Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-10-11, 08:40   #1
boletto
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 37
Domyślnie 1.8 TDCi - "usterka wtryskiwaczy" przy niskich temperaturach

Witam. Czytałem już dużo na temat porannego odpalania foczek I TDCI na paliwko on. Ale nikt nie pisze czy miał podłączany samochód pod kompa. U mnie jak auto jest ciepłe i pogoda ciepła to odpala bez problemu i nie ma żadnych błędów na kompie. Problem pojawia się gdy robi się chłodno, ok. 5 stopni. Wtedy zaczynają się poranne problemy. Z racji tego że mam brata mechanika i ma komputer zostawiłem auto u nie go na noc na dworze aby rano go zimnego podłączył pod komp. No i wywala błąd "Usterka wtryskiwaczy". Ciekawi mnie bardzo czy jakby było coś nie tak coś gorszego to by nie było słowa "usterka" tylko awaria albo uszkodzone wtryski. Nadmieniam że wtryski w lutym 2011 przeszły regenerację u mechanika w Bydgoszczy który stwierdził że nie są złe. Ktoś pisał też na forum że ten typ tak ma. Że jak zimno to problemy, to ja zadaje pytanie temu komuś czy te auta są produkowane na lato a w zimę w garaż czy może dla szejków z Abu Dabi bo tam zawsze ciepło. Wtryski są zaprogramowane. A drugie pytanie dla tych co mają foczkę z komputerem. Czy u was też jak spada poniżej zera to śnieżynka na kompie jest pomarańczowa? Bo mnie się wydaje że powinna być czerwona?
boletto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 09:02   #2
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Mozliwe ze to wtryski ale blad nieoznacza ze to one robia problem z odpalaniem
poczytaj o tdci-kazde common rail jest wrazliwe na wszystko.
http://www.focusklubpolska.pl/showth...=44108&page=23

acha sniezynka ma byc pomaranczowa

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 19-10-11 o 09:07
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 12:16   #3
tomek75
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 12
Domyślnie

Ja bym zaczął od sprawdzenia rozrusznika. 2 lata temu też miałem problemu z rozruchem, do tego doszła słynna sprężynka i gaśnięcie silnika w trakcie jazdy. Okazało się, że magnesy w rozruszniku były porozwalane (+ coś jeszcze, ale specem nie jestem). Od czasu naprawy (150zł z częściami i montażem) wszystko w porządku - odpala od "kopa".

Gdzieś czytałem, że te silniczki potrzebują wysokich obrotów na rozruszniku na odpalenia.

P.S. Śnieżynka jest pomarańczowa, poniżej zera też.
tomek75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 14:00   #4
boletto
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 37
Domyślnie

A macie gdzieś może listę kodów błędów. mi wywala P1200 "Usterka wtryskiwaczy" i dalej brak danych. Podajcie mi bo powiem szczerze jestem leniwy i nie chce mi się szukać, albo na e-mail boletto.fm@interia.pl
Z góry dzięki
boletto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 18:26   #5
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

boletto ja miałem ten sam błąd, ogólnie on mówi o złym Ciśnieniu w układzie a w silnikach CI jest ono bardzo ważne, co za tym idzie mnie to kosztowało ponad 4000 tys. pompa i regeneracja wtrysków.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-11, 09:23   #6
boletto
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 37
Domyślnie

Tylko mnie zastanawia jakby to faktycznie było że coś z ciśnieniem to by latem też mi wywalał błąd na komputerze a takowego latem nie ma, tak jakby przychodziło wilgotniej i któryś kabel albo układ elektroniczny wtrysku głupiał. A powiedz mi yarosyaros czy ten błąd i naprawę robiłeś w ASO czy ktoś z mechaników tobie wykrył i naprawiał. Jakby było coś z pompą to komputer by wykrył, taki przypadek miał mój braszka w swoim mondeo. A ponadto w lutym miałem regenerowane wtryski i robione.
boletto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-11, 16:48   #7
STUDZIN
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: TORUŃ
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 23
Domyślnie

Jeśli chodzi o moją foczke 115 km tdci to też mam problem jak się robi zimniej i tylko po calej nocy..potem jest ok. W fordzie powiedzieli ze one tak maja-wtryski na moja prosbe byly spr. i jest ok rowna dawka. Nawet swiece mam po wymianie i tak samo jest i sie tym nie przejmuje
STUDZIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-11, 11:13   #8
boletto
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 37
Domyślnie

a macie może możliwość podać mi jakie muszą być spełnione parametry poszczególnych części. Chodzi mi o ciśnienie na szynie jakie powinno być, wtryskiwaczy, cylindrów itd. itp.
boletto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-11, 08:07   #9
boletto
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 37
Domyślnie

Witam ponownie po ponad miesiącu. Pamiętacie jak opisywałem swój problem że usterka wtryskiwaczy itd. Więc odpisuje że problem został rozwiązany. I wiecie co nie wymieniałem wtrysków, nie regenerowałem ich (nie licząc wtedy w lutym). Po prostu poczytałem na necie plus opinia wszystkich wokół mojej miejscowości Inowrocław elektryków i jeden z nich rozwiązał mój problem. Komputer (a dokładnie trzy komputery) nie podają już błędu P1200. Dzisiaj temp. -6 rano i samochód odpala. Do tej pory przy temp. ok. 3 na plusie już były problemy. Wypowiedz Pana elektryka po moim pytaniu co było przyczyną tego błędu odpowiedział "Problem polega na tym że wtrysk raz na parę tysięcy kilometrów musi oprócz zakodowania musi mieć podane nowe dawki wtrysku paliwa". Nie znam się na tym za bardzo ale pociesza mnie fakt że samochód odpala. Pozdrowionka
boletto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-11, 22:05   #10
BEREN
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
marzec
2002
CNA powiat nakielski (Nakło nad Notecią)
Postów: 193
Garaż
Domyślnie

yyy a tym nie steruje ECU na podstawie odczytu z czujników... Właśnie mam oddane wtryski 2 raz do reklamacji regeneracji. Podobno nadają im teraz nowe kody..., masakra. 3k wydane, ciągle jakieś problemy.
__________________
Rozumiesz to wiesz, ale wiesz to nie znaczy, że rozumiesz.
BEREN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-12, 00:20   #11
swiderr
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 10
Garaż
Domyślnie

Mam podobny problem. Dzisiaj odebralem auto z ASo. nie stwierdzili bledu we wtryskiwaczach. Wczytali nowe dane do sterownika silnika (aktualizowali parametry) i auto zaczelo normalnie odpalac. Niestety okazalo sie rowniez, ze mam niskie cisnienie common rail (26 bar) - ale tego juz nie umieja wytlumaczyc
swiderr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-12, 07:07   #12
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał boletto Zobacz post
Problem polega na tym że wtrysk raz na parę tysięcy kilometrów musi oprócz zakodowania musi mieć podane nowe dawki wtrysku paliwa"
nie rozumiem tego - czyli co ? Co pare tysięcy km trzeba kodować od nowa wtryskiwacze aby normalnie odpalał ???
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-12, 07:25   #13
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Jasne czary mary, jeśli sterownik się rozkodował to trzeba zakodować, ale jeśli nie to nic nie zmieni w kodach C2I zawarte są informację o parametrach wtryskiwacz dla komputera o czasach otwarcia itd, jeśli zostały nadane prawidłowo po regeneracji nic nie ma prawa się dziać z tym, pewnie ktoś kolego Ci zregenerował a nie wygenerował nowych kodów stąd teraz problem.
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-12, 21:53   #14
swiderr
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 10
Garaż
Domyślnie

To fakt - po regeneracji potrzebne sa nowe kody. Nie wiem niestety skad je wziac, ale "specjalisci" powinni sobie poradzic. Dodam tylko, ze mialem zrobiona aktualizacje sterownika, bez dotykania wtryskiwaczy (regeneracji ani czyszczenia) i niestety problem nadal wystepuje.
swiderr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 18:28   #15
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Kolego jeśli masz niskie ciśnienie to może jakiś zawór na pompie albo na listwie ci padł i puszcza.
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-12, 10:03   #16
swiderr
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 10
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał yarosyaros Zobacz post
Kolego jeśli masz niskie ciśnienie to może jakiś zawór na pompie albo na listwie ci padł i puszcza.
Tylko jak to sprawdzic? Chyba trzebaby zmienic na nowy zawor na pompie i ewentualnie drugi na listwie. Oba nowe sa chyba po ok 800-900zl.
swiderr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-12, 18:07   #17
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Dwa wyjścia jeśli wtryski są ok to pozostaje albo słabe ciśnienie z powodu cienkiej pompy albo uszkodzenie zaworu na pompie. rozgarnięcie mechanicy mają takie zawory na podstawkę.
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-12, 14:45   #18
piotr278
Turysta
 
Avatar piotr278
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 123
Domyślnie

Podepnę się pod ten wątek. Po dłuższym postoju samochodu, w czasie rozruchu gdy silnik jest zimny nie pali jakby na wszystkie tłoki, przerywa i z rury wydobywają się kłęby białego dymu. Po lekkim nagrzaniu silnika objawy całkowicie ustają. W warsztacie stwierdzili błąd p1200. Niestety nie potrafią usunąć usterki. Sprawdzili świece, elektrykę, przeprogramowali wtryskiwacze. Próbowałem zalać lepszego paliwa, wlałem środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy, ale to nic nie pomogło. Nie zapala się żadna kontrolka świec świadcząca o usterce. Będąc w zeszłym roku na przeglądzie również stwierdzono, że jest coś nie tak z wtryskiwaczami (nie wiem czy był ten sam błąd), ale nie było żadnych objawów.Olej wymieniony ok. 1500 km temu. Czy jesteście mi w stanie jakoś pomóc? Czy ktoś się orientuje ile kosztuje sprawdzenie układu paliwowego w firmie PEZAL w Gdańsku?
piotr278 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-12, 14:08   #19
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr278 Zobacz post
Podepnę się pod ten wątek. Po dłuższym postoju samochodu, w czasie rozruchu gdy silnik jest zimny nie pali jakby na wszystkie tłoki, przerywa i z rury wydobywają się kłęby białego dymu. Po lekkim nagrzaniu silnika objawy całkowicie ustają. W warsztacie stwierdzili błąd p1200. Niestety nie potrafią usunąć usterki. Sprawdzili świece, elektrykę, przeprogramowali wtryskiwacze. Próbowałem zalać lepszego paliwa, wlałem środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy, ale to nic nie pomogło. Nie zapala się żadna kontrolka świec świadcząca o usterce. Będąc w zeszłym roku na przeglądzie również stwierdzono, że jest coś nie tak z wtryskiwaczami (nie wiem czy był ten sam błąd), ale nie było żadnych objawów.Olej wymieniony ok. 1500 km temu. Czy jesteście mi w stanie jakoś pomóc? Czy ktoś się orientuje ile kosztuje sprawdzenie układu paliwowego w firmie PEZAL w Gdańsku?
Ten błąd z tego co pamiętam kolego mówi coś o złym ciśnieniu w układzie paliwowym, czyli może się zawieszać wtrysk lub byc nieszczelny, może pompa słabo dać, może być uszkodzony zawór na pompie cr
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-12, 18:12   #20
piotr278
Turysta
 
Avatar piotr278
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 123
Domyślnie

Samochód dodatkowo miał wymieniony filtr paliwa oraz zrobioną próbę przelewową. Wyszło, że jeden wtrysk nie jest w najlepszym stanie . Koszt regeneracji 400 zł. Na nowo programowane były wtryskiwacze. Przy wymianie filtra paliwa zwrócono uwagę, że paliwo cofa się do zbiornika, ale raczej wykluczyli, że to może być przyczyną przerywania silnika na zimnym. Z regeneracją narazie się wstrzymałem bo nie ma pewności, że usterka dalej nie będzie występować. Spróbuję jeszcze wymiany filtra powietrza bo narazie innych pomysłów nie mam
piotr278 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-12, 19:24   #21
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Kolego jeśli pojawia Ci się błąd P1200 i wiesz że masz uszkodzony wtryskiwacz to trzeba go zregenerować inaczej zawsze będziesz miał ten problem, możesz jeszcze spróbować dolać mixolu do paliwa może Ci się coś poprawi.
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Rozruch w niskich temperaturach..? Gregor_71 Silnik i skrzynia 9 18-01-10 09:27
Kłopoty z elektronika przy niskich temperaturach. Seerkaza Elektryka, audio i alarmy 2 20-12-09 11:04
Stuki z tyłu prawa strona-przy niskich temperaturach marcin9913 Inne techniczne 8 24-03-06 08:14
Stuki z tyłu,prawa strona-przy niskich temperaturach!!!!!!! marcin9913 Inne techniczne 8 21-12-05 18:41
Stuki z tyłu przy niskich temperaturach marcin9913 Inne techniczne 0 26-10-05 09:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u