Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 21-10-10, 18:32   #1
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie Jednostronny luz w układzie kierowniczym (?)

Witam FKP-owiczów,
chciałbym poradzić się Was z dość nietypowej sprawie, a mianowicie przed zimą diagnozowałem układ hamulcowy i mniej więcej zawieszenie w foczce, co tam świszczy i co wymienić przed zimą, aby potem w śniegu się nie babrać. Zauważyłem, że przednie opony są leciutko ścięte od środka, co wskazywałoby na lekko niepoprawną zbieżność (do wyregulowania). Natomiast mam inny, gorszy problem.

Od kiedy kupiłem auto, dziwiło mnie to, że każda wzdłużna nierówność nawierzchni łatwo 'dekoncentruje' układ kierowniczy i auto, gdy wpadnie na taką, nie trzyma toru jazdy w 100% tylko potrafi skręcić lekko kierownicą w lewą bądź prawą stronę. Nie jest to niebezpieczne i auto nie myszkuje jak głupie, dlatego postanowiłem to sprawdzić, a nie działać pochopnie. Zdjąłem koła z przodu, podniosłem przód i sprawdzałem układ kierowniczy. Wnioski są takie:

Każde nawet najmniejsze skręcenie kierownicy powoduje obrót kół. Myślę sobie, super, czyli luzów w układzie nie ma, no ale złapałem odpowiednio za prawą tarcze - wyszarpałem - nic nie lata. Złapałem za lewą tarcze (od strony kierowcy), no i czuć luz. Jest to dla mnie bynajmniej dziwne bo jeśli kręcę kierownicą nawet jednym paluchem to od razu widać, że tarcza się obraca, a jak chwycę suczkę łapami i wytarmoszę za jaja to lata o 2-4 stopnie. Nie ma luzu na końcówce drążka, jak tarmosiłem to wszystko tam siedziało stabilnie, i tutaj moje pytanie:

Czy może być luz na samym drążku w miejscu przykręcenia go do maglownicy? Czy może sama maglownica może mieć luz TYLKO lewostronny? Jest to dla mnie bynajmniej dziwne, gdyż zębnik, który tam jest miałby luz obustronny, a prawe koło jest nieruchome nawet w wyniku ostrego tarmoszenia.
Mam też wrażenie, jak energicznie kręcę kierownicą w lewo i prawo na postoju, to lewa strona jakby bardziej stukała, niż prawa. Na fotelu pasażera mniej to słychać, niż na fotelu kierowcy.

Chcę to wyeliminować przed zrobieniem zbieżności i geometrii zanim założę zimówki. Oczywiście magla nie zrobię od razu, a chciałbym zdiagnozować czy to może być luz na drążku przy samym maglu. Magiel nie cieknie i owszem stuka, jak to w foczkach podobno.

Nie znalazłem takiego tematu na forum, jest to dość dziwna przypadłość dlatego piszę.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Stuki w układzie kierowniczym JAckson Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 42 07-05-14 16:49
[MK1] Stuki w układzie kierowniczym krikus Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 31 31-10-10 11:46
[MK1] Problem z układem kierowniczym szmydu Inne techniczne 5 15-05-10 07:46
[FFII] Buczenie w układzie kierowniczym twmax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 01-09-09 16:12
cos nie tak z ukladem kierowniczym StaN Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 14 01-03-07 19:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u