Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-07-14, 11:51   #1
bfkiller
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 3
Domyślnie 1.8 TDCi FL - drgania / szarpanie

Witam,

chcę się podzielić moją historią dot. pierwszego diesla jakiego miałem i mam nadal.

Kupiłem swoją fokę końcem grudnia 2013 roku. Sprzedający już wtedy sugerował mi, że w niedługiej przyszłości trzeba będzie wymienić koło dwumasowe bo samochód zaczyna delikatnie drgać. Uzgodniliśmy cenę, samochód kupiony.

Samochód jest często eksploatowany, w ciągu 6 m-cy na prywatne wyjazdy zrobiłem nim 15 tys. km.

W tym czasie siła drgań/szarpania znacząco wzrosła. Należy zaznaczyć, iż samochód drga na biegu jałowym i na ciepłym silniku (trzęsie całą budą). W momencie kiedy delikatnie dodamy gazu samochód przestaje drgać i chodzi normalnie. Jest jeszcze krótki zakres tak pomiędzy 1100 - 1350 w którym też pracuje nierówno i drga, powyżej już jest wszystko pięknie.

Skoro drgania silniejsze, wymieniłem koło dwumasowe, bo taka sugestia mi utkwiła, jednak to nic nie pomogło, samochód drgał/szarpał całą budą dalej.

Pojechałem na test komputerowy wtrysków, wyszło że coś z nimi nie tak. Wyjęte zostały odesłane do fachowców, którzy stwierdzili że wszystkie nadają się do regeneracji - oczywiście zregenerowałem.

Samochód/ silnik pracuje zdecydowanie lepiej, nie ma już tak silnych drgań, jednak wg mnie one dalej pozostały z mniejszą intensywnością. Dalej w tych samych zakresach obrotów na biegu jałowym. Wydaje mi się, że też inaczej pracują wtryski (inny dźwięk - nawet przy wyższych zakresach).

I teraz moje pytania: czy to normalne że Focus drga/wibruje podczas pracy na biegu jałowym ( w tej chwili delikatnie)?

A i jeszcze jedna kwestia wcześniej jak odpalało się zimy to samochód zachowywał się poprawnie, dopiero jak nabrał temperatury to zaczynał drgać/wibrować. W tej chwili jest odwrotnie na zimnym silniku są większe drgania/wibracje.

Proszę o jakieś wskazówki lub jakąkolwiek informację.

Pozdrawiam
bfkiller

Ostatnio edytowane przez bfkiller ; 22-07-14 o 11:55
bfkiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-14, 15:50   #2
filippp72
Turysta
 
Avatar filippp72
 
Filip
Zarejestrowany: Apr 2012
Skąd: Kielce
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 5
Domyślnie podobny problem

Witam kolego mam podobny problem z moją foką 1.8tdci z 2006r , w moim wypadku wymiana wtrysków , zaślepienie egr , wymiana egr , termostatu nie pomogły , po miesiącu w naprawach mechanicy stwierdzili że to wina elektryki . Jeżeli rozwiązałeś swój problem napisz co dolegało autu . W tym momencie foczka stoi i dobrego elektromechanika , mam nadzieję że sprawa się w końcu rozwiąże bo pojezdziłem nią tylko 2 dni po zakupie .
filippp72 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-14, 00:03   #3
ralf78
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Kolego, co stwierdził elektromechanik? Bo w moim przypadku ASO badało i badało, i się doszukało... dwumasy! ale im nie wierzę, bo dwumasę miałem dopiero co wymienianą.
Jednakże, gdy wcisnę sprzęgło, to silnik pracuje równo i budą nie trzęsie.
ralf78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-16, 22:36   #4
xlukasz18x
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: May 2016
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 35
Domyślnie

Witam i rozwiązaliście ten problem? Bo mam to samo w swojej foczce 1.8tdci z końcówki 2008r. Drgania na jałowym biegu i słychać stukot lekki ale po wciśnięciu sprzęgła wszystko ustaje, jak zmieniam na dwójkę pod czas jazdy to czesto jest szarpnięcie a jak jadę po woli na jedynce to skocze jak kangur i muszę wiecej gazu dać i jak jadę ze stałą prędkością dłużej to jest szarpnięcie sporadycznie. Problemu z przyspieszaniem nie ma. Może możecie pomóc i na kierujecie mnie co to może być bo nie chcę wszystkiego wymieniać metodą prób i błędów. Z góry dziękuję za info.
xlukasz18x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-16, 09:07   #5
rostex
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Charlesjak
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: https://t.me/pump_upp
Ford Focus III FL
cabrio
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2002
OST powiat strzelecki (Strzelce Opolskie)
Postów: 11
Garaż
Domyślnie

Do wymiany dwumas. A to że nowy nic nie oznacza, bo wadliwy nowy dwumas to nic dziwnego.
rostex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-16, 21:36   #6
xlukasz18x
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: May 2016
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 35
Domyślnie

Dzięki. właśnie dzisiaj byłem u mechanika i to samo mi powiedział. A mam jeszcze takie pytanie bo na czytałem się o zamieniku z valeo chodzi mi dokładnie o zamianę dwumasu na sztywne koło zamachowe i mam pytanie jak to w praktyce wygląda? Już ktoś to przerabial w foczce 1.8tdci i czy zużycie skrzyni biegów i innych podzespołów zwiększa się?
xlukasz18x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-16, 14:12   #7
rostex
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Charlesjak
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: https://t.me/pump_upp
Ford Focus III FL
cabrio
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2002
OST powiat strzelecki (Strzelce Opolskie)
Postów: 11
Garaż
Domyślnie

Ja się przymierzam do zamiany koła dwumasowego na zestaw jednomasowy angielskiej firmy National. Mam ofertę za kwotę 1500 zł (paragon/faktura) w jednym z podwarszawskich serwisów nieautoryzowanych.
rostex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-16, 14:47   #8
Mamian
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Skąd: Krakòw
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 12
Domyślnie

U mnie jest podobny problem, na wolnych obrotach motor nie rowno pracuje mimo ze obrotomierz stoi w miejscu. Podejrzenia padaja na uklad paliwowy, regulator cisnienia badz wtryski. Co do kola dwumasowego to nie slychac go przy odpalaniu ani gaszeniu samochodu, pedal sprzegla nie pulsuje.. Ktos moze wie jak zdiagnozowac dokladnie przyczyne?
Mamian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-16, 09:10   #9
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Ale dwumasa nie musi kompletnie stukać przy odpalani i gaszeniu jeżeli używasz sprzęgła do tych czynności. Zgaś auto bez wciśniętego sprzęgła, jeśli będziesz słyszał różnicę to wiesz co to może być
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-16, 13:53   #10
Mamian
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Skąd: Krakòw
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 12
Domyślnie

Sprawdze dokładniej pod tym katem. Dla spokojnego sumienia sprawdzilem świece żarowe, jedna była mokra mimo że grzala więc wymontowalem wtrysk i oddałem do sprawdzenia. Wyniki były w normie lecz serwis stwierdził uszkodzenie elektryczne i nie można im wierzyć (130 kohm między pinami). Mam wrażenie że chcieli mnie naciągnąć ponieważ wróciłem i sprawdzilem ten wtrysk oraz pozostałe i wszystkie pokazywały około 200k ohm, lecz nie wiem w jakiś warunkach dokonuje się takiego pomiaru
Mamian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-16, 15:25   #11
Flower
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Flower
 
Wojtek
Zarejestrowany: Jan 2015
Skąd: Gdynia/Wejherowo
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 1 871
Garaż
Domyślnie

U mnie również pojawił się podobny problem, mianowicie wibracje na jałowym biegu. Pierwsza do wymiany poszła prawa uszkodzona poduszka silnika. Problem nadal występował tak wiec kolejne było sprawdzenie wtrysków, oczywiście wszystkie przetarte wiec do regeneracji. Po wymianie wibracje nadal występowały, ba pojawił sie następny problem, zaczął kopcić i "żłopać" więcej paliwa.... padło turbo jak na złość. Po regeneracji i zamontowaniu auto nadal miało takie samo objawy, pali dużo(nie ważne czy but w podłodze czy nie) no i drgania. Kolejne do wymiany poszły poduszka lewa i dolna. To też nic nie dało, przy grzebaniu odkryłem również pęknięty przewód ssący kolektora, wpadł nowy, dymienie jest ale mniejsze. Co do drgań powoli wyczerpują mi się opcje, tak samo co jest przyczyną wysokiego spalania.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda, a moja tak
Flower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-16, 18:26   #12
Błaszak
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Piotrek
Zarejestrowany: Apr 2013
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał Flower Zobacz post
U mnie również pojawił się podobny problem, mianowicie wibracje na jałowym biegu. Pierwsza do wymiany poszła prawa uszkodzona poduszka silnika. Problem nadal występował tak wiec kolejne było sprawdzenie wtrysków, oczywiście wszystkie przetarte wiec do regeneracji. Po wymianie wibracje nadal występowały, ba pojawił sie następny problem, zaczął kopcić i "żłopać" więcej paliwa.... padło turbo jak na złość. Po regeneracji i zamontowaniu auto nadal miało takie samo objawy, pali dużo(nie ważne czy but w podłodze czy nie) no i drgania. Kolejne do wymiany poszły poduszka lewa i dolna. To też nic nie dało, przy grzebaniu odkryłem również pęknięty przewód ssący kolektora, wpadł nowy, dymienie jest ale mniejsze. Co do drgań powoli wyczerpują mi się opcje, tak samo co jest przyczyną wysokiego spalania.
Mam podobny problem. Dwumas wymieniony w zeszłym roku... jakieś 20 tys temu. Wtryski i pompa niedawno, a problem się wręcz nasilił. Z ciekwaostek jak włączam klimatyzację bez wciśniętego sprzęgła to problem ZNIKA więc raczej nie jest to dwumas tylko coś z dopływem paliwa na jałowym biegu
Błaszak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-16, 12:07   #13
rafal1975
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
GD Gdańsk
Postów: 60
Domyślnie

Tak, sobie myślę, może coś pomoże wgranie nowego programu sterującego.

Ostatnio edytowane przez rafal1975 ; 27-10-16 o 11:15
rafal1975 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-16, 10:08   #14
Mamian
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Skąd: Krakòw
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 12
Domyślnie

U mnie pada koło dwumasowe, już drugie oba równo po 145k przebiegu. Temat wtrysku monitoruje i nic nie robię na chwilę obecna
Mamian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-16, 12:14   #15
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

W Gdańsku to i może pomóc.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-16, 12:41   #16
rafal1975
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
GD Gdańsk
Postów: 60
Domyślnie

Co ma do tego Gdańsk.
rafal1975 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-16, 12:47   #17
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Pomorze.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-16, 15:31   #18
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

Weuek polonista chce ci pokazać błąd w pisowni- pomorze/pomoże
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-16, 08:22   #19
EDDIII
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 20
Domyślnie

i jak udało sie rozwiązać problem?? ja mam podobnie po nagrzaniu silnika wpada w drgania , ale jak włAcze wszystkie odbiorniki prądu tj . klima , wentylacja , światła ogrzewanie szyby itp. to drgania ustają
EDDIII jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-16, 21:40   #20
szczenka
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 52
Domyślnie

Podłączę się do tematu:
Pacjent: Focus mk2 fl, 1.8 tdci, 2010r - wygląda że zaczęła stukać dwumasa - raz jest totalna cisza, raz jakby ktoś wrzucił wiadro gwoździ do skrzyni. Nic nie telepie, po wciśnięciu sprzęgła cisza, biegi wchodzą jak w masło, nic nie drży, przy gaszeniu/odpalaniu raczej nic niepokojącego nie słyszę. Rozglądam się powoli za kompletnym sprzęgłem i znalazłem informację, że istnieje zamiennik koła dwumasowego na sztywne. Kompletne sprzęgło dwumasowe (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik)- ok 1600 zeta, zamiennik (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik) - 1200 (link http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-...21-835055.html). Pytanie czy ktoś przeszedł w mk2 fl 1.8 tdci na sztywne koło zamachowe? Były jakieś niespodzianki po drodze? Zestaw z linka będzie pasował?
Silnik forda i tak łomoce niczym sieczkarnia, więc zbyt nie przejmuje się minimalnym pogorszeniem wrażeń akustycznych.
szczenka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-16, 09:56   #21
Dom1n
Dukacz
Grupa: Łódź
 
Avatar Dom1n
 
Dominik
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2010
Postów: 1 205
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szczenka Zobacz post
Podłączę się do tematu:
Pacjent: Focus mk2 fl, 1.8 tdci, 2010r - wygląda że zaczęła stukać dwumasa - raz jest totalna cisza, raz jakby ktoś wrzucił wiadro gwoździ do skrzyni. Nic nie telepie, po wciśnięciu sprzęgła cisza, biegi wchodzą jak w masło, nic nie drży, przy gaszeniu/odpalaniu raczej nic niepokojącego nie słyszę. Rozglądam się powoli za kompletnym sprzęgłem i znalazłem informację, że istnieje zamiennik koła dwumasowego na sztywne. Kompletne sprzęgło dwumasowe (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik)- ok 1600 zeta, zamiennik (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik) - 1200 (link http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-...21-835055.html). Pytanie czy ktoś przeszedł w mk2 fl 1.8 tdci na sztywne koło zamachowe? Były jakieś niespodzianki po drodze? Zestaw z linka będzie pasował?
Silnik forda i tak łomoce niczym sieczkarnia, więc zbyt nie przejmuje się minimalnym pogorszeniem wrażeń akustycznych.
Też mam takie objawy, raz cicho, raz grzechocze i nic nie telepie. Nie zmieniam, moim zdaniem za wcześnie, jak będą inne objawy to się zastanowię.
Dom1n jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-16, 12:42   #22
rostex
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Charlesjak
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: https://t.me/pump_upp
Ford Focus III FL
cabrio
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2002
OST powiat strzelecki (Strzelce Opolskie)
Postów: 11
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szczenka Zobacz post
. Rozglądam się powoli za kompletnym sprzęgłem i znalazłem informację, że istnieje zamiennik koła dwumasowego na sztywne. Kompletne sprzęgło dwumasowe (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik)- ok 1600 zeta, zamiennik (koło+tarcza+docisk+wysprzęglik) - 1200 (link http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-...21-835055.html). .
Zobacz to http://allegro.pl/sprzegl-kolo-wyspr...576656096.html
rostex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-16, 12:01   #23
noosferatou
Turysta
 
Avatar noosferatou
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
WM powiat miński (Mińsk Mazowiecki)
Postów: 61
Domyślnie

tak mnie zastanawia po co wy chcecie zmieniać na koło ze sztywną masą skoro dwumasa sachs(komplet sprzęgło+wysprzęglnik+dwumasa) kosztuje 1400?
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-spr...937593102.html
__________________
noosferatou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-16, 09:24   #24
rostex
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Charlesjak
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: https://t.me/pump_upp
Ford Focus III FL
cabrio
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2002
OST powiat strzelecki (Strzelce Opolskie)
Postów: 11
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał noosferatou Zobacz post
tak mnie zastanawia po co wy chcecie zmieniać na koło ze sztywną masą skoro dwumasa sachs(komplet sprzęgło+wysprzęglnik+dwumasa) kosztuje 1400?
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-spr...937593102.html
U mnie dwumas zaczął się odzywać po 20 tys km od wymiany? Masz jeszcze jakieś pytania? W dobie regenerowanych części jak robi Luk czy Sachs ryzyko trafienia wadliwego NOWEGO kompletu jest bardzo duże. Z jednomasą pozbywasz się problemów raz na zawsze.
rostex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-16, 20:11   #25
szczenka
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 52
Domyślnie

Czy dwumasa+tarcza+docisk+wysprzęglik w 1.8 tdci w mk2 przed liftingiem (założmy 2005 r) były identyczne jak po face liftingu (samochod z 2010 r)?
szczenka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-17, 14:31   #26
SebastianSsss
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 3
Domyślnie

Witajcie, mam problem...
Auto po wymianie dwumasy, wysprzeglika i sprzęgła.
Gdy auto nagrzeje sie do 75 stopni zaczyna trząść budą, gdybtemperatura wzrośnie lub spadnie wibracje ustępują.
Przycisk sprzęgła znacząco wpływa na zaprzestanie tych drgawek.
Dzisiaj auto pojechało na wymianę rozrządu, rolek i poduszek.
Jak rozwiązaliście ten problem?

Ostatnio edytowane przez SebastianSsss ; 10-02-17 o 14:34
SebastianSsss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-17, 08:38   #27
owerek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 64
Domyślnie czy ktoś wrozwiązał ten problem

Od pewnego czasu auto trzęsie budą, gdy silnik jest rozgrzany, gdy jest zimny, wszystko jest OK, pali normalnie, jeździ normalnie, nie dymi, dobrze przyspiesza, tylko te drgawki na ciepłym silniku i nierówna jego praca, co to może być do jasnej anielki
owerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-17, 22:19   #28
owerek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 64
Domyślnie nareszcie

wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna
owerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-17, 21:26   #29
michasg
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał owerek Zobacz post
wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna
Hmm...czyżbyś rozwiązał odwieczny problem drgania? Obyś miał rację

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
michasg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-17, 11:44   #30
xlukasz18x
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: May 2016
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 35
Domyślnie

Też miałem taką sytuację najpierw oddałem alternator ale okazało się że jest w bardzo dobrym stanie i niestety okazało się że jednak dwumas i po wymianie całego kompletu przestało trząś będą, tylko że ja miałem że przy 90 stopniach trzęsło na postoju a po wciśnięciu sprzęgła przestawało 😊
xlukasz18x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Szarpanie 1.8 TDCI 2009 aaddaamm1 Silnik i skrzynia 2 07-02-13 10:22
[MK2] 1.8 TDCI drgania na kierownicy stradlin Silnik i skrzynia 1 12-07-11 08:10
[MK1] Szarpanie na zimnym 1.8 tdci Kubson Silnik i skrzynia 7 17-05-10 16:45
Szarpanie TDCi Czarnuch Silnik i skrzynia 69 19-03-10 15:58
Drgania w TDCi m4ki Silnik i skrzynia 12 30-03-09 09:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u