Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-03-10, 09:36   #1
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie rdza - nalot na masce po zimie

W weekend praktycznie pierwszy raz porządnie umyłem Focusa. Wcześniej w zimę 2 razy samą wodą był "opłukany" jak temp. była pow. 0
Zauważyłem ze na masce pojawił się dziwny rdzawy nalot. Praktycznie na całej masce widoczny jest delikatny brązowy "nalot". Coś się "utleniło". Myć to jeszcze raz? Czymś wycierać? Przed zimą nie było czegoś takiego. Samochód ma 7 lat co roku w ramach gwarancji na przeglądzie powłoki lakierniczej ... czy ktoś się spotkał z czymś takim? Reszta raczej OK nie widzę podobnego zjawiska ....
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 10:22   #2
dziii
Turysta
 
Avatar dziii
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 145
Garaż
Domyślnie

chłopie daj zdjecie bo z opisu nic nie winika, mycie samochodu nic do tego nie ma.... zrób polerke jak nie przejdzie to wtedy się zastanowimy co zrobić ;/
dziii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 11:20   #3
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie

na zdjęciu to nie wyjdzie aczkolwiek zobaczę co da się zrobić. To jest widoczne z bliska pod "jakimś" kątem.
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 12:03   #4
dziii
Turysta
 
Avatar dziii
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 145
Garaż
Domyślnie

ale masz to na powierzchni czy pod lakierem ?
dziii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-10, 10:58   #5
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie

Głównie na masce, tylnej klapie, dachu i nie wiem gdzie jeszcze (prawdopodobnie częściowo na drzwiach ogólnie wygląda to tak jakby cały był w takim stanie) bo już nie widzę dokładnie pojawił się rdzawy nalot. Samochód był po zimie myty już 4 razy (3 razy na myjni bezdotykowej i na końcu na myjni ręcznej) i z małym skutkiem. Powiem szczerze, ze pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Jeżeli się np. palcem porządnie potrze na mokro w danym miejscu to niby znika to z powłoki ale jest rdzawa woda i nie wiem czy to ponownie nie wyjdzie za chwilę. Nie wiem też co zrobić z całym samochodem żeby tego nie było. To są takie b.małe ogniska rdzy widoczne z bliska.

Czy to jest normalne? Jeżeli teraz to wychodzi na całej masce, dachu i klapie bagażnika to będzie się to chyba tylko pogarszać? Wydaje mi się że nie ma tego problemu w miejscach teoretycznie najbardziej narażonych jak błotniki itp.
Fakt jeżeli się potrze nawet palcem czy też miękką ściereczką to problem ustępuje ale czy to nie "wyjdzie" ponownie za chwilę? Jak się dobrze przyjrzeć to wygląda to źle a wyglądało przed myciami jeszcze gorzej.
Jak to zlikwidować "naprawić" a nie tylko wytrzeć?
W AZNN powiedzieli mi abym po umyciu samochodu w miejscach występowania nalotu rdzy spolerować lekko ścierną pastą polerską – powinno to przynieść rezultat. Tylko własnie "w miejscach" to mało powiedziane, ręcznie to się namacham że szok aby to "ściągnąć" to raz a dwa przynieść rezultat ... chwilowy ....??!!
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-10, 14:01   #6
elite
69
 
Avatar elite
 
Łukasz
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
DW Wrocław
Postów: 400
Domyślnie

Nie przejmuj sie. To tylko ta chemia z zimy. Tez takie cos mam na wiekszosci auta. Umyj samochod porzadnie wlasnorecznie i to zejdzie. To nie jest rdza bo na zderzakach mam takie samo, a plastik z tego co wiem, nie rdzewieje :P U mnie praktycznie juz po tym sladu nie ma, jedynie zderzak tylni troszke tego nalotu ma bo mi sie juz nie chcialo babrac :P
__________________
elite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-10, 16:08   #7
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie

Własnoręcznie umyłem go w poniedziałek specjalnie kupiłem dobrą gąbkę viledy i myłem stroną do uporczywych zabrudzeń i nic wrrrr Zaraz pojadę kupię pastę tempura i po wodnym myciu przejadę pastą zobaczymy co to da. Aczkolwiek rację masz ze to jest też na elementach plastikowych jak sobie pomyślę np. na lusterkach też to jest. Boję się ze porysuję lakier i takie będą konsekwencje mojego działania
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 10:02   #8
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

a nie lepiej oddać gdzieś foczkę żeby zrobili polerkę całego samochodu
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 11:03   #9
rafal__lodz
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar rafal__lodz
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 203
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał lmichal Zobacz post
Fakt jeżeli się potrze nawet palcem czy też miękką ściereczką to problem ustępuje ale czy to nie "wyjdzie" ponownie za chwilę? Jak się dobrze przyjrzeć to wygląda to źle a wyglądało przed myciami jeszcze gorzej.
Umyj dobrze jakimś płynem do naczyń - lepiej usunie tłuszcze i syfy po zimie bo ma trochę inne PH niż większość szamponów, które mają neutralne PH i nałóż później dobry wosk żeby zamknąć trochę mikropory lakieru i może problem ustąpi, następnym razem umyj już jakimś szamponem i znowu nałóż wosk to powinno zabezpieczyć trochę lakier.
__________________
Black TDCI
136KM 319Nm powered by GCSheko
rafal__lodz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u