Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą

Komunikaty

Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą Pozostań w niewiedzy, lecz wybieraj mądrze, abyś kupując fokę, nie trafił na miejsce, które żre rdza

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-10-16, 21:28   #1
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie Zakup nowego Focusa

Hej,

jestem zainteresowany zakupem nowego Focusa. Mam fajną ofertę na Hatchbacka z silnikiem 1.6 105 KM. Czy możecie powiedzieć mi na co zwracać uwagę i co ewentualnie może się dziać z tym silnikiem? No i na co patrzeć jeśli zdecyduję się na Focusa, co przy odbiorze można wyłapać?

Samochodem mam zamiar jeździć 5-8 lat.

Pozdrawiam,
Pawel
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-16, 17:00   #2
Adiko.
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Adiko.
 
Adrian
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Lubsko, Osterburken
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
listopad
2015
FZA powiat żarski (Żary)
Postów: 2 491
Domyślnie

A czemu chcesz nowe auto z tak starym silnikiem?
Adiko. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-16, 17:09   #3
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adiko. Zobacz post
A czemu chcesz nowe auto z tak starym silnikiem?
Właśnie ze względu na to, że jest stary. Mam zamiar jeździć samochodem nawet 8 lat i trochę boję się jednostki 3-cylindrowej o pojemności 1.0, która generuje 100KM.

Czy ten silnik ma więcej wad oprócz tego, że jest stary?
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-16, 17:30   #4
sprocket73
Turysta
 
Avatar sprocket73
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM
2016
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał vonPavel Zobacz post
boję się jednostki 3-cylindrowej o pojemności 1.0, która generuje 100KM
to bierz wersję 125 KM
__________________
SPROCKET
sprocket73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-16, 18:09   #5
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał vonPavel Zobacz post

Czy ten silnik ma więcej wad oprócz tego, że jest stary?
Osiągi.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-16, 18:10   #6
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Jeśli tylko osiągi to spoko, teraz jeżdżę Fabią 1.2, która ma nieco ponad 15 sekund do setki, nauczyłem się prowadzić muła

Zastanowię się jednak nad wersją 125. A czy w tym silniku jest możliwa zmiana osiągów (wyciąganych KM) tylko przez soft?
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 11:27   #7
AdoKrycha007
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2001
KR Kraków
Postów: 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał vonPavel Zobacz post
Zastanowię się jednak nad wersją 125
Pierwsza rzecz, którą powinieneś wiedzieć na starcie, upierając się przy starym silniku, to że wersja Duratec 1,6 125 KM, o której piszesz, ma dwa katalizatory i cztery sondy lambda. Wersja Duratec 1,6 105 km ma jeden katalizator i 2 sondy lambda (jak stare fokusy MK1 polift i MK2 polift). Co będzie potencjalnie tańsze w przyszłych naprawach, choćby tylko z tego powodu, odpowiedz sobie sam..

Moja rada - ojciec miał taki dylemat 2 lata temu jak kupował MK3 nówkę... jak nie chcesz EB 1,0, to weź 1,6 105 km, a nie 125, bo te 20 km i tak nic nie da. Tylko będziesz żałował jak mój ojciec - wziął właśnie 1,6 105 km z takim samym mysleniem jak Ty, zamiast EB (nie chciał wersji Duratec 1,6 125 km z powodu tych 2 katów i 4 lambd), a na to konto sobie wypaśnie doposażył auto, do powiedzmy prawie maxa. Efekty? 1) Świadomość że naprawy będzie miał tańsze w przyszłości (na razie ma jeszcze 3 rok gwarancji, który niedawno się zaczął) 2) auto nie ma mocy, bo przy pracującym cały czas klimatroniku tych koni i momentu obrotowego jest po prostu mało do tych gabarytów. 3) kultura pracy silnika starego typu wpływa na hałas wewnątrz zarówno na luzie jak i w trasie, a na jeździe próbnej miał silnik EB w tej samej opcji i stwierdził potem że wyciszenie wnętrzna było tam wyraźnie lepsze niż ma teraz (a jest laikiem) 4) brak 6 biegu powoduje że przy 140-150 w trasie auto pali więcej niż EB, po mieście to samo, ogólnie zawsze pali więcej niż EB. 5) już po pół roku po zakupie i wyprawie do Chorwacji stwierdził że "pieprze teraz te xenony, mogłem jednak dopłacić do tego nowszego silnika, bo ten jest jednak za słaby i za głośny, długa wyprawa autostradami za granicą może spowodować głuchotę" :P (wcześniej jeździł maluchem, polonezem 1,6 caro i Foką MK1 100 km, którą teraz jeżdżę ja, i czasami jak sprawdzaliśmy to spod świateł mój jest szybszy..)

zrobisz co będziesz uważał za stosowne, ale weź pod uwagę to co napisałem, bo przerabiałem to u siebie w domu. masz konkrety. kupujesz nowe auto za ok. 70 tys, nowa technologia itp itd, a chcesz do niego włożyć silnik który konstrukcyjnie ma 12 lat ??!! To tak jakbyś teraz kupował nowy komputer wypasiony, a włożył do niego starą grafikę 3dfx Voodoo 1 z 97 roku... I jeszcze jedno - po kupnie zainwestuj od razu w ochronę antykorozyjną podwozia, co kosztuję dobre parę stówek, bo żaden Ford jej fabrycznie nie ma w ogóle, niezależnie jaki model i w jakim wypasie i za ile go weźmiesz.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 17-10-16 o 16:58
AdoKrycha007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-16, 22:47   #8
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Chłopie chcesz kupić fajne auto to kup je z fajnym silnikiem. Przejedź się EB to zrozumiesz i nie będziesz chciał słyszeć o wolnossącym 1,6.
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 21:30   #9
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi

Ta ochrona antykorozyjna, to jest coś, co robią w ASO, czy trzeba szukać zewnętrznego warsztatu?

PS. Jeśli chodzi o głośność w trasie, to nie wiem na ile ufać takim stronkom?

http://www.auto-decibel-db.com/

Ostatnio edytowane przez vonPavel ; 17-10-16 o 21:33
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 22:09   #10
AdoKrycha007
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2001
KR Kraków
Postów: 209
Domyślnie

Tylko w ASO forda, ponieważ wbiją Ci to do książki i będą respektować do gwarancji na perforacje. Przez 2 lata gwarancji lepiej nie robić z podwoziem we własnym zakresie bo możesz stracić gwarancje. Ceny są porównywalne a czasem warto dopłacić stówkę czy dwie i spać spokojnie. A w ASO lubią się czepiać.

A stronki z decybelami to śmiech na sali.. co Ci dadzą cyferki? Idź na jazdę próbną, rozpędź auto do 90 bo już wystarczy i zobaczysz. Potem zrób to samo z innym silnikiem, a jak nie znajdziesz (ASO pokazówek ze starymi silnikami praktycznie nie ma), to przejedz się z kimś z forum, wystarczy jako pasażer. I wtedy sobie na żywo posłuchasz który pracuje jak kosiarka..

Najlepiej od razu zostawić im auto w dniu odbioru żeby to zrobili póki spod nowy i żeby zmienili opony na zimowe (które musisz sobie kupić sam, ponieważ nieważne kiedy w roku zamówisz czy odbierzesz Auto, to każdego Forda dają ZAWSZE tylko na oponach letnich)

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 17-10-16 o 22:15
AdoKrycha007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 22:14   #11
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Focusem już jeździłem, wszystko ogarniam

Tak generalnie to początkowo patrzyłem na segment B do 50k, potem zwróciłem uwagę, że po dołożeniu 5 można mieć kompakt. I tak zatrzymałem się na 59k za Focusa w bardzo odpowiadającej mi wersji (rabat 17k).

Znalazło się tam dodatkowo do wersji trend:

-Światła do jazdy dziennej w technologii LED
-Tylne światła w technologii LED
-Przednie światła przeciwmgielne
-Czujnik parkowania
-Radio CD/MP3 Ford Sync2; 8" ekran dotykowy, zestaw głośnomówiący bluetooth, 6 głośników
-Reflektory automatyczne
-Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
-Automatycznie ściemniające się lusterko wewnętrzne
-Światła "follow me home"
-Kolor metalizowany Magnetic Grey
-Rozbudowany podłokietnik

Taka opcja bardzo mi odpowiada i już nie jestem w stanie dorzucić do EB, tak czy siak dokładam 10k w porównaniu do mojego podstawowego budżetu.
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 22:17   #12
AdoKrycha007
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2001
KR Kraków
Postów: 209
Domyślnie

Dolicz jeszcze 2 tys na zimówki i kilka stow na podwozie. A z silnikiem zrobisz co będziesz uważał. Ja swój rodzinny przypadek dokładnie Ci napisałem a uwierz że mój ojciec zawstydza niejednego emeryta w technice jazdy..
AdoKrycha007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 22:21   #13
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Zobacz post
Dolicz jeszcze 2 tys na zimówki i kilka stow na podwozie. A z silnikiem zrobisz co będziesz uważał. Ja swój rodzinny przypadek dokładnie Ci napisałem a uwierz że mój ojciec zawstydza niejednego emeryta w technice jazdy..
Wiem, oczywiście muszę dodać pakiet OC, AC, Ass, NNW oraz pakiet serwisowy, całość wychodzi już 68

Chętnie bym się przejechał z kimś z Poznania - w którym wątku mogę zapytać? (jestem nowy na forum i jeszcze się gubię )
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 22:24   #14
AdoKrycha007
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2001
KR Kraków
Postów: 209
Domyślnie

A ubezpieczenia na 1 rok - komplet a nie samo OC - nie dadzą Ci w cenie? Praktycznie zawsze sają.. a Same OC brać na nowe auto za 60k to odwaga.. :P zapytaj w wątku z wojewodztwami..
AdoKrycha007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-16, 22:31   #15
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Zobacz post
A ubezpieczenia na 1 rok - komplet a nie samo OC - nie dadzą Ci w cenie? Praktycznie zawsze sają.. a Same OC brać na nowe auto za 60k to odwaga.. :P zapytaj w wątku z wojewodztwami..
Nie dają w cenie, ale nie biorę u nich kredytu, to pewnie dlatego. Zresztą mogę sobie odliczyć te 2,5k od rabatu

Oczywiście biorę pełen pakiet, zapomniało mi się, aczkolwiek w salonie mówili, że są ludzie, którzy biorą tylko OC.
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-16, 21:01   #16
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Przejechałem się dzisiaj Focusem z silnikiem 1.6 105KM i nie zgłaszam do niego zastrzeżeń. Mi odpowiada, ale dziękuję wszystkim za sugestię, dzięki temu zmusiłem się chociaż do wypróbowania go
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-16, 11:35   #17
AdoKrycha007
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2001
KR Kraków
Postów: 209
Domyślnie

To bierz tego 105, a nie 125 - tańsza ekspoatacja na przyszłość
AdoKrycha007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-16, 12:07   #18
vonPavel
Turysta
 
Avatar vonPavel
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 15
Domyślnie

Tak zrobię, dziękuję wszystkim za pomoc
vonPavel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u