Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-06-13, 08:36   #1
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie Zalany samochód

Ehh.. nowy samochód i już pierwszy poważny problem, ale od początku.
Tydzień temu przeszła nad miejscowością gdzie mieszkam nawałnica z gradem i bardzo intensywnym deszczem. Plus tego jest taki, że zdążyłem ochronić auto przed gradem, jednakże z uwagi na to, że miałem dosłownie kilka minut żeby przykryć auto, to prawdopodobnie nie zwróciłem uwagi na niedomkniętą szybę z tyłu i przodu po stronie pasażera. No cóż zdaża się
Konsekwencją było zalanie - może zbyt mocne słowo - ale w aucie pojawiła się duża ilośc wody, najwięcej z tyłu na wykładzinie. Aż zrobiła się kałuża. Dodatkowo fotel pasażera z przodu był mokry i wykładzina.
Wodę szybko wybrałem jakimiś szmatami, a potem pojechałem do gościa co ma odkurzacz Karchera i wyciągnął mi wszystko co się dało. Po tym zabiegu sama wykładzina była sucha, ale mokra pozostała ta gąbka wygłuszająca co się znajduje pod nią.

Doradźcie co mam teraz zrobić? Nie mam możliwości rozkręcić auta, bo na codzień z niego korzystam. Od tygodnia, jak tylko mam możliwość to zostawiam otwarte wszystkie drzwi, teraz dodatkowo pomagają mi w tym te upały. Jednakże mam obawę czy nie zacznie mi śmierdzieć, albo nie pojawi się jakiś grzyb co coś w tym stylu?
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 08:53   #2
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Niestety jedyne co to wywalenie foteli

zdjecie wykładziny, pod wykładziną są filze, które zassały masę wody...


Latem nie bedzie to takie odczuwalne, ale jesienią
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 09:49   #3
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Jak wspomniałem rozkręcanie auta nie wchodzi w grę, dlatego pytam w jaki inny sposób mogę wysuszyć te nieszczęsne filce. Dodam tylko, że najbardziej zamokły z tyłu, mniej więcej na powierzchni wielkości tylnej wycieraczki, z przodu jest zdecydowanie lżej.
Zastnawiam się jeszcze czy jak już uda mi się wysuszyć te filce, to nie dać tapicerki to porządkego prania?
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 09:54   #4
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Albo rozebranie i wysuszzenie albo ich wymiana. Inne półśrodki spowodują, że wysuszysz to tylko powierzchownie i będzie smierdziało i mogą wystąpić w późniejszym czasie ogniska korozji
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 10:12   #5
ciunek
Turysta
 
Avatar ciunek
 
Łukasz
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Przemyśl
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
2002
RP Przemyśl
Postów: 746
Garaż
Domyślnie

Jezeli nie ma mozliwosci rozebrania to mozna probowac osuszaczami do zawilgoconych budynow, wyciagaja sporo wody ze scian i posadzek to i z autem moze dadza rade, do tego duzo nagrzewania i wietrzenia auta w sloncu, moze nie bedzie to tak skuteczne jak wyjecie dywanikow ale powinno pomoc
ciunek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 10:14   #6
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

Zdemontuj listwy progowe, unieś wykładzinę i podsuszaj kiedy to tylko możliwe jakąś dmuchawą.
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 10:20   #7
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

@Kam1l To mnie pocieszyłeś Jak wymiana to chyba tylko w całości ta wykładzina jest, czy w kawałkach? Narazie sprawdzam jak bardzo wigotne są jeszcze te filce, chociaż liczę na to, że te upały przyśpieszą suszenie.

@ciunek mógłbyś podać przykład takiego osuszacza? Widziałem kiedyś w jakimś sklepie, że są jakieś kulki, który wciągająć wilgoć. Da to radę?

@coomac narazie zrobiłem coś takiego, a mianowicie, żeby był pomiędzy tymi filcami a blachą jakiś przepływ powietrzna to wstawiłem tam plastikowe klocki, żeby był powstał jakiś odstęp.

W kwesti rozebrania tego, to powiedzcie mi jak najlepiej i najszybciej wyciągnąć fotel pasażera? wystarczy odkręcić takie 4 śruby, do których jest przykręcona prowadnica, czy jest inny sposób? W kwestii plastików, to myślę, że sobie jakoś poradzę. Do wyciągnięcia byłyby wszystkie, które znajdują się przy progach, plus ten przy środkowym słupku, no i jeszcze przy środkowej konsoli od strony pasażera zdaje się. Może ktoś już to rozbierał i powie mi czy trzeba tam na coś uważać?

P.S. Dodam tylko, że z elektryką po tej przygodzie nie mam problemów.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 11:44   #8
bladerr
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar bladerr
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Kraków/Wadowice
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
KWA powiat wadowicki (Wadowice)
Postów: 849
Garaż
Domyślnie

idąc za ciukowym tropem spróbuj czegoś takiego
http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoc...316612416.html

---------- Post dodany o 11:44 ---------- Poprzedni post był z 11:42 ----------

nie wiem jak do dokładnie wyfląda w mkII FL, ale czy próbowałeś dostać się pod wykładzinę z boku, od strony drzwi, tk, żeby tylko ją nieco unieść, żeby po pierwsze wsadzić tam choćby jakieś szmaty czy taki osuszacz, po drugie zapiewić tam lepszy dostęp powietrza
__________________
Korozja moim sposobem na redukcje masy
bladerr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-13, 12:47   #9
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Dzięki za linka

Cytat:
Napisał bladerr Zobacz post
czy próbowałeś dostać się pod wykładzinę z boku, od strony drzwi, tk, żeby tylko ją nieco unieść, żeby po pierwsze wsadzić tam choćby jakieś szmaty czy taki osuszacz, po drugie zapiewić tam lepszy dostęp powietrza
tak udało mi się tam włożyć plastikowe klocki żeby ten filc nie stykał się z blachą i żeby było właśnie lepsze wietrzenie. Z tyłu dostęp jest nieco gorszy.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 00:09   #10
ciunek
Turysta
 
Avatar ciunek
 
Łukasz
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Przemyśl
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
2002
RP Przemyśl
Postów: 746
Garaż
Domyślnie

Osuszacz o jakim ja myslalem moga posidac profesjonalne firmy budowalano-remontowe, takie pochlaniacze wilgoci maja mala wydajnosc i raczej moga sluzyc doraznie, choc w upal pewnie tez sporo wyciagna
Ja myslalem o czyms takim http://allegro.pl/atika-ale800-osusz...327411112.html
Kiedys bylem swiadkiem jak podobnym urzadzeniem szuszono autokar po zalaniu
ciunek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 07:47   #11
pilzpl
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar pilzpl
 
Szymek
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Brzeg
Inny
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
luty
2007
OB powiat brzeski (Brzeg)
Postów: 808
Garaż
Domyślnie

Niestety osuszacz to tylko półśrodek, w poprzednim aucie jakie miałem (renault) strzeliła mi nagrzewnica i zalało mi oba miejsca pod nogami z przodu, a do tego miałem podobna sytuację z otwartym oknem w deszczu w sumie w tym samym czasie co wspomniana nagrzewnica. Ogólnie chłupało pod nogami.
Suszenie nic nie dało, preparaty też nic, jesienią lekko zajeżdżało od podłogi a do tego nasiąknięty filc powodował korozje od spodu.
Pomogła wymiana filcu z podłogi (po wyciągnięciu siedzeń oczywiście i ściągnięciu wykładziny górnej).
Innej metody myślę że nie dadzą rady bo wspomniany filc materiał jest bardzo chłonny i długo potrafi trzymać wilgoć.
Musisz kolego poświęcić jedną sobotę jak będzie pogoda i nie będziesz miał potem problemów ze smrodem a do tego okazja aby dokładnie posprzątać auto.

Filc (na metry) kupiłem w sklepie samochodowym w mojej miejscowości i jedynie co to ciąłem sobie pod wymiar w momencie wyścielania podłogi, koszt jaki poniosłem to jakieś 60,00 zł o ile dobrze pamiętam bo było to 4 lata temu.
__________________
Była foka Mk1, C-Max, Mk3 2014 kombi titanium, zielony Kermit, obecnie Galaktyczny autokar

Ostatnio edytowane przez pilzpl ; 20-06-13 o 07:49
pilzpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 08:43   #12
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Jedyna opcja to wyjęcie i wysuszenie wykładzin i filców np na słońcu - jeżeli zrobisz to szybko nie będzie smierdziało. Ponieważ nie wyjąłeś ich jeszcze to zacznie śmierdzieć - wtedy zostaje tylko wymiana na nowe/używane z Allegro.
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 09:33   #13
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

@ciunek dzięki za link

Dziś rano sprawdzałem ten filc z przodu i jest już praktycznie suchy, te upały jednak pomogły. Co do tyłu to nie sprawdziłem, bo cięki dostęp tam jest, ale podejrzewam, że tam będzie się dłużej suszyło.
Co do smrodu w aucie, to trudno mi powiedzieć czy po nocy coś czuć, bo mieszkam niedaleko oczyszczalni ścieków i często jest tak, że to właśnie czuć ścieki. Jednakże jak dotknę ręką tego filcu, który już wysechł, to potem ręka tak nieciekawie pachnie.
Poczekam jeszcze z tydzień i wtedy zdecyduję, czy rozbieram auto i wymieniam te filce, bo narazie nie ma takiej opcji. Czy one są przyklejane do wykładziny, czy po prostu sobie luźno leżą?
Narazie spróbuję samą wykładzinę odchylić, tak żeby przyśpieszyć samo suszenie.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 10:13   #14
pilzpl
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar pilzpl
 
Szymek
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Brzeg
Inny
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
luty
2007
OB powiat brzeski (Brzeg)
Postów: 808
Garaż
Domyślnie

Leżą luźno. Szybciej Ci robota pójdzie jak wyciągniesz przednie siedzenia i kanape- szybko się to wyciąga i cała wierzchnia wykładzina Ci wyjdzie elegancko.
Jak wyciągniesz filc to przemyj podłogę detergentem jakimś od razu.
Wolna sobota, kilka piwek przy ładnej pogodzie i temat ogarniesz.
Lepiej wymień filc bo przejdzie smród na wykładzinę pod nogami a z nią gorzej będzie bo będziesz musiał szukać z rozbitka twojego modelu taką samą na wymianę albo czeka Cię pranie.
OT--> PS: pracuję w fabryce pomp i przepompowni, oczyszczalnia powinna mieć filtry (biofiltry) na wyjściu eliminujące smrody Chyba że ktoś to tanio wam zbudował i macie teraz efekty uboczne
__________________
Była foka Mk1, C-Max, Mk3 2014 kombi titanium, zielony Kermit, obecnie Galaktyczny autokar
pilzpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 10:16   #15
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

W poprzednim samochodzie wlewała mi się woda na miejsce z tyłu po prawej. Cała podłoga była mokra. Udało mi się wysuszyć te filce bez demontażu. Zdjąłem listwę progową tak żeby dochodziło tam powietrze i w lecie tak jak teraz ile się dało otwierałem drzwi i okna żeby to wietrzyć. Wyschło, nic nie śmierdziało, nic nie zgniło. To tylko woda.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 11:06   #16
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

@pilzpl dzięki za odpowiedź
Jesteś mi w stanie powiedzieć jaki rozmiat torx'a potrzebny jest do odkręcenia siedzenia?

@OT wychodzi na to, że oczyszczalnia została wybudowana najtańszym możliwym kosztem. Czasem smród jest tak intesywny, że nie idzie okien otworzyć, a czasem go nie ma.

@szaman696 szczerze to właśnie na to liczę, ale z drugiej strony auto "nowe" więc szkoda, żeby tego nie zrobić porządnie.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 12:32   #17
pilzpl
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar pilzpl
 
Szymek
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Brzeg
Inny
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
luty
2007
OB powiat brzeski (Brzeg)
Postów: 808
Garaż
Domyślnie

Jak masz komplet kluczy torxsów to zapewne któryś przypasi. Nie pamiętam dokładnie jakie idą bo ja jak pisałem wyżej wymieniałem to w renówce a tam to idą dziwne klucze bo to francuz
__________________
Była foka Mk1, C-Max, Mk3 2014 kombi titanium, zielony Kermit, obecnie Galaktyczny autokar
pilzpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 13:43   #18
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Niestety nie posiadam takowego.
Zdaje się, że trzeba będzie się zaopatrzyć w taki zestaw na przyszłość.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 15:05   #19
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

Zestaw torxow budżetowych np. z Topexu kosztuje grosze. Warto mieć.
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-13, 22:59   #20
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Byle jakie torxy kupisz w markecie w cenie browaru
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-13, 09:56   #21
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Mały update.
Wczoraj kolejna wizja i ocena stanu.

Przód całkowicie wysechł, zarówno filc, jak i blacha pod nim jest sucha.

Tył. Udało mi się wczoraj przez otwór w wykładzinie wyciągnąć kawałek filcu, który nie dość, że był w dalszym ciągu dość mokry, to jeszcze był źródłem nieprzyjemnego zapachu. Po jego wyciągnięciu udało mi się podłożyć pod wykładzinę plastikowe klocki przez co poprawiła się wentylacja w tym miejscu. Dziś jak wsiadłem do auta, to mogę uczciwe powiedzieć, że nie czułem żadnego smrodu.

Co dalej? Poczekam aż wyciągniety filc wyschnie i czy będzie śmierdział. Jeżeli tak, to kupuję nowy i wymieniam. Aczkolwiek korci mnie, żeby wywalić wszystko i wygłuszyć podłogę.

Jedno pytanie mnie jeszcze nurtuje, a mianowicie co z blachą? W końcu przez jakiś czas miała kontakt z wodą/wilgocią. Czy można użyć jakiegoś środka, po jej wyschnięciu, żeby nie dopuścić do powstania korozji?
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-13, 13:10   #22
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunte Zobacz post
Jak wspomniałem rozkręcanie auta nie wchodzi w grę,
Nie ma innej mozliwości ...
Ja po awarii na przewodzie nagrzewnicy wyciagałem wykładzine , z zewnątrz było suche a pod spodem płyn.
Jesli jezdzisz autem jedyna metoda wyciągasz wykładzine w upał kładziesz do suszenia a autem 2-3 dni z gołymi blachami na podłodze śmiagasz - tylko robota dwa razy w rozkrecanie i skrecanie...
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 07:14   #23
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Update

Samochód całkowicie wysechł, a co jest najlepsze, że nic nie czuć. Żadnego nieprzyjemnego zapachu. Specjalnie od jakiegoś czasu nie wożę ze soba żadnego odświerzacza powietrzna, a i osoby, które nie wiedzą o zalaniu nie stwierdzają, że coś śmierdzi.

Uff... mam nadzieję, że to już koniec. Aczkoliwiek, zobaczymy co będzie, jesienią, czy zimą.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 13:02   #24
bialek
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 14
Domyślnie

Mały hint na przyszłość - silikonowy żwirek dla kota. Dostępny w zoologicznych. Wysyp na podłogę i daj mu popracować (ja trzymałem kilka dni), po czym zbierz odkurzaczem. Dodatkowo mam płócienny woreczek ze żwirkiem pod fotelem.
bialek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-13, 07:45   #25
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Ciekawy pomysł, aczkolwiek mam nadzieję, że nie będe musiał z niego skorzystać
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-13, 22:08   #26
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

To ja też dodam drobny hint - w zimę zawilgociłem sobie podłogę (przetarty dywanik, śnieg - masa wody poszła w podłogę). Efekt taki, że w maju - czerwcu miałem tam nadal wilgotno. Udało mi się wysuszyć wykładzinę, ale filc pod spodem był dalej wilgotny i zaczynał gnić. Wywaliłem go (odkręcenie 3 śrub przy progu) i dociąłem sobie kawałek filcu kupionego za grosze w Castoramie. Czas pracy - ok 2h nie licząc suszeni wykładziny, która była praktycznie sucha.
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Zalany dywanik kierowcy,oraz pasażer - tył kapsel Inne techniczne 2 12-01-12 08:24
[MK1] Pomocy, Tddi zalany Benzyną :/// zbo Silnik i skrzynia 21 12-04-11 23:50
[FFII] Zalany silnik po wichurze w wwa POMOCY !!! aurelius Silnik i skrzynia 16 22-07-09 17:39
Jak naprawić zalany klakson Sugar Inne 0 28-08-06 11:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u