie mi wyszło 150% wiecej lpg jak pb.

A oto wyjasnienie:

I okazalo sie ze np.
samochod na benzynie palil 6L Pb/100km a na gazie palil (7,5L LPG+1L-Pb)/100km.
test byl robiony od kwietnia do sierpnia wiec to naprawde bylo skrupulatnie liczone
Problem w tym ze jezeli samochod palil 6L benzyny
a teraz palil 7,5L gazu i 1L benzyny to na logike juz widac ze cos jest nietak.
Bo skoro czesc z liczonej trasy samochod przejechal na PB a reszte na LPG to przecierz spalanie LPG powinnobyc mniejsze jak wczesniejesze 6L/100km.
wg wzoru powinno byc 6L-1L= 5L lpg.
czyli gdyby 1L LPG=1Lbenzyny to wowczas taki pojazd po zainstalowaniu LPG powinien spali 1L pb i 5L LPG.
Wiec dlaczego pomimo ze samochod pali troche benzyny to jeszcze spalanie LPG jest az o 20-30% wyzsze od wczesniejszego jak powinno byc nizsze.

Czy ktos tego nie rozumie?
a wiec uwzgledniajac to ze samochod pali 7,5L LPG zamiast 5L lpg to jak ci wówczas liczba wychodzi?
to wówczas liczysz to tak-powinno byc 5l LPB ale jest 7,5L LPG
a wiec 7,5/5= 1,5 i okazuje sie ze samochod pali wiecej o 1,5raza LPG od pb.
Proste?
Oczywiscie bledy przy przeliczaniu i jakies niedokladnosci pomiarowe ale w koncu zblizymy sie do liczby 1,56 -jezeli mamy dobre instalacje gazowe zainstalowane w aucie.

Ale testowalismy rownierz na V8 4,6L gdzie wczesniej bylo dokladnie 13L benzyny-a teraz na instalacji gdzie recznie odrazu przełączał na LPG po uruchomieniu to wychodziło 20L.

PS. chyba nie tylko ja do takich wnioskow doszedlem
http://forum.vectraklub.pl/index.php...etanowa-czyli/


A Oto wyjasnienie dlaczego LPG Musi zuzywac wiecej o 1,56x od Pb i dlaczego liczy sie wartosc opalowa LPG a nie porownuje sie Litra LPG z litrem Pb
http://lpg-forum.pl/prosba-o-ocene-m...t21798-15.html
"
potem włączamy lpg i jedziemy i zbieramy mapę lpg i tu zachodzi potrzeba aby wytłumaczyć co to jest mnożnik , wiec mnożnik to wartość o ile trzeba pomnożyć lub podzielić czas wtrysku pb w danym miejscu mapy aby wartość opałowa energetyczna wtryskiwanego paliwa lpg była taka sama"

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 01-10-14 o 13:57
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 13:53   #23
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

no ale do czego dążysz?
dla wszystkich rozsądnych to jest jasne - poza LPG lejemy nadal PB i do tego dochodzą dodatkowe koszty serwisowe

LPG ma swoje parametry i akurat okolo 1.5 to czysty wspolczynnik roznicy kalorycznosci miedzy LPG a PB - stad oszczednosc nie wychodzi 50%, a wlasnie blizej 35-40% dla dlugich odcinkow, a bliżej 30% dla krótkich

PS. a ile by palił na LPG samochod, ktory robi tylko odcinki po 500m?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 14:46   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

he-no sam znasz odpowiedz ze nic by nie palił na nowej instalacji
jednak kowalskiemu by kasa i tak uciekala na pb a oszczednosci byloby zero.

No ale wlasnie o to chodzi ze do tej pory kazdy myslał i kalkulował w ten sposób
ze samochod rednio pali 20% wiecej LPG jak gazu. A to jest bzdura.
Bo wszystkie gwiazdki na niebie wskazuja i potwierdzaja to inni uzytkownicy ze w nowych instalacjach LPG spalanie jest wyzsze o 30-40% a pomimo tego jeszcze dolewaja do tego Pb.

I naprawde Podczas strojenia Instalacji LPG dobiera sie tak czas wtrysku aby to wartosc energetyczna wtryskiwanego gazu byla taka sama jak wtryskiwanej benzyny.

Dlatego porownujac te wartosci to ilosc gazu w litrach w stosunku do benzyny w litrach musi byc o dokladnie 1,56x wieksza jezleli 1L pb=39MJ a 1LLPG=25MJ

A wiec teraz prosty przykłąd dla ciebie

Auto robi rocznie 20000km i pali 8l Pb
PB=5zl LPG=2,5zl
wiec kiedy zwroci sie instalacja za 3000zl?

na 100km=40zlPb
ale na 100km=31,2zlLPG
(8L x 1,56 x2,5zl) bo wlasnie tyle wchlonie wiecej tak naprawde

czyli na 100km zaoszczedzisz 9,8zl.
czyli na rok czasu zaoszczedzisz 9,8x200(20000km)=1960zl. (-koszty przegladu LPG)


A teraz odnosnie chwilowego spalania LPG i komputerka bo to tak samo dokladnie wyjasnia.
Jezeli mielismy dokladnie wykalibrowany komputer pokladowy do Pb a chcemy znac wartosc realnego chwilowego spalania Lpg w danej chwili to wystarczy wlasnie pomnozyc to co pokazuje komputer pokladowy x 1,56 pod warunkiem ze mamy dobrze wyregulowaną instalacje LPG i pod warunkiem ze wartosc energetyczna naszego paliwa w stosunku do Pb jest wlasnie taka jak zakladamy-bo inaczej mnoznik sie moze zmienic troche.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 14:53   #25
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

mjprzem - jak ty jezdzisz na samochidem na LPG odcinki 2-5 km to taki wylicznik mozesz sobie liczyc ze na kazdy zalozmy 1 tys km potrzebujesz jeszcze z 20 l Pb ja tankowalem zawsze do pelna zbiornik paliwa i wystarczalo mi to naokragly rok jazdy czyli jakies 30 tys km wiec moge sobue doliczyc jakies 0,6 l na kazde 100 km Pb.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 16:52   #26
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

mjprzem - czy Ty jesteś jakimś zagorzałym przeciwnikiem Lpg czy pracujesz na stacji bez gazu? Tak zacięcie próbujesz wszystkim udowodnić że jazda na gazie nie jest opłacalna. To ja zadam Ci pytanie jeżeli ja swoim starym gratem o silniku 1,6 z lpg na parowniku przy zapalaniu już od 2 lat na gazie potrafię przejechać trasę Siedlce- Okuninka w obie strony 300km zużywając 21l gazu czyli 7l/100 to znaczy że benzyny bym spalił poniżej 5l? To po kiego ecoboosta robią skoro stare poczciwe silniki poniżej 5 schodzą? I drugi przykład teraz w mieście robię na zbiorniku 230km zbiornik 25,5 czyli 11l. 11/1,56 = 7. Stawiam litra Tobie jeżeli przejeździsz po Siedlcach 100km i tylko 7l Pb spalisz.
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 22:46   #27
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Cytat:
w silniku spalinowym liczy sie cieplo ktore uzyskujemy ze spalania paliwa, i jezeli paliwo spala cie calkowicie-a spala sie napewno zarowno w przypadku LPG jak i benzyny to zuzycie paliwa musi byc adekwatme do wartosci mozliwej energi uzyskanej ze spalenia paliwa.


Ogólnie na tym zdaniu już zaprzestałem czytania. Jeżeli w Twoim silniku liczy się ciepło które uzyskujesz ze spalania, to zaprzęgnij sobie ten silnik do zagrzewania chałupy, bowiem ciepło w silniku w każdej formie jest stratą, dlatego silnik cieplny ma tak małą sprawność. W silniku tłokowym spalinowym liczy się efektywne ciśnienie na denko tłoka podczas procesu spalania, co przedstawia tzw. wykres indykatorowy spalania, i to od tego, ile paliwa zamienimy na energię mechaniczną w postaci wymuszenia ruchu tłoka do DMP, zależy sprawność silnika. Natomiast ciepło, tak ważne wg. Ciebie jest jedynie stratą, której nie potrzebujemy: do układu chłodzenia oraz spalin.

Proces spalania LPG oraz benzyny jest skrajnie różny: inny czas rozprzestrzeniania się płomienia, w ogóle inne czoło płomienia, inne ciśnienie w komorze i masa innych rzeczy. Sęk w tym, że patrzysz wszystko przez pryzmat liczb, a tak się składa, że to kiedy w denko tłoka jeb*ie, z jaką siłą, jaka będzie charakterystyka jeb**cia, GRA PIERWSZE SKRZYPCE. Ogólnie nie odpisuję na za dużo rzeczy tutaj, bo po przeczytaniu wątku czuje się jak ten Święty Tomasz... Każdy niech sobie żyje w swoim świecie i niech będzie w nim szczęśliwy, tylko niech nie przekonuje innych, że czarne jest białe i na odwrót, bo biorąc tą analizę pod względem wartości energetycznej paliwa (której 70% jest tracone), pomijasz jakieś pierdyliard aspektów różnicy przemian w silniku.

Moja dyskusja w tym temacie się skończyła, napisałem swoje. Jeśli dalej chcesz tłuc swoją analizę energetyczną paliw i chcesz wejść do menu start - programy - akcesoria - kalkulator, to proszę odpuść sobie. Tych których miałeś przekonać, przekonałeś.

Ostatnio edytowane przez drake ; 01-10-14 o 22:56
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-14, 23:29   #28
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

drake - jasniej sie juz chyba nie dalo, najbardziej mnie zastanawia fakt po co ktos kupuje auto z silnikiem V8 i pojemnoscia prawie 5.0 jak go k....najzwyczajniej nie stac na paliwo do niego i zaklada LPG siejac w necie ze Pb mu palilo 13 l a LPG 20. Ja uwazam ze jezdzac na paliwie za ponad 5 zl inaczej traktuje pedal gazu niz jezdzac na LPG za polowe mniejsza kwote.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-14, 01:22   #29
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
rednio pali 20% wiecej LPG jak gazu
no i na tej pomylce zakończmy... przez "każdy" rozumiesz chyba siebie i znajomego, bo wszyscu których znam jednak sa w stanie zrozumieć, ze sam LPG to nie koniec kosztów
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-14, 20:07   #30
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

maciek1987r-nie jestem przeciwnikiem LPG-wrecz przeciwnie-uwazam ze warto, ale pisze to bo oszustwem jest twierdzenie ze auto pali tylko 20-30% bo to jest nieprawda.

Poprostu realny koszt oszczednosci na jezdzie LPG = cena 1L LPGx 1,56 czyli okolo 3,9zl w stosunku do 5,5zl /L PB co oznacza ze instalacja LPG zwraca sie okolo po przejechaniu 30000km

drake, slawek11

W linkach ktorych podlaem jest wypowiedz gazownika ktory pisze wam wyraznie ze ilosc gazu wtryskiwanego do silnika musi byc rowna wartosci opalowej benzyny.

Jezeli Do Was takie fakty nie docierają to ja rozumiem ze dla was samochod pali tylko tyle gazu ile zatankujecie a ta benzyna dolewana co kilka miesiecy to wy to tankujecie za darmo i tego nie liczycie.

Wobec tego moja dalsza dyskusja zdaje sie zbedna. Jezeli chcecie cos konkretnego dodac do tematu to napiszczie ale jak podliczycie to paliwo dolewane co kilka miesiecy i zobaczycie ile tego jest.

Ja zliczylem rozne rachunki srednio z kilkomiesiecznych obliczen.

Producent LPG podaje ze 1L LPG = 0,65L Pb.

No to jak wy nie wierzycie w to co producenci gazu piszą to czemu macie mi wierzyc?
Wiec jak dla mnie mozecie dalej myslec ze samochod pali 20% wiecej gazu.
Szkoda tylko ze takich tematow jest wiecej na forach i ludzie sami pisali ze im wychodzi ze samochod pali znacznie wiecej jak 20-30% LPG i to na nowych instalacjach po uwzglednieniu spalania PB.

PS. Co do waszych docinek
ja jestem Bardziej ateistą jak wierzącym i do mnie przemawiaja bardziej liczby i fakty
a to ze wy wierzycie ze spalanie LPG jest tylko 20% wieksze to mnie srednio obchodzi

Napisalem wam i liczby i fakty i nawet to co pisza sami gazownicy i producenci paliw.
Nie chcecie to w nie wierzcie
I jeszcze raz-ja nie twierdze i nie jestem przeciwnikiem LPG wrecz przeciwnie-uwazam ze sie oplaca-ale nie jest to az taka oszczednosc jakby sie moglo wydawac.

Na koniec-ja wiem ze moje obliczenia sa poprawne , jednak w roznych zrodlach podawane sa rozne informacje na temat wartosci opalowej Pb i moze sie okazac ze wartosc ze 1L=39MJ to nie koniecznie to paliwo na stacji ktore tankujemy ma tyle MJ bo widzialem tez informacje ze moze miec 36 lub 32MJ. Wowczas ten moj przelicznik moze miec inna wartosc...ale mi sie juz sprawdzac tego dokladnie nie chce. wystarczy mi rachunkow z 6mcy za PB i za LPG aby potwierdzic to co obliczyłem.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 02-10-14 o 20:21
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Jak zwiększyć ilość benzyny/powietrza aby więcej benzyny trafiało do silnika? mickonr Tuning mechaniczny 8 17-11-09 09:18
Dodatki do benzyny w@riat Inne techniczne 7 12-11-07 09:59
Ile pali 1.8 Zetec Kombi Daro2 Silnik i skrzynia 20 15-05-06 19:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u