Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-02-05, 16:59   #1
sibi
Sympatyk
 
Avatar sibi
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Wawa-Wołomin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2002
WJ Warszawa Targówek
Postów: 582
Garaż
Domyślnie chcę zagazować

Witam serdecznie po raz pierwszy na forum.
Od dziś stanę sie posiadaczem FF combi 1,6
Mam pytanie jak się ma wsadzenie gazu do tego silnika. Ze słyszenia wiem, że to ryzykowne, że nie jest to ideał a inni twierdzą że jest ok.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat???
Z góry dzięki. SIBI
sibi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-05, 17:09   #2
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

Witaj.....

no to może czas dopełnić formalności....

w sprawie gazu - zajrzyj tu - post Dimmu....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-05, 17:43   #3
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie Re: chcę zagazować

Cytat:
Napisał sibi
Witam serdecznie po raz pierwszy na forum.
Od dziś stanę sie posiadaczem FF combi 1,6
Mam pytanie jak się ma wsadzenie gazu do tego silnika. Ze słyszenia wiem, że to ryzykowne, że nie jest to ideał a inni twierdzą że jest ok.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat???
Z góry dzięki. SIBI
Ja słyszałem,że focusy nie nadają się do instalowania gazu.Fakt,można go wsadzić,ale później pojawia się wiele problemów z odpowiednimi ustawieniami.Ale nie potrafię tego potwierdzić empirycznie!Takie opinie do mnie dotarły
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-05, 17:59   #4
sibi
Sympatyk
 
Avatar sibi
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Wawa-Wołomin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2002
WJ Warszawa Targówek
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

@ndy - dzięki za ofertę jak tylko stanie na kólka to dopełnie formalności.

Człowiek jak się nie przekona na własnej skórze to nie będzie wiedział.
Co model to może co innego się dziać.
Mam jeszcze IBIZĘ 98r 1,4 z plastikowym kolektorem, wróżyli jakieś 20tyś i kaplica.
A ja przelatałem już 190tyś(w tym 130tyś na gazie) bez awarii (szczerze trochę katując to autko)
Ta foka z 2002r może będzie ok, trzeba myśleć pozytywami.
Dzięki za wskazanie tematu(jak gdzieś na forum coś jeszcze przeoczyłem to możecie wskazać)
Pozdrawiam SIBI
__________________
Naucz się modzie pisać!!!
Podpis zmieniony przed moderatora: "szmata szmatą pozostanie i tyle"
Nr 44 Members Club SS


sibi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-05, 21:26   #5
boonbell
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 14
Domyślnie

Witam,

ogolnie silnik 1,6 jest ciezki do zagazowania ale nie ma rzeczy niemozliwych. Mam bardzo dobre znalomosci we wroclawskiej firmie jednej z najwiekszych na Dolnym Slasku. Oni napewno ci poradza i zrobia auto jak nalezy. Wiem bo z nimi wspolpracuje ,a zajmuje sie instalowaniem inst. gazowych dla klientow z Niemiec. Co do instalacji-polecam z calego serca BRC SEQUENT 24. Sam mam taka i jestem z niej bardzo zadowolony. Jakoscia nie odbiega od PRINS VSI a jest o wiele tansza. Cena to jak z mojego polecenia 3348 zl wraz z zbiornikiem w miejsce kola zapasowego 42l ( normalna cena 3600 zl). Jesli jestes zainteresowany to zadzwon 0695 930 924 . Jesli bys chcial moge ci przeslac kilka pogladowych zdjec jak to wyglada w focusie 1,8l.
Spalanie samochodu w warunkach zimowych i przy bardzo dynamicznej jezdzie 10l, wiec czego chciec wiecej. Uwazam ze to rozsadna decyzja.
boonbell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-05, 09:31   #6
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

Ja mam gaz od 20kkm (BRC Sequent) w silniku 1.8

Co do jazdy - nie odczuwasz różnicy między LPB a PB

Ale teraz najlepsze:
Po 12kkm regeneracja głowicy - gniazda zaworów dolotowych wtłoczone wgłąb głowicy - najprawdopodobniej z powodu za wysokiej temperatury - koszt 2.5kPLN.
Po 20kkm wypalone gniazda i zawory wylotowe - nowa głowica - koszt ok 5kPLN z montażem.

I wy.... gaz w cholerę!!

Nie instaluj bo masz jakieś 50% (max) szans że bedzie dobrze.
Ja jeżdżę głównie w długie trasy, często po autostradach lub szybkich drogach - może tu jest pies pogrzeany, że nie wydala chłodzenie przy dużych prędkościach - mam na myśli chłodzenie samego cylindra poprzez odłączanie dopływu paliwa przez OBD, jak to jest w FF, bo temperatura głowicy nigdy nie była powyżej środka skali.

Może jak będziesz jeździł tylko w mieście lub na krótkich odcinkach to nie wystąpi efekt przegrzania....

Ja podejrzewam u siebie jazdę na autostradzie z prędkością 160km/h............

Ergo - jak nie musisz to nie montuj!!!!!!
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-05, 22:45   #7
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Wspolczuje.
A tak wogle to albo ja zle czytam forum albo nic nie napisales ze padla Ci ta glowica. A to przeciez wazna wiadomsc. Ale o ile dobrze pamietam to po pierwszej robocie gniazda zostaly wzmocnione i one tak szybko wyparowaly? Moze cos Ci spartaczyli a moze miales za uboga mieszanke, sprawdzales to? Cos za szybko wszystko sie dzialo u Ciebie.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-05, 22:51   #8
Marco
Turysta
 
Avatar Marco
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa, Otrębusy
Postów: 194
Domyślnie

Ja mam 1.8, zrobiłem na LPG około 18.000 km i nic się złego nie dzieje.
__________________
[you:6bb6344e5e], pokaż język.
Marco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-05, 23:12   #9
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

Chalisz się ?! - tu chodzi o 1,6...
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 12:09   #10
Marco
Turysta
 
Avatar Marco
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa, Otrębusy
Postów: 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał @ndy
Chalisz się ?! - tu chodzi o 1,6...
Nie :P To było nawiązanie do postu Macios'a.
__________________
[you:6bb6344e5e], pokaż język.
Marco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 12:26   #11
Grizzly
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Szczecin
Postów: 32
Domyślnie Re: chcę zagazować

Cytat:
Napisał sibi
Witam serdecznie po raz pierwszy na forum.
Od dziś stanę sie posiadaczem FF combi 1,6
Mam pytanie jak się ma wsadzenie gazu do tego silnika. Ze słyszenia wiem, że to ryzykowne, że nie jest to ideał a inni twierdzą że jest ok.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat???
Z góry dzięki. SIBI
Chyba bardzo dużo jeździsz, bo gaz teraz bardzo drogi
Grizzly jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 13:52   #12
Marco
Turysta
 
Avatar Marco
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa, Otrębusy
Postów: 194
Domyślnie Re: chcę zagazować

Cytat:
Napisał Grizzly
Cytat:
Napisał sibi
Witam serdecznie po raz pierwszy na forum.
Od dziś stanę sie posiadaczem FF combi 1,6
Mam pytanie jak się ma wsadzenie gazu do tego silnika. Ze słyszenia wiem, że to ryzykowne, że nie jest to ideał a inni twierdzą że jest ok.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat???
Z góry dzięki. SIBI
Chyba bardzo dużo jeździsz, bo gaz teraz bardzo drogi
Hmmm.. gdzie? W Wawie jest bardzo tani (na Shell'u, BP, Statoil - bo nigdzie indziej nie tankuję).
__________________
[you:6bb6344e5e], pokaż język.
Marco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 14:08   #13
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
Wspolczuje.
A tak wogle to albo ja zle czytam forum albo nic nie napisales ze padla Ci ta glowica. A to przeciez wazna wiadomsc. Ale o ile dobrze pamietam to po pierwszej robocie gniazda zostaly wzmocnione i one tak szybko wyparowaly? Moze cos Ci spartaczyli a moze miales za uboga mieszanke, sprawdzales to? Cos za szybko wszystko sie dzialo u Ciebie.
Nie pisałem nic na ten temat bo mnie k... bierze na samą myśl....

Poprzednio były robione gniazda dolotowe, a teraz padły gniazda i zawory wylotowe.
Mam nieodparte wrażenie, że bardzo istotne jest jak i gdzie się jeździ.
Jak zapewne wam wiadomo, komp FF co jakiś czas robi dodatkowe chłodzenie
cylindrów poprzez odcinanie dopływu paliwa do jednego z cylindrów. I teraz istotne:
jeśli instalka gazowa patrzy tylko na jeden wtryskiwacz, a tak działaja chyba wszystkie, to
przegrzanie cylindrów jest bardzo łatwe.

Patrząc wstecz i analizując fakty, mam następujące wrażenia:
Jadąc na autostradzie z prędkością ok 140-160 miałem chwile gdy nastepowało
szarpnięcie - tak jakby gwałtownie zabrakło paliwa. Znaczy się, komp FF chciał chłodzić
cylinder, z którego brany był sygnał do wtrysku gazu, więc instalka gazowa odcięła dopływ
gazu do wszystkich cylindrów. Jednocześnie, jeśli chciał chłodzić pozostałe, to nic się nie
działo, bo sygnały nie były uwzględniane przez sterownik LPG. Czyli nastąpilo przegrzanie
cylindrów.....

Jak jechało się wolniej to taki efekt nigdy nie wystąpił....

Dowiadywałem się jak działają instalki podłączane do firmowo do FF w Holandii. Tam jest
dodatkowy sygnał pomiędzy OBD a LPG, który nakazuje odcięcie gazu i przejście na
benzynę. Po chwili, gdy nastąpi schłodzenie głowicy, następuje powrót na LPG.

Zatem - gaz tak, jeśli jeździsz b.powoli lub przełączasz na PB przy dużych prędkościach,
gdy może nastąpić przegrzanie cylindrów.
Albo - firmowy FF BiFuel

Ale ja już mam dość gazu do końca życia....
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 14:57   #14
Marco
Turysta
 
Avatar Marco
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa, Otrębusy
Postów: 194
Domyślnie

Macios - może po prostu miałeś pecha z tą instalacją. Ja niedawno byłem w Szklarskiej Porębie, a jechałem tam i wracałem m.in. autostradą A4. Rozwijałem tam i 160 i 200 km/h. Tak samo na autostradzie do Pragi. Nie miałem tych objawów, o których piszesz.
__________________
[you:6bb6344e5e], pokaż język.
Marco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 16:16   #15
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

I teraz badz tu madry i wsadz gaz i albo bedzie wszystko ok jak u niektorych klubowiczow,albo zacznie sie pierniczyc i koszta beda niekiepskie zeby foczke naprawic
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-05, 23:00   #16
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie ja mam w foce 1,8 instalke BRC Sequent i

1. podstawowy blad ktory zrobilem to - niesprawdzenie luzow zaworow przed montazem!!! powinno sie zawsze zmierzyc luzy!! ja tego niezrobilem i troche mnie to kosztowalo, a zawory jak pozniej mechanicy to stwierdzili napewno byly juz do regulacji- na gazie sa inne odczucia - silnik jest bardziej czulszy!!

2. przejechalem juz ponad 20kkm na gazie (teraz mam 64kkm) i przy przebiegu ok 51-52kkm( montaz przy 43kkm) wystapila nierowna praca silnika!!!! Diagnoza w ASO brak kompresji na I cylindrze 8 tylko 9,5 bara, na pozostalych cos kolo 14??- nie pamietam dokladnie juz)i zawory do regulacji!!!. Zawsze w fokach jest na I cylindrze najczesciej do regulacji- dlaczego niewiem?? Ale niesklyszalem jeszcze zeby ktos mial np na 4 cylindrze do regulacji a nie na 1.
A ze naslyszalem sie roznych opini o gazie ze to zawory i glowica moze byc juz do , wie zazyczylem sobie sciaganie glowicy( w ASO mi tlumaczyli ze to nie bedzie potrzebne i ze raczej wystarczy reg zaworow). ale ja sie uparlem i nie robilem tego w ASO.Wiec po wymontowaniu glowicy okazalo sie ze jest wszystko ok; tylko wyregulowac trzebya bylo prawie wszystkie zawory!!!( oprocz chyba 2).Po rozmowie z mechanikami gdzie reguluja zawory i regeneruja glowice ( ja robilem w ASO bo nie wszedzie maja plytki do regulacji), zaleca sie zostawienie wiekszego delikatnie luzu( albo inaczej mowiac gorna maksymalna wartosc luzu ktory miesci sie w tolerancji ustawienia), bo jak zawor niedomkniety jest to nie dosc ze brak kompresji wystepuje to jeszcze zaczyna go palic; a przy tak malym " naddatku luzu" zawor sie dopasowuje do gniazda bez wiekszyc szkod dla siebie i glowicy-to nie jest moja opinia tylko fachowco ktorzy sie zajmuja glowicami i niejedno widzieli i robili

Wiec te sciaganie glowicy przysporzylo mi dodatkowych kosztow!!
co do gazu jest na razie ok i mam nadzieje ze tak pozostanie( i bardzo wazne przy gazie zeby nie tankowac jak najbardziej taniego gazu- a raczej chodzi o stacje nie pewne zeby gaz ni e byl marnej jakosci).

3. instalke mozesz sobie prawie kazda zalozyc ( chodz mi o te na wtrysku) prawie sie niczym nie roznia wazne natomiast jest kto ja montuje- zeby tego nie spier----ic
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 00:00   #17
gregor
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Maków Mazowiecki
Postów: 40
Domyślnie

mam Foczkę 1,6 kombi CX z 2002 roku i 82tys.km na gazie (całkowity przebieg auta 102tys,km) Z tego co wiem i obserwuję to silniki 1,8 miały za słabe gniazda zaworowe i przy niedopilnowanej regulacji potrafia je wypalić. Silniki 1,6 mają wzmocnione gniazda, co nie oznacza, że nie trzeba ich regulować, ale masz miejsze ryzyko wypalenia. Cały problem foczek polega na braku hydrauliki zaworów i jeśli będziesz tego pilnował i regulował co 20-30 tys. to nie grozi Ci zniszczenie głowicy ani tym podobne historie.
__________________
CX kombi 1,6 LPG
gregor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 21:40   #18
wysek
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Sieradz
Postów: 6
Domyślnie zagazowałem moją foczkę 1,6

i przejechałem na gazie już 70 tyś. i jak do tej pory wszystko oki. Nic nie regulowałem tylko przy montażu przypilnowałem aby ustawili dobrą mieszanke - nie może być zbyt uboga. Jeszcze jedno - tankuję gaz tylko w autoryzowanych stacjach, shell ma dobry.
Pozdrawiam
__________________
FF Combi 1.6 zielony EL *****
http://jokerklub.w.interia.pl
wysek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 22:28   #19
sibi
Sympatyk
 
Avatar sibi
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Wawa-Wołomin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2002
WJ Warszawa Targówek
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

dzięki serdeczne za liczne odpowiedzi.
Narazie auto stoi u mechanika potem polatam na benzynie. Jak będzie kosztownie to wsadzę gaz u tego gazownika co zagazował mi Ibizę(jestem bardzo zadowolony)
Pozdrawiam SIBI
__________________
Naucz się modzie pisać!!!
Podpis zmieniony przed moderatora: "szmata szmatą pozostanie i tyle"
Nr 44 Members Club SS


sibi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-05, 16:24   #20
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Najciekawsze w gazie jest to, ze zplaci sie raz DUZO a pozniej placi sie mniej co podswiadomie daje to odczucie tego ze jest DUZO taniej. Sam to przerabialem w poprzednim samochodzie. W nowym doszedlem do wniosku ze przeboleje i jezdze na bezynce. Zrobienie pozadnej instalacji to duzy koszt i ryzyko w porownaniu do zyskow...
Co do tankowania na drogich stacjach to uwazam, ze to sie tym bardziej nie oplaca bo stosunek pomiedzy drogim gazem a benzynka na np. Neste robi sie jeszcze mniejszy. Co nie znaczy ze nalezy tankowac na najtanszych stacjach...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 11:37   #21
Taios
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Wawa
Postów: 12
Domyślnie

A ile kosztuje taka regulacja zaworów?
I co jest zdejmowane?
Taios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 14:51   #22
Beo
Turysta
 
Avatar Beo
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 161
Domyślnie

z gazem to tak troche jak z kobietami, nigdy nie wiadomo co bedzie zle
a na powaznie - instalacje miedzy soba nie roznia sie az TAK znacznie, ale sposob ich zamontowania, wyregulowania samochodu, ustawienia mieszanki ... to jest tak naprawde cala esencja zamontowania instalacji LPG.
ja kupilem auto na gaz, dlatego ze nie jezdze az tak duzo - jedynie 20 tys rocznie i na chwile obecna diesel wychodzi mi drozszy niz jazda na gazie, choc jest to ryzyko ze cos sie trzasnie w silniku i bedzie bolalo.
ale uwazam, ze jesli sie dba o instalacje gazowa, problem jest minimalizowany.
i co do duzych predkosci i gazu nie zgodze sie
dlatego, ze u mnie glowne problemy z gazem w aucie poprzednim wystepowaly w sytuacji odwrotnej - przy niskich predkosciach. natomiast jezdzilem w trasach z predkosciami przelotowymi 130... a do 170 (max poprzedniego auta) i nigdy z tego powodu gaz nei robil scen, wrecz odwrotnie
__________________
I nawet gdyby to nie było zgodne z prawdą, powtarzaj sobie eeee... kobiety mnie pragną !

nowe wcielenie mishio...
Beo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 18:10   #23
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał Taios
A ile kosztuje taka regulacja zaworów?
I co jest zdejmowane?
No niestetry walki musza byc zdjete, taka to konstrukcja tego silnika. Nie wiadomo potem ile plytek do wymiany. Mysle ze w dobrym warsztacie poza aso kolo 300pln wyjdzie. Ale niech sie wypowiedza Ci co juz robili albo poszukaj w archiwum, chyba bylo.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 21:16   #24
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał Macios
I teraz istotne:
jeśli instalka gazowa patrzy tylko na jeden wtryskiwacz, a tak działaja chyba wszystkie, to
przegrzanie cylindrów jest bardzo łatwe.
Nie wszystkie ... Teraz juz wlasciwie wiekszosc nowych instalek IV generacji czyta sygnaly z kazdego wtryskiwacza a nie tylko z jednego. Trzeba po prostu popytac choc czesto w warsztatach instalujacych LPG sami nie wiedza

Instalki caly czas ewoluuja ... ja mialem Bigas SGI IV i ona czylata sygnal tylko z jednego wtryskiwacza. Pol roku po zainstalowaniu Bigas wypuscil nowa wersje ktora juz czytala wszystkie ...

Ale w kazdym badz razie ja bym juz gazu do auta nie zalozyl, za duzo niewiadomych i za duzo ryzyka ze cos spiernicza przy montazu. Dodatkowo dochodiz problem z bulta i tankowaniem co 5 minut. Diesel RZONDZI a nawet jak bede mial benzyne to juz przy niej zostane ... z gazu zostalem skutecznie wyleczony ))
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-05, 20:32   #25
gregor
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Maków Mazowiecki
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał Taios
A ile kosztuje taka regulacja zaworów?
I co jest zdejmowane?
W cenniku ASO, regulacja kosztuje około 230zł + płytki, w zalezności od serwisu od 6zł wzwyż (nie wszystie trzeba wymieniać bo też się je przekłada i szlifuje). Generalnie nie powinna wynieść więcej niż 300zł. Jeśli masz regulację na płytkach to nie trzeba wyciągać wałków. Konieczne jest to w przypadku braku płytek, tak jak u mnie, bo wtedy trzeba wymontować do regulacji całą szklankę celem przyszlifowania.
__________________
CX kombi 1,6 LPG
gregor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-05, 22:21   #26
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał gregor
Jeśli masz regulację na płytkach to nie trzeba wyciągać wałków. Konieczne jest to w przypadku braku płytek, tak jak u mnie, bo wtedy trzeba wymontować do regulacji całą szklankę celem przyszlifowania.
Oj to bede musial przepytac moich mechanikow. Ostatnio sprawdzalem luzy i za pare tys regulacja ale powiedzieli ze walki trzeba sciagac. Niech sie lepiej przyjrza bo nie bede placil ze niepotrzebna robote.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-08, 14:58   #27
toomm
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 1
Domyślnie

Czytam na temat gazownia focusow i jestem lekko zdezorientowany.

Narazie przymierzam sie do kupna Focusa. W planach mam kupno benzyny 1.6. Myslalem ze ja zgazuje jakis niezadlugi czas po kupnie. Ale tutaj mnie straszycie

Mysle o kupnie focusa z rocznika pomiedzy 2003-2005. Czy silniki montowane w tym okresie sa lepsze pod katem zgazowania ?

Na forum glownie piszecie ze rocznika 1999 nie warto gazowac...
toomm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-09, 23:07   #28
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Wrzucam link do poczytania gdzie nie radzą gazować:

http://tylik.motogrono.pl/ford-focus-zetec-z-lpg/
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 21:14   #29
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał forder
Wrzucam link do poczytania gdzie nie radzą gazować:

http://tylik.motogrono.pl/ford-focus-zetec-z-lpg/
Przeczytaj dokładnie ten artykuł z komentami. Koleś po technikum, który nie bardzo ma doczynienia z zagazowywaniem samochodów poczytał trochę postów i napisał nie zbyt wiarygodny dla mnie tekst. Bzdety.
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Nie chce zapalić sonce Inne techniczne 6 15-01-09 16:10

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u