Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą

Komunikaty

Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą Pozostań w niewiedzy, lecz wybieraj mądrze, abyś kupując fokę, nie trafił na miejsce, które żre rdza

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-02-11, 00:22   #1
soolek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
1998
Postów: 5
Domyślnie FFI FL 1.4 - wszystko co powinienem wiedzieć przed zakupem

Witam.

Krótko i na temat:
mam okazję kupić Fokę 2004 r. z silnikiem 1.4 - przebieg 220 tyś.

Samochód z pewnego źródła i w atrakcyjnej cenie.
Ma wszystko, czego mi potrzeba - poprostu kupuje to albo nic, więc inne opcje silnikowe itd. nie wchodzą w grę.

Problem jest taki, że samochodu nie mogę wziąć na warsztat ani nie ma opcji ściągnąć jakiegoś fachowca na miejsce.
Sam muszę możliwie jak najdokładniej prześwietlić auto na parkingu.

Próbuję znaleźć na forum jakieś typowe bolączki Foki i tego motoru, ale na nic szczególnego na razie nie natrafiłem, dlatego byłbym wdzięczny za jakieś rady, w telegraficznym skrócie, na co dokładnie zwrócić uwagę albo co może mnie najbardziej trzepnąć po kieszeni w tym wieku i przy tym przebiegu.
soolek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 00:57   #2
Bzyczek
Banned
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Rembertów
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2004
WB Warszawa Bemowo
Postów: 3 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
Samochód z pewnego źródła
Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
Problem jest taki, że samochodu nie mogę wziąć na warsztat ani nie ma opcji ściągnąć jakiegoś fachowca na miejsce.
nie wydaje Ci się to nieco podejrzane?! A z drugiej strony jak z pewnego źródła to może nie warto sprawdzać...
Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
Fokę 2004 r. z silnikiem 1.4
sorry za OT
Bzyczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 01:02   #3
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

w benzynie chyba nic nie trzepnie za kieszeń pojedz na jakis kanał i sprawdz czy nie ma luzów na zawiasie, sprawdz czy ruda nie wyskakuje gdzie nie gdzie, a tak btw nie możesz wziac auta na stacje bo sprzedajacy sie nie zgadza czy poprostu nie masz jakiejs technicznej mozliwosci zeby sprowadzic mechanika ze soba? bo jezeli sprzedajacy nie chce to cos moze byc nie tak
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 01:05   #4
Bzyczek
Banned
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Rembertów
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2004
WB Warszawa Bemowo
Postów: 3 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrczakos Zobacz post
pojedz na jakis kanał
Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
Problem jest taki, że samochodu nie mogę wziąć na warsztat
.
Bzyczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 08:04   #5
pum
Sympatyk
 
Avatar pum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Warszawa
Inny
kombi
1998
Postów: 3 055
Domyślnie

Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
FFI FL 1.4 - wszystko co powinienem wiedzieć przed zakupem
dużo pali i nie jedzie
pum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 16:46   #6
soolek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
1998
Postów: 5
Domyślnie

Panowie, podejrzane nic nie jest, bo...
- jest to samochód z firmy Żony
- jest książką serwisowa - przebieg pewny, ale naprawy robione tylko to, co konieczne,
- samochód sprzedaje firma, a zajmuje się tym człowiek od floty, można powiedzieć znajomy, który jednak nie jest mechanikiem, więc wszystkiego mi o samochodzie nie powie.
Na jeżdżenie z każdym chętnym po seriwsach nie ma czasu, więc pozostają oględziny na parkingu.

Silnik - wiem, mały, nie jedzie. Ale to auto dla Żony, która do pracy jeździ 5 km, głównie w korkach - powyżej 70 pewnie nie rozwija.
Ma mieć 5 furtek i klimę, żeby z dzieckiem mogła podjechać do sklepu, szkoły itd.
Ja mam A4 kombi, które mam zamiar zmienić na A6, więc w trasy jest czym jeździć.

Samochód był tłuczony z każdej strony, bo po handlowcu, ale były to tylko obcierki - jeśli coś poważniejszego się działo, to samochody od razu szły na złom (wiem, bo też tam pracowałem).

Patrząć na to wszystko, powienienem sobie odpuścić.
Ale cena jest na tyle atrakcyjna, że chcę go kupić.

Nie chcę jednak wpakować w niego drugie tyle, bo ... miałbym za to Fokę w ładniejszym kolorze ))

Dlatego pytam o jakieś typowe przypadłości silnika benzynowego 1.4 lub Foki po dużym przebiegu, które mógłbym wyłapać organoleptycznie.

I tylko o tyle bym poprosił.
soolek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 22:53   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
i klimę, żeby z dzieckiem mogła podjechać do sklepu, szkoły
to wez pod uwage ze ta klima w 1.4 w lecie potrafi doslownie unieruchomic to auto przy ruszaniu - ja wiem ze to kobieta, wolno jezdzi i w ogole - ale osobiscie wolalbym zeby moja zona (szczegolnie z dziecmi) miala cokolwiek pod pedalem zeby sprawnie uciec ze skrzyzowania
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 11:49   #8
tomek242
Turysta
 
Avatar tomek242
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
październik
2007
DW Wrocław
Postów: 320
Garaż
Domyślnie

Cześć,
mój ojciec jeździ taką foką z 2001 r, przelatane ma 200tys. Z usterek które się jej przytrafiły to były wymiana kolumny kierownicy (jakieś stuki były) i cewka. Do 160 tys był serwisowany, także rozrząd był wtedy robiony i wtedy również zrobione sprzęgło. Obecnie auto trapi jedynie centralny zamek, który w wilgotne dni odmawia posłuszeństwa i ruda która pojawiła się na klapie i jednych drzwiach. Auto też popija sobie olej tak około 1 litra na 10tys.
__________________
były
FFII Kombi 1,8TDCI 135KM Platinium X Panther Black
FFII Kombi 1,6TDCI 90KM
FFI Kombi 1,4 75KM
tomek242 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 13:12   #9
norbi55555
Turysta
 
Avatar norbi55555
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Bełchatów
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
luty
2001
EBE powiat bełchatowski (Bełchatów)
Postów: 115
Domyślnie

Witam,
Ja mam fokę kombi z 2001 roku przebieg 247 tyś (przez cały okres użytkowania sewisowany w ASO). Silnik 1.4 SE swoja mocą nie powala na kolana ale wynagradza to w paliwie szczególnie w mieście. Zero problemów z silnikiem wymian cewki przy 230 tyś. Zamierzam wymienić łożyska i hamulce - normalne zużucie, rozrząd wymieniłem przy 160 tyś. Jeżeli chodzi o blachę to dobrze, że jest gwarancja na perforację. Wymienili maskę i klapę błedy technologiczne i malowane były koncówki progów we wgłębieniach (w ramach gwarancji)- bolączka focusów. Moje zdanie jest takie, że lepiej kupić auto z większym przebiegiem i sewisowane niż jeżdzone wokół domu po kilka kilometrów i pół części w tym samochodzie to najtańsze zamienniki.
Pozdrawiam
norbi55555 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 18:45   #10
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Może i cena atrakcyjna ale przebieg już dużo mniej. Piszesz że udokumentowany to dobrze ale że tak duży to raczej kiepsko. Nawet jak w tej chwili jest O.K. to bardzo szybko zaczną się kłopoty, tym bardziej że pewnie nie żałowano temu autu. Jedyne co możesz sobie na parkingu sprawdzić to czy nie ma oleju na silniku, czy nie cieknie, ewentualnie osłuchać sam silnik jak i układ wydechowy czy jeszcze daje rady czy już trzeba się szykować na wymianę. Nic innego nie sprawdzisz.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 21:30   #11
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

220 kkm to duży przebieg? Większość sprowadzonych aut ma tyle i jeżdżą.
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 21:50   #12
soolek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
1998
Postów: 5
Domyślnie

Przebieg - tutaj mam przynajmniej pewność, że jest prawdziwy.
Miałem już takie przebiegi w autach, realne, robiłem drugie tyle i żadnych niespodzianek.
Nie jestem typem, co szuka 10letniego diesla z przebiegiem 180 tysięcy, bo to mało realne.

Zawiechę, silnik, wydech itd. sprawdzę na ucho - mam wyczulone.
Hamulce, łożyska - wymianę biorę pod uwagę.

Bardziej interesują mnie jakieś typowe bolączki Focusów bądź elementy, które są droższe niż średnia.
soolek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 22:30   #13
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubuch Zobacz post
Większość sprowadzonych aut ma tyle i jeżdżą.
I to sporo ponad to, tylko jak jeżdżą i co maja z nimi właściciele.

Cytat:
Napisał soolek Zobacz post
Bardziej interesują mnie jakieś typowe bolączki Focusów bądź elementy, które są droższe niż średnia.
Typowa bolączka focusów to rdza i jeśli tego nie lubisz w aucie to będziesz miał wielki problem. Bo jeśli już był robiony to na trochę masz spokój, natomiast jeśli jeszcze nie był robiony to zapewne rudzielec już się czai na spodzie drzwi, klapie bagażnika ewentualnie pod tylnymi nadkolami. Natomiast jakiś szczególnie drogich usterek w focusach brak, ceny raczej porównywalne z innymi markami.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-11, 08:30   #14
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Panowie dajcie spokój ... po wpisach kolegi widać, że zakup przemyślany i świadomy ... nie ma warsztatu nie ma sensownych oględzin i tyle
Wsiąć w furkę przejechać się po nie równościach, na parkingu skręcić kierownicą powoli ruszać i sprawdzić przeguby, stan łączników i koncówek też się objawi na nierównościach, no i silnik czy nie myty i suchy (bez wyciekó oleju) ... a i jeszcze sam olej czy nie czarny i tyle ... kupować i jeździć (w zapasie jest przecież A4), a jak coś się wysypie to naprawić (przecież to benzyna tragedii nie ma)

Ostatnio edytowane przez gregorc ; 17-02-11 o 08:31 Powód: wsiąść nierównościach
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[ogólne] sprawdzenie przed zakupem oen Serwis i gwarancja 1 25-03-09 10:11

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u