Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-02-06, 15:12   #1
BATman
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: W-wa Wola
Postów: 1
Domyślnie [ogólne] Pęknięta szyba w Foce 2001 - jest szansa na gwaranc

Jak w temacie.

Miał ktoś może taką sytuację ?

Szyba pękła nagle wczoraj rano podczas uruchomienia ogrzewania w Foce. Nie miała wcześniej pęknięć od kamienia itp - Zresztą pęknięcie jest idelanie po linii leżącej wycieraczki więc kamień by się nie dostał.

Samochód jest z listopada 2001 więc juz ho ho po gwarancji, ale poki co pomimo 130 000 km serwisowany tylko w ASO (roznych ale jednak).
Myślicie, że jest szansa na zrobienie wymiany gwarancyjnej (wstępnie Lipski i Ford Polska odesłali mnie w diabły) czy lepiej od razu zgłaszać szkodę z AC ?
Ford Polska podał, że wymiana szyby na gwarancji może nastąpić tylko do 1500 km - żart jakiś czy jak ?

Pozdrawiam

BATman
BATman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-06, 15:32   #2
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Obawiam sie ze nie masz szans na wymiane z ASO . Zostaje AC albo kaska z wlasnej kieszeni .

Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-06, 15:57   #3
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

No wymienić za free to Ci chyba nie wymienią mimo serwisowania foczki w Aso non stop.
Jak skorzystasz z Ac to nie polecą Ci wtedy ulgi??(czy nie lepiej z kieszeni zapłacić)??
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-06, 16:43   #4
sstefan
Turysta
 
Avatar sstefan
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Przemyśl
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
RP Przemyśl
Postów: 66
Domyślnie

Ubiegłego lata miałem podobną sprawę, też pękła szyba (grzana) od strony pasażera(w tym miejscu gdzie przyklejony jest znaczek z rejestracją), ASO nie uznało (auto z 2002r i przebieg 27.000 km),mogłem jedynie im zlecić wymianę - koszt ok.2800 zł, pojechałem do ubezpieczyciela który oszacował szkodę na 1700 zł (i taką kwotę wypłacił bez względu na wysokość faktury), usługę zleciłem w autoryzowanym warsztacie i kosztowało to ok.850 zł.też szyba ogrzewana elektrycznie.
Składki na AC nie wzrosną bo można w tej chwili się targować, a gdybym nie utargował nic to cały pakiet ubezpieczeniowy (NW,OC,AC) kosztuję mnie ok,1700 złotych przy 60% zniżki,czyli wzrost ewentualny tylko w tym roku o max.10% to jest o 170 złotych.
Pomyśl i zgłoś do Ubezpieczyciela, powodzenia.
__________________
FORD FOCUS Comfort X
sstefan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-06, 16:48   #5
-=Seba=-
Klubowicz
 
Avatar -=Seba=-
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Postów: 545
Domyślnie

Mam znajomego w Ford Polska. Sam miałem podobną sytuację. Informacja z pierwszej ręki. Jeśli auto ma do 6 miesięcy i nie ma znaków na szybie od uderzeń to jest szansa. Każdy inny przypadek odpada. Chyba , że macie jakiegoś magika w ASO. Jeśli chodzi o oficjalne stanowisko Ford Polska, nic nie wskóracie.
__________________

-=Seba=- pozdrawia
-=Seba=- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-06, 11:50   #6
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Ford generalnie drogi.
Nie mają swoich szklarzy, wzywają rzemieślnika, do jego roboty doliczają swoją marżę (praktycznie za nic). Wiem o tym bo już trzy razy wymieniałem szyby potłuczoneod kamienia. Ten rzemieślnik, u którego robiłem pierwszy raz szybę powiedział mi, że jest osobiście zamawiany do ASO.
Ostatnie dwie szyby (zielone bez grzania) robiłem w jaanie i w sumie wymiana szyby z robocizną wyszła 370 pln brutto. Szyba nord glass. Oryginał był chyba 100 pln droższy.
W aso śpiewali za wymianę szyby 1200 netto.
Naprawę robiłem na firmę, przy tej kwocie to z AC nie warto.
Tak więc lepiej się pokręcić po szklarzach.
Acha. Samochód po wymianie szyby czołowej nie może być ruszany przez min 6 godzin. Chodzi o to, że w razie wypadku, poduszka pasażera zapiera się o szybę. Jak klej nie wyschnie-szyba wyleci i nieszczęście gotowe

pozdr
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-06, 13:28   #7
P_v_L
Turysta
 
Avatar P_v_L
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: B-B
Postów: 172
Domyślnie

Ceny aso:
Szyba przednia ogrzewana 1201,70
Uszczelka szyby 179,34

Szybę ze znaczkiem ford kupimy tylko w fordzie identyczna bez znaczka około 850zł

I taka ciekawostka dotycząca wypłat z ubezpieczenia jeżeli kwota wypłacana przekroczy 2000 zł jesteśmy zobowiązani przedstawić zakładowi ubezpieczeń dokument o przeprowadzonym badaniu technicznym.
P_v_L jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-06, 13:35   #8
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Co do kwestii AC czy nie AC to zalezy od indywidualnego przypadku, czy jest pakiet, czy nie, jaką ma się zniżkę, jakie stare auto (czym starsze tym wieksza amortyzacja czyli mniej kaski z TU) itd, itd - trzeba siąść i policzyć.

Ja wymienialem szybę półtora roku temu z AC.
Wyszło to tak. PZU przyznało 1250zł, wymieniłem za 720 w JAAN (przy okazji zdarli mi lakier ze słupka więc jeszcze był kłopot z lakierowaniem - oczywiscie na ich koszt ale u jakiegoś pana Kazia.)

Czyli wyszło ze 530 zarobiłem. AC miałem w PZU (50% znizki - 10klasa taryfy) gdybym nie wział AC to na następny rok było by już 60% (11) a tak 40% ( 8 ), potem 50%(9), 50%(10) i 60%(11). Innym słowy to co "zarobiłem" straciłbym w pierwszym roku na zwyżce składki a przez kolejne dwa byłbym w plecy jeszcze jakieś 400zł.

Na szczęście zajarzyłem że Allianz ma pakiety dealerskie na 6 rok eksploatacji i tam ta szkoda nie miała wpływu. Na 7 rok tez jeszcze będzie pakiet a potem to przez rok 10% mniej znizki nizby mogło być - co już bez różnicy przy niskiej wartości auta będzie.


Cytat:
Napisał sstefan
1700 złotych przy 60% zniżki,czyli wzrost ewentualny tylko w tym roku o max.10% to jest o 170 złotych.
sstefan, te 10% to nie jest od 1700 tylko od pełnej składki czyli od 4250 - ale fakt ze przy pakietach to chyba w ogle nie ma znaczenia bo one są (przynajmniej w allianz) w dwóch opcjach - dla tych co mają min 30% znizki i tych co mają min 40% (jes st też zwyżka zależna od liczby szkód w poprzednim roku)
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pęknięta przednia szyba wodnik Szkody, Naprawy, Porównania 18 20-04-09 08:40
Peknieta przednia szyba! flesiek Szkody, Naprawy, Porównania 3 05-09-08 14:58
Pęknięta szyba - naprawa mirkor2 Inne techniczne 4 15-05-08 13:23
Pęknięta szyba przednia Picia78 Inne techniczne 6 19-04-05 18:59

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u