Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-08-10, 14:03   #31
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

mkaminski100 napisałKarmaz - co bedziesz robil ze starym turbem?[/QUOTE]
pewnie pójdzie do regeneracji jak te znowu siądzie bo innego wyjścia nie widzę ,a czemu się pytasz
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-10, 14:18   #32
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

No chyba, ze chcialbys sprzedac, tylko zalezy ile dostaniesz znizki jak oddasz swoje do regeneracji.

Bardziej szukalem uszkodzonego z 1.6, ale na bezrybiu...
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-11, 18:15   #33
theprisoner
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 3
Garaż
Domyślnie

Witam. Posiadam Forda Focusa 1.8 TDCI kombi z 2002 roku. Mam podobny problem z gwizdem (świszczeniem) przy osiągnięciu ok 1800 - 2000 obrotów na rozgrzanym silniku. Auto oddałem do mechaników, którzy stwierdzili, że to koło dwumasowe i rozrząd. Wymiana wyniosła mnie prawie 3500 zł a problem nie ustał. Teraz podejrzewają, że ten hałas może powodować pompa, której wymiana wyniesie kolejne 3500 zł, co mi się kompletnie nie opłaca. Proszę o informację czy u was był taki sam świst: YouTube - ‪Ford Focus 1.8 tdci buczenie - świst przy ok 2000 obrotĂłw - problem z turbo?‬‏. Jeśli to może być rzeczywiście dziurka w jakiejś gumowej/plastikowej rurce, to proszę o zdjęcie z zaznaczoną, którą mam sprawdzić, bo ze zdjęć zamieszczonych przez Agatkę nie mogłem dojść do tego która rura może powodować problem.

Ostatnio edytowane przez theprisoner ; 26-05-11 o 18:22
theprisoner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-11, 20:55   #34
endler
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2005
Postów: 10
Domyślnie

theprisoner, natychmiast zmień mechanika bo ci cwaniaczki auto nowe zbudują od podstaw, a przyczyny nie znajdą
endler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-11, 22:32   #35
Foca
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 59
Domyślnie

Cytat:
Napisał theprisoner Zobacz post
Witam. Posiadam Forda Focusa 1.8 TDCI kombi z 2002 roku. Mam podobny problem z gwizdem (świszczeniem) przy osiągnięciu ok 1800 - 2000 obrotów na rozgrzanym silniku. Auto oddałem do mechaników, którzy stwierdzili, że to koło dwumasowe i rozrząd. Wymiana wyniosła mnie prawie 3500 zł a problem nie ustał. Teraz podejrzewają, że ten hałas może powodować pompa, której wymiana wyniesie kolejne 3500 zł, co mi się kompletnie nie opłaca. Proszę o informację czy u was był taki sam świst: YouTube - ‪Ford Focus 1.8 tdci buczenie - świst przy ok 2000 obrotĂłw - problem z turbo?‬‏. Jeśli to może być rzeczywiście dziurka w jakiejś gumowej/plastikowej rurce, to proszę o zdjęcie z zaznaczoną, którą mam sprawdzić, bo ze zdjęć zamieszczonych przez Agatkę nie mogłem dojść do tego która rura może powodować problem.
Poległem , a co ma rozrząd do świszczenia albo dwumasa ??

To tak samo co ma piernik do wiatraka .
Foca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-11, 09:49   #36
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał theprisoner Zobacz post
Witam. Posiadam Forda Focusa 1.8 TDCI kombi z 2002 roku. Mam podobny problem z gwizdem (świszczeniem) przy osiągnięciu ok 1800 - 2000 obrotów na rozgrzanym silniku. Auto oddałem do mechaników, którzy stwierdzili, że to koło dwumasowe i rozrząd. Wymiana wyniosła mnie prawie 3500 zł a problem nie ustał. Teraz podejrzewają, że ten hałas może powodować pompa, której wymiana wyniesie kolejne 3500 zł, co mi się kompletnie nie opłaca. Proszę o informację czy u was był taki sam świst: YouTube - ‪Ford Focus 1.8 tdci buczenie - Ĺ�wist przy ok 2000 obrotĂłw - problem z turbo?‬‏. Jeśli to może być rzeczywiście dziurka w jakiejś gumowej/plastikowej rurce, to proszę o zdjęcie z zaznaczoną, którą mam sprawdzić, bo ze zdjęć zamieszczonych przez Agatkę nie mogłem dojść do tego która rura może powodować problem.
chyba rzeczywiście musisz zmienić specjalistę i zacząć dokształcanie swojej osoby, bo robią Cię w balona. Odezwij się na priv a postaram się powiedzieć parę słów o problemie
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-11, 13:00   #37
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlud Zobacz post
...
To czemu nie chcesz mu pomoc piszac publicznie? Mi sie od razu wlacza w takim przypadku czerwona lampka czy ta pomoc jest do konca szczera...

theprisoner - fascynuje mnie nadal dlaczego ludzie nie majacy ani zielonego pojecia o autach ani nie majacy dobrego mechanika kupuja diesla. Doplaciles przy zakupie, teraz wrzuciles 3500 za frajer i nawet uznales, ze to TY masz zaplacic za zla diagnoze mechanik ktory dalej "strzela". Gdybym ja mial to auto to juz bym mechanika powiesil za jaja, a przynajmniej kazal mu napisac oswiadczenie przed rozpoczeciem pracy, ze jezeli to nie wyeliminuje problemu to nie placisz. Zobaczylbys, ze diagnoza by sie zmienila, bo to co napisales to zwykle wyciagniecie pieniedzy (kolo dwumasowe nie moze piszczec, a za 3500zal to pewnie zrobilbys to w ASO).
Po drugie otwierasz maske, ktos w srodku podnosi obroty a Ty sluchasz skad swiszczy. Przeciez mozna dojsc czy swist pochodzi z przodu czy z tylu silnika tylko sluchajac. W tym silniku WSZYSTKIE przewody zasilajace silnik w powietrze sa dobrze widoczne i dostepne, wiec do diabla podnies maske i posluchaj gdzie szumi, bo to naprawde nie gryzie. Jezeli to gumy to masz 4 mozliwosci - 2 balwanki przy Intercoolerze lub 2 kolanka - jedno przy wyjsciu z turbo, drugie przy wejsciu do kolektora dolotowego.
A tak dokladnie to piszesz o problemie MKI w temacie MKII ktory ma juz inaczej poprowadzony dolot i kilka elementow sie rozni. Jezeli ktos Ci powie, ze lacznik byl uszkodzony to jest duza szansa ze u Ciebie on i tak wyglada inaczej.
Czemu Wy ludzie zamiast sie wysilic i podniesc maske i posluchac to najpierw napelnicie kieszenie mechanikom, a potem placzecie tutaj i liczycie, ze ktos Wam dokladnie powie co u Was jest problemem i jeszcze transmisyjnie to naprawi. Wysilcie sie troche i posluchajcie sami...
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-11, 13:15   #38
theprisoner
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 3
Garaż
Domyślnie

A więc świst dochodzi z lewej strony silnika (od strony pasażera w pobliżu koła). Po wymianie koła dwumasowego i rozrządu zauważyłem, że świst zaczyna się nawet przy niższych obrotach czasami od ok 1300 obr., ale zawsze dopiero na rozgrzanym silniku (wskazówka temperatury jest na środku). A co do koła dwumasowego, to ono również było uszkodzone - miałem problemy z odpalaniem. Jeśli ktoś może tu wrzucić lub przesłać mi, to będę wdzięczny za zdjęcie silnika 1.8 tdci od Focusa MK1 z zaznaczonym miejscem gdzie znajduje się turbina.
theprisoner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-11, 13:32   #39
Amazon
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Amazon
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Radomsko
Inny
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2003
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 333
Garaż
Domyślnie

pomiędzy silnikiem a ścianą grodziową na dole
wygląda tak


wjedź na kanał wejdź pod spód a ktoś niech doda gazu
posprawdzaj dolot czy gdzieś nie ma nieszczelności

a mechanika co Ci to robił wcześniej to już koledzy pisali co mu możesz zrobić
Amazon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-11, 15:04   #40
Qlas
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Qlas
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Warszawa Gocław
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 62
Domyślnie

Cytat:
Napisał theprisoner Zobacz post
Jeśli to może być rzeczywiście dziurka w jakiejś gumowej/plastikowej rurce, to proszę o zdjęcie z zaznaczoną, którą mam sprawdzić, bo ze zdjęć zamieszczonych przez Agatkę nie mogłem dojść do tego która rura może powodować problem.
Do tego co napisał mkaminski100 dodam tylko, że w Twoim przypadku bicie piany jest jak najbardziej wskazane.
Weź wiaderko, wlej odrobinę jakiegoś szamponu i zrób pianę. Uruchom silnik i zaaplikuj tę pianę na przewody powietrzne. Od razu będziesz widział, czy pojawią się jakieś rosnące bąble. Jeśli nie wiesz które to przewody, do wal pianę na wszystkie, które widzisz. Nawet jeśli będą to elektryczne, to IMO nic się nie stanie.
Na tym nie trzeba się znać ani mieć jakiegoś szczególnego wykształcenia. Aby nie da się obrać z kasy, trzeba czasem samemu wykazać się inwencją twórczą.
Qlas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-11, 15:52   #41
Kwasniak
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Kwasniak
 
Robert
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.0 EcoboostST 250 KM
wrzesień
2012
Postów: 969
Domyślnie

Witam panowie kupiłem w piątek FF2 1.8 115 KM 2007r przebieg 150000 tyś krajowy i mam pewne obawy co do turbinki u mnie na rozgrzanym silniku podczas jazdy też słychać dziwny dzwięk przypominajacy świst powietrza. Dzwięk ten wydobywa sie podczas jazdy tak z prawej strony samochodu ( 2000-2500 obrotów) na postoju nie słyszę tego.Nie jest to glosne ale jest i tylko wtedy kiedy szybko przyspieszam. Samochód przed zakupem był na hamowni w Kreatorzemocy gdzie stwierdzili ze fokusy tak maja i wszystko jest ok oraz ze zapraszają mnie na zwiększenie mocy. Czy opinia tego warsztatu powinna mnie uspokoić ?
Kwasniak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-11, 02:12   #42
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

chyba problem powrócił tym razem z brakiem mocy
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-11, 19:00   #43
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Mam pytanko do mkaminski100/mjprzem czy takie czyszczenie turbiny ma sens ? Nie da się jej uszkodzić ? Czy łopatek nie trzeba później ustawiać jakimś precyzyjnym przyrządem, czy można tak o sobie w garażu złożyć ? I czy nie trzeba jej przed zamontowaniem konkretnie wyważyć ? Wiadomo przecież z jaką prędkością kręci się wirnik. Turbinka wygląda jakby dostała nowe życie, problem tylko w tym, że z tego co się orientuję, to wygląd w tak precyzyjnych urządzeniach to najmniej istotna sprawa. Pytam, bo chodzi mi po głowie podłubać przy swojej i chciałbym zapoznać się z Waszą oceną ryzyka żeby po złożeniu ELM nie wypluł GLOBAL FATAL ERROR. Z góry dzięki za odp. Pozdr.

Cytat:
Napisał kojak
Wyczyściłem u siebie turbawke :
początkowe 50/50...
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Po złożeniu wszystkiego do kupy - inne auto !! A micha się cieszy jak dziecku.
Podczas czyszczenia zostały również wymyte,wyczyszczone wszystkie weże,doloty oraz oba kolektory,ale z tego niestety nie mam zdjęc.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-11, 21:45   #44
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Jak nie przekrecisz sruby sztangi (gwintowany pret idacy od gruszki ktory ustawia lopatki) to nic nie trzeba regulowac.
http://forum.vw-passat.pl/showthread...enie-kierownic
http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/17/
Tu masz pokazane co zrobic ze sztanga (to jest troszke inne turbo, ale zasada ta sama)
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
turbina, turbo


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Problem z turbo tdci 115 skowronndg Silnik i skrzynia 10 05-08-10 19:05
Problem z turbo? brzęczenie cezarg1410 Silnik i skrzynia 13 29-06-10 14:27
turbo xmatrix666 Silnik i skrzynia 7 15-04-09 09:11
Pomiar TDCi 115km // problem ?? z turbo m4ki Tuning mechaniczny 2 15-02-09 17:46
problem z turbo etor Silnik i skrzynia 19 30-07-05 16:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u