Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-08-10, 16:15   #1
szkudel
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Konin
Postów: 47
Domyślnie Olej przy świecy

Witam, chciałem dziś wymienić świece i przewody w focusie( 1.6, 2000 rok, LPG). Zdjąłem pokrywkę i zauważyłem olej przy drugiej świecy od lewo, oraz olej przy śrubie która trzyma od góry głowice silnika( są 4 suby, wszystkie mają dość grube gumowe podkładki), przy śrubie było mało tego oleju, ale przy przedmuchiwaniu tego powietrzem rozbryzgał się, tak samo przy świecy.

Pytanie, co to?

Czy świece ostatnio jak wymieniałem(15 tysiecy km temu) to mogłem za słabo dokrecić?

Ale czemu przy śrubie??

Odpuściłem na razię wymianę, chwilę poczekam aż ostygnie samochód. Nie zauważyłem gorszych osiągów czy coś takiego. Oleju tam naprawdę mało i nie jakoś zaświnione, tym powietrzem to trochę rozdmuchałem, Przez 15 tysięcy km zjadł mi coś około pół bagnetu oleju)

DOkręcać mocniej???

pozdrawiam

---------- Post dodany o 16:15 ---------- Poprzedni post był z 14:17 ----------

wymieniłem świece i przewody, oczyściłem wszystko, zobaczę za tydzień. Wymieniał ktoś kiedyś uszczelkę po tą pokrywą zaworową? Trzeba samą uszczelkę, czy pokrywę też?? Jakie kostza, da się samemu zrobić??
dzięki
szkudel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 18:54   #2
dziabi3
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 138
Domyślnie

ty wymieniasz świece co 15 tyś km
to chyba przesada

wydaje mi się że te 30 tyś to optymalny przebieg dal świec na lpg a kable takie gorsze to tez co 30 tyś


ale jakbyś kupił porządne kable np beru, bremi to nie wczesniej niż 50 tyś

ja w golfie na 1 punkcie z instalacją 2 generacji robiłem na świecach ngk 50 tyś i na kablach bremi tak samo tylko komplet kosztował 350zł

kolego a co do świec to dokręca się je określonym momentem a jeżeli nie masz klucza dynamometrycznego to producent auta dał klucz z krótka przetyczka i dokręca się nim siwce prawą ręka trzymając przetyczkę w połowie klucza i tyle ile dasz rade dokręcić bez specjalnego spinania odbytu i zaciskania zębów to właśnie ten moment dokręcania


jeśli świeca niebyła luźna i na pewno to był olej to nie wina świecy tylko pewnie śrubki pokrywy zaworów

umyj i obserwuj
dziabi3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 22:16   #3
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Więc tak chłopaku, maglowałem ten temat zaraz po kupnie foki.
Mam prawie ten sam motor. Ten olej pochodzi z uszczelki pod deklem zaworów. Gumowa jest nieszczelna i przepuszcza olej na gniazda świec oraz wszystki inne badziewia które się tu znajdują. U mnie wszystkie 4 świeczki pływały. Rada. (niewiadomo co było robione z tym silnikiem wcześniej czy był przegrzewany itp czy ma prostą głowicę itp) Więc kupujesz nową uszczeleczkę ok 50zł lub walisz starą potem silikon do gniazda uszczelki w pokrywie zaworów na to uszczelkę na uszczelke znowu silikon silnikowy(weź czarny) i zakłądamy całosć (oczywiście w miarę możliwości o ile jest cała mozesz użyć starej uszczelki tak jak ja - 8k przejechane i suchutko.
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-10, 13:19   #4
szkudel
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Konin
Postów: 47
Domyślnie

Witam, dzięki za odp.

wyczyściłem i zajrzę tam za kilka dni.

Pewnie zrobię tak jak kolega pisze z tym sylikonem na wysokie temperatury plus uszczelka. Mimo że tego oleju przy świecach było nie wiele i pokrywa zaworów jest czyściutka, na łączeniu nigdzie nie mogę znaleźć miejsca gdzie ten olej by uchodził.
Dziwi i zastanawia mnie tylko skąd olej na śrubie i podkładce mocującej pokrywę. Przecież ona znajduje się dużo wyżej niż styk pokrywy i uchodzenie oleju tą śrubą trochę dziwne.
Bo nawet wylany olej przy wymianie, to by wyparował na tej pokrywie po roku czasu???.

Aha i jeszcze tak dla ciekawości , kolega wyżej pisze że olej z niedokręconych świec. Może się tak zdarzyć?? nie zjarałby się wcześniej ??? i w ogóle skąd by się miał wiząć w tej komorze gdzie spala sie paliwsko??

A co do takiego częstego wymieniania świec i przewodów, to mam lpg, straszą nim i karzą dbać, więc zadbałem
Świece faktycznie były w bardzo ładnym stanie, a kable nie wiem ile miały, no ale profilaktycznie wymieniłem.

pozdro
szkudel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-10, 21:28   #5
dziabi3
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 138
Domyślnie

czytaj kolego dokładnie

nie olej a paliwo , zdarza się tak

a dbasz o aut
dziabi3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-16, 20:10   #6
damiano2609
Turysta
 
Avatar damiano2609
 
Zarejestrowany: May 2015
Skąd: Katowice
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
SK Katowice
Postów: 19
Domyślnie

A czy ktoś może orientuje się ile kosztuje mniej więcej wymiana uszczelki pokrywy zaworów w focusie mk2 1.6 PB 100 KM ?
damiano2609 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 benzyna, lpg, swiece


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] czujnik/stycznik przy pedale sprzęgła XymoX Elektryka, audio i alarmy 14 21-10-09 08:29
FF1 1.6 benzyna - dymi przy odpuszczeniu gazu??? ryzo Silnik i skrzynia 3 20-08-09 16:11
Wibracje/trzęsienie przy wiekszych prędkościach MikeR Silnik i skrzynia 49 30-06-09 09:50
Jaki Olej do TDCI?? gucio24 Silnik i skrzynia 2 08-08-07 22:25
Olej - mail od Lotos Oil SA - info może się komuś przyda grzes Silnik i skrzynia 20 01-02-06 16:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u