Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 25-03-09, 16:15   #1
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie Drgania w TDCi

Witam,

Od niedawna odczuwam podczas przyspieszania niepokojące drgania na 4 i 5 biegu.
Postaram się krótko opisać, w którym momencie występują te objawy:
Gdy przyspieszam mocno (4 bieg) od około 1700rpm to przy 1850rpm do 2100 występują drgania identycznie jest na 5 biegu z tym, że drgania są bardziej odczuwalne. Natomiast jeżeli przyspieszam delikatnie objawów tych nie ma.
Jeżeli zmienię bieg z w 4 na 5 i obroty spadną do 1900rpm (gaz do dechy) drgań nie ma. Tak jak już pisałem występują one tylko w przypadku przyspieszania <1700rpm 4 i 5 bieg, być może na 3 tez tak jest tylko, ze dużo delikatniej.

Drgania są dokładnie takie same jak byście na wysokim biegu jechali na niskich obrotach i samochód by wam przygasał (drgania są odczuwalne na kierownicy i też na silniku albo gdzieś z przodu)

Wykluczam :
1) Ciśnienie opon
2) Wyważenie koła, ponieważ nie dzieje się to przy określonej prędkości lecz obrotach i na różnych biegach.
3)...

Podejrzewam:
1) Dwumasa - nie wiem kiedy była wymieniana o ile była, przebieg 110000km. Odpala normalnie jest jakiś metaliczny zgrzyt ale to pochodzi z drugiej strony i jest to podobno napinacz paska wielorowkowego, obroty normalne, rusza normalnie.
2) Turbosprężarka - podejrzewam ją ponieważ dzieje się tak kiedy ona zaczyna się rozkręcać, bo jak już pisałem gdy zmienie z 4 np. 2400rpm na 5 1800rpm nie ma tych objawów (mam nadzieje, że nie zamotałem )
Turbina (regenerowana) byłą wymieniana prawie 2 miesiące temu. Po wymianie jak sie okazało na hamowni mam przesunięty max moment obr do 2500obr (pisałem o tym LINK 1 ) dziwnie sie zachowywała bo przy przyspieszaniu od okolo 2250-2500 dostaje mocnego strzała i ładnie szedł jak burza !! Obawiam się, że taki szarpanie mogło uszkodzić dwumasę ale nie wiem czy to możliwe. Czy turbina może wywołać takie drgania ? Czy jak by dwumasa padała to czy by też nie było objawów na niskich obrotach itp. ?
3)...


Nie jestem jeszcze w stanie stwierdzić czy z dnia na dzień te drgania są silniejsze bo wyczułem to dopiero od 2-4 dni ale będę na to zawracał uwagę.


Czekam na Wasze opinie, porady i pytania.

Wrzucę jeszcze wykres dla ciekawskich (ale dziś wieczorem)!!

Pozdawiam,
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....
m4ki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
biały dym i drgania Boczek Silnik i skrzynia 13 18-05-09 15:46
[FFII] Drgania między 80-120 KM/H focus II 1.8 TDCI, półoś?? mikileszno Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 27-03-09 16:51
Dziwne drgania (100KM-TDCI) amoeba Silnik i skrzynia 2 30-01-08 09:03
drgania-pływania kierownicy 1,8 TDCI kombi dragos Serwis i gwarancja 1 05-10-05 23:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u