Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-11-05, 18:21   #1
Torek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 19
Domyślnie opony używane - na co zwrócić uwagę przy kupnie

Witajcie
Wygrałem używane oponki na allegro - jadę je obejrzeć i ewentualnie kupić - doradźcie na co zwrócić szczególną uwagę? po czym poznać, że była wulkanizowana?
Pozdrówka
Torek
Torek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-05, 10:12   #2
mucha
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: x
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
LB Biała Podlaska
Postów: 622
Domyślnie

Warto zwrócić uwage na wiek gumy bo im starsza tym bardziej krucha, widac to po peknieciach na bokach,
to taka mała rada od Muchy,
__________________
mucha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-05, 10:26   #3
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Że yła wulkanizowana, można poznać, jak lookniesz do środka i będą różne dziwne rzeczy(łatki przyklejone), albo kołki wystawały.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-05, 10:28   #4
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Szczerze mówiąc, to dziwię się, że kupujesz używane opony, nie mając pojęcia na co zwrócić uwagę... Ja bym nigdy nie kupił opon używanych, ale np. najtańsze polskie. I tak będą sto razy lepsze.

W takich używanych oponach chyba trzeba zwrócić uwagę na wszystko - czy nie mają bąbli (po zamontowaniu i napompowaniu), dziur, czy guma nie skrachciała... Generalnie takie używane opony to niezła mina...
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-05, 11:01   #5
hawky
Turysta
 
Avatar hawky
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Poznań
Postów: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Torek
jadę je obejrzeć i ewentualnie kupić
Jeśli możesz to z nich zrezygnuj - zgadzam się z darekw
IMHO nie warto ryzykować zdrowiem i życiem...
__________________
FFI 1.6 kombi CX 2002r - na avatarze poprzednia foka
hawky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-05, 23:09   #6
Sypek
Turysta
 
Avatar Sypek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Sulejówek
Inny
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2007
Postów: 386
Domyślnie

eeee jak sie poszuka i pooglada duuuuzo oponek to mozna cos wybrac z uzywek, sam szukalem 17'' (ze wzgledu na koszyt ) przez 1,5 miesiaca!!! znalazlem i jezdze i jesten zadowolony.


warto patrzec jak ktos wspomnial czy nie maja babli pekniec czy nie byly robione (latane) glownie z boku, no i wiek gumy
Sypek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-05, 08:08   #7
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie używki-gumy

Jak sprawdzisz:czy nie jest zniekształcona i nie bedzie miała bicia?Ja nie zakładałbym uzywki ze względu na bezpieczeństwo.Jakiś powód skłonił właściciela do zdjęcia ich ?.
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-05, 08:24   #8
Sypek
Turysta
 
Avatar Sypek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Sulejówek
Inny
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2007
Postów: 386
Domyślnie

czesami jak tam gdzie sie nabywa (tj. w "sklepach" z uzywanymi) daja np tydzien na sprawdzenie. wtedy tylko wiaze sie to z kosztami zalozenia i zdjecia. ja zawiozlem do zaprzyjaznionego wulkanizatora zobaczyl zalozyl i sam stwierdzil ze spoczko. a za kpl. zaplacilem tyle co w sklepie jedna dobra oponka. niestety nikt w polsce nie robi 17" ale jesli o mniejsze rozmiary chodzi to moze i warto dolozyc troche i miec nowki
Sypek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-05, 10:19   #9
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sypek
czesami jak tam gdzie sie nabywa (tj. w "sklepach" z uzywanymi) daja np tydzien na sprawdzenie. wtedy tylko wiaze sie to z kosztami zalozenia i zdjecia. ja zawiozlem do zaprzyjaznionego wulkanizatora zobaczyl zalozyl i sam stwierdzil ze spoczko. a za kpl. zaplacilem tyle co w sklepie jedna dobra oponka. niestety nikt w polsce nie robi 17" ale jesli o mniejsze rozmiary chodzi to moze i warto dolozyc troche i miec nowki

Cytat:
Napisał hawky
Torek napisał/a:
jadę je obejrzeć i ewentualnie kupić


Jeśli możesz to z nich zrezygnuj - zgadzam się z darekw
IMHO nie warto ryzykować zdrowiem i życiem...
ja kupiłem uzywane zimowe opony do moje foczki najwazniejszym kryterium wyboru było pewne zrodło i mozliwie najnowsza opona tzn max roczna, te ktore mam to 36 tydzien 2004 wiec jak widac przejechały sezon po niemieckich drogach, zdjęty z felg cały komplet, gdy zawiozłem je do mojego wulkanizatora na pytanie co o nich sadzi powiedział ze nie rozumie bo to przeciez nowe opony jeszcze z jezem a za komplet zapłacilem mniej niz połowe tego co za nowe czasem warto zaryzykowac, a strzelic moze kazda nawet nowa swiezo kupiona

znam wiele osob ktore tak zrobiły i odpukac nic zlego sie nie dzieje

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2005 ]
gdyby to chodziło o 14 " to bym kupił nowe ale przy kwocie rzedu 1600 pln człowiek zaczyna liczyc kase
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!
KP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-05, 10:26   #10
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Ja jak kuopowałem w tym roku letne, to sie po 2 dniach okazało,że jedna ma bąbla... Podjechałem, powiedziałem w czym sprawa i gość na nastepny dzień załatwił taką samą oponkę i za freeko wymienił....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-05, 15:10   #11
jamaka
Turysta
 
Avatar jamaka
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Slovakia
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 225
Domyślnie

mniej wiecej ja radsej ryzikuje u biore uzywane. Komplecik 14" z felgamy Dunplop M3 produkcja 2004 mnie kosztowala 850,- Pln. I moje 16" letnie Good yaer F1 i Michelin Pilot mnie kosztowaly jakies 400,- Pln, no to mysle ze sie oplaca.
__________________
I jak wam jedzie?
jamaka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-05, 18:31   #12
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

A jakie chcesz kupić? Ja teraz bede zdejmował p6000 14" i bede sprzedawał, 18kkm przebiegu. jak chcesz?
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-05, 23:24   #13
Prezes
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Ostrołęka
Postów: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał darekw
Szczerze mówiąc, to dziwię się, że kupujesz używane opony, nie mając pojęcia na co zwrócić uwagę... Ja bym nigdy nie kupił opon używanych, ale np. najtańsze polskie. I tak będą sto razy lepsze.

W takich używanych oponach chyba trzeba zwrócić uwagę na wszystko - czy nie mają bąbli (po zamontowaniu i napompowaniu), dziur, czy guma nie skrachciała... Generalnie takie używane opony to niezła mina...
To znajdź kormorana albo stomila w romiarze 215/35 ZR18
A tak serio to faktycznie na oponie jest rok produkcji w takiej owalnej pętelce na boku opony, najpierw jest tydzień produkcji a póxniej rok, nie kupuj opon starszych niż 5lat, warto zwrócic uwage na to czy była łatana, to wystarczy zajeżeć do środka jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to raczej wsio choć nigdy nie będzie miał 100% ze np nie dostanie babla. Warto też przejechać ręką po biezniku bliżej krawędzi, jeżeli w jedna strone będzie czuć zabki a w drugą nie tzn że ktos jeździł na wywalonych amorkach i opony będą hałasowac. Tak więc ryzyk fizyk, ja bym wolał dobrą uzywke niz polską nówke
__________________
MONSTER FOKA FALKEN 215/35 i 225/35 ZR18
Prezes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-05, 23:39   #14
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prezes
To znajdź kormorana albo stomila w romiarze 215/35 ZR18
No to już faktycznie hardcorowy rozmiar Generalnie nie zaryzykowałbym zakupu opony używanej, bo po prostu nie miałbym pewności, czy wybiorę sprawną oponę Jeździłem trochę na nowych kormoranach impulserach i dębicach frigo w dość popularnych rozmiarach 165/65 R14 i 175/65 R14 i uważam, że były bardzo fajne za rozsądną cenę. Niestety przy dużych rozmiarach rozbieżność cenowa przemawia znacznie na korzyść "używek".
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 21:07   #15
DARKOM
Turysta
 
Avatar DARKOM
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Iława
Postów: 369
Domyślnie

Cytat:
Napisał darekw
Generalnie nie zaryzykowałbym zakupu opony używanej, bo po prostu nie miałbym pewności, czy wybiorę sprawną oponę
eee tam brednie ja w poprzednim aucie mialem urzywki,teraz też mam zimówki po 2 sezonach michelin alpin i są lale,ciche i żadnego bicia w przeciwieństwie do nie których nowych(ktoś poruszyl to w jakimś poście ug7)a cena o polowę tańsza.Trzeba kupować od zaufanych gości lub domagać się jakiejś gwarancji rozruchowej.Także ja mam dobre doświadczenia z używkami,ale jeśli kogoś stać na kpl nowych to proszę bardzo to tylko moja skromna opina
__________________

www.ipat.pl
DARKOM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 23:43   #16
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Cytat:
Napisał DARKOM
eee tam brednie ... to tylko moja skromna opina
No to brednie, czy skromna opinia?

Cytat:
Napisał DARKOM
a cena o polowę tańsza
Biorąc pod uwagę kryterium ekonomiczne, zawsze wolałem polskie nowe, a nie zachodnie używane.

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2005 23:54 ]
Cytat:
Napisał DARKOM
jeśli kogoś stać na kpl nowych
Kupując to auto, miałem w biznesplanie także opony do niego, ubezpieczenie, paliwo, etc.
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-05, 17:45   #17
jupik
Turysta
 
Avatar jupik
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Ś-cie
Postów: 38
Domyślnie Osobiście odradzam używane

Chyba że lubisz palić gumę . Ale do bezpiecznej jazdy na co dzień tylko nowe.
Tak mi się porobiło gdy przy 160 km/h ( VW Jetta 12 lat temu ) w jednej używanej markowej i w dobrym stanie oponie - na połowie długości obwodu odwulkanizował się bieżnik.
jupik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-06, 20:48   #18
kristops
Turysta
 
Avatar kristops
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: brzeg
Postów: 50
Domyślnie

a to dlatego ze bieznikowane to smierc szczegulnie na lato pany na lato albo nowe albo uzywki w dobrym stanie nigdy bieznikowane one sa dobre na zime i to tez niepolecam,sam mam uzywane 16 cala na 45 na lato ale sa w 100 ok i to pirelli z 2004 pany ale to jedna 4 ceny za taka trzeba dac 500 zl chyba ze promocja i za 350 sa juz ,ogulnie trzeba uwazac
!!!
kristops jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Na co zwrócić uwagę przy zakupie Focusa pmk Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą 112 14-07-18 12:04
[FFI] Na co zwrócić uwagę przy zakupie FF1-proszę o podpowie tommi3737 Inne techniczne 16 05-03-08 10:46
[FFII] Na co zwrócić uwagę? zagłoba Serwis i gwarancja 2 08-02-08 11:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u