Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-13, 21:02   #1
joksior
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Skąd: Stargard Szczeciński
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2003
ZST powiat stargardzki (Stargard Szczeciński)
Postów: 75
Domyślnie Sciąga w lewo po wymianie sworznia wahacza i po ustawieniu zbieżności

Witam

Stukał mi lewy sworzeń wahacza - wymieniłem, od tamtej pory podczas jazdy ściąga w lewo. Przed wymianą wszystko było w porządku, kupiłem sworzeń wahacza firmy TRW. Lewy stary sworzeń był oryginalnie zanitowany w wahaczu, nowy jest wkręcony na śruby. Z prawej strony jest stary zanitowany sworzeń w dobrym stanie więc nie wymieniałem. Po wymianie sworznia kierownica była skręcona o jakieś 5cm w prawo, pojechałem na ustawienia zbieżności i ustawili kierownicę, jest prosto ale podczas jazdy jak puszczę kierownicę to ściąga w lewo, jak trzymam prosto kierownicę to jedzie prosto. Zbieżność była ustawiana 3 razy w każdym innym warsztacie, mówiłem o problemie i mechanicy rozkładają ręce. Czy to może być wina tego że lewy sworzeń jest na śruby a prawy jest zanitowany i może być jakaś różnica położenia i dlatego ściąga? Co robić w tej sytuacji? z prawej strony wymienić dobry sworzeń na sworzeń mocowany na śruby? Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję że wiecie o co chodzi.


Pozdrawiam
joksior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-13, 22:26   #2
L_BUBU
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Avatar L_BUBU
 
Emilian
Zarejestrowany: Aug 2013
Ford Focus II
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2006
Postów: 252
Garaż
Domyślnie

Ja zasady zawsze wymieniam obie, chociaż to nie powinno robić różnicy

teraz czy robiłeś samą zbieżność czy kąty również.
Jeśli nie robiłeś kątów to zrób kąty plus zbieżność.
A na początek zamień koła stronami i zobacz co się stanie morze to być krzywa felga lub wadliwa opona i też będzie ściągać,
Wybity sworzeń mókł korygować krzywe koło

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez L_BUBU ; 22-09-13 o 22:28
L_BUBU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-13, 21:57   #3
kickus
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jan 2013
Inny
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 107
Domyślnie

Banalna może być przyczyna, ja też wymieniałem sworzeń z jednej strony, ponieważ z drugiej wcześniej miałem wymieniony cały wahacz. Problem był jak u Ciebie. Wkurzyłem się, pojechałem na cepka i wyregulowałem powietrze we wszystkich kołach, po tym foczka leci prosto .
kickus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-13, 23:23   #4
joksior
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Skąd: Stargard Szczeciński
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2003
ZST powiat stargardzki (Stargard Szczeciński)
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał kickus Zobacz post
wyregulowałem powietrze we wszystkich kołach, po tym foczka leci prosto .
U mnie to nie od tego, już sprawdzałem ciśnienie opon i wszystko jest w normie.
joksior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-13, 10:20   #5
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

zbieznosc z przodu niema nic wspolnego ze sciaganiem!!!!!!!!!!

zbieznosc z tylu ma bardzo wiele!!!! -wystarczy tyl wyregulowac...a jak nie jestes pewien czy masz dobrze to wez przystaw długą poziomice-a najlepiej pozomice laserowa do kola i porownaj tylnie kola do przednich kol-roznica 5-10mm tylniego kola do przedniego mierzona z przodu-praktycznie nie robi roznic a golym okiem za pomoca prostego przyrzadu mozna to latwo sprawdzic. mozna w taki sposob samemu bardzo dokladnie ustawic zbieznosc-a czesto lepiej jak za pomoca drogich przyrzadow warsztatowych -bo w tym przypadku mozna samemu skontrolowac czy przyrzad ktorego uzywamy jest w 100% sprawny i czy dobrze pokazuje.


ALE!!!!!

jak miales wyrabany sworzen i scielo ci nierowno opone to radze zamienic opone z lewego kola na prawe z przodu i zobaczyc co sie dzieje-nawet jesli masz opony kierunkowe.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 02-10-13 o 10:26
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-13, 22:38   #6
kickus
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jan 2013
Inny
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał joksior Zobacz post
U mnie to nie od tego, już sprawdzałem ciśnienie opon i wszystko jest w normie.
To jak to nie pomogło to może, skorzystaj z sugestii @: mjprzem . Pamiętam miałem zerwanego motylka z tyłu, i właśnie też ściągało. Na tylnej belce masz śruby do ustawiania kątów, dla jednego i drugiego koła. Warto podjechać do diagnosty i sprawdzenie właśnie tylnego zawieszenia.
kickus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana sworznia wahacza. tjmdm Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 31 20-01-17 18:36
[MK1] Po wymianie sworznia nie odbija kierownica. lukasz851028 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 13-11-12 13:04
[MK2] Buczenie z tylnego zawieszenia po ustawieniu zbieŻnosci JohnLenin Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 01-11-12 20:38
[MK1] Po wymianie linki auto ściąga w lewo Matn90 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 12-05-11 02:22
[MK2] wymiana sworznia wahacza a zbieżność karmaz Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 20-09-10 13:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u