Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-10-13, 15:11   #30
czeslaw555
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar czeslaw555
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: POMORSKIE
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tal-Rash Zobacz post
Jestem w kropce. Facet powiedział że kasy nie odda i że mam już w tej sprawie nie dzwonić do niego bo jak twierdzi szukam jelenia.
Byłem u prawnika sprawa jest teraz nie do wygrania nie mam o co walczyć bo nie dam rady mu udowodnić że źle wykonał naprawę skoro poprawiłem jego robotę w innym serwisie. Inny serwis czyli autoryzowany punkt Delphi nie zgadza się na bycie jakimkolwiek świadkiem w sądzie.
Kropka.
Odgrzeję temat. Takie oszustwa,bo inaczej tego nie można nazwać są obecnie nagminne, ja stary "wyga" też dałem się wpuścić w maliny. Jestem z natury ostrożny ale jak mi b. dobry znajomy polecił firmę która świetnie ogarnia temat CR a Citroeny C5 to już jest wybitnym specjalistą w ich regeneracji.
Opisałem to tutaj http://bez-wypadkowe.net/showthread....zy-nie-polecam.
a tutaj daje opis.
Wtryskiwacze C5 2,0 HDI. 2009r. Jak pisałem pojechałem z polecenia. Pan zrobił wtryski na poczekaniu, tzn. czekałem ok 6 godz. Wymienił zaworki na nowe, końcówki stwierdził że są jak nowe . Przy odbiorze powiedział że nie kodują ich bo nie mają odpowiedniej maszyny ale powinny chodzić dobrze, gdyby jednak było inaczej wrócić z nimi , zaworki wyjmie (!?) , kasę odda. Po zamontowaniu w aucie, silnik chodził o wiele gorzej, korekcje były baaardzo rozjechane. Telefon do pana. OK, proszę przyjechać wymontuję swoje zaworki, "nie dałem rady", "moja osobista porażka" (dokładnie takich słów użył) kasę oddam. Jednak zanim pojechałem, podjechałem do Pezala w Gdańsku, chciałem zapytać czy kodują. Oni kodują ale tylko jak sami zrobią regenerację. Tel. do pana jechać, czy Pezal może wymontować ? Odp. może wymontować, pan mówi "znam Pezal, solidna firma , mogą wyjąć". Ok, wyjmują, na moją prośbę zrobiona pełna dokumentacja demontażu, film+ foto + opis co jest, a jest tak. Zaworki mają wygrawerowane nr.kat. który to nr. oznacza że są z pierwszego montażu, data ich prod. 2009r. więc nie nowe założone, tylko wyczyszczone i prawdopodobnie to są moje stare. Pezal robi badanie i końcówki wtrysków nie są w bdb. stanie jak twierdził pan, tylko leją.Wysyłka zaworków do pana, tel. czy dotarły i kiedy przelew z kasą? Teraz zaczyna się chyba stały fragment działania (obym się mylił) pana, "te zaworki nie są moje", "pan odesłał mi jakiś złom", dziwne że auto odpaliło", " kasy nie oddam jak nie dostanę swoich zaworków" . Pytam się jakie mi oddał zaworki które były wyjęte z mojego auta i oddane m jako moje stare. Pan odpowiada że wszystkie zaworki ma poznaczone (jak ?, nie odpowiedział) i wie co mi oddał . Wiem jakie mam auto i znam jego historię , zaworki te "stare" 3 szt były z 2011r, a jeden z 2006r !!. Było trochę słownej, delikatnie mówiąc, przepychanki. Na moje słowa że Pezal ma dokumentacje i że stwierdził dodatkowo że końcówki leją i na to też jest pełna dokumentacja, pada nagle stwierdzenie " Za wiedzę trzeba płacić " nie wiem o co chodzi. Za chwilę się dowiaduję , za wiedzę że Pezal podważa jego (pana) wiarygodność, że wie już z kim na do czynienia ( delikatnie mówiąc, z firmą mało wiarygodną), ze się zawiódł po tylu latach współpracy i za tą wiedzę zwróci mi kasę. Dobre . Kasa jednak wróciła. Cała opowieść jak z bajek z 1001 nocy. Pezal zrobił wtryski , chodzą super.Korekty są OK , auto chodzi równo itd.
Chyba tyle wystarczy opisu.
Nie wiem kto był sprawcą założenie starych zaworków, pracownik , czy sam szef. Nie dochodzę tego. Jednak nie mogę polecić firmy w której dochodzi do takich niemiłych sytuacji.

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 26-10-13 o 15:13
czeslaw555 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI Zaworki do wtryskiwaczy darus161 Silnik i skrzynia 45 04-08-12 17:43
[MK2] Wymiana wtryskiwaczy xmisiak Silnik i skrzynia 1 25-02-10 22:38
Kodowanie wtryskiwaczy Jackiller Silnik i skrzynia 8 21-02-08 16:26
[FFI] pompa wtryskiwaczy jarrecki Silnik i skrzynia 16 23-11-06 17:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u