Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 15-05-06, 17:03   #1
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie [FFI] Jeszcze raz o obrotach ale inaczej...

Od pewnego czasu miałem cos takiego o czym pisaliscie wiele razy, jak zatrzymuje sie na swiatłach obroty skacza do 2 tys i normalnieje z sekundy na sekunde, a i moc tracił tak jakby sie dławił: skrzyzowanie zapala sie zielone ja 1, 2,5 tys obrotów, 2 i zdycha z 10 sekund na 2 tys obrotów albo musze go na luzie przegazowac do 3 tys i jedzie dalej z tej 2...myslałem ze juz mnie szlak trafi pierwsza powazna awaria, i obstawiam jak czytalem tutaj ze z 1000zł pujdzie sie...

Byłem juz przygotowany, kase z bankowatu wypłaciłem, foczke zatankowałem i jade do warsztatu a mam bardzo fajny w katowicach na dąbrówce-->za malowanie przedniego zderzaka i sklejanie go+wyprostowanie tej gumy na dole+wymiana lampy+liczne odpryski na dole po prawej stronie bo nie było chlapacza+puszka farby granatowej metalik i pedzelki=230zł, i to jeszcze z odwiezieniem mnie do haupy i przywiezieniem auta do domu jak byo w warsztacie), ale okazało sie ze za duzo dzisiaj nie zrobi a miał pełny parking przez zakładem (mechanika, elektronika, alarmy, blaharstwo). Pojechałem do domu z niesmaczna mina bo znowu 1h w tyłku.

2 tygodnie temu miałem przeglad a wszystkie pierdoły z niego zostawiłem w bagazniku i cos mnie tak zeby to wyrzucic i ogolnie syf przetrząsnąć...(do silnika wchodzi około 4l oleju, tak mniej wiecej zeby poziomu nie przekroczyc)...ku mojemu zdziwieniu biore butelke z oleju a tam moze 300ml na dnie sie pałęta(!) Gosciu zrobił mi to bezpłatnie ... i okazało sie ze bezpłatnie to znaczy bez patrzenia - chyba, kiedy wytaszczyłem bagnet to poziom oleju był ho hooooooooo! Poza skala. Musiałem odczekac z godzinke zeby ostygło, i wjechałem na kanał na parkingu, okazało sie ze wszystko pod spodem upackane olejem nie powycierane...juz było źle, a kiedy zaczołem spuszczac olej to hmm...zaczołem miec watpliwosci czy chłop go wogole wymienił, wylałem wszystko co było bo leciało czarne jak cholera - ale tak czarne ze takiego oleju jeszcze nie widziałem, jak farbka do malowania scian - kupiłem nowy olej na allegro (u mnie w sklepie orginalny z forda 5w-30 130zł! a na allegro wraz z transportem 79zł), wlałem ten nowy, i poziom był tak poł na pół na wskazniku. Posprawdzałem filtry czy dobrze to zrobił ale z nimi było OK, i na drugi dzien umówiłem sie do warsztatu juz na konkretna godzine.

2gi dzień: wsiadam do bryki i jade jade jade i jakos tak mi sie inaczej jedzie, ustawiłem sobie przypomnienie w telu ze na 16 warsztat a zeby mi o 14 sie właczyło, i to było akurat jak wracałem. Pocałym dniu jazdy ponad 420km silnik nie szarpał, nie zipiał, szedł jak burza, biegi nawet jakos inaczej wchodziły...a chłop w wrasztacie pomyslał ze za to ze on mnie wczesniej nie przyjoł to ja go w konia zrobiłem

To moze byc debilstwo ale SRAWDZCIE poziom oleju, teraz kiedy jest ciepło a dodatkowo silnik pracuje on zwieksza swoja objetosc i tak sobie tłumacze ze to foczke duziło, tak czy inaczej jak reka odjoł jesli chodzi o te biegi i dławienie i utrate mocy.

Dalej pozostały skoki np przy zatrzymywaniu lub odpalaniu, obroty ida w dół i w góre ale o wiele mniej niz przedtem o wiele mniej i nie czuc drgan.

Niewiem niewiem niewiem ale moze trzeba zmienic olej i uwazac na jego poziom...

Pozostało jeszcze kilka pytan ale chce o tym napisac w osobnym poscie zeby było wszystko upozadkowane jak ktos bedzie czegos szukac.

Baj
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Podwojne ryglowanie inaczej Karuk Elektryka, audio i alarmy 0 10-12-08 00:20
Skaczace obroty inaczej GaC Silnik i skrzynia 13 11-04-06 23:33

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u