Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-03-11, 17:08   #1
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał janekfocus Zobacz post
Wystarczy wpisać w google czy warto jezdzić na oleju opałowym
I znajdziesz dyskusje ludzi ktorzy jezdza i nie narzekaja, oraz tych co wiedza...

---------- Post dodany o 16:08 ---------- Poprzedni post był z 16:06 ----------

Cytat:
Napisał hajdi5 Zobacz post
panowie kierowcy ciężarówek nie jeżdżą na opale ,bo krokodylki ich za często kontrolują i wiedzą co za to grozi a nie jest to mandat w wys.500zł.po za tym odpisują vat od paliwa czyli jest sporo taniej
Ale ja pisze o tych co woza, a nie jezdza na opale. Wyjezdza cysterna z opalem, szef kaze zjechac, dodaje sie kwasu, zmienia papierki...i juz na mniejsza stacyjke trafia...olej napedowy. A potem ludzie piszacy o zjedzeniu silnika w 2 dni sami to tankuja i jezdza nieswiadomi.

Jeszcze raz napisze - nie popieram jazdy na opale.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 16:57   #2
hajdi5
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 79
Domyślnie

panowie kierowcy ciężarówek nie jeżdżą na opale ,bo krokodylki ich za często kontrolują i wiedzą co za to grozi a nie jest to mandat w wys.500zł.po za tym odpisują vat od paliwa czyli jest sporo taniej
hajdi5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 17:15   #3
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał hajdi5 Zobacz post
panowie kierowcy ciężarówek nie jeżdżą na opale ,bo krokodylki ich za często kontrolują i wiedzą co za to grozi a nie jest to mandat w wys.500zł.po za tym odpisują vat od paliwa czyli jest sporo taniej
Mandat to pikuś, w porównaniu z innymi jakie może wystawić ITD, lepsze jest powiadomienie US i sprawa karna za uszczuplenie wpływów do budżetu z tytułu akcyzy i tam już się zaczyna jazda o czym nie jedna firma transportowa się przekonała...
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 21:31   #4
hajdi5
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 79
Domyślnie

nie tankuje się na stacjach niewiadomego pochodzenia ??? lepiej parę groszy więcej ale na znanej mniejsze prawdopodobieństwo wlania byle czego
hajdi5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 15:05   #5
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jak ktoś chce to niech jezdzi na czym chce . Jak dla mnie może sobie nawet naszczać do baku i się pochwalić że silnik nie dostaje po dupie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 15:13   #6
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Niestety nie . Stać mnie na auto , stać mnie na paliwko .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 16:01   #7
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał janekfocus Zobacz post
Niestety nie . Stać mnie na auto , stać mnie na paliwko .
Napisze po raz N-Ty - 10 lat temu ludzie w benzyniakach smiali sie z posiadaczy diesli, bo to bylo auto na "gnoj" i jezdzili tym tylko ludzie w "gumiakach" i taksowkarze. Ludzie sie w glowe pukali jak mozna takim czyms jezdzic. Zapomnieliscie o tym juz chyba i nagle jezdzacy na ON smieja sie z tym co chca jezdzic na czyms innym.... Ech.


Aha- wg dyrektywy europejskiej (nie pamietam dokladnie numeru) kazdy producent moze dodac do 5% rzepaku bez wspominania o tym, wiec musisz bardziej wnikliwie analizowac co kupujesz...bo moze jezdzisz na tym "syfie".


Cytat:
Napisał Kam1l Zobacz post
Swoją drogą trzeba miećjaja/pieniążki/brak wyobraźni żeby lać do wmiare nowego diesla jakieś świństwa. Te silniki są tak skonstruowane żeby było jak najmniej luzów i zbędnych przestrzeni. Jeśli tankujemy takie lewe paliwo (nie wspominam o roślinnym) to zakleja się wszystko, smarowanie się zmienia i sie zaczyna sypać wszystko powoli. I pompa do naprawy, wtryski do wymiany i tak dalej.
Jeśli ktośchce sobie jeździć na opałówce to polecam mercedesa W123 2.0D. Mniejsza z tym że rowerzyści go wyprzedzają ale przynajmniej jest gdzie wrzucać stare frytki
Nie badz niesmialy, podaj jakis przyklad co sie psuje w "nowszych" dieslach i dlaczego TDDI to wg Ciebie "nowszy diesel". Bardzo interesuja mnie te "wolne przestrzenie" - gdzie dokladnie sie znajduja. No i napisz dokladniej gdzie to sie ten wtrysk zapycha. Zrobie moze zdjecie bebechow wtrysku TDDI to mi pokazesz...
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 15:16   #8
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Swoją drogą trzeba miećjaja/pieniążki/brak wyobraźni żeby lać do wmiare nowego diesla jakieś świństwa. Te silniki są tak skonstruowane żeby było jak najmniej luzów i zbędnych przestrzeni. Jeśli tankujemy takie lewe paliwo (nie wspominam o roślinnym) to zakleja się wszystko, smarowanie się zmienia i sie zaczyna sypać wszystko powoli. I pompa do naprawy, wtryski do wymiany i tak dalej.
Jeśli ktośchce sobie jeździć na opałówce to polecam mercedesa W123 2.0D. Mniejsza z tym że rowerzyści go wyprzedzają ale przynajmniej jest gdzie wrzucać stare frytki
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 19:21   #9
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

chłopy nie kłóćcie się, niech się wypowiadają ci co lali różne wynalazki, ile na tym przejechali i jak się sprawują silniki, ja leję zwykły ON po 3,9 od kolesia co rozwozi paliwa, może w miesiącu kupić pocenie hurtowej 150 l, a że nie jest w stanie tego przepalić to się dzieli

co do wynalazków to znam takich co leją do Mondeo 2.0 TDDI opał i przejechali już 150 tyś bez problemów, a leją prosto z baniaka od centralnego ogrzewania
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 19:51   #10
pejpuch
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar pejpuch
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Krzeszowice
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2002
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 201
Garaż
Smile

Też mam śmieszną historię związaną z lewą ropą a mianowicie: jakiś ponad rok temu mój znajomy zakupił mondeo, a z racji tego że miał dojście do lewej ropy tankował ją cały czas i śmiał się ze mnie, że przepłacam. Jakiś czas temu spotykam się z nim i pyta się czy znam jakiegoś mechanika bo wtryski do roboty. To mu powiedziałem żeby do tego typa od tej ropy zapytał!
A teraz go wiedze na stacjach bardziej renomowanych i jak mnie widzi to ucieka żebym się z niego nie śmiał jak to fajnie wyszedł na lewej ropie!!!
Także przestroga dla innych!!! Ale każdy robi jak uważa!!!
Ja jestem za dobrym paliwem!!!
pejpuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 20:44   #11
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał pejpuch Zobacz post
Też mam śmieszną historię związaną z lewą ropą a mianowicie: jakiś ponad rok temu mój znajomy zakupił mondeo, a z racji tego że miał dojście do lewej ropy tankował ją cały czas i śmiał się ze mnie, że przepłacam. Jakiś czas temu spotykam się z nim i pyta się czy znam jakiegoś mechanika bo wtryski do roboty. To mu powiedziałem żeby do tego typa od tej ropy zapytał!
A teraz go wiedze na stacjach bardziej renomowanych i jak mnie widzi to ucieka żebym się z niego nie śmiał jak to fajnie wyszedł na lewej ropie!!!
Także przestroga dla innych!!! Ale każdy robi jak uważa!!!
Ja jestem za dobrym paliwem!!!
Wystarczy poszukac na jakimkolwiek forum Forda wyrazu "wtryski" i zobacz ilu ludzi beczy bo padly im wtryski i tylko Verve lali.
Wtryski padaja w TDCI bo wyciera sie bieznia walka w pompie i zapycha wtrysk oraz uszkadza zawor przelewowy i koncowke. Do 2005 roku dotyczy to praktycznie kazdego Forda i nie tylko. Moze miales juz zmieniona pompe przez poprzednika, moze dopiero Cie to czeka, ale to jest wada fabryczna i robilem juz kilka Fordow tu w UK ktore nie widzialy nic innego poza ON i tez padly.
__________________
Ford to brzmi durnie.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 25-03-11 o 21:53
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 22:40   #12
Arturek90
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 237
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Wystarczy poszukac na jakimkolwiek forum Forda wyrazu "wtryski" i zobacz ilu ludzi beczy bo padly im wtryski i tylko Verve lali.
Wtryski padaja w TDCI bo wyciera sie bieznia walka w pompie i zapycha wtrysk oraz uszkadza zawor przelewowy i koncowke. Do 2005 roku dotyczy to praktycznie kazdego Forda i nie tylko. Moze miales juz zmieniona pompe przez poprzednika, moze dopiero Cie to czeka, ale to jest wada fabryczna i robilem juz kilka Fordow tu w UK ktore nie widzialy nic innego poza ON i tez padly.
No i nie zapominajmy ze TDCi są wrażliwe na gorszej jakości paliwo (za to mamy wiekszą kulturę pracy- coś za coś). Osobiście gdybym miał TDCi ,to też bym się bał ryzykować bo jednak prawdopodobieństwo uszkodzenia większe, a o kosztach nie wspomne.. Ale w TDDi kombinowanie wskazane
Arturek90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 23:12   #13
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek90 Zobacz post
No i nie zapominajmy ze TDCi są wrażliwe na gorszej jakości paliwo (za to mamy wiekszą kulturę pracy- coś za coś). Osobiście gdybym miał TDCi ,to też bym się bał ryzykować bo jednak prawdopodobieństwo uszkodzenia większe, a o kosztach nie wspomne.. Ale w TDDi kombinowanie wskazane
Jak juz pisalem osoba ktora znam leje przerobiony olej z frutek (przefiltrowany 10 mikronow) plus metanol i soda kaustyczna do TDCI i jezdzi bez zadnego problemu.
Jak rowniez juz pisalem w TDCI wyciera sie bieznia i dzieje sie to w kazdym wlasciwie modelu...tylko ludzie swiecie wierza, ze to wtryski im padaja.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 20:06   #14
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

ja nie tankuje lewej ropy tylko normalny ON z Lotosu, leje na stacji z dystrybutora a koleś się rozlicza, czy takie paliwo też może zepsuć silnik? ludzie nie przesadzajcie

a stacja też renomowana, nazwy nie podam ze względów formanych

Ostatnio edytowane przez MAcius ; 25-03-11 o 20:09
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-11, 20:33   #15
Michalllll
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Michał
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Rozgarty
Inny
HB 3D
2001
CTR powiat toruński (Toruń)
Postów: 219
Garaż
Domyślnie

Nawet na renomowanych stacjach można trafić na chrzczone paliwo albo jakiś syf z dna zbiornika
Michalllll jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 11:21   #16
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiael52 Zobacz post
Nawet na renomowanych stacjach można trafić na chrzczone paliwo albo jakiś syf z dna zbiornika
to lepiej w cale nie jeździć, lepiej położyć się w łóżku i czekać na śmierć, za chwilę dojdziemy do tego że będzie trzeba lać prosto z rafinerii i to nie byle jakiej

kiedyś miałem kolizję i przyjechał gość lawetą VW LT28, do firmy mieliśmy 110 km, myślałem że mnie nie dowiezie, co górka to silnik nie ciągnął, musiał stanąć, pogazować aż się filtr napełni i dalej jazda z zawrotną prędkością 60 km/h, w końcu wjechał na stację i wlał 20 litrów Pb, myślałem że przez pomyłkę a on mówi że przez 3 miesiące na rzepaku jeździł i filtr mu się zapchał i teraz dolewa Pb żeby go przeczyścić, miałem z gościa niezły polew choć nie było mi wcale do śmiechu z tym rozbitym samochodem
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 05:53   #17
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

Już nie macie co wymyślić. A mówią, że jak chcesz oszczędzić - kup Diesla, a tu szukają domowych sposobów na jeszcze większe oszczędności Diesla. W życiu bym nie zalał czegoś takiego do mojego samochodu, nawet gdybym miał 20 letniego TD.
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 08:30   #18
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał kempus Zobacz post
Już nie macie co wymyślić. A mówią, że jak chcesz oszczędzić - kup Diesla, a tu szukają domowych sposobów na jeszcze większe oszczędności Diesla. W życiu bym nie zalał czegoś takiego do mojego samochodu, nawet gdybym miał 20 letniego TD.
Czego? WVO, SVO/PPO, biodiesla, opalu?
Dlaczego? "Nie znam tego, wiec na pewno jest zle"
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 22:31   #19
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

ja tak po przeczytaniu tego tematu apeluje. NIE STAĆ CIĘ NA ROPE, SPRZEDAJ AUTO, JEZDZIJ ROWEREM, MPK ALBO HULAJNOGĄ.
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 23:37   #20
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrczakos Zobacz post
ja tak po przeczytaniu tego tematu apeluje. NIE STAĆ CIĘ NA ROPE, SPRZEDAJ AUTO, JEZDZIJ ROWEREM, MPK ALBO HULAJNOGĄ.
Nastepny... Mam znajomego co jezdzi A8 quattro w benzynie. Wytlumaczy Ci, ze jak Cie nie stac na porzadne auto w benzynie i jego utrzymanie to lepiej kupic rower, albo autobusem jezdzic - autobus moze smierdzi tak samo jak diesel tylko ma wiecej niz 90 koni i nie obchodzi Cie jak mu wtryski czy pompa siadzie. Na pewno ucielibyscie sobie ciekawa dyskusje...

---------- Post dodany o 22:37 ---------- Poprzedni post był z 22:36 ----------

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
No, stary! Ale jesteś kul, wniosek wybombiłeś, jakbyś jeździł na rzepaku! Milion postów nie odda tego, co w indywidualnych warunkach działa na odrębny silnik. Kupujecie TDDi z przebiegiem z allegro 180 kkm mające 300-400, a potem jednemu po 20 tysiącach, drugiemu po 120 tysiącach padnie pompa i będą się spierać, że jednemu układ padl wtedy, a drugiemu działa pomimo tego, że ma już 200kkm na liczniku (naprawdę 500 kkm). Nie ma reguły.

Szwagier ma dostęp do opału, ma dwa auta, VW Sharan i Foka TDDi, nie wiem ile już na tym jeździ, ale dzieje się to odkąd pamiętam, dla sprecyzowania co najmniej 4-5 lat. Jakoś ani w jednym aucie, ani w drugim nie robił nic z układem doprowadzania paliwa do silnika. Jutro do niego zadzwonię i spytam się ile mają przebie te auta żeby już go teraz nie budzić choć może jest na imprezie.

To samo brat mojej kobiety, obecnie na pomorzu ma interes z rozbiórką lub naprawą uszkodzonych samochodów. Niektóre sprzedaje, niektórymi kula się przez rok, dopiero potem opycha. Stara się kupować szczególnie z niemiec auta na ropke, zdarzają się na common railu, opowiadał mi, że robi tak od dawien dawna, bo ze znajomym prowadzi ten 'interes' już około 10 lat. Oboje leją rzepak do wszystkich fur w dieslu, które napotykają i którymi jeżdżą przez miesiące, aż następna się nie trafi. Jakoś żaden nie miał usterki.


Rozmowa o rzepaku to tak jak rozmowa o gazie. Są zwolennicy i przeciwnicy.
Jak zlapie kapcia to niech wie, ze to przez ten opal!
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 01:41   #21
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Nastepny... Mam znajomego co jezdzi A8 quattro w benzynie. Wytlumaczy Ci, ze jak Cie nie stac na porzadne auto w benzynie i jego utrzymanie to lepiej kupic rower, albo autobusem jezdzic - autobus moze smierdzi tak samo jak diesel tylko ma wiecej niz 90 koni i nie obchodzi Cie jak mu wtryski czy pompa siadzie. Na pewno ucielibyscie sobie ciekawa dyskusje...
ziom, powiem tak.. ja dbam i szanuje swoja foke i rzepaka by ode mnie nie dostała.. jak masz kase na auto to musisz miec na paliwo na które ma jezdzic czyli w tym przypadku olej napedowy a nie olej rzepakowy.. jak to ktos powiedzial na forum Twoja fura Twoje klocki.
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 09:10   #22
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrczakos Zobacz post
ziom, powiem tak.. ja dbam i szanuje swoja foke i rzepaka by ode mnie nie dostała.. jak masz kase na auto to musisz miec na paliwo na które ma jezdzic czyli w tym przypadku olej napedowy a nie olej rzepakowy.. jak to ktos powiedzial na forum Twoja fura Twoje klocki.
Przeczytalem kiedys cos dosc ciekawy tekst:
"Nie rozómiem wienc bijem - powiedział komiksowy dres po zmasakrowaniu twarzy bohatera opowieści. Wiedza to potęga jak twierdził Francis Bacon"
Zanim nastepnym razem wyglosisz teze zrozum, ze tak samo jak Ty piszesz o rzepaku, niedawno mowiono o LPG, a wczesniej o "gnoju" na ktorym jezdzisz.
Nie mozna byc czlowiekiem ograniczonym do tego co zna i rozumie, a zaprzeczajacym wszystkiemu co wychodzi poza jego rozum.
Zreszta pewnie i tak zalewasz go 5% rzepaku tylko nawet o tym nie wiesz...
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 23:33   #23
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

No, stary! Ale jesteś kul, wniosek wybombiłeś, jakbyś jeździł na rzepaku! Milion postów nie odda tego, co w indywidualnych warunkach działa na odrębny silnik. Kupujecie TDDi z przebiegiem z allegro 180 kkm mające 300-400, a potem jednemu po 20 tysiącach, drugiemu po 120 tysiącach padnie pompa i będą się spierać, że jednemu układ padl wtedy, a drugiemu działa pomimo tego, że ma już 200kkm na liczniku (naprawdę 500 kkm). Nie ma reguły.

Szwagier ma dostęp do opału, ma dwa auta, VW Sharan i Foka TDDi, nie wiem ile już na tym jeździ, ale dzieje się to odkąd pamiętam, dla sprecyzowania co najmniej 4-5 lat. Jakoś ani w jednym aucie, ani w drugim nie robił nic z układem doprowadzania paliwa do silnika. Jutro do niego zadzwonię i spytam się ile mają przebie te auta żeby już go teraz nie budzić choć może jest na imprezie.

To samo brat mojej kobiety, obecnie na pomorzu ma interes z rozbiórką lub naprawą uszkodzonych samochodów. Niektóre sprzedaje, niektórymi kula się przez rok, dopiero potem opycha. Stara się kupować szczególnie z niemiec auta na ropke, zdarzają się na common railu, opowiadał mi, że robi tak od dawien dawna, bo ze znajomym prowadzi ten 'interes' już około 10 lat. Oboje leją rzepak do wszystkich fur w dieslu, które napotykają i którymi jeżdżą przez miesiące, aż następna się nie trafi. Jakoś żaden nie miał usterki.


Rozmowa o rzepaku to tak jak rozmowa o gazie. Są zwolennicy i przeciwnicy.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 09:47   #24
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Cytat:
jak masz kase na auto to musisz miec na paliwo na które ma jezdzic
Przekonałeś mnie! Dziś zdemontuję instalację i oddam biednym dzieciom w japonii!
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 12:10   #25
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Przekonałeś mnie! Dziś zdemontuję instalację i oddam biednym dzieciom w japonii!
nie czaisz o co mi chodzi. ja przeciwko LPG nic nie mam bo jezeli mam kupowac auto to albo diesel albo lpg, zreszta masz powiedziane wprost że możesz zakładac instalacje LPG do silnikow benzynowych, ale nie masz powiedziane wprost ze mozesz lać olej rzepakowy do silników ktore sa napedzane olejem napedowym? kumasz czacze?
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 13:18   #26
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrczakos Zobacz post
nie czaisz o co mi chodzi. ja przeciwko LPG nic nie mam bo jezeli mam kupowac auto to albo diesel albo lpg, zreszta masz powiedziane wprost że możesz zakładac instalacje LPG do silnikow benzynowych, ale nie masz powiedziane wprost ze mozesz lać olej rzepakowy do silników ktore sa napedzane olejem napedowym? kumasz czacze?
Chyba niezupelnie...co to jest bio-diesel?
U nas moze niejest popularny ale ten olej jest bardziej zblizony do rzepaku jak do oleju napedowego.
Producenci musza miec na uwadze ze w niektorych krajach Unijnych!!! jest on popularny i mieszany jest z paliwem w jakichs tam ilosciach wiecej lub mniej.
A wiec nowy diesel musi jezdzic na wszystkim co jest dopuszczone do obiegach na stacji.

Dla porownania..ostatnio cos tam pomagalem ojcu w starym ursusie zalany byl biodieslem...
uruchomienie tego silnika bylo podobnie jak by w paliwie bylo wiecej oleju rzepakowego niz oleju napedowego. Teraz powiedzcie mi skoro sa stacje w ktorych normalnie mozna kupic bio-diesla to dlaczego niemozna zalac go do nowego silnika...? Kazdy producent musi brac takie ewentualnosci pod uwage!!!
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 13:22   #27
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Kazdy producent musi brac takie ewentualnosci pod uwage!!!
może ale nie musi.. nie wyrzuca nagle technologii common rail bo masz chęć zalać sobie bio diesla za 4zł czy ile on tam kosztuje..
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-11, 13:31   #28
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

common rail to jest prostsza i tansza technologia od pompy wtryskowej.
Poza wtryskiwaczami.
W dodatku jeszcze bardziej mozna ja sterowac jak pompa a dzieki temu moze byc mniej zalezna od typu paliwa i sie lepiej dostosowywac.
komputer sam steruje kiedy ile wtrysnac aby nailepiej spalic paliwo.

Co znaczy moze ale niemusi....o ile pamietam to w ktoryms skandynawskim kraju jest tylko biodiesel...czyli niema paliwa bez rzepaku!!! wiec jak mozna tego niebrac pod uwage...poprostu zalejesz to do common raila i bedzie chodzil jak kazdy inny silnik na bio dieslu. oczywiscie wiadomo ze bedzie slabszy i wiecej go spali ale takie jest to paliwo.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-11, 13:02   #29
criks58
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2006
Postów: 9
Domyślnie Hmmmm....trzy strony opinii i w zasadzie żadnych

konkretów. Panowie cytat z "Focus 2 poradnik użytkownika" autor Dieter Korp: mowa o Biodiesel(RME) - Ale nie każdy silnik ZS może być takim paliwem zasilany - producent silnika nie zawsze na to zezwala. Dotyczy to też silników wysokoprężnych modeli Focus II i C-MAX - biopaliwa szkodzą uszczelkom i przewodom paliwowym. Z doświadczenia wiadomo, że np. już po ok. 10 000 km elementy te kruszeją. Koniec cytatu. U mnie Bio100 tańsze o 0,60 od ON ale sobie odpuszczę....
criks58 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-11, 13:17   #30
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał criks58 Zobacz post
konkretów. Panowie cytat z "Focus 2 poradnik użytkownika" autor Dieter Korp: mowa o Biodiesel(RME) - Ale nie każdy silnik ZS może być takim paliwem zasilany - producent silnika nie zawsze na to zezwala. Dotyczy to też silników wysokoprężnych modeli Focus II i C-MAX - biopaliwa szkodzą uszczelkom i przewodom paliwowym. Z doświadczenia wiadomo, że np. już po ok. 10 000 km elementy te kruszeją. Koniec cytatu. U mnie Bio100 tańsze o 0,60 od ON ale sobie odpuszczę....
Przewody paliwowe sa odporne na olej i rozpuszczalnik, wiec pisanie, ze kruszeja od biopaliw (nie wiem jakie dokladnie Pan Korp wlicza) ktore w przypadku B100 sa 100 olejem roslinnym jest co najmniej niedorzecznoscia wyssana z palca.
Przewody i uszczelki kruszaly...przy odbarwianym opale.
Po drugie zastanawiam sie z jakiego "doswiadczenia" wiadomo, skoro zaden producent nie podal wynikow swoich badan nad biopaliwami.
Ale do rzeczy - osoba ktora znam zrobila sporo ponad 10000km i przewody nie kruszeja. Wystarczy?

Polecam tez inne zrodla informacji, nie tylko fantastyke Pana Korpa.
Tu o wplywie olejow na gume (akurat tako dodatki zmiekczajace)
http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnic...2/Nicinski.pdf
I o samych olejach
http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnic...5/Szlachta.pdf
__________________
Ford to brzmi durnie.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 29-03-11 o 14:18
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
OLEJ OPAŁOWY TDCI - TANIA JAZDA NA OO I RZEPAKU?? :) IbLiS_pM Silnik i skrzynia 20 15-01-09 00:08
FOCZKA na RZEPAKU ?? FRYTKACH ?? SZAFRAN Silnik i skrzynia 9 30-04-06 14:52
Oszczędna jazda. DejaVu Silnik i skrzynia 12 16-11-05 07:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u