Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-02-06, 12:47   #1
haen
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 30
Domyślnie Gwarancja i serwis w Białymstoku

Na dniach zakupiłem Forda Focusa - rocznik '99, sprowadzany z Niemiec. To moj pierwszy samochod, mam nadzieje, że jakoś się dogadamy
(tu się przyznam, że prawka jeszcze nie mam, i ze względu na to, że połowa białostockich egzaminatorów ma oskarżenia o łapówkarstwo egzamin będzie dopiero pod koniec marca )

Kilka pytań:

1. Gwarancja

O ile mi wiadomo Focusy mają 12-letnią gwarancję na koroserię, czy tak? Czy z samochodem kupowanym w Niemczech nie będzie żadnych problemów? Jakie dokumenty i przeglądy są tu potrzebne?

2. ASO

No właśnie, przeglądając to forum można dojść do wniosku że ASO w Polsce nie wyrabiają Fordowi dobrej marki - nie dość że drogo, to jeszcze podejście do klienta mają rodem z minionej epoki. Czy z moim 7 letnim Focusem jest w ogóle sens pchać się do ASO czy trzeba raczej poszukać sobie jakiegoś miłego mechanika i tam załatwiać wszelkie naprawy?

Tu bym prosił o opinię na temat białostockich ASO i warsztatów.

3. Instrukcja

Zadzwoniłem do Ford Polska i tam miły pan obiecał mi, że w tym tygodniu wyślą mi instrukcję do Focusa. Jedyna niedogodność to fakt, że instrukcja będzie dla samochodów z rocznika 2002. Jak się domyślam, większych zmian w stosunku do moje samochodu spodziewać się nie należy, ale czy jest może coś, na co warto by zwrócić szczególną uwagę?

4. Dodatki (sie mi przypomniało ^^)

Ile powinno kosztować założenie autoalarmu i czujnika parkowania? Nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać. Domyślam się, że np. autoalarmy są różne, więc może jakaś stronka z sensownym cennikiem?

Cheers, hIP
haen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 13:41   #2
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał haen
1. Gwarancja
Bylo wiele na ten temat... Potrzebujesz ksiazki gwarancyjnej z wbitymi przegladami rocznymi w ASO. W starszych wystarczy chyba tylko mechaniczny? W nowszych wymagane byly osobne pieczatki.
Cytat:
Napisał haen
2. ASO
Jak znasz dobrego pana Kazia to lepeij sie udac do niego. W Bialym nie znam zadnego...
Cytat:
Napisał haen
3. Instrukcja
Chyba nie...
Cytat:
Napisał haen
4. Dodatki
trudno powiedziec, pewnie duzo zalezy od miejsca w Polsce...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 15:04   #3
siwy
Turysta
 
Avatar siwy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa Saska Kępa
Postów: 304
Domyślnie

A czy nasze ASO uzna gwarę na samochód z Niemiec??
__________________
VW PASSAT 2.0 TDI
siwy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 15:08   #4
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy
A czy nasze ASO uzna gwarę na samochód z Niemiec??
Nie wiem czemu by mieli nie uznac... Ja kupilem w DE, ale pierwszy przeglad blachy mialem juz w PL - nic sie nie czepiali...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 20:56   #5
czarkian
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał haen
Tu bym prosił o opinię na temat białostockich ASO i warsztatów.
Mam w zasadzie ten sam problem z tą różnicą, że już jeżdże focuskiem od tygodnia. Pytałem o przegląd samochodu przed zakupem w ASo - Spectrum i Auto Hobby. W Spectrum zaśpiewali 180zł, a w Auto Hobby 240 (standardowa diagnostyka, zawieszenie, układy hamulcowy i wydechowy, podłączenie do kompa). Nie bardzo wiem skąd ta różnica... w końcu pojechałem do Norauto przy markecie Auchan - odradzam choć zrobili wszystko oprócz kompa za darmo (promocja) to ja im nie ufam, facet wymieniał mi płyn hamulcowy i do chłodnicy ponad godzinę.
Cytat:
Napisał haen
3. Instrukcja

Zadzwoniłem do Ford Polska i tam miły pan obiecał mi, że w tym tygodniu wyślą mi instrukcję do Focusa. Jedyna niedogodność to fakt, że instrukcja będzie dla samochodów z rocznika 2002. Jak się domyślam, większych zmian w stosunku do moje samochodu spodziewać się nie należy, ale czy jest może coś, na co warto by zwrócić szczególną uwagę?
Wygląda na to, że traktują w Fordzie klientów wybiórczo, ja zadzwoniłem i miła pani oznajmiła mi, że nie wysyłają instrukcji ani w formie elektronicznej ani papierowej...na szczęście dzięki FORUM ściągnąłem już sobie instr. z internetu i druknąłem , możesz też wrzucić w szukanie "instrukcja" powinien wyskoczyć post z linkiem do serwera z instrukcją
czarkian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 21:00   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarkian
facet wymieniał mi płyn hamulcowy i do chłodnicy ponad godzinę.
Ja uważam to za niezły czas biorąc pod uwagę dokładne odpowietrzenie hamulców z ABS-em, sprzęgła i układu chłodzenia... no i oczywiście zlanie starego...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 21:10   #7
czarkian
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Ja uważam to za niezły czas biorąc pod uwagę dokładne odpowietrzenie hamulców z ABS-em, sprzęgła i układu chłodzenia... no i oczywiście zlanie starego...
mam nadzieję, ze zrobił to dokładnie, wyglądał na mało przejętego swoją pracą. Mam porównanie do lanosa, bez ABS - tam to była chwila...
czarkian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-06, 08:47   #8
haen
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarkian
Wygląda na to, że traktują w Fordzie klientów wybiórczo, ja zadzwoniłem i miła pani oznajmiła mi, że nie wysyłają instrukcji ani w formie elektronicznej ani papierowej...na szczęście dzięki FORUM ściągnąłem już sobie instr. z internetu i druknąłem , możesz też wrzucić w szukanie "instrukcja" powinien wyskoczyć post z linkiem do serwera z instrukcją

No ja jeszcze instrukcji na oczy nie widziałem, więc to może obiecanki-cacanki. Jak nie przyślą to bedę ich nagabywał :]. A ty może zadzwoń jeszcze raz, moźe tym razem trafisz na miłego pana :s

Instrukcje z netu ściągnełem (taką w 2 spakowanych plikach), ale zawsze to lepiej mieć porządnie wydrukowaną...
haen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-06, 00:47   #9
jodler
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 51
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarkian
Pytałem o przegląd samochodu przed zakupem w ASo - Spectrum i Auto Hobby. W Spectrum zaśpiewali 180zł, a w Auto Hobby 240 (standardowa diagnostyka, zawieszenie, układy hamulcowy i wydechowy, podłączenie do kompa).
Ja jak robiłem w Auto -hobby rok temu to zapłaciłem za przegląd koło 160 zł z tym, że miałem własne częsci. W tamtym roku koszt przeglądu w Autohobby z częściami wynosił kolo 530 zł a w Spectrum 860zł. Więc dla mnie Auto-hobby wydaje się tańsze nawet jak jeździłem po części. Chociaż najlepiej kupować wszystkie płyny eksploatacyjne, filltry i inne gadżety przez internet.
Jeśli chodzi o przegląd to za niecały miesiąc się wybieram więc mogę zdać relację.
jodler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-06, 11:04   #10
dlugi
Turysta
 
Avatar dlugi
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Postów: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał haen
Tu bym prosił o opinię na temat białostockich ASO i warsztatów.
Jeżeli chodzi o warsztaty to dobrą opinię mają te w Grabówce (tam gdzie mieszkam) i w Zaściankach. Nie pamiętam dokładnie na jakich ulicach ale jeżeli będziesz miał jakieś problemy z foczką to mogę się dowiedzieć. Ja robiłem tu amortyzatory, wymieniałem zderzak, naprawiałem chłodnicę i jeszcze kilka drobnostek. Moim zdaniem drogo nie zapłaciłem a i na jakość usług nie narzekam

A jeżeli będziesz miał jakieś problemy z felgami to chyba jedyny dobry w Białymstoku facham od ich prostowania itp. jest na ul. Uroczej (niedaleko skrzyżowania Ciołkowskiego i Mickiewicza)

pzdr
dlugi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-06, 12:52   #11
haen
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 30
Domyślnie

Dzieki za info
haen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
RyCar w Białymstoku haen Serwis i gwarancja 0 30-03-07 12:39
Serwis Siedlce + Gwarancja chemiqs Serwis i gwarancja 4 09-05-06 12:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u