Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-12-09, 19:14   #1
model mt
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 70
Domyślnie Elektryczne lusterka boczne

Czy elektryczne lusterka zewnętrzne to znaczy że są regulowane elektrycznie i podgrzewane,czy tylko jedno albo drugie.
Pytam bo ostatnio podczas rozbierania boczku od pasażera zauważyłem że pod osłone od regulowania lusterka wchodzą jakieś kabelki,ale nie wiem od czego.Rozebrał bym to ale boję się że nie będe mógł wszystkego złożyc spowrotem ,ponieważ prawy wichajster do regulowania lusterkiem jest klejony a w lweym są połamane zaczepy i trzyma się na słowo honoru,poza tym prawe lusterko na zewnątrz od doły jest skręcone wkretem i obydwa nie wychylaja się dostatecznie na zewnątrz i do góry.
Dlatego podejrzewam ze mogły być elektryczne a ktoś przerobił na ręczne.
model mt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-09, 19:36   #2
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Jak są elektryczne to są też podgrzewane, jedno i drugie naraz.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-09, 23:21   #3
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

dokładnie, jak masz elektryczne to masz podgrzewane (choć podobno TANIE zamienniki mogą nie mieć podgrzewania, tak przynajmniej było w escotach więc wątpię by producenci najtańszych zmienili taktykę).
Jeżeli lusterka masz manualne, to może poprostu masz instalacje elektryczną pod elektryczne lusterka - wystarczyło by wtedy zakupić brakujące elementy i cieszyć się ogrzewanymi i elektrycznie regulowanymi lusterkami
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-09, 13:28   #4
model mt
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 70
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
dokładnie, jak masz elektryczne to masz podgrzewane (choć podobno TANIE zamienniki mogą nie mieć podgrzewania, tak przynajmniej było w escotach więc wątpię by producenci najtańszych zmienili taktykę).
Jeżeli lusterka masz manualne, to może poprostu masz instalacje elektryczną pod elektryczne lusterka - wystarczyło by wtedy zakupić brakujące elementy i cieszyć się ogrzewanymi i elektrycznie regulowanymi lusterkami
Jak będzie troszkę cieplej i będę miał więcej czasu to to rozbebeszę i sprawdzę o co chodzi z tymi kabelkami.
model mt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-10, 18:44   #5
model mt
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 70
Domyślnie

Cytat:
Napisał model mt Zobacz post
Jak będzie troszkę cieplej i będę miał więcej czasu to to rozbebeszę i sprawdzę o co chodzi z tymi kabelkami.
http://img80.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie0343.jpg

No i rozbebeszyłem tapicerkę konserwując drzwi od środka a przy okazji zrobiłem zdjęcia wiązek elekt. prawdopodobnie sterujących lusterkami.
Wtyczki są dwie i mam pytania:
-Jak sprawdzić czy wiązki są sprawne, żeby nie było tak że wszystko kupie a okaże się że kable są kaput.
-Czy gałka sterująca elektr. lusterkami bedzie pasować w miejsce zwykłej, czy trzeba wymieniać plastik?
model mt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-10, 02:33   #6
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał model mt Zobacz post
http://img80.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie0343.jpg

No i rozbebeszyłem tapicerkę konserwując drzwi od środka a przy okazji zrobiłem zdjęcia wiązek elekt. prawdopodobnie sterujących lusterkami.
Wtyczki są dwie i mam pytania:
-Jak sprawdzić czy wiązki są sprawne, żeby nie było tak że wszystko kupie a okaże się że kable są kaput.
-Czy gałka sterująca elektr. lusterkami bedzie pasować w miejsce zwykłej, czy trzeba wymieniać plastik?
Plastik niestety nie pasuje, musisz działać: albo kupujesz plastik w wersji pod przełącznik, albo... bierzesz nóż i pilniczek. Ja wybrałem wariant numer dwa, bo co płacić za to - efekt moim zdaniem OK, tu zdjęcie na którym trochę to widać:


Jeżeli chodzi o test wiązki - jeżeli drzwi nie były wymieniane na takie z innego auta, to powinno działać. Tutaj masz zaznaczone, które to piny gniazda w karoserii: http://www.foka24.de/Focus/E-Spiegel...c41checkmc.jpg
o ile pamiętam, to w wiązce do przełącznika: czarny to masa (100%) a pomarańczowo-żółty do plus (nie jestem pewny, ale tak mi się wydaje). Reszta to kable do lusterek.
Polecam stronę: http://www.foka24.de/Focus/E-Spiegel.html
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-10, 13:13   #7
model mt
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 70
Domyślnie

Ok, dzięki o to właśnie mi chodziło.
model mt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-09, 12:04   #8
atakiezdjecia
Turysta
 
Avatar atakiezdjecia
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2000
EL Łódź
Postów: 80
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał model mt Zobacz post
Czy elektryczne lusterka zewnętrzne to znaczy że są regulowane elektrycznie i podgrzewane,czy tylko jedno albo drugie.
Pytam bo ostatnio podczas rozbierania boczku od pasażera zauważyłem że pod osłone od regulowania lusterka wchodzą jakieś kabelki,ale nie wiem od czego.Rozebrał bym to ale boję się że nie będe mógł wszystkego złożyc spowrotem ,ponieważ prawy wichajster do regulowania lusterkiem jest klejony a w lweym są połamane zaczepy i trzyma się na słowo honoru,poza tym prawe lusterko na zewnątrz od doły jest skręcone wkretem i obydwa nie wychylaja się dostatecznie na zewnątrz i do góry.
Dlatego podejrzewam ze mogły być elektryczne a ktoś przerobił na ręczne.
raczej na pewno ktoś przerobił - prawdopodobnie wystarczy kupić lusterka elektryczne (sterowanie + ogrzewanie, 5 kabli) i sterowanie przyciskami umieszczone przy lewym lusterku w miejscu wihajstra i będzie grało (ogrzewanie lusterek załącza się z ogrzewaniem tylnej szyby)
atakiezdjecia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 18:14   #9
model mt
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 70
Domyślnie

No to jeszcze pociągne temat.
Właśnie sprawdziłem kostkę i napięcie jest,teraz przymierzam się do kupna lusterek ale chciał bym aby to były oryginały a nie zamienniki bo podobno te drugie są gorszej jakości i przy większych prędkościach szkło lusterka mocno sie trzęsie.
Popatrzyłem troszkę i podzwoniłem i okazało sie że większość lusterek to angliki,dlatego moje pytanie:
-czy anglika da sie dobrze ustawić,wyregulować na nasze drogi,czy kąty pod którymi sie ustawia lusterko są wystarczające.
Jestem dość wysoki,teraz mam zwykłe lusterka (prawdopodobnie zamienniki) i nie mogę ich dobrze ustawić dlatego moje obawy.
I jeszcze jedno, rozumiem że angielskie lusterka el. podpięte do (europejskiej) instalacji będą działały ok podczas ustawiania(europejskim) grzybkiem, jeśli chodzi o strony świata,tzn.prawo to prawo, góra to góra itd., ale grzybek angielski już nie będzie ok? będzie działał odwrotnie?
model mt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 19:33   #10
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

tak, kwestia ustawiania grzybkiem prawo-lewo to kwestia 3 kabli w kostce przełącznika lusterek.

co do zamienników - co kto lubi, powiem tak: teraz mam obydwa zamienniki, zmieniłem z oryginałów bo... właśnie - nie mogłem znaleźć w dobrej cenie używanego oryginału, same angliki.
Do tego ... heh, ujmę to tak: plastik jest lepszej jakości, ogólnie jakość wykonania - nie ma co dyskutować, zamiennik jest słabszy i to konkretnie - ale to trzeba się przyjrzeć i zaglądać gdzieś w szpary... ale wracając do tych trzęsących się wkładów - moje oryginały latały, rozkręciłem, naprawiłem, ale i tak delikatnie drgały jak dałem np głośniej muzykę. Moje nowe lustra, zamienniki, nie drgają wcale!

Pozostaje jeszcze kwestia podgrzewanych wkładów - moje manualne oryginały sam wyposażyłem w maty grzejne, grzały fajnie, a te w zamiennikach... nie wiem jak to jest rozwiązane, drut oporowy, rezystory ? ale grzeją punktowo i słabiej niż to co sam stworzyłem.

Ah! zapomniałem, jest jeszcze kwestia samych wkładów - są one zupełnie inne niż w oryginałach, czyli jak stłuczesz lub ci ukradną, to musisz szukać wkładów do zamienników, bo oryginały mają zupełnie inny system mocowania. Pisze o tej plastikowej ramce, w którą włożone jest lustro.

Dość chaotycznie, bo na szybko, ale mam nadzieje, że wystarczy
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-20, 07:52   #11
atomic99
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Ostrów
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 81
Domyślnie

Ford Focus MK1 1.8TDDi 90KM kombi 2001r. (przed liftem)

Witam

Zdobyłem zestaw lusterek, pilota i wiązek wewnętrznych drzwi, niestety w mojej foce nie ma wiązki wewnętrznej do sterowania lusterkami, korzystając z tej strony :

http://foka24.de/Focus/E-Spiegel.html

https://translate.google.pl/translat...E-Spiegel.html

i rozpiski która znajduje się na końcu tej strony :

http://foka24.de/Focus/E-Spiegel/E-S...rarbeiten.html

https://translate.google.pl/translat...rarbeiten.html


"maznąłem" taki schemat :

https://zapodaj.net/images/258a70b83ae2e.jpg


Czy to tak ma być ? ? ?
__________________
Ford Focus MK1 1.8TDDi 90KM kombi / 08.05.2001r. (przed liftem) / "BlackPanther"

Ostatnio edytowane przez atomic99 ; 12-08-20 o 21:11
atomic99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u