Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-09-13, 18:34   #1
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie Migające oświetlenie.

Witam.
Koledzy w nowo zakupionym Focusie z silnikiem TDDI mam najprawdopodobniej problem z alternatorem, ale chciałbym się upewnić. Jak odpalę samochód po chwili zaczyna się szybkie migotanie oświetlenia na wolnych obrotach (kabina, światła, kontrolki, itd.). Wystarczy lekko dodać gazu i to zjawisko ustępuje. Wczoraj sprawdziłem i podczas pracy silnika mam na akumulatorze napięcie raptem 12,6 V i tu nie ma znaczenia czy włączę światła lub "przygazuję", jest ono raczej niezmienne. Dodatkowo zastanawia mnie czemu w momencie kiedy przestają grzać świece żarowe to na nich i tych od podgrzewania płynu pojawia się prąd -0,8 do -1 v (multimetr był dobrze przyłożony bo sprawdzałem czy świece grzeją lub dogrzewają). Kontrolka od ładowania oczywiście zapala się po przekręceniu zapłonu, podczas pracy silnika się nie pali. Teraz pytanie czy winny może być regulator napięcia lub mostek prostowniczy, a może te dwie rzeczy na raz ?
Z góry dzięki za podpowiedzi ponieważ na identyczny przypadek jak mój w internecie nie mogłem trafić.
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-13, 18:41   #2
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

Powiem ci tak bo akurat to przerabiam ale w benzynie. Jak kupiłem focusa było to samo. Pierwsza diagnoza kolegów z forum -regulator. Wymieniłem regulator na oryginał i dalej to samo. Druga diagnoza-przeczyścić masy. Masy przeczyszczone i problem nie znikł. Trzecia diagnoza może akumulator już do bani itp. Kupiłem nowy i co...problem nie znikł...
Postanowiłem wziąć sprawę na siebie i kupiłem regenerowany oryginalny alternator. W sobote lub jutro jak dostane weny to popołudniu go zamontuje i dam znać czy problem ustał.
pozdrawiam

Znajomy w mondeo 1,8 TDDI miał to samo i po regeneracji problem ustał. Wydaje mi się że siada mostek prostowniczy bądź wyciera się komutator i szczotki się go nie stykają lub też zdychają łożyska...Lepiej kupić sprawną używkę i się z tym nie babrać chyba że masz na nowy 770zł ...
Dam znać czy się coś zmieniło po wymianie

Zmień w podpisie typ silnika bo aktualnie masz 1,8 benzynę
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają

Ostatnio edytowane przez mario704 ; 11-09-13 o 18:48
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-13, 19:11   #3
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Jak dam radę wymontuję alternator i dam go taty znajomemu elektronikowi, żeby na niego zerkną i ocenił co robić.
Co do opisu to muszę go zmienić bo wcześniej, do końca roku miałem benzynę. W poprzednim fokusie też miałem lekkie problemy ale tylko z migotaniem po np. naciśnięciu i puszczeniu stopu, które ustępowało po chwili.
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-13, 19:17   #4
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

u mnie tak się właśnie zaczęło. Teraz miga już wsio.
http://www.focusklubpolska.pl/showth...ht=pulsuj%B1ce
potem:
http://www.focusklubpolska.pl/showth...ht=pulsuj%B1ce

A teraz jak stoje na luzie pomimo tego że obroty twardo na 800 to nie raz zamruga itp.
Zobaczymy.
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-13, 20:41   #5
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Około 800 zł na alternator to sporo :/
Na allegro widziałem w rożnych cenach ale kupować ewentualnie tanie g... to też strata czasu i kasy.
Też kolego już trochę walczysz i do dnia dzisiejszego problemu nie rozwiązałeś ?
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-13, 20:58   #6
@ntek
Turysta
 
Michał
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 53
Garaż
Domyślnie

Gdzie tam 800 zł, podjedź niech Ci go zregenerują spokojnie !!!
@ntek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-13, 17:45   #7
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał dkrystian Zobacz post
Około 800 zł na alternator to sporo :/
Na allegro widziałem w rożnych cenach ale kupować ewentualnie tanie g... to też strata czasu i kasy.
Też kolego już trochę walczysz i do dnia dzisiejszego problemu nie rozwiązałeś ?
niestety nie .... dziwna sprawa z tym jest.
Ciekawe czy przeczyszczenie masy na rozruszniku coś da ale raczej nic. Kurde gdzie idą główne masy do karoserii nie te cienkie kabelki po błotnikach. Ewentualnie można spróbować mase z obudowy alternatora na akumulator pociągnąć tak mi się wydaje ale czy to coś zmieni ...
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-13, 19:23   #8
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

W niedzielę postaram się wyjąc alternator i dać go do sprawdzenia. Jak sprawa się rozwiążę napiszę tu co było dla potomnych
Dużo jest dłubaniny z wyjęcie alternatora w wersji z klimatyzacją ?

Edit:
Alternator sprawdzony i okazuje się, że jest niby z nim wszystko ok. Co może być powodem, że raz ładuje i jest wszystko ok a jak przestaje ładowania to całe oświetlenie dość dużą częstotliwością miga (przygasa) ?

Ostatnio edytowane przez dkrystian ; 17-09-13 o 12:21
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-13, 22:50   #9
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Koledzy do dnia dzisiejszego nie rozwiązałem problemu :/. We wtorek miałem wymieniony przez elektronika mostek prostowniczy w alternatorze i nadal to samo :/ Inwestować jeszcze w ciemno w regulator napięcia czy po prostu wymieniać alternator lub szukać jeszcze gdzie indziej przyczyny.
__________________
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-13, 19:03   #10
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

szukaj gdzie indziej,,,to nie wina alternatora bo testuje drugi alternator i jest to samo....Masa dodatkowa też nic nie dała. Nie występuje to zawsze dlatego to nie wina altka...
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-13, 19:41   #11
dkrystian
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Włocławek
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2004
CW Włocławek
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Problem rozwiązałem w piątek. Mimo czyszczenia wszystkich punktów masy problem okazał się właśnie z nią i najprawdopodobniej niepotrzebnie wymieniałem mostek w alternatorze :/
Wystarczyło na szybko prowizoryczne podpięcie dodatkowego przewodu od klemy do jednej z trzech śrub przy gnieździe amortyzatora. Po nowym roku puszczę porządna dodatkową masę, bo nie lubię prowizory ale na szybko coś trzeba było zaradzić .
Morał z tego taki, że trzeba wszystko sprawdzić dwa lub trzy razy, bo później to się mści na nas .
__________________
dkrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-16, 22:43   #12
Arturw90
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
Postów: 27
Domyślnie

Witam

Mam drobny problem chyba podobny do powyższego. Mianowicie 2 tygodnie temu wymieniałem regulator napięcia bo zdarzało się że podczas jazdy przygasały światła. Przez tydzień było wszystko ok ale potem zaczęło się takie cuda:

https://youtu.be/TE1ZGI1iWbQ

Czy to wina nowego regulatora firmy AutoStarter, który nie wytrzymał próby w focusie. Czy cały alternator do wymiany czy coś innego?
Oczywiście wahania napięcia również widoczne jest na komputerze czy też multimetrze.
Dodatkowo problem nie występuje na wolnych obrotach czyli poniżej 1000 oraz na wyższych czyli powyżej 2000.

Jak pewnie wiecie wyciągnięcie alternatora w 1.8 16v nie jest najprostsze dlatego wolałbym ograniczyć do minimum tą czynność.
Czy ktoś coś może pomóc ?

Ostatnio edytowane przez Arturw90 ; 16-05-16 o 22:45
Arturw90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-16, 23:50   #13
Arturw90
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
Postów: 27
Domyślnie

Widzę że zainteresowania brak

Ale jakby kogoś to interesowało to trzeba było wymienić mostek prostowniczy.

Pozdrawiam
Arturw90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Migające światła z tyłu. debestia Elektryka, audio i alarmy 8 10-07-13 14:58
[MK1] Migające światła i zegary szkielet6 Elektryka, audio i alarmy 15 05-03-13 07:01
[C-MAX] migająca kontrolka ABS-u ro_man Inne techniczne 3 09-11-11 15:07
Migające światła bez powodu Lucass Elektryka, audio i alarmy 0 22-09-09 09:07
Migający wyświetlacz w radioodtwarzaczu Rafali Elektryka, audio i alarmy 7 05-05-09 19:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u