Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-09-11, 06:33   #31
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie

Facet nawet nie chciał rozmawiać o zwrocie kasy...
US dostanie donos. Napiszę pismo.
Auto po drugiej naprawie czyli pompy (opiłki) i rozpylacze + kodowanie nadal ma tylko 105koni...
Załamka... Kasy już nie mam a nadal coś źle.
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-11, 19:20   #32
Draco
Dukacz
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: wielkopolska
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2006
Postów: 1 009
Garaż
Domyślnie

A pytałeś prawnika jak dobrać sie partaczom do tyłka?
Wg mnie masz sporo do zyskania.
__________________
FFII Kombi 1,6 Ti-VCT 115KM
Draco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-11, 10:22   #33
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Pozostaje mi tylko szczerze Ci współczuć. Mam nadzieje, że jednak w końcu wszystko się wyjaśni. Życzę Ci tego kolego!
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 13:53   #34
Yosephtbg
Banned
Grupa: Małopolska
 
Adrian
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: https://t.me/pump_upp
Ford Focus II
sedan
2.0 ST TDCi 185 KM PowerShift
wrzesień
2019
NKE powiat kętrzyński (Kętrzyn)
Postów: 504
Garaż
Domyślnie

omg. a ja myślałem że mnie koleś orżnął na uszczelkę pod deklem zaworów zamiast nowej to poskładał starą na silicon.
Naiwny jestem ale nie pomyślałbym że można kogoś na taką kasę zrobić, tymbardziej, że to mechanika więc wszystko można sprawdzić. Ja bym wstąpił jak najszybciej na drogę "urzędową" i domagał się zwrotu całości pieniędzy, jeśli się da to chciałbym też zadośćuczynienia za narażenie na dodatkowe koszty (napisz na forum prawniczym). Przy okazji zniszczyłbym ten warsztat w US stawiając się tam osobiście i skarżąc się że nie dał mi faktury. Masz przecież świstek od naciągacza z pieczątką, opisem dokonanych napraw i podpisem. O ile naciągacz nic sobie z tego nie robi to wszędzie gdzie pójdziesz powinno to być wiążące.
Powodzenia w odzyskaniu kasy.
Yosephtbg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-11, 13:59   #35
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yosephtbg Zobacz post
Masz przecież świstek od naciągacza z pieczątką, opisem dokonanych napraw i podpisem
i przede wszystkim data, a watpie zeby tego samego dnia nabili na fiskalu ta sama kwote innemu klientowi
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-11, 11:59   #36
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Relacjonuj dalej kolego !
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-11, 16:37   #37
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Przeczytałem, jestem załamany i współczuję z całego serca. Ja bym chyba popełnił samobójstwo po takiej kwocie wysranej w błoto. Pozostaje walczyć o swoje, czekam na kolejną relację.

Po przeczytaniu tematu podjęliśmy z kobietą decyzję, że nigdy nie kupimy diesla, masakra...
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-11, 16:26   #38
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie

Jestem w kropce. Facet powiedział że kasy nie odda i że mam już w tej sprawie nie dzwonić do niego bo jak twierdzi szukam jelenia.
Byłem u prawnika sprawa jest teraz nie do wygrania nie mam o co walczyć bo nie dam rady mu udowodnić że źle wykonał naprawę skoro poprawiłem jego robotę w innym serwisie. Inny serwis czyli autoryzowany punkt Delphi nie zgadza się na bycie jakimkolwiek świadkiem w sądzie.
Kropka.
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-11, 16:36   #39
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

No to lipa .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-11, 10:32   #40
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Co za ludzie co za kraj.
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-11, 12:23   #41
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tal-Rash Zobacz post
Kropka
kropka kropka, ale Urzad Skarbowy nie bedzie mial tych oporow co prawnik czy inny serwis... przynajmniej tutaj nie odpuszczaj
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-11, 19:13   #42
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie

A do US to anonimowy donos czy iść osobiście ?
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-11, 19:40   #43
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał PePe Zobacz post
jak dojdzie do tego już momentu, to udajesz się do US, który swym terenem obejmuje ten zakład - tam szukasz Działu Kontroli Skarbowej i przedstawiasz co i jak - oni zbiora Twoje oświadczenie i kwity i któregoś poranka zapukają do pana właściciela i poproszą go o dalsze wyjaśnienia
Już masz napisane jak.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-11, 00:43   #44
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

idz smialo, ty nie masz czego sie wstydzic...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-11, 17:03   #45
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie

Ok wybiorę się w przyszłym tygodniu. Tylko paru znajomych mi odradzało bo podobno ktoś tam kiedyś zrobił donos i sam został skontrolowany... W sumie mogą mnie kontrolować ja żadnych przekrętów z US nigdy nie zrobiłem ale po co ten stres...
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-11, 07:56   #46
vascode
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar vascode
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
Postów: 80
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tal-Rash Zobacz post
Ok wybiorę się w przyszłym tygodniu. Tylko paru znajomych mi odradzało bo podobno ktoś tam kiedyś zrobił donos i sam został skontrolowany... W sumie mogą mnie kontrolować ja żadnych przekrętów z US nigdy nie zrobiłem ale po co ten stres...

szukasz radcy prawnego albo prawnika
on pisze pismo: Kancelaria Prawna działając w imieniu ......
i wyłuszcza całą sprawę
pieczątki, polecony z potwierdzeniem odbioru itp

i gość zaczyna śpiewać inaczej

oczywiście za takie pismo zapłacisz ale 3100 piechotą nie chodzi a foka jak mniemam też lezy

ja bym tak postąpił, iść na "pałę" co masz do stracenia?

jak chcesz mam w Poznaniu kumpla radcę prawnego.

edit:
gadałem z tym kumplem, 2 mies. temu podobną sprawę ze znanym dilerem w Poznaniu prowadził, pozytywnie dla Klienta
__________________
-vascode-

www.vasconet.pl


Ostatnio edytowane przez vascode ; 03-11-11 o 14:53
vascode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 13:56   #47
piopowal
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
WA Warszawa Białołęka
Postów: 26
Garaż
Domyślnie

Robiłem wtryskiwacze w Roto Service w Warszawie ul. Modlińska 222. Oczywiście przy odbiorze auta jak poprosiłem o jakąś gwarancję to też usłyszałem,że to ceny netto i trzeba doliczyć VAT. Nuczony doświadczeniem nagrałem rozmowę i jak coś będzie nie tak to zgłoszę do US, że mi nie wystawił faktury i niech się buja.
piopowal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 16:58   #48
kargulinnio
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 73
Domyślnie

I jak Rash zmagania z tymi patałachami? ponieśli jakiekolwiek konsekwencje?
kargulinnio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 18:15   #49
hitman
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
2011
Postów: 20
Domyślnie

Tak, trzymam kciuki za odzyskanie kasy, powodzenia
hitman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-12, 12:00   #50
MadIvan
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 13
Domyślnie St0ne

Cytat:
Napisał piopowal Zobacz post
Robiłem wtryskiwacze w Roto Service w Warszawie ul. Modlińska 222. Oczywiście przy odbiorze auta jak poprosiłem o jakąś gwarancję to też usłyszałem,że to ceny netto i trzeba doliczyć VAT. Nuczony doświadczeniem nagrałem rozmowę i jak coś będzie nie tak to zgłoszę do US, że mi nie wystawił faktury i niech się buja.
Z tą ceną netto to kolesie z warsztatów się ośmieszają nieznajomością przepisów. Wszystkie ceny dla klienta mają być podawane w cenie brutto to jest przepis z początku roku 2011 - miał być batem na sprzedawców internetowych, którzy często tak podawali ceny.
MadIvan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-13, 15:11   #51
czeslaw555
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar czeslaw555
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: POMORSKIE
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tal-Rash Zobacz post
Jestem w kropce. Facet powiedział że kasy nie odda i że mam już w tej sprawie nie dzwonić do niego bo jak twierdzi szukam jelenia.
Byłem u prawnika sprawa jest teraz nie do wygrania nie mam o co walczyć bo nie dam rady mu udowodnić że źle wykonał naprawę skoro poprawiłem jego robotę w innym serwisie. Inny serwis czyli autoryzowany punkt Delphi nie zgadza się na bycie jakimkolwiek świadkiem w sądzie.
Kropka.
Odgrzeję temat. Takie oszustwa,bo inaczej tego nie można nazwać są obecnie nagminne, ja stary "wyga" też dałem się wpuścić w maliny. Jestem z natury ostrożny ale jak mi b. dobry znajomy polecił firmę która świetnie ogarnia temat CR a Citroeny C5 to już jest wybitnym specjalistą w ich regeneracji.
Opisałem to tutaj http://bez-wypadkowe.net/showthread....zy-nie-polecam.
a tutaj daje opis.
Wtryskiwacze C5 2,0 HDI. 2009r. Jak pisałem pojechałem z polecenia. Pan zrobił wtryski na poczekaniu, tzn. czekałem ok 6 godz. Wymienił zaworki na nowe, końcówki stwierdził że są jak nowe . Przy odbiorze powiedział że nie kodują ich bo nie mają odpowiedniej maszyny ale powinny chodzić dobrze, gdyby jednak było inaczej wrócić z nimi , zaworki wyjmie (!?) , kasę odda. Po zamontowaniu w aucie, silnik chodził o wiele gorzej, korekcje były baaardzo rozjechane. Telefon do pana. OK, proszę przyjechać wymontuję swoje zaworki, "nie dałem rady", "moja osobista porażka" (dokładnie takich słów użył) kasę oddam. Jednak zanim pojechałem, podjechałem do Pezala w Gdańsku, chciałem zapytać czy kodują. Oni kodują ale tylko jak sami zrobią regenerację. Tel. do pana jechać, czy Pezal może wymontować ? Odp. może wymontować, pan mówi "znam Pezal, solidna firma , mogą wyjąć". Ok, wyjmują, na moją prośbę zrobiona pełna dokumentacja demontażu, film+ foto + opis co jest, a jest tak. Zaworki mają wygrawerowane nr.kat. który to nr. oznacza że są z pierwszego montażu, data ich prod. 2009r. więc nie nowe założone, tylko wyczyszczone i prawdopodobnie to są moje stare. Pezal robi badanie i końcówki wtrysków nie są w bdb. stanie jak twierdził pan, tylko leją.Wysyłka zaworków do pana, tel. czy dotarły i kiedy przelew z kasą? Teraz zaczyna się chyba stały fragment działania (obym się mylił) pana, "te zaworki nie są moje", "pan odesłał mi jakiś złom", dziwne że auto odpaliło", " kasy nie oddam jak nie dostanę swoich zaworków" . Pytam się jakie mi oddał zaworki które były wyjęte z mojego auta i oddane m jako moje stare. Pan odpowiada że wszystkie zaworki ma poznaczone (jak ?, nie odpowiedział) i wie co mi oddał . Wiem jakie mam auto i znam jego historię , zaworki te "stare" 3 szt były z 2011r, a jeden z 2006r !!. Było trochę słownej, delikatnie mówiąc, przepychanki. Na moje słowa że Pezal ma dokumentacje i że stwierdził dodatkowo że końcówki leją i na to też jest pełna dokumentacja, pada nagle stwierdzenie " Za wiedzę trzeba płacić " nie wiem o co chodzi. Za chwilę się dowiaduję , za wiedzę że Pezal podważa jego (pana) wiarygodność, że wie już z kim na do czynienia ( delikatnie mówiąc, z firmą mało wiarygodną), ze się zawiódł po tylu latach współpracy i za tą wiedzę zwróci mi kasę. Dobre . Kasa jednak wróciła. Cała opowieść jak z bajek z 1001 nocy. Pezal zrobił wtryski , chodzą super.Korekty są OK , auto chodzi równo itd.
Chyba tyle wystarczy opisu.
Nie wiem kto był sprawcą założenie starych zaworków, pracownik , czy sam szef. Nie dochodzę tego. Jednak nie mogę polecić firmy w której dochodzi do takich niemiłych sytuacji.

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 26-10-13 o 15:13
czeslaw555 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI Zaworki do wtryskiwaczy darus161 Silnik i skrzynia 45 04-08-12 17:43
[MK2] Wymiana wtryskiwaczy xmisiak Silnik i skrzynia 1 25-02-10 22:38
Kodowanie wtryskiwaczy Jackiller Silnik i skrzynia 8 21-02-08 16:26
[FFI] pompa wtryskiwaczy jarrecki Silnik i skrzynia 16 23-11-06 17:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u