Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-03-15, 20:15   #1
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie 2.0 B+G Problem z intensywnym dymieniem na zimnym

Witam, po zakupie Focusa okazało się, że przy odpalaniu na zimnym silnik strasznie dymi z wydechu na biało. Mechanik do którego zaprowadziłem auto od razu wpadł na pomysł, że jak dymi na biało to uszczelniacze pod głowicą są do wymiany, jednak dymienie to jest jedyny objaw wśród wielu oznak, że uszczelka jest do wymiany. Płyn wyrównawczy jest normalnego koloru, nie ma "gluta" pod korkiem, stan oleju niestety nie miałem jeszcze jak sprawdzić. Co jeszcze może być innego co może skutkować takim nadmiernym dymieniem, że dym zakrywa "pół osiedla" ?

Pozdrawiam
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-03-15, 20:26   #2
Radek_16V
Turysta
 
Avatar Radek_16V
 
Radek
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Wojtkowa
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
RBI powiat bieszczadzki (Ustrzyki Dolne)
Postów: 164
Domyślnie

A jak się zagrzeje to też dymi na biało?
Radek_16V jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-03-15, 20:35   #3
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Jak się zagrzeje to delikatnie przy wkręcaniu na wyższe obroty, ale w hyundaiu co też jest zgazowany (zapomniałem dodać że focus ma gaz od ok 30 000 przebiegu) dymi tak samo no i to już bardziej jak para wodna.

Edit: Chociaż przy odpalaniu też mi to wygląda jak potężna para wodna w której jak to znajomy powiedział "nie czuć oleju" czy tam czegoś. Przepraszam ale jestem amatorem

Ostatnio edytowane przez Haden ; 24-03-15 o 20:47
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-15, 21:16   #4
Jacob_
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Jacob_
 
Jakub
Zarejestrowany: Mar 2015
Inny
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1998
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 357
Domyślnie

Chociaz mam mondeło, ale tez zetec 2.0 to przy gaziorze zawsze mi dymi na bialo ;p

To nie zaden problem, ja bym sie nie przejmowal az tak chyba...

Nawet jak cieplo to tez cos tam zadymi, jak zimniej to tym bardziej
__________________
Chrupek

Jacob_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-15, 13:22   #5
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Wczoraj odebrałem auto od mechanika wymienił w sumie termostat, wyczyścił krokowiec i uszczelnił jakiś przewód (dokładnie niestety zapomniałem o to dopytać który) i rano przy +8 temp zewnętrznej okazało się, że przestał dymić tak jak wcześniej a on sam był zdziwiony, że to ustąpiło. Zobaczymy jeszcze jutro rano jak to będzie
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-15, 12:59   #6
maniek19828
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Mława
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
1999
WML powiat mławski (Mława)
Postów: 62
Domyślnie

Witam miałem tak u siebie w poprzedniej foce i wymiana listwy wtryskiwaczy pomogło jeśli ci nie przestał dymić to podjedz do gazownika i sprawdz wtryski.
maniek19828 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-15, 17:01   #7
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

W czwartek wieczorem pojechałem wymieniłem świece to rano w piątek od nowa dymi jak oszalały, dzisiaj wymieniłem przewody chociaż wątpię aby to miało coś wspólnego z tym dymieniem, a tak się cieszyłem że cały dzień nie musiałem się wstydzić przy odpalaniu


No i problem powrócił, sądzę że to może być coś wspólnego z tym przewodem który uszczelnił sylikonem zamiast najlepiej od razu wymienić. No cóż, trzeba do niego jechać aby go obejrzał i jak będzie okej to nie pozostaje nic innego niż oddać auto na zrobienie uszczelniaczy

Ostatnio edytowane przez Haden ; 29-03-15 o 14:50
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-15, 21:33   #8
maniek19828
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Mława
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
1999
WML powiat mławski (Mława)
Postów: 62
Domyślnie

Haden człowieku czy ty w ogóle czytasz to co inni piszą żeby ci pomóc rozwiązać problem wtryski jedz sprawdz do gazownika
maniek19828 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-15, 01:10   #9
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Widziałem to co napisał, tylko to jest podobno okej, sprawdzone w serwisie na gwarancji. Ostatnio bo kilku krotnym mówieniu o przewodzie odmy, że może być rozwalona mechanik wpadł na to, że była "wessana" w jednym miejscu i nie miała pełnego przepływu tyle, że po tym co widziałem na forum po zdjęciu może się okazać, że jest całkiem rozwalona. Po świętach jadę na wymianę przewodu. Do tego zauważyłem, że bierze mi sporo oleju po przejechaniu ok 500km z ilości oleju na bagnecie spod max spadłem do trochę nad min. Nie długo wybieram się też na sprawdzenie kompresji.
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-15, 10:01   #10
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Wymieniłem uszczelniacze, jakoś problem nie zniknął za specjalnie Chyba muszę się udać do innego gazownika i jeszcze raz sprawdzić te wtryski, ewentualnie sądzi ktoś, że odma może mieć coś do tego problemu ? Może to jest coś związane, że bardzo szybko przełącza mi z benzyny na gaz, czasami nie zdążę ruszyć a tu już przełączony jest na gaz.

Ostatnio edytowane przez Haden ; 15-05-15 o 10:33
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-15, 10:33   #11
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Mam jeszcze dwa pytania, podczas uruchamiania na zimnym silniku słychać gwizdanie powietrza przy dodawaniu gazu, siedząc za kierownicą słychać to w okolicach przepustnicy, co za tym idzie możliwe, że łapie lewe powietrze. Przewód odpowietrzania skrzyni korbowej był wymieniony. Miał ktoś podobny problem ? W ogóle teraz to w tym dymie czuć tylko spaliny. Jeszcze po podłączeniu komputera pokazało mi komunikat "Mieszanka B1 zbyt uboga".

A jeszcze jedno pewnie wyjdę na głupka, ale już sam nie wiem gdzie idzie ten przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. To jest ten ?



Dwóch mechaników wskazało mi, że idzie on od tyłu później przechodzi pod cewką i leci gdzieś dalej (ale dokładnie nie pamięta) i gdzie jest ten zaworek od odpowietrzania dokładnie ?

Hym... co do tego przewodu to on w ogóle nie trzyma mi się w obudowie filtra powietrza, po prostu na wcisk nie chce wejść i wypada.

Ostatnio edytowane przez Haden ; 18-05-15 o 12:20
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-15, 13:40   #12
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Kolejna sprawa w temacie. Na które ktoś może tym razem odpowie. Sprawa z tym dymieniem wygląda dosyć dziwnie. Ponieważ teraz gdy się zrobiło bardzo ciepło to gdy temperatura jest w granicach 26/30 stopni to auto może stać 24h i przy takiej temperaturze jak odpalę to nie ma dymu. Hym... ?
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-15, 23:58   #13
czarny-daffy
Monter butli gazowych LPG
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar czarny-daffy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
OP Opole
Postów: 4 681
Domyślnie

Cytat:
Napisał Haden Zobacz post
Kolejna sprawa w temacie. Na które ktoś może tym razem odpowie. Sprawa z tym dymieniem wygląda dosyć dziwnie. Ponieważ teraz gdy się zrobiło bardzo ciepło to gdy temperatura jest w granicach 26/30 stopni to auto może stać 24h i przy takiej temperaturze jak odpalę to nie ma dymu. Hym... ?
odpowiedz jest prosta jak wstawienie butli gazowej w nadkole!

Metal jaki by nie byl rozszerza sie pod w plywem temperatury i prawdopodobnie dlatego nie kopci. Wymien uszczelniacze zaworowe

Pzdr
__________________
dmucham 1.5bar, a ty..?
czarny-daffy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-15, 09:31   #14
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Trochę wyżej pisałem, że po wymianie uszczelniaczy nic nie pomogło :P Do roboty poszły pierścienie ale w końcu skończyło się na wymianie silnika, wydaje się, że udało się trafić na zdrowy ale na razie zrobiłem na nim tylko 400km.
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-15, 10:01   #15
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

No to powtórka z rozrywki... -_- Temperatury spadły do tych 16 stopni i zaczęło się dziać to samo co wcześniej... Już sam nie wiem gdzie szukać przyczyny, macie jakieś pomysły ?

Dodam, że na nowym silniku oleju nie bierze, wody nie gotuje.

Chyba już wiem co może być przyczyną... Jednak ta listwa wtryskowa która niby miała być dobra ://

Ostatnio edytowane przez Haden ; 11-09-15 o 09:13
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-15, 23:38   #16
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Listwa jeszcze nie wymieniona ale wątpię, też aby ta od gazu dawała takie objawy skoro 3 dni jeździłem na Pb i było to samo... U mnie to wygląda czasami aż tak jak na tym filmiku ale w poprzednim silniku z tego powodu, że dymił uszczelniacze wymieniałem i było to samo a sądzę, że takiego pecha nie mam że w tym teraz uszczelniacze leżą i dymi tylko przez nie poniżej 18 stopni i sądzę, że bardziej gdy np pada... :/



Najlepsze jest to, że gdy on tak dymi to przy dodawaniu gazu słychać takie gwizdanie po jakimś czasie się uspakaja już w czasie jazdy (dymi przez od 30 sekund do 2 minut). Jest to właśnie przy niższych temperaturach bo przy wyższych tego gwizdania tak nie słychać albo w ogóle bo wtedy też nie dymi. To samo było na poprzednim silniku ale mechanik powiedział, ze to jest nic :/

Ostatnio edytowane przez Haden ; 20-09-15 o 23:53
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-16, 18:21   #17
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Muszę wrócić niestety do tematu, w nowym silniku wymienione zostały uszczelniacze i uszczelka pod głowica, myślałem ze problem ustąpił bo były minusowe temp to i myślałem ze to woda chociaż dymił i tak mniej niż to co się dzieje teraz, mam ubytek oleju na poziomie 0,3-0,5l na 1000km z czego prawdopodobnie część ucieka przez wejście od bagnetu, pierścienie były sprawdzone wyglądały dobrze i progów nie było jedynie co przychodzi mi do głowy to zaworek od odmy, sadzicie ze on może dawać takie objawy ? Listwa od gazu wymieniona.

Dodam, że masakra rozpoczęła się po odebraniu auto po regulacji instalacji gazowej i wymianie tej listwy. Do tej pory wszystko było dobrze, ale co ma gaz do tego ?! :/

Ostatnio edytowane przez Haden ; 14-02-16 o 20:45
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-16, 11:55   #18
szczenka
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 52
Domyślnie

z ciekawości - ile już na naprawy włożłeś?
szczenka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-16, 12:43   #19
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Szczerze to w sam wymieniony silnik i wymianę w nim uszczelki i uszczelniaczy 1000 zł plus inne części licząc z rozrządem, różnymi czujnikami, listwą kolejny 1000 hehe Szkoda gadać

No to dodam filmik obrazujący co się dzieje po 8h postoju z moim autem


Ostatnio edytowane przez Haden ; 16-02-16 o 15:54
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-16, 23:54   #20
dziabi3
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 138
Domyślnie

Pierwsze pytanie czym pachnie to co się wydobywa z tłumika ?

Jak nie pachnie niczym to tylko para wodna.

To co opisujesz pasuje do ściekającego oleju po trzonku zaworu ale mówiłeś że wymieniłeś uszczelniacze.

Taki ubytek oleju jak piszesz to nie jest normalne.

Nie ciągnie ci odmą oleju ?

Moja kobieta ma takze 2,0 i nie bierze grama oleju , od wymiany do wymiany poziom oleju ten sam (5W30).
dziabi3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-16, 09:50   #21
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

Na nos kilku ludzi to czuć spalinami, mi zalali 10w40, co do odmy to muszę przewód wymienić bo się zasysa, teraz to już dałem sobie z tym spokój bo ile można się z tym męczyć

Kiedyś może jak przypadkiem uda mi się rozwiązać tą zagadkę to dam na pewno znać Bo 2 silniki i identyczne objawy, w dwóch robione uszczelniacze, w drugim sprawdzone pierścienie i wymieniona uszczelka to coś tu jest nie tak Całe szczęście aż tak dużo w samo ogarnianie dymienia nie włożyłem

Ostatnio edytowane przez Haden ; 31-03-16 o 12:47
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-16, 18:57   #22
dymy na wodzie
Turysta
Grupa: Podlasie
 
Avatar dymy na wodzie
 
Krystian
Zarejestrowany: Feb 2014
Skąd: Białystok
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
BIA powiat białostocki (Białystok)
Postów: 147
Domyślnie

u mnie też tak samo dymi, ale i przy jeździe też. Oczywiście podczas jazdy na ciepłym mniej, ale dymi i pali olej. Niedługo idzie na generalkę głowicy, dam znać co i jak
dymy na wodzie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-17, 11:06   #23
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

No więc czas powrócić do tematu... była zima był spokój, ale zagadka nadal nie rozwiązana, a to już tyle czasu, ale ciekawi mnie jedno.

Focus na chwilę obecną dymi nadal zawsze po postoju ok 6-8h ale tylko wtedy gdy:
a) Temperatura na zewnątrz jest wyższa od 0 (przy temperaturze minusowej nigdy nie będzie dymił nawet jak by stał kilka dni)
b) Temperatura jest niższa od ok. 24 stopni (powyżej tej temperatury też nie zadymi nawet po dłuższym postoju)

W czasie jazdy nie dymi w ogóle. Dolewkę oleju muszę robić 0.2l na 1000km (najbardziej chyba przez wycieki). Płynu chłodniczego nic nie ubywa. Dym wpada w szary kolor.

Potrafi ktoś wytłumaczyć czemu dymienie jest akurat w takich określonych temperaturach ??
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-17, 16:07   #24
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Zalegająca para wodna w wydechu.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-17, 14:21   #25
Suchy21
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Suchy21
 
Adrian
Zarejestrowany: May 2016
Skąd: Świdnica
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1998
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

mi też to wygląda na pare wodną jak auto jeżdżone na krótkim dystansie to się będzie zbierać bo wydech nie jest dogrzany
Suchy21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-17, 12:29   #26
Haden
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: Połaniec
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
Postów: 243
Domyślnie

No to odkopałeś trochę temat, ale w sumie zapomniałem podać rozwiązanie.

Jako, że to był drugi silnik który i tak dymił, to były wymieniane uszczelniacze przez geniusza który wsadził za małe... w końcu znalazłem kumatego mechanika który mi to ogarnął wszystko, no więc powodem u mnie były według niego za małe uszczelniacze no i jeszcze możliwe, że przez źle założone pierścienie... heh

Teraz już mam spokój po robieniu uszczelniaczy, gniazd itp.
Haden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] [FFII] Problem z zimnym silnikiem 1,4 80 KM Kluseczka29 Silnik i skrzynia 31 06-10-15 15:20
Problem z Dymieniem Silnika Ford Focus 1999 TDi intercooler Damian1234 Silnik i skrzynia 11 19-07-09 01:02
problem na zimnym i nie tylko damian73 Silnik i skrzynia 4 27-08-08 10:56
[FFI] problem mocy na zimnym silniku Mariux Gaz i zagazowane Foczki 3 14-08-06 16:20
gaśnie na zimnym -problem z obrotami silnika Pavi Silnik i skrzynia 4 31-08-05 14:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u