Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 05-06-06, 21:31   #1
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie Montaż grilla górnego firmy Wolf-Concept

Znudził mi się mój oryginalny grill i postanowiłem odświeżyć foczkę montując chromowany grill siatkowy. Teraz foczka wygląda tak:



Ten opis dotyczy montażu grilla marki Wolf-Concept, ale większość z tego tekstu przyda się wszystkim, którzy będą demontować/montować jakikolwiek inny grill.
Miłej lektury.

Grill Wolfa dostajemy w kilku częściach:
- ramka grilla - kolor czarny - do lakierowania
- srebrna siatka (plastik chromowany)
- woreczek ze śrubkami do montażu siatki do ramki.

Tutaj fotografia grilla (ramka juz polakierowana)


Czas potrzebny do montażu - około pół godziny, bez pośpiechu (nie licząc lakierowania)

Siateczkę przykręcamy do ramki od tyłu za pomocą dołączonych śrubek (mimo, że siatka jest w miarę dopasowana do kształtów ramki, ja musiałem swoją siatkę nieco jeszcze dopasować - przyciąć nożyczkami niektóre z "drucików" żeby idealnie pasowały w ramkę i nie haczyły)



Teraz możemy przystąpić do demontażu oryginalnego grilla. W tym celu musimy odkręcić trzy śruby - dwie po obu stronach grilla na "dolnym poziomie" (dolne zaczepy), i jedną na samym środku.

Odkręcenie środkowej śrubki (jest pod nią taka blaszka) to żaden problem - wystarczy krzyżak, natomiast odkręcenie śrub dolnych zaczepów grilla może przysporzyć kłopotów, gdyż jest tam ciężki dostęp. Potrzeba długiego śrubokrętu z końcówką nasadową (rozmiar 11).
Ja zmontowałem sobie takie narzędzie (z 4 części pochodzących z 2 zestawów narzędzi

Lewą śrubę odkręciłem bez problemu (narzędzie wchodziło swobodnie i można było manewrować

Z prawą trzeba się trochę pomęczyć, gdyż śrubokręt nie ma tam już tyle miejsca co z lewej strony.
Trzeba uważać, żeby odkręcone właśnie śruby nam nie upadły, gdyż jak ktoś ma osłonę slnika, może się to źle skończyć dla całej operacji
Górne zaczepy grilla trzymają się na zatrzask, więc ich odpięcie to żaden problem.

Następnie musimy zamontować znaczek Forda z mechanizmem. Jeśli nie mamy dodatkowego znaczka z mechanizmem, musimy wymontować oryginalny ze starego grilla. Grill Wolfa jest sprzedawany bez logo Forda.
Aby wymontować odchylany znaczek ze starego grilla, należy podważyć śrubkę, którą widać na fotografii (odkręcanie nic nie da - najlepiej podważyć scyzorykiem i wyciągnąć)

Muszę powiedzieć, że mechanizm znaczka lepiej chodzi w oryginalnym grillu, który ma takie jakby blokady. Grill Wolfa tego nie ma, w związku z tym znaczek nie powraca sam na swoje miejsce, trzeba mu lekko pomóc i ustawić z powrotem w poziomie.

Teraz możemy przystąpić do montażu nowego grilla.


Montaż przeprowadzamy podobnie jak demontaż. Wpasowujemy grill na miejsce zwracając uwagę, aby wszystkie wypustki weszły na swoje miejsce, następnie przykręcamy dolne zaczepy (uważając żeby nie pogubić śrub w czeluściach komory silnikowej) i zapinamy górne zaczepy.
I znów - przykręcenie lewej śruby jest dosyć łatwe, prawej natomiast może być trudniejsze, zwłaszcza w dieslach z klimą, gdyż przeszkadza intercooler i wlot klimatyzacji. Można sobie pomóc demontując tę plastikową zasłonkę pod wlotem klimatyzacji (trzeba podważyć śrubki od wlotu i wysunąć/odgiąć ten plastik, po całej operacji wchodzi bez problemu na miejsce)



Na koniec wkręcamy blaszkę pod środkową śubkę trzymającą grill i tym samym operacja wymiany kończy się sukcesem.
Możemy podziwiać swoje dzieło
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u